CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 4926|Reply: 46

suaraku...

Close [Copy link]
salam..
tanya pendapat,

saya dah tahu lama suara rasa kat telefon org kata sedap..manja..sexy n bla2….ni  takleh wat pe memang semulajadi…igtkan itu tanda kesenangan mereka berbual dgn sy..anggap ok lah.

Tapi..yg saya hangin...sy mula sedar saya syak ade yg salah gunakan suara sy ni utk….rangsang ke ape

so camne sy nak buat..takkan tgh bersembang nak tanya direct...
natijahnya la ni sy cepat bengang..bila sy dgr suara 'sesak nafas' masa bercakap...bila tanya ok ke, jawpan selsema la n macam2..

kenapa sy leh syak..sebab sorng kawan yg rapat kata, suara sy bahaya merangsang nafsu lelaki dia..
pastu sy nak wat camne...

ada ke orang teransang sbb suara jer?
korang bersembang apa jer yg sampai teransang bagai?

tu la heran sy neh pingu....
cakap pasal hal semasa, ...n kaki politik masuk citer politik..pendapat hal itu ini..masalah itu ini...dia maslah dia, sy masalh sy..rasanya normal...

...mesti soalan 'baru bangun tido ke?" kalau tanya...mesti kata suara sy macam baru bgn tido..padahal baru lepas makan nasi je pun..tak pun tgh baca suratkhabr ke buku ka..

la ni sy mula perhati...n memang naik bengang lah rasanya...rasa malas nak jawab telefon

saya dah tahu lama suara rasa kat telefon org kata sedap

ape niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

mana yu tau dia terangsang????ntah2 yu sebenarnya yg teransang...

joking

xkan 10 org yg cakap ngan yu..10 org tu terangsang
me kurang faham sedikit kat situ..

sora seksi ni sora cam nasir bilal khan tu ka

Reply 4# juana_de_amor

mana sy tahu?? memang mula sy tak tahu...
tapi...skg byk petanda2..tapi sy tak tahu nak pastikan camne..tu yg jadi bengang..takkan nak tanya terus...
i nak cakap pun susah...

tapi satu pengakuan yg bengkek...gtau sy dia kol, dgr je suara sy dia tergoda...
aduiihhh..

mesti sy tanya..takkan dgr suara ppuan tak boleh?? dia kata dgn sy je tak tahu kenapa..suara jadi dia terangsang..
..sy tak jawab dah fon..msg sajo kalau ade urusan.

Follow Us
Reply 6# idea77

sora yu macam sapanak imegin sikit
cth retis la

bg me la..tergoda ngan teransang ni maksud berbeza k...kwn2 me yg kol me pun penah cakap tergoda dengar sora me.sora me xcekci macam sora yu la..me sora budak hingusan ja .me xamik pusing pun pasal tu..wat sakit otak duk pikiaq pasal mende kecik tu..
laki kekadang saja ja..nak kasi yu mengembang lubang hidung agaknya..hehehe

apekata yu tanya terus terang ja depa tu

Reply  idea77

sora yu macam sapanak imegin sikit
cth retis la

bg me l ...
juana_de_amor Post at 27-5-2011 01:54

mana sy tahu..tak pernah dgr suara sendiri kat fon...
takat nak puji sy pun dah lali...tapi ni kes digunakan...
memang lah rasa macam hal kecik, tapi kalau dah dijadikan macam bahan pernagsang..tak hangin ka...

yg boleh i nak baling telefon tuh...'kita sembang lama sket...stim dgr suara u...:@ '..
yg ni.... memang lepas tu pakai sms je...walau member sendiri..

xkan 10 org yg cakap ngan yu..10 org tu terangsang
me kurang faham sedikit kat situ..

so ...
juana_de_amor Post at 27-5-2011 01:32

a ah..kalau diorang cakap camtu...i pun heran, suara i neh camne....

TT nak dgr suara u bley

salam TT....

kita ada masalah yg sama (pasal suara). tapi situasi aku lain sikit la kot. maybe tak dapat membantu ko dalam hal ni. tapi nak share something jugak la.

suara aku ni.... jenis 'kasar'. dan lebih teruk lagi, aku pun jenis 'kasar' jugak. kalau aku tengah tak sihat, memang akan dengar garau semacam la. sampaikan ada orang pernah komen "baru pecah suara ke?". hahaha. orang yg 1st time dengar suara aku pun akan komen macam2. yg kadang2 tu memang boleh buat aku kecik hati & down jugak la. komen yg paling biasa aku dengar "suara macam lelaki" ataupun "ingatkan *** (nama adik aku) tadi". dan kadang2 tu ada jugak orang yg bantai gelak dengar suara aku dalam telefon. sampaikan ke satu tahap, dulu la, aku pernah refuse untuk bercakap dengan sesiapapun. kecuali family aku la. memang tak bercakap langsung la. orang call pun aku ignore je. kalau orang tu sms, baru la aku reply tanya "ada apa?". kalau dia call balik, aku ignore lagi. macam tu la. agak lama jugak aku dalam keadaan macam tu. semata2 sbb suara aku.

benda ni, kalau dilayan sangat, memang akan buat kita jadi sedih, down, dan lebih teruk, mungkin boleh menyebabkan depress. hmmmm. suara ni, kita tak boleh ubah. takkan boleh ubah. sama jugak macam muka. kita tak boleh ubah muka. tapi kita boleh ubah penampilan, right? so kalau suara, maybe kita boleh ubah cara bercakap. kalau suara tu jenis kasar atau cara percakapan yg kasar, mungkin la boleh cuba lembutkan atau perlahankan suara bila bercakap kan? atau lembutkan cara bercakap. tapi kalau suara tu jenis yg lembut, lemah gemalai, atau mungkin boleh menimbulkan 'ransangan' terhadap orang, mungkin boleh ubah jugak cara bercakap?

mungkin la ko takkan selesa untuk bercakap kasar atau menggaraukan suara sendiri. lama2 tekak boleh sakit kan. so mungkin ko boleh addkan noise? kat latar belakang. kalau ko selesa la kan bercakap dgn adanya latarbelakang yg bising atau bingit. bila nak jawab call, on kan la radio ke, tv ke, biar ada bunyi background yg mengganggu. lepas tu, jauhkan sikit mic phone tu dari mulut ko. sbb ada kawan aku pun suara jenis macam ko jugak, ala2 manja gitu. jauhkan sikit telefon tu. ataupun tekapkan dgn tissue ke apa ke. biar suara ko dengar kurang jelas ke apa. lagi satu - pernafasan. bunyi pernafasan & suara ala2 manja tu boleh menimbulkan rasa 'ghairah' kat orang lain jugak sebenarnya. sbb bunyi macam bisik2 kat telinga gitu kan? so... jauhkan sikit mulut ko dari telefon & tambahkan bunyi2 kat background kalau perlu.

entah la. aku pun tak tau macamana nak 'bantu' dalam hal ni. sbb suara memang tak akan boleh diubah. yg boleh diubah cuma cara kita bercakap, nada, intonasi & volume. semoga ko berjaya, redha & bersyukur dgn apa yg ada.

betul tu tt,jd xyah la gayut lama2 dengan laki bukan muhrim ni.......i ada jgk kawan yg punya suara manja jer............lembut dan bla2.......... tp tuannya sebesar tong dram

kalau i jadi u,i xkan sembang lama2.....
biaq sms je lagi senang,takdak dia nak terangsang dah....
kalau orang yang sama yang terangsang...
u cuba kenakan dia...
u buat loudspeaker n biaq kekawan lain yg dengaq apa dia cakap...
lepas tu mesti dia berhati-hati nak cakap ngan u....

betul tu tt,jd xyah la gayut lama2 dengan laki bukan muhrim ni.......i ada jgk kawan yg punya suara  ...
omet Post at 27-5-2011 07:24

terasa hokehh dulu2 iols keje kastemer serbis...ramai kastemer ckp sore iols sedap ..tp tatau la sedap ke tak sbb iols tatau suara sendiri bunyi camne dalam tepon ..iols rasa biasa2 je... sampai ada sorang pernah tanya..nk jadik kastemer serbis suara kene sedap ke   dan yang puji ni semua laki akak2 makcik2 tak heran pon nk puji bagai...tp theyols tatau..disebalik suara yang theyols puji2..adalah milik seorang besar bas sekolah

iols stujuk ngn nemesis.... first of all...TT tukar cara bercakap...kalau lemah lembut..jgn lemah lembutkan..jawab ala kadar gitu...kalau mmg tak lemah lembut...jawab tak jawab ala2 tak berminat walaupon berminat

takpon TT takyah jawab tepon..ckp bz..nk sms je...takpon nk chat je...so takdelah perlu bercakap kat tepon ngn laki..

ada ke orang teransang sbb suara jer?
korang bersembang apa jer yg sampai teransang bagai?
baby_pingu Post at 27-5-2011 01:13

setuju...kalau intonasi mcm tegas..takde jln nak terasuk..ea..terrrransang..

sore TT seksi cam pasah sanda ke

dah tau suara tuh pitenah, toksah la nak dok gayut dengan bukan muhrim kalo takde urusan penting. kalau perlu cakap thru fon pun keraskan suara. bagi kasar pon takpe.

nak nomot tepon.

betul tu tt,jd xyah la gayut lama2 dengan laki bukan muhrim ni.......i ada jgk kawan yg punya suara manja jer............lembut dan bla2.......... tp tuannya sebesar tong dram

kejam tol ayat ko...

tt,suara ko serak2 basah ker??
yang aku tau,kalau perempuan sakit tekak cthnyer msa demam,suara akan serak2 basah n cam tak keluar gtu..orng laki akan stim..tak tau la btol ke tak..org yang cter kat aku..