CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: net_level

Nurul AF2 Nikah 28 Mei Ini (UPDATE: Dah Nikah 23 April lepas)

tunggu apa feedback dari nurul pulak

aku nyampah btol ngan kakak ipar tuh... gigih bg press conference,,,

melodi mmg cam haremmm je.. mende ni pon nak bawak diskas satu mesia,.....

dah la aku pon tadi x kenal sape nurul ni...

sebak tgk family nurul ni...
kena ingat they all defend pak kandung dia sbb nurul buat statement pak kandung takmo jadi wali.
td pun pak dia ckp dtg jumpelah tp nurul tak jumpa pun.

maybe nurul jaga ati parents angkat..ye lah,org bela dari kecik...tp ingat nurul, kau terhasil drp hubungan kemanusiaan oleh pak mak hang yg betui tu! wajib hormat dan taat..it is never too late walaupun 29thn tak pernah jumpa!

OVER TAU YG SETAKAT KAKAK / ABG IPAR TP NAK BAGI STATEMENT
OVER TAU YG MENGAKU ARTIS MENGAJI TUUUU
TAK BAIK RIAK....
DLM HAL INI SAYA MEMPERCAYAI KATA2 NURUL DR KATA2 OVER YG BRCKP DLM MELODI TD..
SEKIAN..

yg jadi isu ialah soal "wali"..bukan isu salahkan nurul or sesiapa...x menafikan jugak kasih sayang nurul nie harus la pd keluarga angkat..sebab da lama dok dgn pihak keluarga angkat..

juga x menyentuh soal nurul nie jahat atau baik...itu ialah isu lain...

yg disentuh ialah soal wali..persoalan penting dalam hal nikah kawin...syarat WAJIB...takleh diambik ringan...

apapun isu nya...mende nie da lepas...n aku pun x tau apa citer 100%...cuma tgerak ati utk memberi pendapat tentang isu wali nie...lain2...aku x berminat... dia nk lebihkan keluarga dia ke...keluarga angkat ke...lantak le kome kan...

bagi aku nurul n keluarga angkat ternyata salah.. kalau aku nurul, aku akan balik carik ibu bapa kandung aku... walaupon perit dan terkilan sebab tk menjaga selama nie, tp ibu yg mengandung kita tetap tk sama dgn keluarga angkat, kalau tk pasal ibu mengandung, takde ko nurul oi... so balik lah carik ayah kandung n bagi dia jd wali... sebab nie tuntutan Islam, bukan boleh buat main2, kang tk sah ko nye kawen, coz bapa kandung sah2 hidop lagi... masuk melodi lg pakcik tuh. ...kelesss....

Follow Us
yg jadi isu ialah soal "wali"..bukan isu salahkan nurul or sesiapa...x menafikan jugak kasih sayang  ...
mimi77 Post at 27-6-2011 11:00

setujus, sama dgn pendapat aku...

Credits to
achik2009 Post at 26-6-2011 14:54

tebal gilakkk makeup!!!

ape2 pun tak perlu la nak canang kite ustazah.... cikgu sgla... anak2 dah berjaya tp apsl dah ayah umur 80 masih koje.... hish....my 20 sen...
dino Post at 26-6-2011 22:40

ai pun terpikir bnda yg sama gak masa nengok bapak dia masih tegar bekerja... kata ank2 dah berjaya khennn...
kalo ai dah suh bapak tuh pencen

pasal apaknya masih bekerja tu toksah nak pertikaikan..itu mungkin apaknya boring dok sesajer kat umah..drp penyakit takde jadi ada plak..yelaaa..org dah biasa bekerja kuat dari masa muda...kudrat kuat lagi...

moralnya : tak payah bak bagi2 anak kat org lain. kesian cemana pun jgn bagi. kecuali la kalau mmg tanak sgt dgn anak tu. cuma nnt dh besar jgn sibuk plak cari n tuntut mcm2 dgn anak tu.

aku heran bila ada org kata kakak ipar or abang ipar sekalipun as org luar. bukankah dah jd sebahagian dr keluarga. apa tak boleh hormat mereka as ahli keluarga juga ke? nnt korang dah kawin jd ipar pun masih org luar kekdahnya? mengarutlah korang ni. kalau mentua tu nak bg harta kat menantu sekalipun tak ada salahnya selagi hak anak2 tidak di belakangkan.

ERA FAZIRA balik jumpa mak ayah kandung dia mintak restu nak kawin, dua2 kali, masa dgn YUSRI dulu dgn yg baru niii... tadak hal punn.... tgk cara org jaga air muka sendiri....

aku setuju dgn kata mimi77 tuuu... syarat wajid, 'WALI'
bapak dia ada lagii tau
keluarga dia sendiri puun tak bising2 kalau nak jadik glamer,
tapi bab kawin nii memang sensitif, sebab melibat kan zuriat kita di suatu hari nanti, kalau mender tu tak sah, dan ragu2, bahye wooo, silap2 mlm pertama tuuu kire berzina woooo, kalau dapat anak, jadik anak haram wooooo.....

ai rasa both family mmg ade masalah dulu2 kala... dr segi cite pn dah tau.. nape lak 1 family tp serah bulat2 je ank tuh... cam dah putus hubungan family.. mebi mmg family kandung susah nk bwk bincang... tgk dr gaya masing2 bcakap pun ai dah seremm... kadang2 masalah kecik je, tp sbb masing pakat wat susah nk selesaikn masalah.. jd cam ni.. nk msk melodi bagai lak... nape x g je umh family angkat nurul tuh mnta pnjelasan....

Post Last Edit by achik2009 at 27-6-2011 12:16

menurut sumber yg aku dgr...tak taulah betul ke tidak....tapi mgkn bole dipercayai sbb sos tiram aku ni salah srg DHF Nurul....masa Nurul masuk AF dulu dia mmg pun guna nama bapa kandung dia....Nurullah Zawawi....dan aku dah tgk balik video konsert pertama AF2...mmg betul pun...nama yg tertera kat dlm video tu adalah Nurullah Zawawi....tapi mengikut sos tiram aku....perkara ini telah mendapat bantahan drpd keluarga kandung dia sbb kononnya malu bila dapat tau Nurul masuk AF dan nak jadi artis......alasannya smua adik beradik kandung dia alim.....pandai ngaji......ada yg dah jadi imam....ustaz.....ustazah.....pastu asteruk pun akur dan terus tukar nama dia kepada Nurullah Abdul Hamid.....bukan nak memihak kpd Nurul...tapi kalo korg yg berada di tempat dia masa tu apa yg korg akan rasa.....sedikit sebanyak mesti tersinggung sbb seolah keluarga kandung tak nak ngaku dia tu keturunan dorg kann?....

hurmm...bila dipikirkan balik....kesian jgklah dgn citer nurul ni.....harapan nak membina keluarga bahagia telah dicemari oleh citer panas dan sensasi ini.....bagi pendapat aku ianya seolah-olah satu permulaan yg kurang baik....nurul ni kira mcm tersepit diantara dua keluarga....mangsa perbalahan keluaga gitu...dia pun tak nak mintak perkara mcm ni berlaku dlm perjalanan hidup dia....tapi nak buat mcm maner...benda dah nak jadi....skrg pandai2lah dorg smua cari jalan penyelesaian....takde faedahnya nak bertekak dlm Melodi....dorg tu mmg suka menangguk di air yg keruh....yg malu adalah kedua2 pihak keluarga Nurul.....

tahniah...

yg jadi isu ialah soal "wali"..bukan isu salahkan nurul or sesiapa...x menafikan jugak kasih sayang  ...
mimi77 Post at 27-6-2011 11:00

setuju gak dgn ko
selagi pompuan masih ada bapak kandung, wajib dia carik bapak kandung utk nikah
even klu xjumpa dgn carian yg biasa pun, ramai jer yg carik bapak kandung dgn cara iklan dlm surat khabar
slps drp tu, baru la bole pilih option lain utk jd wali
tp, mlshnya adik beradik nurul ni pun ramai lelaki
klu bapak kandung xde, abang la yg patut jd wali sblm carik wali hakim

pendapat aku psl bapak dia umo 80 tp masih keje - mebbe pakcik ni dah terbiasa bekerja smpi dia akan rasa sakit bila xkeje
wpun anak2 bising xyah g keje, tp org2 mcm ni tetap degil gak nak keje
ni sikap2 biasa org susah yg dok kampung, lagi2 dgn anak yg ramai

apa2 pun aku lebih tertarik dgn statement abang nurul yg imam tu.... dia kata dlm kertas memang laaa ...
loveakfe Post at 26-6-2011 16:22

yer...sila refer syarat2 wali pernikahan

ERA FAZIRA balik jumpa mak ayah kandung dia mintak restu nak kawin, dua2 kali, masa dgn YUSRI dulu d ...
battleship Post at 27-6-2011 12:11

bagus le erra wpun sbnrnya janda dah tak perlu ayah jadi wali dah.

Reply 280# kogepang

kalau janda x perlu wali dah ek?