CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Al- Hin

sebab tu aku ajak korang bincang dalam ni pasal benda ni. adekah betul betul wujud, sekadar im ...
winamp05 Post at 9-6-2011 09:09

not worth for discussion

'subject' yg ko refer = cume dari perbualan pengikut kultus jin yg gile isim.. UNLESS.. psal "al-hin" ni ade tertulis dlm dinding2 gua, or.. dlm gilgamesh etc --- then only worth to consider as 'myth'

reti???

not worth for discussion

'subject' yg ko refer = cume dari perbualan pengikut kultus jin yg g ...
unekspekted_XII Post at 9-6-2011 09:32 AM

aha... still ade point untuk dibincang sebab ianya Myth.

kalau nak cerita pasal logik aje tak nak yg myth dan mitos ni, aku syorkan korang masuk sini.

http://mforum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=308

Komfom crita semua pasal logik aje. ehe....

klu 'myth' boleh diambil dari temberang kedai kopiii... aku rase.. bende ni pun ko boleh bukak thread nk dijadikan cerite :

http://gengcerita.activeboard.com/t14835678/jin-lapar/

Al-Hin tu dr istilah mana?tp bangsa poppy tu mybe ada persamaan dgn bangsa polip yg idup jutaan thn sblm turunnya Nabi Adam as ke bumi.Mengikut bacaan aku.....bumi dihuni oleh bangsa jin & mahkluk2 berakal salah satunya polip iaitu mahkluk berkaki banyak & bersayap & berbentuk spt manusia kuno.Buktinya di Norway (Norwegia) daerah yg bernama Solnsjoen ditemui arkeologi berupa lukisan2 yg dipahat mengisahkan ttg burung2 yg mempunyai kepala spt manusia.Adakah ini yg disebut bangsa poppy?Ia juga byk mengisahkan ttg bangsa2 yg disebut TT.

Tp kan kalo betulla 'neonderthal' dlm artikel ni refer to neanderthal makhluk pre-historical tu, mcm clash plak...sbb neanderthal xsilap wujud around 400,000-800,000 thn yg dulu...xderla sampai 4 juta tahun cam dlm artikel ni..and extinct dieorg around 30,000 thn dulu...yg jelasnyer, time dieorg extinct tu, spesis manusia(homo sapiens) dah ada...maknenyer bukanla dieorg idop sebelum adam kan...kat sini aku gunakan neanderthal as reference sbb xjmpe proof lg pasal al-hin ni...tp based on artikel al-hin dgn neanderthal saing2 kan tamadunnyer...

Rate

1

Follow Us
Al-Hin tu dr istilah mana?tp bangsa poppy tu mybe ada persamaan dgn bangsa polip yg idup jutaan thn  ...
jzzz Post at 9-6-2011 10:20

ko kener taruk sumber rujukan maner yang ko bacer .....harian metro ker aper ker nanti ader orang pertikaikan mender yang ko bacer nih....Hah ko ader?Ko ader?

Tp yg kita pasti sebelum adam diturunkan mmg ader dua puak yg saling berbunuhan kan...xsilap yg tu puak jin...xpastila...sesapa yg ader info tulun huraikan...

Reply 125# jzzz

cite detail lagi plis.. x pong bg linknya pong ok gak..

ko kener taruk sumber rujukan maner yang ko bacer .....harian metro ker aper ker nanti ade ...
tarabas1976 Post at 9-6-2011 11:03 AM

hik hik hik     

aku ader 1 link ni...aku pon xabis baca lg...nk g lunch dulu...sesap yg berminat tu baca la dulu yg ni....so far aku tgk mcm byk info...
http://1623.activeboard.com/foru ... mp;topicID=15474933

Rate

1

kalo camtu al~hin ni pnh tgok Rasullallah yg mulia itu...???hmmm..ada hadis2 nabi yg menyebut pasal al~hin ni dak??

Post Last Edit by ninja9 at 9-6-2011 13:16

dari penulis asal cerita ni sebab mungkin dia pun tengah kaji ...dia ada pautkan link tentang pengalaman seseorang di bali..gambar yang dia ambil (orang indon) semasa bercuti disana..

Foto Makhluk Bersayap di Atas Bali
Diposkan oleh TEROPONG MISTERI SEPANJANG ABAD (silahkan dicopy paste) Selasa, 15 Juni 2010

Gambar-gambar berikut ini saya ambil ketika saya sedang berlibur di Bali, (akhir tahun 2009).

Makhluk yang BELUM pernah saya lihat dan dengar sebelumnya ini tepatnya tidak sengaja tertangkap oleh kamera saya, saat saya dan teman-teman berjalan-jalan dan menunggu matahari terbenam di pantai TANAH LOT. Silahkan Anda lihat-lihat. Saya suguhkan banyak foto agar Anda bisa amati/membandingkan/menganalisisnya, baik itu bagaimana kamera saya menangkap gambarnya, keaslinnya, warnanya, pencahayaanya, khususnya untuk ‘menemukan jawaban: makhluk apa itu’, silahkan diteliti. Ya tujuan saya adalah SANGAT tertarik untuk mengetahui sebenernya ini ‘apa’, kalau ada yg pernah mendengar ceritanya, atau bahkan juga pernah melihat, mohon informasikan juga ke saya.

KEJADIANNYA, saat itu saya bersama seorang teman menunggu matahari terbenam di atas (yang ada kursi, ada yg jualan makanan, minuman kelapa, dsb). Di lokasi itu ramai, dan pastinya, banyak bule. Saya memfoto ke segala penjuru. Saat itu sebenarnya kami sudah mau pulang tapi minuman kelapa mudah saya masih banyak, dan indomie teman saya juga baru dipesan. Singkatnya..saya ambil gambar itu di saat-saat sudah mau ditinggal rombongan.

Gambar ini saya ambil dengan hand phone semi kamera digital (kemampuan kamera 5 MP), saat itu saya set untuk model phanorama (take 3 gambar-outputnya jadi 1), dan makhluk bersayap itu tertangkapnya saat pengambilan gambar ke tiga. Responsaya saat itu kaget, tapi kaget yang biasa saja (sambil lalu), karena di pikiran saya saat itu hanya ada dua kemungkinan (kemungkinan yg sama sekali nga spesial), yaitu lalat yg lewat atau daun yang jatuh. Satu detik dari sejak kamera berbunyi.. suara yang keluar dari mulut saya ..”ha!,..sambil melihat ke depan..nihil (di pikiran saya, ya namanya juga lalat, dan di depan jurang). Yang saya lihat hanya sebuah benda/’sesuatu’ yang bergerak dengan cepat..sangat cepat.

Kapan saya mulai sadar dan strange sendiri melihat hasil jepretan saya?..saat di bus pariwisata yang saya tumpangi. Saat batrenya sudah ful, saya tertarik untuk melihat hasil jepretan saya, saya buka, satu per satu..dan..saya lihat.. Pikiran saya melayang, bulu kuduk saya berdiri.. merinding dalam 30 menit, terpojok di kursi bus pariwisata, saya hanya diam setelah itu. Tak seorang pun yang saya kasih tahu.

YES, respon orang lain bisa saja beda saat mengalami/melihat hal2 yang seperti ini, tapi buat saya,.. ini..LANGKAH! Satu yang saya yakini adalah..di antara ribuan, bahkan jutaan orang yang datang ke PULAU BALI, hanya akan ada ’sekian orang’ berkesempatan melihatnya. Kalau Anda bisa paham gambar saya ini..saya yakin paling tidak Anda akan sedikit paham apa yang saya maksud dan yakini ini.

nampak bentuk mcm serangga tapi besar sangat la pulak..berkepala besar dan berperut boroi?....

kena lebih banyak info tentang al hin ...sila tepek jika ada...

Rate

1

ko kener taruk sumber rujukan maner yang ko bacer .....harian metro ker aper ker nanti ade ...
tarabas1976 Post at 9-6-2011 11:03

buku tulisan muhammad isa dawud...aku dah try google tapi tak jumpa...

Ini list humanoid(bukan human okey) yg aku jumpe :

Australopithecus(4-3 million yrs ago) --> Homo erectus ( 1.8-1.3 million yrs ago) --> Neanderthal (~600k-350k yrs ago).Yg ni suma lebey kurang teori charles darwin pasal manusia berasal dr primates (berevolusi dr gorilla katanyer).Tp terbukti salah kan sbb humanoid ni mmg bukan ancestor homosapiens...jd mmg betulla Nabi Adam manusia pertama kat bumi ni...yg sebelum2 tu resemble human jer tp bukan pon...

Yg mnjadi kepelikan kat aku, humanoid ni sume primate based taw...xder plak kriteria mcm al-hin tu...

**aku nk tnye sesapa yg pndai bhs indonesia, dedemit tu aper? aku terbaca artikel tu tp xphm mksud die...

Rate

1

buku tulisan muhammad isa dawud...aku dah try google tapi tak jumpa...
ninja9 Post at 9-6-2011 13:17

buku die aku xjumpe tp ulasan pasal buku tu aku jumpe ar

http://dajjal.wordpress.com/2007/10/29/ulasan-buku-siapa-penghuni-bumi-sebelum-manusia/

Org barat pon ader wat kajian pasal makhluk sebelum adam ni...dieorg refer pada bible, genesis dgn fossil..artikel dlm majalah creation
http://creation.com/pre-adamic-m ... n-earth-before-adam

yg ni aku highlightkan ek
Christian creationist anthropologist Marvin Lubenow describes the evidence of a sin nature in the (allegedly pre-Adamic) human fossil record, including examples of cannibalism, and injury due to violence, scalping and disease, including syphilis

maknenyer berdasarkan fossil tu mmg makhluk sblum nabi adam ader berbunuhan dgn buat maksiat..

Yang ni dr Creation and of History (Kitab al-bad'wal-tarikh) oley al-Maqdisi (aku xbaca pon kitab ni, quote org punyer jer)

Al-Maqdisi menjelaskan bahawa terdapat 3 Umat yang utama di dunia sebelum Adam iaitu dua daripadanya terdiri daripada kaum Jin. Manakala kaum yang ketiga adalah golongan yang berbeza dari Jin kerana mereka ini berdaging dan berdarah. Golongan ketiga ini adalah mereka yang dimaksudkan sebagai “man yufsidu feehaa wa yasfiku al-dimaa’: golongan yang membuat kerosakan dan menumpahkan darah” seperti yang diulas oleh Malaikat di dalam ayat al-Quran 2: 30.

walaupun byk source yg dh kaji makhluk sebelum adam ni...tp xder 1 pon yg ckp pasal fizikal dieorg...fossil yg dijumpai pon sumer yg humanoid primate-like tu...

Rate

1

pergh...gamba burung kottt

buku die aku xjumpe tp ulasan pasal buku tu aku jumpe ar

http://dajjal.wordpress.com/2007/10/ ...
BiancoFisso Post at 9-6-2011 13:43

laa baru ku ingat buku ni aku ada.....

laa baru ku ingat buku ni aku ada.....
ninja9 Post at 9-6-2011 21:52

aper lg....aku pon berkobar2 nak tawu pasal isi kandungan die.....review plisss