CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adi_kelana

Adi Kelana....Merentas Tabir Alam....

biler nk sambung lg?? xsabar nk tau kesudahan citer TT

minggu depan dia sambung...minggu ni adi ada event kat bukit kiara..asyik porum je keje x siap2...nanti aku gak yang menjawab!

minggu depan dia sambung...minggu ni adi ada event kat bukit kiara..asyik porum je keje x siap2...na ...
juragan_malam Post at 16-6-2011 14:48

ooooooo... jm bos dia da....

best..best....

tumpang tanya TT Adi_kelana..sajja nak tau semua kejadian2 ni masih lagi berlaku @ semua cerita ini adalah dari pengalaman yg lepas?

mane tt ni?...ko otstesen x bwk lappy ngan berukband ke?..huhuhu...hapdet laa skarang.....aku tgh teruja nk smbung bace ni.....
so kire nya ko mmg dh byk kali laa kuar masuk kat kg bunian tu laa ye?....
bile last skali ko g kat kg bunian tu?...ade x minggu lepas?...
lg 1 mase ngah bckp2 dgn embah berahim tu kn dia ade ckp dia dr salasilah belah mak ko kn...then ko ade tanye dia x..kenapa ko yg dia pilih tuk masuk ke alam bunian tu?...ape tujuan dia sebenar nye?..ke dia mmg nk bg ilmu ape2 kat ko?.....

Follow Us
Assalamulaikum semua...

maaf...sebab lambat sangat nak update..event bertalu2..tadi kuar umah lepas subuh, malam baru balik...esok pun sama juga....insyaAllah next week saya sambung..JM cakap MPS ni ber'hantu'! memang betul...hantu melekat depan bod..hahhaha! tu yang kena slow and easy..

dan pengalaman ni berlaku pada suatu masa dulu....dan kenapa terjadi dan disebabkan apa?

nanti sama2 kita tanya Mbah Brahim...

Reply 187# adi_kelana

iskkkk...next week ..lame nyeee....
citer ko ni aku leh layan mlm2 sbb tahap ke seraman nyer x laa extreme sgt...hehehehe....so x de la takut sgt kalo kene tinggal standby sorang2 time keje mlm cam neh....
kalo benang lain mlm2 aku akn bce time ade kwn duk sblah jek...sbb byk yg seram tahap extreme dlm neh ...huhuhuhu..kejap2 goose bump aku d buat nyer

“nak, kita sekarang dah terlalu jauh dari kampong anak dan kampongmbah. Cuba kamu lihat di barisan hadapan tadi..selain dari kamu adalagi manusia..tu yang di saf hadapan tu semuanya manusia berjasadseperti seperti kamu dan mbah dulu
adi_kelana Post at 11-6-2011 02:03

mbah brahim tu wali ke bunian ke apa? nak kata dia jin, word dulu tu means dia pernah jd manusia la kan.. kalau betul la citer ni, means ada dunia lain yg Allah letakkan org2 yg beriman sblm menuju akhirat, ye tak.

best2 sambung lg TT

nak lagi cepat skit update TT

Reply 182# juragan_malam

Salam, Adi ni sape? sedolor juge ker...
Suka ler baca ceritanya.

Reply 189# allyhasana

ni soalan cepumas nih.... soalan yang bernas....

best citer

aduhai....penat gua rempit thread ni dari tghari tadi...sambung mggu depan plak..... sungguh comel kisah adi dgn anak wak benu tu....hehehehe.....harus ku jejak rumah ni tiap2 hari...

encik juragan_malam..bos en adi ke?? hehehehehe

“Adi!!! Ko buat apa kat sini?? Gile la ko ni! Keliling kampong aku ngan bapak ko cari ko…ko ni ok ke tak?”

“aaaa….ok je, apasal lak korang cari aku?”

“ko tak Nampak ke matahari dah pacak atas kepala ko? Subuh tadi masa bapak ko nak ke surau dia kata dia Nampak ko dah siap-siap nak keluar ke surau tapi masa kat kat surau ko tak de..last2 aku yang kena simbah air suruh cari ko! Ko pergi mana?”

Macammana aku ada kat belakang rumah ni pun aku tak tau..yang aku ingat baru je seminit tadi aku kat kampong Mbah Brahim.

“Mail, bapak aku mana?”

“Tak tau la…tadi aku jumpa dia kat pasar, dia suruh aku balik rumah, takut ko ada kat umah ke tak. Sengal ayam betul la ko ni Adi! Tak pasal2 aku kena simbah air, bapak aku pun tak pernah kejut aku macam tu, ganas betul!”

“nasib baik pakai air, kalau pakai bara rokok baru padan muka ko!”

Bila aku pandang kanan, kiri…aku perasan ada bungkusan kecik dari daun pisang kat atas tunggul pokok sebelah aku ni, aku rasa Mail pun perasan sebab dia pun macam 2-3 kali tengok kat tempat tu.

Pelan-pelan aku pegang dan angkat bungkusan tu…ringan je! Bila aku buka tali pengikat yang buat dari batang pisang tu..pucuk paku yg segar dan cantik, cendawan kukur yang putih gebu (biasanya cendawan ni tumbuh kat batang2 getah yang reput tapi kat kampong aku mana ada pokok getah!).

“Adi! Jom la…aku rasa dah meremang semacam ni…aku rasa macam ada orang dok tengok-tengok je dari kebun Wak Sukir tu.”

Aku pun jinjing bungkusan tu bawak balik rumah, sambil berjalan tu Si Mail tak habis-habis membebel! Kat belakang aku rasa macam ada 7-8 orang tengah berjalan dengan kitaorang. Baru 5 minit duduk kat atas pangkin bawah rumah, bapak aku pun balik.

“malam nanti ikut bapak jumpa wak miskon… jangane (sayur tu) kenapa tak dimasak lagi?”

Haaa…macam mana lak orang tua ni ada sayur dalam bungkusan tu..

Malam tu, lepas solat Isyak aku ngan bapak pergi la meredah jalan kampong yg lecak sebab hujan petang tadi menuju ke rumah Wak Miskon. Sampai depan rumah dia, dah Nampak Wak Miskon tengah membetulkan sangkar burung wak-wak dia kat beranda rumah. Setelah bagi salam, dia jemput kitaorang naik. Bapak aku ngan Wak Miskon bersalam dan berpelukan sambil kedua-dua memohon ampun dan maaf, aku naik pelik…macam pagi raya la pulak..

Setelah di sajikan dengan air kopi ‘o’ panas oleh anak menantu wak miskon..dan sessi bual2 yang panjang antara dia dan bapak aku, aku tak paham sebab diorang guna bahasa jawa halus..kemudian dia panggil aku duduk depan dia.

“adi..mari sini, lunjurkan kaki..apa la yang diaorang suka sangat kat ko ni adi…bagi wak tengok kejap”

Setelah di bacakan ayat-ayat jampi dan dilemparkan secara ghaib ke atas belakang badan aku, aku terasa teramatlah mamai dan mengantuk..aku rasa aku dengar bapak dan wak miskon Tanya aku itu ini..dan aku rasa aku Nampak mbah brahim dan 2-3 orang lagi..ada kat situ. Lama juga diorang sembang, seronok juga dengar dan kadang-kadang nak juga menyampuk tapi tak terdaya!

Setelah lebih kurang ½ jam berlalu..aku rasa bahu aku ditepuk-tepuk..rupanya bapak aku dan macam mana dan bila masa lak aku terbaring kat tepi dinding ni? Rasanya tadi aku duduk kat tengah-tengah beranda  rumah wak miskon ni.

“nah! Minum air ni dengan selawat sekali…”

Wak miskon hulur kat aku segelas air kosong..selepas 3 teguk, aku rasa perit sangat tekak, perut bergelodak, tekak terasa loya sangat..

“pergi muntah kat bawah tu..”

Muntah tak banyak mana pun, Cuma angina dan seketul objek mcm hati/darah beku dan berbau busuk…lepas tu aku naik atas..ada 3 bijik kelapa kuning yang dah siap di tebuk ada depan wak miskon..

“minum  semua ni…nanti rasa selesa perut tu…”

Dengan gagahnya aku minum ke 3-3 kelapa tu, tak piker apa..main buat je…memang tengah mamai lagi ni!.kelapa yang ke 3 tu yang berat sekali…tercungap2 nak habiskan..bila aku telan je air kelapa yang last tu..tak sempat nak turun bawah aku dah muntah dari atas beranda tu, muntah atas pokok-pokok Bunga anak menantu wak miskon!
Tersandar sekejap aku kat tepi pagar beranda tu…

“macam mana? Lega?”

“……….mmmmmmm…ntah..”

Rate

1

Reply 189# allyhasana

bab ni susah nak jawab sbb akan mengkaitkan sunnah, dalil, hadis dan lain-lain..anggaplah dia tu sebagai apa yang dia yang jadi, orang ke, bunian ke, jin ke...kita anggap  dia 'sesuatu' sudahlah...makhluk dan hamba ALLAH juga..

Reply 196# adi_kelana

lagi?

Reply 198# mimi77

lagiii?? nanti2 ler....ni pun type bawah meja ni....jap lagi nak ke sunway and times square...

Reply 199# adi_kelana

ok adi...just tk ur time...suka baca pengalaman adi nie..