CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Post Last Edit by LaksamanaSunan at 19-6-2011 19:12

Aku xjadi kuar sbb aku telupa aku basuh smua sluar jeans aku. Bujang kan. Balik cuti2 mcm nie la basuh segala yg ada. Okay, smbung.

Anak2 Amri cakap dorg balik Ahad malam. Tp hakikatnya, ktorg smua nk cek out pg Ahad. Motip dorg nk stay lg lama drpd ktorg? Hahaha.. Nonsense. Pagi Ahad pulak, Pakngah aku mintak tolong meramaikan rombongan utk hntar pengantin ke rumah pihak lelaki. Masa nie pn dorg ikut tau. Hazab betul. Time nie la maximum skali tahap kemarahan aku. Sbb masa nk gerak tue, aku tmpang kete akak aku. Kete aku abg aku drive. Dia jalan first, akak aku pusing ikut jalan lain. So lpastue jalan dia lurus je. Sekali Amri kuar simpang xtengok kiri kanan. Sikiiiit lg nk eksiden dgn kete akak aku. Akak aku hon tetttttttttt.... Geram punya pasal. Masa tue xperasan lg itu kete si hangsuang tue. Yelah, tgh laju kan. Lpas dh terberenti tue br perasan itu Amri. Bapak aku boleh pulak marah akak aku? Mbebel2 dia. Dh terang Amri salah pn still nk back up ka? Aku xtahan masa tue smpaikan aku menempik dlm keta. Aku xmalu nk mngaku yg aku menangis sbb aku betul3 dh xtahan. Amri tue lesen keta motor smua xda tau. Diploma pn dia bohong je. Bapak aku tau, tp boleh dia buat2 lupa.

Aku smpai dh fikir bukan2. Mana la tau Amri nie ada pakai penunduk ke ape ke. Masa tue aku dh marah, macam2 aku fikir. Smpaikan aku mcm nk suruh je mak bapak aku pilih, ant aku atau Amri sefamly. Syaitan mmg syok giler dok mnghasut aku. Aku istigfar byk2 n ayat kursi jd pendinding aku time tue. Sedih gila sbb aku expect boleh seronok2 cuti nie. Alih2 asek makan hati je. Mak bapak aku siap cakap kalau ktorg nie nk malukan dorg, lenkali xpayah balik kmpung pn xpa. Weh, ktorg xsekeji itu okay. Sbb fikir mak bapak n famly la aku redah je smua nie selama nie. Kwn baik aku E nk ikut aku balik kmpung sbb dia teringin nk tgok sawah padi. Aku tolak n terus terang aku cakap dgn dia yg aku nk spent masa dgn fmly aku. No outsiders. Aku terus terang je. Nk kecik hati pn ape aku boleh buat. Bg aku, darah daging tetap darah dging. Xde sape boleh ubah tue. Even kwn baik aku E. Syukurlah E faham keputusan aku. Lepas settle semua, dlm ondeway balik Seremban, aku diam je. Sepatah xcakap. Sbb aku sakit hati gila. Akak aku apetah lg.

Kali nie mmg aku sureheboh la dgn perasaan aku. Aku benci tahap dewa dgn dorg. Jgn bg aku jumpa dorg lg lpas nie. Mmg aku buboh dorg kaw punya smpai Amri xberani bawak kepala dia g mana2. Aku akan pastikan dia kenal erti malu. Sbb lepas raya nie, pkcik aku yg second bongsu nk kawen dgn org johor. So, umah aku kat Seremban kan. Mmg jd checkpoint la dlm event tue. Yg si Amri dgn imah dh plan baek punya nk dtg umah mak (dorg pn pnggil mak aku, mak) kat Seremban. Siap mghitung hari lg. Xbole bla.

Sambung cter dlm pejalanan balik ke Seremban. Aku diam je. Aku tunggu je mak bapak aku sebut pasal Amri. Bapak aku cakap la Amri xtau malu la, kita jemput mkn kenduri je, dia pi duduk smpai 3-4 hari. So, rupa2nya bapak aku pn xsuka. Tp xboleh buat apa. Tp dek sbb geram ya hamat, aku cerita jela kat mak bapak aku pasal adik beradik dia smua mngata. Aku tau cerita aku tue bakal menaikkan darah mak aku. Tp xpelah, biar dia tau. So lenkali xajak dorg lg. Aku cakap la smua pindah sbb Amri, smua mngumpat belakang, n yg paling best aku cakap, cukup2lah.. setakat ktorg 4org adik beradik sakit hati pasal nie. Jgn la bg adik beradik mak kat kmpung pulak sakit hati. Wah, aku puas. Tp mcm biasalah.. mak aku cakap ktorg smua busuk perut n dengki. Lpas tue mmg hangat gila la btengkar. Dh lama xbertengkar mcm tue semenjak Amri pindah balik Kedah. Aku jenis pendam. Bila sekali dh lepas, mak bapak aku kena tadah telinga jelah.

Boleh pulak mak aku cakap ktorg benci Imah dgn Amri sbb dorg miskin? Wattheeckk!! Aku malas nk cerita ape2 pasal akak si E ke ape ke. Sbb aku malas nk cakap byk. Anak betengkar dgn mak bapak, akhirnya mesti anak yg salah. As usually. Akak aku diam je sbb dia stress. Cuma dia bwak kete mmg laju la time tue. Mak aku takut br dia tau diam.

Bersambung...

jenuh iols membacanya, berpinor la jap

Aku xjadi kuar sbb aku telupa aku basuh smua sluar jeans aku. Bujang kan. Balik cuti2 mcm nie la bas ...
LaksamanaSunan Post at 19-6-2011 19:04

TT.... sile sambung cpt... x sbr ni.... *sambil mkn kek father's day*

camne ek mak bapak ko leh sanggup tanggung makhluk2 tak tau malu tu?serius aku tak paham..mak bapak aku baik ati jugak..mmg tak sampai ati kalo ada org susah dtg mengadu..tapi mak aku tak la bodo2 bagi duit kat org tu..dia akan upah org tu kemas umah kitorang ke..tak pun wat tabung kutip duit ngan geng2 usrah dia..tapi kalo nak tanggung sampai dok melepak umah kite cam wat umah sendiri tu mmg dah melampau la aku yang bace ni plak rase sakit ati..mmg la jiran dtg umah bawak berkat tapi dalam kes ko nih takde berkatnye bile dah menyusahkan tuan umah

Reply 61# LaksamanaSunan

nape TT dan adik beradik tak pg je jmpa mamat keparat tuh and bg warning jgn ganggu lg keluarga TT semua.. kan senang... time tuh maki je lah puas2 kat keluarga die.. btw, anak2 die tuh semua x kan la bebal sgt tgk je perbuatan mak bpk yg mcm syialll tuh?
ke sama naik jgk pandai nak mempergunakan keluarga TT?

Reply 56# aLieNzDaToR

Alie....rasanya thread ni blh jadi mcm thread cik.es......

Follow Us
cepat sambong,,wa nak pi bentang sejadah ni,,kang tok imam marah wa kang

Sampai Seremban dalam kul 4pg Isnin tue, smua tido. Sbb memang penat gila la kan. Kenduri. Aku bgun je tghari tue terus balik KL. Aku malas nk fikir2 lg. Aku puas dh cerita smuanya dlm kete smlm. Rupa2nya baru aku sedar yg benda nie sebenarnya meninggalkan kesan yg mendalam dlm hati aku. Benda yg lama disimpan2 lama jd nanah n bertukar jd racun. Betapa pentingnya ruang dlm emosi anak2 yg tgh membesar.

Skrg aku boleh cakap, aku dh mcm fobia gila dgn smua nie. Smpaikan impian aku ape korg nk tau. Benda pertama yg aku nk beli lpas nie, RUMAH (kete bapak aku beli, aku smbung bayar je). Aku teringin nak ada rumah yg fmly aku je ada dlm tue tnpa anasir2 luar. Biarlah kecik asalkan privacy. Ini pn mak bapak aku suruh aku pindah balik Seremban, so aku ulang alik nek komuter ke KL hari2. Aku buat hati kering je xnak. Biar la aku dlm dunia aku. Hati aku dh cukup hancur dgn benda yg dh lepas2 nie.

Korg doa2kanlah semoga mak bapak aku sedar n berubah. Aku dh xberdaya. Mcm mana pn dorg mak bapak aku. Dorg kurang tang ini je. Bab lain dorg superb. Lpas baca nie tolong la jgn marah mak bapak aku. Dorg la tulang belakang aku selama nie.

Smpai sini jela cita aku buat hari nie. Ini byk aku potong2 utk meringkaskan cerita n senang korg nk faham. Nnt aku ingat, aku cerita lg.

Reply 61# LaksamanaSunan

tt pada i la kan baik citer je pasal kakak E kat parents tu....utk clearkan keadaan.............
xde la nnt parents tt pk yg tt n adek baek tu bence amri n family sbb dorg miskin.kemiskinan bkn la kayu pengukur utk kita benci org tapi perangai tu....sebaiknya cerita2 tu biarla buat2 mcm x sengaja.......
cthnya kalo tgk tv ke ade citer yg pasal org2 susah cthnya mcm bersamamu tu kan org ckp baling batu kene 2 burung....kita sebenarnya nak p pasal org lain tp bagi cth yg lain. eh btol ke maksud pepatah tu.hehe.
pape pun tt x yah lah stress sgt.yg penting tt doakan semoga allah muahkan lagi rezeki parents tt n tt sekeluarga sbb penah tolong org........

kesian nye anak2 imah n amri tu, dapat mak bapak macam tu!

TT kalao ada gambo imah sekeluarga mohon tepek nak tgk.. kot2 die mencari mangsa berikut..

aku salahkan mak bapak ko yang lembut hati tak reti2 nak sound.

kalau camtuh sampai mati la du ...
cik.panda Post at 19-6-2011 16:01

Memang pon. Baik xberpada2. Bkn xpernah terkena dgn kwn2. Byk kali tp xtau la asal dgn Amri nie mcm xde kesudahan. Pelik.

lepas baca ni rasa cam nk kasi ja tulur jantan ittew
puccafan Post at 19-6-2011 16:10

Kalau ada telo.

WEI  h#@ram Jad@h nye jiran..mcm la mak pak ang tu anak die..tak malu ke amri tuh, 1 jantan tapi nak ...
shaykays Post at 19-6-2011 16:17

Dak perli macam2 dah. Betumbuk je belum lg. Tp lepas nie, insyaallah...

meh ler aku nak kongsi citer gaks....

aku sakit ati dgn jiran aku yg suka pinjam barang...tak kir ...
ciksurie Post at 19-6-2011 16:25

Ini lite2 je ciksurie. Mksud sy jiran ciksurie. Imah n Amri nie bkn stakat keta n motor je. Semua yg ada.

Reply  ciklala

ekekeke... Me pun dok tunggu sambungan jugak ni... Cerita suspen siap ada cliffha ...
sourplum Post at 19-6-2011 17:22

Thanks mod. Bg cikadees kat aku yg nubie ini.

celaka betul si amri dgn imah sekeluarga
ZabedAmin Post at 19-6-2011 17:52

Memang. Disebabkan dorg dh mnganggu gugat hidup aku, aku sumpah dorg hdup susah smpai bila2. Selagi dorg xbertaubat.

manusia spesies ape ni???macam x percaya pulak wujud...Ya ALlah..
kucing_kucing Post at 19-6-2011 17:55

Believe it. Aku pn xtau mcm mana ibu bapa Amri dgn Imah dapat mnghasilkan anak2 yg seperti ini. One eh two in a million.

tak paham betul yg mak bapak ko gi ajak diorng tu kenapa?
ketupat79 Post at 19-6-2011 18:06

Mak aku jemput dorg mkn kenduri katanya. Dorg yg xsedar diri buat mcm famly sndiri. Kan dorg dh kena buang keluarga. Tue yg konon2 nk menumpang kasih dgn fmly org. Ala2 anak2 yg dahagakan kasih sayang.

mmg hangin pn... smp trslh post kt thread org lain hokay... pnye la hangin.. malu jek...
Stila Post at 19-6-2011 18:12

hehehehehe....