CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Al- Hin

Post Last Edit by Limao at 14-6-2011 13:58
Reply  BiancoFisso

td kira2 guna 10 qurun = 10x 100 thn..
kalo dah usia nabi Nuh pong ...
halimi78 Post at 14-6-2011 13:45

Yup...yang ni okeh. Tapi aku darab ngan 1000 or 700 taun pon bleh sebab anak ngan ayah biasenye akan bertemu at least lingkungan umo inilah.

Reply 201# Limao

ada yg bpendapat, usia umat manusia akhir zaman hanyalah kira2 1/10 dr usia umat tdahulu..
lingkungan umur manusia akhir jaman sekira2 60-100.. jd seswai dah tu range 700-1000

even ada jugak bpendapat.. umat yg lbh awal lbh panjang umor mereka dr nabi Nuh..
dan yg selepasnya nabi Nuh lbh pendek drnya..
---> kot ada sesapa terer janjang tolong wat kira2..

aku notice yang si unek ni suka provoke dan menaikkan kemarahan orang..
erm agaknya ko rasa terhib ...
puanlina Post at 14-6-2011 12:45

normal la... kengkadang ada porumer tu dok gelak2kan org kongsi idea dan pendapat, takpercaya dgn hadis dan kisah2 nabi suma tapi diri sendiri tak perasan...
taksub mempercayai hasil gurauan penulisan penjajah2 british. ntah hapa yg ditipu si penulis tanpa diketahui kesahihan bukti, taksangka dia jauh lagikk mudah tertipu.
aku rasa al-hin ni adalah dari golonagn JIn yang lain dari jin2 yang kita kenal...
maksud aku, ji ...
hasell Post at 12-6-2011 12:56

i pon rasa al-hin tu salah satu jenis jin. alangkan pokok pegaga pon lebih dari 50 jenis apetah lagi jin.
ada yg kata "sebaik2 jin adalah sejahat2 manusia" dan kata2 nih membuktikan tak mustahil si al-hin tadi
nak bergurau dgn kita konon dia sejenis mahluk lain.

pengalaman pakcik i dulu (tanpa sebarang ilmu) pon dpt interaksi dgn jin. dia just sebut
mcm biasa jek "maaf la kalo pakcik terlanggar kamu sbb pakcik taknampak kamu"
then sepupu i yg ketika tu berusia 3-4 tahun bgtau yg 'member' dia tu suruh
sediakan pen dan kertas di tempat agak tersembunyi. hasilnya, pd kertas tadi tertulis penerangan agak panjang.
katanya alam jin pon hampir serupa alam manusia, anak2 bersekolah, belajar, dan bekerja.
dia jugak bgtau toksah risau terlanggar sbb dia akan sentiasa berjalan dibelakang pakcik.

jin jugak tunaikan haji (pernah disaksikan saudara i ketika sedang tawaf haji pd taon lepas).
diorang dtg dan tawaf group by group. bertubuh lebih tinggi, pakai ihram mcm kita tapi taknampak muka.
dan bila saudara i tanya pd ustaz yg guide dia masa haji, ustaz tu terangkan bahawa itu mmg jin.

Reply 200# Limao

posibble...tp, kalo ~10 ribu tahun jerkan...bercanggah dgn teori mana2 ni....tp confirm kah noah's ark yg dijumpa tu?

Reply  Limao

ada yg bpendapat, usia umat manusia akhir zaman hanyalah kira2 1/10 dr usia umat td ...
halimi78 Post at 14-6-2011 14:10

aah...rasanya umor nabi adam lebey 1000 thn....sehari semalam nak kira ni...hehe

Mmm...aku pon berpendapat al Hin ni spesis jin gak.  Aku pon rase agak rugi napela perawat tu tak tanye macam2 lagi kat mende yang ngaku Al Hin tu.  Tapi aku rase cam laen macam je bile tengok website perawat tu (jaatnye aku)

Bile tengok maksud ayat Quran ni memang jelaslah nape  banyak betol tinggalan bangunan yang besar2 di mana kalo difikir2 agak mustahil teknologi manusia bleh wat. (sesetengahnye la)

Golongan jin itu membuat untuk Nabi Sulaiman apa yang dia kehendaki dari bangunan-bangunan yang tinggi dan patung-patung dan pinggan-pinggan hidangan yang besar seperti kolam, serta periuk-periuk besar yang tetap di atas tukunya. (Setelah itu Kami perintahkan): Beramallah kamu wahai keluarga Daud untuk bersyukur! Dan sememangnya sedikit sekali di antara hamba-hambaKu yang bersyukur.
(Surah as-Saba’, ayat 13)

Rate

1

Follow Us
Mmm...aku pon berpendapat al Hin ni spesis jin gak.  Aku pon rase agak rugi napela perawat tu tak ta ...
Limao Post at 14-6-2011 15:28

haha...ko tgk web lain mcm jer ko rasa diri ko jahat ek...aku lgla 2x jahat kot, sbb aku rasa org tu rekacipta jer dialog tu...

aku ade kawan baik jin yg boleh nampak dari jauh
unekspekted_XII Post at 7-6-2011 14:28

kalau aku ade jin datang nak kawan dgn aku tak nak..
tapi kalau dia nak jadi hamba suruhan aku on jak...tapi tak boleh minta apa2..hahah!!!

Reply  Limao

posibble...tp, kalo ~10 ribu tahun jerkan...bercanggah dgn teori mana2 ni....tp con ...
BiancoFisso Post at 14-6-2011 15:16

Kompem tak kompem aku pon fenin gak memikir diorang duk gado2 tentang Noah's Ark nih. Kalo ikot pemahaman aku diorang gado2 lebey kurang camnilah:

1.Quran:

Your Lord would never destroy any cities without first sending to their chief a Messenger to recite Our Signs to them. We would never destroy any cities unless their inhabitants were wrongdoers. (Surat al-Qasas, 59)   

Seperti yang kite tau, Allah tak akan memusnahkan sesuatu kaum sehingga Dia utuskan nabi atau rasul.  Dan bile Nabi Nuh dah diutuskan, hanyalah untuk kaum baginda, bukan untuk seluruh manusia kat dunia pada mase tuh.  Jadi kesimpulannya banjir besar tu takdela sampai mempengaruhi keadaan dunia.

2. Noah's Ark duk atas Mt Agri

It was said, “Earth, swallow up your water!” and, “Heaven, hold back your rain!” And the water subsided and the affair was concluded and the Ark came to land on al-Judi. And it was said, “Away with the people of the wrongdoers!” (Surah Hud, 44)

Orang Kristian ngan Yahudi jugak kate dalam kitab diorang kapal tu kat Mt Agri.  Ade berpendapat kapal tu duk kat atas gunung yang bernama al Judi. (jarak antara Agri n Judi lebey kurang 100 batu) Tapi ayat Quran ni "on al Judi" bukan atas Gunung Al Judi.  Perkataan "al Judi" kekadang bleh ditafsir nama gunung tu sendiri walopon dalam bahasa Arab makna al Judi adalah   “a high place, peak.”  Oleh itu perkataan "Judi" yang digunakan dalam ayat tersebut bukan bermakna Gunung al Judi tetapi menerangkan bagaimana kapal tu berlabuh iaitu di tempat yang tinggi.  

3.Kapal tu dibina dari kayu dan paku

“We bore him on a planked and well-caulked ship.” (Surat al-Qamar, 13)

Memang kalo tengok hasil kajian diorang kapal tu daripada kayu atau lebey tepat lagi dari  cypress wood.

4. Kapal tu bukan kapal stim
Sebabnya perkataan 'bubble up' tu menunjukkan air datang dari bawah disebabkan hujan turun dan mula banjir besar.

“So when Our command came, and water bubbled up from the earth, We said, “Load into it a pair of every species, and your family – except for those against whom the Word was preordained – and all who believed.” But those who believed with him were only few. (Surah Hud, 40)

Wallahua'lam

Rate

1

Reply 209# Limao

aku pon membaca td...sure xsure tu noah's ark aku xtaw...tp kalo betul pon, mungkin usia kapal tu tersalah...sebab xsilap aku dieorg pki isotope carbon utk determine usia kapal ni....tp carbon dating ni xsilap aku ader flaws ckit...sebab die kira usia berdasarkan decay period...xsilap aku, mt.ararat tu bersalji kan? kalo bersalji kapal ni mungkin akan preserved dlm iced...kalo dh preserved, decay process pon lmbat r...ader gak faktor2 lain yg blh disturb reading dieorg...penat aku memeningkan pala aku rini

Rate

1

Apsal aku rasa makhluk ni sembah Allah tp bukan Islam sebab masa dia wujud Islam dan agama2 Allah yang lain tak wujud lagi?

(posted by mobile)

Reply  Limao

aku pon membaca td...sure xsure tu noah's ark aku xtaw...tp kalo betul pon, mungkin ...
BiancoFisso Post at 14-6-2011 17:30

Yup...aku setuju ngan ko pasal faktor2 yang memungkinkan berlaku kesalahan usia kapal tuh. Kalo setakat 5000 taun, lebey kurang ngan Tamadun Mesir gak kan?  Mase tu dah Nabi Musa plak.

*Just want to share nice things about pyramid:
1. 4000 pekerja kuari menghasilkan 330 blok batuan setiap hari tanpa henti.

2. Setiap hari pada musim banjir, 4000 blok di bawa ke Sg Nil, dibawa menyeberang, diheret ke dataran Giza dan diletakkan di bahagian teras - 6.67 blok setiap minit! (diorang angkut ngan ape nih?)

3. Kawasan permukaan setiap piramid lebey kurang 5.5 ekar.  Maka 115 000 batu lapisan diperlukan untuk setiap permukaan.

4. 1978, Indiana Limestone Institute of America, antara peneraju dunia dalam bidang batu kapur, menjalankan kajian untuk mengetahui saiz tenaga kerja dan apakah bahan yang dilakukan untuk bina piramid seperti Piramid Giza.  Pegawai tersebut menjelaskan cabaran yang perlu ada dan penghantaran batu kapur saje amik mase 27 tahun!  Tu lom bina lagi, baru nak oder barang.

Rate

1

as salam to all

surat untuk brother uneks

saya ni baru jer berjinak jinak ngan forum...
kajian saya banyak perkara tergantung dalam forum ni
tidak ada rumusan dan resolusi kerana tiada terikatan satu sama lain

kerana ianya  bebas dan terlalu bebas dan takder kriteria tertentu untuk seseorg
tidak dibenarkan untuk berada disini..
apa yg diperlukan hanya usaha dan tanggungjawab sendiri menyediakan
pc laptop bayar line tenet dan sebagainya...

tetapi sebagai org yg diwajibkan sebagai org yg berusaha untuk menjadi org yg beriman
dan percaya kita akan dihisab dipadang masyar seharusnya mengelakan dari berkata kata yg menyinggung perasaan org lain.

forum tempat berbincang dan sebagainya .medan perjuangan yg paling sengit ada diluar sana ...politik ....segala permainan tipumuslihat ada disitu ...hanya yg benar2 teguh dan ikhlas sahaja mampu bertahan disana

Mungkin pada saudara unek ...pada masakini hanya jalan BIADAB sahaja mampu mengusir
kepincangan ,penyelewengan  rasanya takjuga mampu mengubah banyak perkara kerana yg ada disini tidak banyak org yg berpengaruh ada disini dan takkan mengubah banyak polisi 2 kehidupan

jadi jangan lah membuang masa sendiri dan org lain kerana biar betapa cekal dan hebat saudara sekalipun menerima tindakbalas pada saya masih tak membantu banyak perkara dalam membangunkan sahsiah umat islam .

kebanyakkan hero diluar sana yg asli sebenarnya banyak dari kalangan org yg merendahkan diri ...

rasanya ramai kalangan forumner disini menghormati saudara unek tetapi memandangkan kebiadapan saudara maka amat sukar mereka mnerima saudara dihati mereka ..

mungkin pengalaman pengalaman lalu mebuat saudara unek jadi jemu ,meluat sehingga bertekad untuk memerangi siapa sahaja yg membawa kekarutan2 pada anggapan saudara ..

saya ada membaca artikel saudara ....seorg yg menyelidik dan menyampaikan dengan jujur ....saranan saya bergabunglah dan bersamalah membentuk jemaah ..fahami perbezaan dan persamaan ....kemudian keluarkan resolusi dan sebagainya tanda
konsensus pada satu satu perkara

pada film hollywood selalunya gabungan pelbagai kepakaran setiap individu menghasilkan sesuatu yg hebat ...

selepas baca ...apa sahaja lintasan hati tuh ...berlindunglah dari syaitan yg direjam
RASULULLAH DIHORMATI BUKAN KERANA DARJATNYA TAPI KERANA SIKAP BERTAHAN
DARI LUDAH ,CACI ,MAKI ,DIHINA ,DIKEJI ...ISLAM BERKEMBANG KERANA AKHLAK BAGINDA

SEKIAN

Rate

1

Pesakit: "Yelah...kamu tak nak tahu kenapa aku suka tengok bulan?"

Saya: "A'ah...kenapa?"

Pesakit: "Aku tengah kira umur aku la tu...Kiraan masa aku sama macam kalendar Islam.. Puak kami mana pakai Kalendar masihi..."

Saya: "Oooo..tapi kau tak jawab lagi soalan kedua tu.."

Pesakit: "Sabar lah..maksud aku, aku kira umur untuk tahu hayat aku.. Dah lama sangat aku hidup.. Sunyi betul hidup aku...Aku nak kamu doakan agar Allah pendekkan hidup aku sebab aku dah hidup lama sangat..."

Saya: "Ooo...macam tu..Berapa dah umur kamu?"

Pesakit: "Sikit jer...baru 4 juta 130 ribu tahun.."

Saya: "Mak aiiii...lama nya kau hidup.."

Pesakit: "Betul..sebab tu aku nak kau doakan aku.."

sedihnya..... kesian dia hidup lama sangat kesunyian....
dia kalau mati camne.... cam manusia biasa ke????

Reply 213# devilswars

panjang sangat. aku tak bace pun.

dah terang2 = dlm Quran ckp bumi dibuat utk Manusia... bukan utk makluk lain..

tak kire laa dah brape zilliion tahun dlm proses pembuatannya -  but, keturunan Adam cume duduk 12,000 tahun dalamnye

======= dlm panjang2 surat ko tu.............. and dah berpuluh 2 reply :::::

SORANG PUN MASIH TAK BOLEH BAGI NAS DAN DALIL YG DUNIA NI ADE MAKLUK LAIN YANG MENTADBIRNYE SELAIN MANUSIA   

Ade??? klu ae.. boleh bukak mulut.. klu takde.. baik2 ko diam.. dari mengusutkan keadaan

takde sesape bleh jawab soalan aku ker????

Takkan lerrr... alam "Jin" yg tak boleh nampak tu pun boleh tau segale.. bende sesimple mcm ni pun tak boleh jawab  

Reply  devilswars

panjang sangat. aku tak bace pun.

dah terang2 = dlm Quran ckp bumi dibuat u ...
unekspekted_XII Post at 15-6-2011 12:04 PM

Allah cipatakan 124,000 jenis makhluk dunia ni semunya untuk manusia. mmg untuk manusia. manusia kene pandai gunakan source yg diberi dari pelbagai sumber.

saudara uneks

bagilah mereka berforum dengan bebas
kerajaan tak ambik pot hasil rumusan kat sini ..kalau ada lah

saya dah biasa nengok org jenis keras hati ni
kalau tanya NABI ....cabarannya berhadapan dengan org keras hati

bumi memang dibuat untuk manusia ....binatang tak pernah memberontak untuk ambik alih

so yg tak nampak maka takderla ikut kata uneks
termasuklah TUHAN (betulker uneks)

MANUSIA MEMANG MENTADBIR
selain dari itu ...bukan mentadbir
tapi mencampuri urusan
menganggu dan sebagainya

ni pendek pendek jer untuk tidak mengusutkan keadaan

mohon maaf semua kerana off topic

Reply 218# devilswars

so??? hypothesis aku senang je :

- Iblis = diperintahkan bertuankan Adam (Manusia).. end there.

Unless... ade makluk lain sebelum Iblis or Adam -------------------- tentu ade NABI LAIN sebelum Adam

simple je.  dah terang2 tulis dalam Quran

ni tak.. klua macam2.. siap ckp Kiamat dah jadik 8 kali.. dunia dah kene recycle 8 kali lerr.. pehhhhhh.. kultus jin punye keje     

ni tak.. klua macam2.. siap ckp Kiamat dah jadik 8 kali.. dunia dah kene recycle 8 kali lerr.. pehhhhhh.. kultus jin punye keje     ...
unekspekted_XII Post at 16-6-2011 09:26

uneks, mane ko dpt info ni? aku xder nmpak pon mana2 post kat thread ni ckp pasal ni....Lg 1, aku pon xder nmpk ader org ckp bumi ni di tadbir oleh selain manusia...yg ader pon info xjelas pasal jin huni bumi dulu...

pastu aku ternampak 1 post ko pasal umat nabi adam duduk kat bumi ni 12000 tahun jer... boley aku taw info ni ko dpt dr mana? sbb aku dh ader tanya sebelum tu, xder org yg sure...tp ko ni sure semacam jer...info mane dapat? kongsi2la,,jgn kedekut...