CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

semua orang naik angin baca cite ni
ketupat79 Post at 19-6-2011 18:08

mmg hangin pn... smp trslh post kt thread org lain hokay... pnye la hangin.. malu jek...

kuang ajar btol imah n amri tue.wey muka tu tebal mcm kertas pasir ke ape?//
org ajak dtg mkn cukup la.ni siap nak tumpang tdo segala bagai.........
x penah merasa sgt kot duk best2 camtu.
ye lakan kat umah sendiri mcm reban ayam.
mmg aku x penah tgk umah dorg tapi dr citer ko tt aku dpt bayangkan camne.
sbb ala2 cam jiran akak aku dulu.xde la dtg umah mkn ke ape.tp sgt x jaga kebersihan
smpi t**k anak pun berterabur dpn umah.blh imagine x?
kalo masak kat umah kakak aku tinggal x smpi seminit jap agi penuh telur lalat....\last2 akak aku pindah.

Ktorg smpai kat hmestay yg Pakngah aku sewa tue hari Jumaat kan. Paginya mmg aku lewat bgun. Tghari baru nmpak btg hidung aku kat tmpat kenduri. Sampai2 je, mmg jd topik hangat la pasal Amri nie dikalangan adik beradik mak aku. Nenek aku pn nk kuar dr hmestay tue. Sbb dia xselesa la Amri tue kn ajnabi. Time aku angkut barang nenek aku tue, aku dh mnyirap dah. Tp xpe, demi mu mak dan bapak. Aku rela memendam rasa. Time nie mak bapak aku xtau pape lg. Mlm tue, tinggal 3 fmly je dlm homestay tue. Fmly aku, paktam aku dgn Amri durjana tue. Malam tue Paktam aku tapau nasik balik utk ktorg2 je. Lepas makan, boleh dia suruh anak dia yg sulung tue (yg bunuh kucing aku dulu, tp skrg dhh besar..form2) pegi tgok ada lg x lauk atas meja makan. Sengal betul kan? Ktorg saje je habiskan. Sbb Pktam aku mmg xambik utk dorg pn. Kang laki dia xmalu g la tmpat knduri tapau nasik. Esok pagi, aku tau Imah ada dlm bilik. Tp dia berkurung je. Anak2 dia smua dh ikut laki dia g tmpat kenduri. Mak bapak aku pn dh pegi time tue. Tinggal aku adik beradik je.

Aku ckp dgn abg aku dlm umah dh xde org. So abg aku pn innocent jela kunci homestay tue. Pastu ktorg smua g tmpat kenduri. Hahaha.. Dh dia terkurung dlm umah. Masa ktorg smpai je tmpat kenduri, Amri tnya kunci tinggal x kat Imah. Aku buat2 la tekejut, 'hah, ada org ke? memerap je dlm bilik, ingatkan xda org'. Hahahaha... Depan2 semua org aku cakap mcmtue. Bapak aku pulak xtau xerita, boleh dia gelak2 cakap Imah kena kurung. Padahal dia xtau aku yg pedajal dorg. Puas hati aku. Start tue, Amri mmg muka ketat je dgn aku adik beradik. Pastu dia balik la amek bini dia dtg mkn kenduri. Ingatkan lepas kenduri nk dorg balik la. Tapi x.. mlm tue aku tnya la anak dia, bila nk balik? Masa aku tnya tue, akak dgn pktam aku dgn senyum2. Rupa2nya, termasuk aku dah 4org tnya dorg soalan yg sama. Hey... aku xtau la maruah Amri tue kat mana. Dah terang2 org xsuka pn still nk duduk situ. HANYA KERANA MAKAN.

Bersambung....

jiran camtu elok kamu bunoh ja......hukum dia dah tahap wajib
kucingTomey Post at 19-6-2011 15:45

Kalau la aku xpikirkan masa depan yg cerah, gemilang dan terbilang, mmg aku dh lama jd pnjenayah. Sati siri jenayah yg aku nk lakukan, lenyapkan dorg drpd dunia nie.

Aku kuar jap. Nanti sambung lg.

Sabar ye..

minta maaf cakap, mak ayah TT ni paling aku meluat. Buat baik tak berpada-pada. Tak tau nak set the limit. Hanya kerana kesiankan org lain, habis semua anak-anak & sedara-mara bawak haluan masing-masing!

Kita kalau nak hidup dgn org lain, kita kena sensitif dgn perasaan org2 yg tersayang especially anak-anak & pasangan. Setiap keputusan yg melibatkan kehidupan org lain perlu ambil kira kepentingan & keselesaan mereka tu.

Follow Us
mmg hangin pn... smp trslh post kt thread org lain hokay... pnye la hangin.. malu jek...
Stila Post at 19-6-2011 18:12

marah bebenor ye ko stila..

Ya Allah.. Sakit hatinya baca!
Saya paling tak suka bila tengah nak happy2 dengan family, tapi ada orang luar yang menyibuk join kita..
Bila la Amri n family ni nak sedar tentang cara hidup dorang yang salah ni.. Anak-anak makin membesar.. Kesian dorang..

Bagi saya, biar hidup nampak susah, tapi jangan nampak hina..

hish....ada gak orang mcm ni....
Bila baca, saya rasa muka saya lak yang tebal.....
Sian kat anak2 dia.....

Aku ingat derama citer ape la tadi. Mmg da bnyk kisah masalah jiran tak malu dalam forum cari ni. Tapi aku rasa, amri n imah ni dapat title johan tak malu kot.
Gigih aku ikut citer ni macam citer antu nenek kamsia. Tapi citer nenek kamsia tu sampai skrg xde ending dier. Keciwa aku. TT.. hg jgn gantung citer ni tak bertali plak. makan ati aku nnti. Hahaha..

Reply 50# aLieNzDaToR

....saya pun tetiap hari jengah cite nenek kamsia tu.....
Tunggu sambungan....

wakakakka..aku baca jadi sakit hati..apetah lagi tuan tanah

cite best
cite best

we want update
we want update
we want update

marah bebenor ye ko stila..
kucing_kucing Post at 19-6-2011 18:22

hangin satu badan ni....

memang jiran yg tak tau malu..
kan baek lau mak bpk TT kuatkn hati dan jauhkan diri dr org mcm ni..
syukur x pnah lg jumpa org seteruk ni..

smbg cepat k..hehehhe x sabar nak tau cer seterusnya..

Reply 51# jazaa

cik es tu da lupe kot citer dia tu lepas da tutup thread tu. Aritu iols dok citer2 antu kat adik iols tmasuk cite nenek kamsia. POtong stim sbb dpat citer sekerat je. Adeehh..

sambong la cepat,,wa tak sangka,,ataih muka bumi allah s.w.t ni ada manusia peel begitu.......gelak guling2 aku ,,wkakakakakakakka

Reply 38# martiena

aku pon hangin sekali dengar cite ni..:@
ade jugak pesen jiran macam tu kan..haishhhh

Post Last Edit by ciklala at 19-6-2011 19:04

baru off9 kejap tapi nampaknye aku tertinggal 3episod dah..
sedang gigih membaca ni....huhuu

ingatkan lepas pindah tak jumpa dah... isk isk..  :@ aku baca citer ko TT , aku dok imagine camne la rupa wajah orang tatau segan ni..