CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isteri_ayil

Musykil : Cepatnye ngandung....

Reply 120# Nurul8001

bukan tak jalan. lebih tepat lagi, tak sesuai dengan saya

sebab mula2 saya ambil suntikan yang tiap 3 bulan. lepas suntik, period tak datang. doktor kata normal macam ni. lepas dua bulan, tiba2 period sampai sebulan lebih. tak berhenti sampai saya kena tekanan darah rendah sebab darah dah berkurangan.

jadi doktor bagi pil perancang pula. pil ok juga. period datang on time. tapi masalah dari segi keinginan bersama suami tu. langsung tarak sampai serba-salah dibuatnya. nasib baiklah husband jenis memahami. so diskas dengan husband, stop pil pula. buat cara natural je lah. nak try pil tradisional, pun tak confident.

Reply 121# funz_universe

terima kasih atas jawapan..

mmg ada kes mcm ni..piyed mcm biasa tpi peknen.
aku tak reti nk citer pasal apa.tpi mmg a ...
ilham_ryana Post at 24-5-2011 10:49

Tak salah aku kalau kes macam ni orang dulu2 panggil bunting gajah.kalau tak salah aku la...

Inilah masalah orang berumah tangga.. ngandung cepat salah.. ngandung lambat pun salah.. sok lusa kalau dah beranak pulak.. beranak banyak salah... beranak sket pun salah.. semuanya serba salah... eh... mulut orang memang takleh nak cover... nak di bagi pelempang sebijik sorang... memasing dah tua... tepuk dada tanya selera ajelah... Allah itu maha kuasa..

mak saya dulu buntingkan saya period sampai 4 bulan... namanya bunting pelanduk..

Reply 118# bezita60

sanggupkah awk berkawan dgn org yg mendoakan kandungan awk menjadi yg bukan2 / xelok..kawan yg mendoakan anak yg awk kandung tu semoga menjadi xbaik dan sewaktu dgnnya xsanggup sy nak ckp benda2 yg dia ckp.

seorg kwn xkan mendoakan yg xbaik atau buruk kepada kwn nya.. cukup la dia nak fitnah sy yg bukan2 tp jgn nak doa yg bukan2 terhadap anak yg xberdosa pulak.

BIASA JER ...TAK DER YANG PELIK PUN..BIASANYA 2 MINGGU LEPAS KAHWIN RAMAI AR YANG PREGGY...ITU NORMAL..ITULAH JUGA NAMANYA BUNTING PELAMIN.ITULAH JUGA NAMANYA "SUBUR".SUBUR TAHAP DEWA..KEKEKEK..

Follow Us
Reply 124# Layarlara

memang serba salah la jwb nyer dgn org yg sentiasa berburuk sangka ni...

act for me, klu la die ade buat bende xelok,
xmungkin dia akan hebohkan dia dah pegnent,
tp bile die dah pegnent secepat tue, n die uar2kan,
maka mmg die bangga la die dpt bunting pelamin....
just my 2 cents

Reply 5# MrsJohn

tu la pasal..bersangka baik je la...adik lelaki sy nikah 11mac, umah ppuan 12mac, umah kami knduri 13mac hen 14mac tu dia peod...tarikh peknen dikira dari 1st day last peod....by 18 apr wife dia disahkan peknen 5weeks.....kwen match maker, umo sebaya...mmg x penah kuar be2...pemalu ya hamat kedua2nya....wife baru menunaikan haji ujung taun 2010 lps dorg btunang...rezeki tu di tgn Allah

mmg mcm tu lah tt, ramai yg bunting pelamin.. jgnlah buruk sangka sgt..

logic sbb saye cmtuh.time nikah (17 Dec 2010) baru abeh period..mmg time subur.
terus lekat...huhu pastu EDD lak 14 Sept 2011 (lg 3 bulan je nih).mmg ade yg tnye nape EDD 14 Sept? nape bkn 17 Sept onwards? Jawapannye ialah, doc kire ikut first day of LMP (last menstrual period), bkn ikut tarikh nikah. First day of LMP saye ialah 7 Dec 2010, so dorg kire ikut tarikg tu, dpt EDD 14 Sept 2011.So far, ultrasound sume tally dgn tarikh EDD tu.xjauh beza.

logic sbb saye cmtuh.time nikah (17 Dec 2010) baru abeh period..mmg time subur.
terus lekat...huhu pastu EDD lak 14 Sept 2011 (lg 3 bulan je nih).mmg ade yg tnye nape EDD 14 Sept? nape bkn 17 Sept onwards? Jawapannye ialah, doc kire ikut first day of LMP (last menstrual period), bkn ikut tarikh nikah. First day of LMP saye ialah 7 Dec 2010, so dorg kire ikut tarikg tu, dpt EDD 14 Sept 2011.So far, ultrasound sume tally dgn tarikh EDD tu.xjauh beza.

anak no. 1 fully bf.. tup.. tup (walau makan ubat noriday) masa umairah 7 bulan ++ lekat si kecik (no.2) .. umairah 1 thun 3 bulan dah dapat adik.. sian dia.. kurang kasih sayang ibu... tapi after 1 year bersyukur sebab umairah ada kawan...

anak no.3 ni lak.. saya breastfeed imran.. berenti makan ubat masa nak no.3.. tapi bila hujung tahun2009 saya berenti bf terus lekat .. dapat yang no. 3 (anis)

logik kot..cam saya gak dulu..saya nikah 15dec 2006..time tu saya period dalam hari ke 3..so dalam semingu gak la laki saya pose..hehehe...
14 Jan 2007, saya dah comfirm pregnant..doc confirm 4 weeks..ikut last period..
so bagi saya logik la kot...cam ade org ckp ..hormon die tinggi time tu dah leh detect..

doc akan check kandungan ikut tarikh last dpt period.LMP...misalnye kawen 25hb 6 tp period bln lepas 25hb 5 means anak dlm kandungan dh dkt sebulan la...

ape peleknye..haku hikah 2 july,time tu first day period pastu x period2 dh..mmg doc akan kira start tarikh first day period tuh..so kira bunting pelamin jgk kn?kn?

masa check tu dah berapa minggu kiranya dia pegnen...kalau 2  minggu okla...kalau dh sebulan mmg musykil....hehehe

ooopppss....sori betul la dh sebulan....maybe dia mmg regular period tgh bulan...so bila tgh bulan 5 tu dia x period dia check la kan.....tu yg leh detect dia pregnant......kiranya dia kawin mmg telur tgh dikeluarkan la tu.....rezeki awal....

logik...sy alami mcm ni...nikah 20/08,last period tgh blh 7..then pas 3 mgu nikah dh preggy..memula musykil gak,bkn apa tkt org keliling dok mengata yg bkn2..then jmp doc..dia explain that when period is irregular,so wak2 subur bila2 ms shj..then genap 9 bln kawin,sy pn slamat gak lahir baby...alhamdulillah..
so sy rs x perlu musykil2...2 sume keje tuhan..

cam aku laks.. nikah 2/5..  bebtul hari pertama lepas period.. memang watu subur.. minggu ke tiga kawen aku demam.. g klinik doc kata aku pregnan.. alhamdullillah.. syukur sangat sbb dapat baby awal.. coz umo aku pon dah banyak.. takut x sempat nak ada anak

TT doa la pada allah banyak2.. mintak dimurahkan rezeki.. kene banyak2 sabar.. rezeki tu dari allah.. ada soang kawan epal kakak dia sampai nikah cerai 3 kali.. tapi belum rezeki dia agaknye.. still x ada anak.. sampai skang..