CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: net_level

Nurul AF2 Nikah 28 Mei Ini (UPDATE: Dah Nikah 23 April lepas)

Reply  kogepang

kalau janda x perlu wali dah ek?
mimi77 Post at 27-6-2011 13:17

yups, tak perlu.

michele melodi ne org sarawak ke....pandai ckp sarawak

setuju gak dgn ko
selagi pompuan masih ada bapak kandung, wajib dia carik bapak kandung utk nik ...
sajer Post at 27-6-2011 12:18

soalnya disini keluarga angkat nurul dah hantar penghulu untuk dapatkan persetujuan bapa kandung nurul..dia orang tak mengadap sendiri keluarga nurul mungkin kerana bergaduh dan takut bersemuka...
pada aku apa salahnya bapa nurul bagi je persetujuan...kalau bapa tu saorang yg pemaaf dia akan sendiri menyalahkan dirinya kerana tak bela nurul dan dia mesti fikir kebahgiaan nurul adalah yg utama..lagipun dia mesti dah tahu perangai keluarga angat nurul bagaiman...demi darah daging kau ..mengalah je lah..
betul..tanpa ibubapa kandung nurul takkan ada didunia ni..tapi kalau setakat beranak dan tak bela dan kemudian nak salahkan anak kerana anak tak mengadap  ibubapa untuk jadi wali tu tak adil laa..patut bagi je melalui penghulu itu..

semmgnye bpk kndg dy dh ckp xnak jd wali sjak dy kcik lg. bkn nurul saje2 nk bgtau yg bpk dy xnk mew ...
aazetha Post at 26-6-2011 21:43

WOI JANGAN TULIS BAHASA SMSLAH!!!! X SEKOLAH KERR???

michele melodi ne org sarawak ke....pandai ckp sarawak
mixed Post at 27-6-2011 01:25 PM

yup..Sarawakian....Cina + Bidayuh tak silap haku...

orang baru join. baru tulis satu dua post. boleh kan nak tegur baik-baik. saya mintak maaf sebab pakai bahasa sms kat sini. peace yaw!

Follow Us
tapi klu tgk nurul , die ni mcm baik la.....soft spoken je...

sedikit info tambahan drpd sos tiram aku.....arwah bapa angkat Nurul adalah anak sedara kpd bapa kandung Nurul kekdahnya....jadi dorg ni kira bersaudara la....bukan org lain pun....dan dengarnya Nurul dulu "diserahkan" kpd keluarga angkat dia atas dasar kesian dgn mak angkat dia sbb belum ada anak lagi masa tu.....selepas itu barulah mak angkat dia ada anak sendiri.....kes mcm ni mmg pernah berlaku....selepas mengambil anak angkat baru dapat anak sendiri....mcm rakan sepejabat aku....beberapa bulan selepas dia ambik anak angkat tiba2 terus mengandung...anak angkat tu kira pembawa rezeki gitu.....samalah mcm kes Nurul ni...mgkn masa tu keluarga kandung dia tak berniat nak menyerahkan Nurul terus kpd keluarga angkat dia....sekadar pinjaman je kot.....agaknyalah.....

Reply 286# mea

Owh gitu tq

Reply 282# kogepang

Rasanya bukan tak perlu wali bg janda tp ayah/wali tak boleh memaksa pengantin utk berkahwin..
tp bg anak dara wali/ayah boleh paksa kawin...

jadi wali adalah wajib tak kira anak dara/ janda... yg ni ustaz iols yg bgtau...

kalau dah bagi kat orang tuh tak kira lah kerana kesian ke apa......... tapi dah bagi kat orang lain lah kan.............. si anak memang patutlah kalau dia rasa kecik hati......... tang adik-beradik lain boleh pelihara elok2.......... tang dia beri kat orang lain pulak..........tak kira apa jua alasan pungg......

ish ish ish....

Post Last Edit by iqbalkhan at 27-6-2011 16:26

aku pun setuju pasal ni semua hal syarat wali je. sebenarnya ada banyak pihak penting yang perlu diambil kira dalam hal ni. ( nurul, keluarga angkat, keluarga kandung, keluarga mertua - tak temasuk kakak ipar ye.. ) perkara ni tak perlu diperbesarkan pun. Kalau keluarga angkat dengan nurul ada masalah nak jumpa keluarga kandung. Ape la salahnya bakal keluarga mertua dan suami pergi jumpa minta izin ? diorang lagi tak pernah ada masalah dengan keluarga kandung.. kenapa galakkan kahwin di thailand ? siap tolong bawak lagi ?? nauzubillah..

aku pun dah confius pasal hal wali. betul ke kalau  ayah kandung atau abang kandung tak diberitahu pasal hal ni perkahwinan guna wali ni tidak sah seterusnya kalau dapat anak dikira anak haram ? takut aku dengar. harap - harap anak aku tak ada la buat hal macam ni.

hazab betoi melodi ni...

Betul la aku pun setuju..
Buat apa la nak kuar melodi.. 1malaysia dah tahu..
Masalah keluarga tak perlulah dibawa smpi ke TV..
Siap mention lg ustaz/ustazah bagai..
Settle cara ustaz/ustazah la watpe smpi nk buka aib 1malaysia..

Post Last Edit by aazetha at 27-6-2011 17:56
aku pun setuju pasal ni semua hal syarat wali je. sebenarnya ada banyak pihak penting yang perlu dia ...
iqbalkhan Post at 27-6-2011 16:24

bukan keluarga mertua yang galakkan nikah di thailand. dorang nikah kat sana atas nasihat majlis agama islam setelah usaha nak pujuk keluarga kandung nurul jumpa jalan buntu. keluarga mertua nurul dah request nak jumpa, tapi keluarga kandung nurul berdolak-dalih sedangkan masa tu majlis dah dekat dan kad pun dah edar.

Betul la aku pun setuju..
Buat apa la nak kuar melodi.. 1malaysia dah tahu..
Masalah keluarga tak  ...
rollin_04 Post at 27-6-2011 16:49

harap pasni nurul/keluarga angkat/mertua jangan dok layan/respond melodi batu api nih

apa la melodi ni..perkara dan berbulan berlakuuu...nak d ungkit kembalii...
yg penting, doakan kebahagian mereka....

Post Last Edit by iqbalkhan at 27-6-2011 19:34
bukan keluarga mertua yang galakkan nikah di thailand. dorang nikah kat sana atas nasihat majl ...
aazetha Post at 27-6-2011 17:52

majlis agama islam yang nasihatkan nikah di thailand ??  sebab family kandung tak nak jumpa ?? bukan ke.... aku dah confius dah. stori dah bercampur2. takpe lah.

banyak lagi aku tak tau pasal sistem perundangan kahwin islam kat Malaysia ni rupanya. tq sebab bgtau aku ni.

Post Last Edit by aazetha at 27-6-2011 21:17

Reply 300# iqbalkhan

minta maaf kalo explaination aku tadi wat orang konfius. maksud aku, mjlis agama islam nasihatkan dorang nikah kat thailand sebab  ayh kandung nurul xnak jadi wali. keluarga mentua dah berusaha nak jumpa keluarga kandung nurul minta izin dan berbaik2. tapi jumpa jalan buntu. x usah la kita pertikaikan soal keluarga mertua nurul. keluarga mereka memang baik. siapa nak anak mereka kahwin macam sembunyi2 di thailand kan.

aku pun kalo bole xnak isu ni jadi bahan cerita takut nanti macam2 versi lain yang keluar. cukup la nurul dan keluarga kami semua malu dek kerana hal ni sampai keluar di melodi. don't hastily jump into conclusion tanpa dengar penjelasan dari pihak nurul juga.  apa-apa pun kita seharusnya doakan yang terbaik agar masalah ni dapat dileraikan.