CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: net_level

Nurul AF2 Nikah 28 Mei Ini (UPDATE: Dah Nikah 23 April lepas)

Reply 220# wi_haryati

bistu si meshel tu dok tanye2...haa...jwb le dia pun

bg aku kakak ipar dia xder la lelebih...kire dia dah jd sebahagian dr family tu....apsal lak nak kate org luar...maybe adik bradik yg lain tu soh kakak ipar dia tu mewakilkan tuk bercakap bg pihak keluarga.....

bg aku la kan..dah terang n nyata yg family angkat nurul tu mmg nak pisahkan anak n mak kandung....klu betul ayah kandung x mo mewalikan...dia still ader abg2 kandung... klu dorang x mo jgk...pegi lah guna wali hakim..... kat skolah dulu xkan x blaja kot.... mase kursus kawin aritu si nurul n laki dia ni tido ke dlm kelas tu...ngok betul la....   

aku pun xtau nak kate ape...tp mmg tersentuh gile bile tgk ayah nurul tu td.... xpe la...Allah maha mengetahui...

nurul ni dh tau lama dh dia anak angkat. dia dah kenal family kandung dia. tapi, disebabkan nak jaga family angkat dia, dia buat mcm tu terhadap family kandung. family kandung yang jaga dia dari kecil. yg sgt2 syg kat dia. tp itulah, nurul ttp salah sbb terus lupakan family kandung, sbb walau mcm mana pun, family kandung tetap perlu diutamakan.

aku pon kesian tengok bapak nurul tadi.
nak pulak dia kuar statement, nurul malu nak ngaku bapak dia pendayung sampan

Hmmm melodi mmg suka aibkan org. Tapi, if xdiberi respond, xkan berjayanya usaha mengaibkan org ni.

For me, dua2 pihak kena tolak ansur. Benda dah lepas, berbaiklah, jgn jadi lebih parah.

Nurul n her family angkat, pergila jumpa the family. Puaskan hati mak ayah kandung tu. Mintak maaf, setel elok2.

Suami Nurul spttnya tolong bimbing n nasihat Nurul time ni. Sekaligus bagi Nurul kekuatan. Tensyen dooo dimalukan dek keluarga sendiri thru melodi. Ada gak yg depress tu kang.

Family kandung plak, pada pendapat B, xpayahla tunjuk marah sgt kat melodi tu. Api lawan dgn api, tak dpt apa2. Dah kononnya mak angkat nurul tu gtu, do somethg la utk bukak mata Nurul yg dorg xla seburuk yg dicanang dek mak angkat dia. Ye, dorg sedih, marah, kecewa dgn perbuatan Nurul tu, tapi lagi dorg marah2 gtu, lg buruk la keadaan. Korg pk, kalau korg la Nurul, lps kejadian today, korg akan g melutut mintak maap ke? Ke korg akan makin sakit ati n keras kepala? Btl la abg, akak n kak ipa dia tu nak pertahan maruah keluarga, tapi dorg jd tunjang utk baikkan keadaan. Buang la ego tu, lupakan kejap marah tu, pujuk elok2 nurul jumpa n mintak maap kat parents. Ni bakal jadi makin buruk sbb dua2 blh dah xmau tolak ansur.

29thn nurul xpnh dtg jumpa family. Family tu pernah tak try nak jumpa nurul spnjg 29thn tu ye? Maafla, maybe saya yg terlepas dengar.

Follow Us
sepatutnya xyah bagik kasi jadik anak angkat.. faktor kesian? not strong enuff.. kata anak anak lain semua berjaya.. why biarkan bapak tu jadi pengayuh sampan lagik.. let him restlah... okaylah bersangka baik.. bapak dia boring dok rumah agaknya.. patutnya setel cara baik.. nie satu malaysia tahu..

di dalam kes ini tidak boleh salahkan nurul udah nya beliau tidak pernah kenal dan  di beri kasih sayang oleh ibu bapa kandung.

seharusnya beliau merasakan keluarga kandung sebagai orang asing dalam diri beliau sebab tidak pernah bersua mesra.

patut nye bende mcm nie jgn dihebah2kan...

malunye dua2 pihak yg tanggung - selesaikn sesama sendiri itu lebey bagus, cita dlm kelambu nie tak yah nak canang satu mesia

kalo nak carik org tengah sekalipun tak yah lah angkut reputzzzz2 tu suma...tu cuma nak menangguk kat air keroh jer..

mencik ngan melodi cite ni kan dh sebulan lebih dok sebuk nk kuarkan lagi wat hape, dh tkde gusip/bahan lain yg latest la tu.....

haihhh tk byg la perasaan aku. kalu ada ank tk dpt walikan ank which bapak dia bukan tk nk walikan pun kan?

aku sedih gila tgk muka pakcik tu..tk tau nape..aku sebak sgt..sian sgt

melodi suka memalukan org je....beria2 sgt sampai naik sampan nak dpt statement...lgpun nurul ni bkn nya popular dh nya...pendapat aku mybe family angkat dia yg salah kot..xbg nurul jumpa...nurul ni xpnh jumpa seumur idupfmily kandung dia...mesti dgr ckp fmily angkat dia....fmily nurul pun ada gak silapnya....

hampeh TV3 suku mengaibkan 2 keluarga nurul...bala la sudahnye!!!!

apa2 pun aku lebih tertarik dgn statement abang nurul yg imam tu.... dia kata dlm kertas memang laaa sah kawin nurul tu tapi klu ikut agama tak sah!!!!! aku pun bukan arif sangat tang agama tapi dah termaktup dlm quran kan kena mintak permission/inform kat wali sebelum kawin melainkan dah betul2 putus hubungan atau tak tau kat mana nak cari wali....
betul ke??

ada gak sokong melodi dlm ni..geli

kahwin nya tetap sah...kalau tak ramai yg x kawin kat luar negara..ye...

sian mak bapak tu.... hampeh punya Nurul...

sedih giler nengok bapak nurrul dayung sampan....dah la pagi2 dah tengok cite saaayaanngg abah kat astroprima..pastu nengok lagi arwah zami ismail meninggal...sedihhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh betul...hargailah ayah kita...

ps: cerite sayang abah tu buat aku nangis sorang2 sampai mata bengkak waaaa

mmg x sangka jugak nurul jadi mcm ni.. msa study kat u d kuching, nampak baik je... ada bf lagi masa tu.. bf nya pun boelh tahan nsem.. tp pas nurul jadi artis, mak angkatnya dh x suka bf nya dulu.... padahal bf nya mmg baik...kira org berada jugak lah

eh eh... SILA JANGAN KUTUK NURUL...!!

kita bukan tahu hal sebenar..
sapa suruh bagi NURUL kat orang lain masa dia kecik dulu..
hurmm...

Apa yang aku tahu...
NURUL dan keluarga angkatnya sangat baik..
Sopan tutur bicara...
Arwah PakCik Abdul Hamid dan keluarganya sgt baik
pernah bawak aku jalan2 kat Kuching

Kalau korang kata NURUL jahat,
aku yg kenal ngan dier ni..
100% akan bangkang lah!
sebab NURUL bukanlah seperti yang disangkakan..!!
NURUL seorang yang sopan...
dan sangat2 menghormati orang tua!!!!!!