CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Senyum86

Kenapa ada yang tidak suka wanita Solehah jadi isteri?

actually kan Ussop, defini solehah tu pelbagai , kan?

nampa kolot ? itu laaa persepsi  org ki ...
mbhcsf Post at 4-7-2011 02:38

Salam mbhcsf,

Adakah definasi SOLEHAH itu sebagai bertudung labuh, berjalan tunduk, bercakap dgn penuh sopan, solat tak tinggal, selalu baca Al Quran, bersedeqah, puasa sunat, tidak suka buat benda benda yg fasyha n mungkar??

Sesungguhnya ingat lah apa yg di katakan olih Alim Ulamak.
Lebey kurang membawa maksud......."erempuan yg baik adalah utk lelaki yg baik......"

Contohnya.

Adakah para artis mahu mencari suami yg bergelar Ustaz?
Mungkin ada satu dua kerat.
Tapi kebanyakkan nya mahukan lelaki yg 'memahami jiwa' nya. (or career nya)
So, siapakah mereka itew?
Surely  lah dari peminat(ahli peniagaan etc) ataupun dari kalangan mereka juga.

Allah swt mengikut 'sangka' hambaNYA.
Sekiranya hambaNYA ada NIAT utk menjadi seorang yang 'baik'.
Insyaallah Allah swt akan 'membuka' lorong/jalan ke arah itew.

Bagus sekiranya kita ada sifat 'merendah diri'.
Tetapi apa apa pung, pastikan kita membuat Solat Istiqarah sebelum membuat sebarang keputusan.
Kita tidak tahu apa yg TERBAIK utk diri kita di masa hadapan.

Waallahua'lam

Post Last Edit by mbhcsf at 4-7-2011 14:57
Salam mbhcsf,

Adakah definasi SOLEHAH itu sebagai bertudung labuh, berjalan tunduk, bercakap  ...
niceghost2005 Post at 4-7-2011 14:10

awak quote saya kenapa, ya hehehehhehe? saya hanya persoalkan ada warga adam yg dok pikiaq mentality solehah tu kolot dan pada saya , itu amat dangkal.

saya cuma terkejut yang ada di antara kita yg samakan solehah = kolot

the quality of solehah tu kan , kalau nak dijadikan role model ambil cth aisyah RA or khadijah ...even fatimah

so memana ladies pun yg waras lah tak akan dok perasan sendiri akan diri tu solehah ...

ada ladies yg dynamic,  dan solehah...

Reply  cozack

karang nak buat tu x blh buat bi x blh susah juga ..
tuakang Post at 4-7-2011 08:42

laaa nak buat itu ini tak leh ....sebab you sendiri tahu benda tu tak boleh dan bukan sebab isteri you kata tak leh ..., kan?

awak quote saya kenapa, ya hehehehhehe? saya hanya persoalkan ada warga adam yg dok pikiaq menta ...
mbhcsf Post at 4-7-2011 14:54

Isk isk isk mbhcsf,

Takkann quote miker empunya pung idak bolih.
Bukan salah pung miker punya kenyataan kan.

Hanya utk memantapkan lagi kenyataan miker di atas tadi.

Memang benar lah seperti haper yg di katakan olih Rasulullah saw.
Umat akhir jaman ini.............kalau nak ibadat/beramal mengikut SUNNAH seperti menggenggam bara api.

Bukan senang nak jadi oghang yg beriman lagi beramal soleh, mbhcsf

Salam

Reply 15# cozack

jangan sampai tersedu pula  he..he..

Reply 24# niceghost2005

ada x isteri solehah ajak suami dia kahwin lagi seorang or 2 orang or 3 orang ?

Follow Us
Isk isk isk mbhcsf,

Takkann quote miker empunya pung idak bolih.  
Bukan salah pung miker  ...
niceghost2005 Post at 4-7-2011 16:38

ohhh...well okay okay  i bace posting  awak pun lepas bangun tido so like bunyi lain now baca balik ...ok ok..faham faham ...
    tengah weng ni org Perak kate wenggg tu  like crazy kan .....dok type thesis so mmg weng pun .. nak pulun bagi habis jugak chapters sebelum datelines...

so mmg tengah mood 'membelasah' sesiapa yang kenaaaaaaaaaaaaaaaa

hahhahaah nak pulak  topik solehah tak solehah ni well mmg i ...well anyway

ade tak warga adam yg soleh - yg hafiz, tahu third degree differentiation, yg single- i mean yg single yer have 4 empty seats yerrrrr not 3 yerrrr , open minded, technocrats...

yg boleh imamkan solat ? yg suka astronomi ...????

harap2 isteri aku nnti isteri yg solehah..

Post Last Edit by niceghost2005 at 5-7-2011 11:47
Reply  niceghost2005

ada x isteri solehah ajak suami dia kahwin lagi seorang or 2 orang or ...
tuakang Post at 4-7-2011 16:49

Insyaallah ada.

- edit maaaa -

Aku setakat Solat 5 waktu je.. Masalahnya bila aku melihat wanita solehah, aku rasa meluat, loya tekak, Susah le hidup aku sebab tiada petunjuk dari Allah..

Aku tak tengok benda tak senonoh, tapi jarang mengaji, patuh ibubapa, apa kurang lagi?

Aku setakat Solat 5 waktu je.. Masalahnya bila aku melihat wanita solehah, aku rasa meluat, loya tek ...
Senyum86 Post at 4-7-2011 22:17

tetiba loya tekak biler tengok wanita solehah?? hmy3:  per pompuan tu dah wat kat ko??
agaknye dah sangap nak tengok pompuan seksi nampak lurah sambil goyang2 kot baru tekak ko tak loya??

wanita solehah bukan bermaksud pompuan yg pakai tudung labuh.. adakah ko label pompuan tudung labuh sbg pompuan solehah? nope u are wrong..

wanita solehah tu kategori pompuan yg boleh masuk syurga..    camne nak tengok ciri2 pompuan yg bule masuk syurga?

Dalam hadis Nabi saw sebut pompuan ni mudah sangat nak masuk syurga.. cuma buat 4 perkara.. 1) solat 5 waktu 2) berpuasa di bulan Ramadhan  3) menjaga kehormatannya  4) taat kepada suami.. Syurga tu ada 9 pintu, Rasulullah saw kata pompuan yg buat semua tu boleh pilih nak masuk mana2 sukahati pintu yg dia nak pilih ajer..

Kenapa Nabi saw tak sebut bayar zakat dan pegi haji utk lengkapkan rukun Islam?? Sebab "duit" nafkah dicari oleh lelaki, dan nak pegi haji pompuan wajib minta izin suami atau ditemani suami, kalo suami tak bagi dahlah sukahati tak payah pegi... kan senang tuh..

Mungkin mak ko pun tak pakai tudung labuh.. tapi mak ko pompuan yg baik, baik pada suaminya.. itulah perempuan yg solehah.. Thats all..

Post Last Edit by darkcloud at 5-7-2011 10:10

aku tau lelaki mesti akan question alah solehah2 pon nak mintak kawin lagi sure tak bagi punye..

bila Rasulullah saw kata "TAAT".. TA berbalik semula kepada AT.. maknanye pompuan di suruh "dengar cakap" suami.. "dengar cakap" lawannya "melawan cakap".. dlm bahasa mudah org melayu..  tu aje.. kalo suami kata takyah keje, pempuan melawan nak jugak bekerja, kalo tak buat apa belajar tinggi2 sampai ada ijazah, nanti laki tinggal senang dah ada duit..   sebab ko suka melawan lah laki tinggal ko .. kalo suami kata jgn naik motor, degil nak jugak naik motor.. kalo suami kata jgn bawak masuk tetamu dlm rumah, degil tetiba suami balik keje ada tamu dlm rumah.. itu semua ciri2 tidak TAAT kpd suami.. mudah aje kan..

org banyak salah anggap meletakkan suami tu tinggi darjatnya sehingga syurga dibawah tapak kaki suami.. ini salah.. tidak terdapat didalam mana2 hadis Rasulullah saw menyebut syurga itu bawah tapak kaki suami.. ini menyebabkan mendewa2kan suami jadi terlalu sayang kpd suami.. supaya perempuan tidak meletakkan darjat suami itu melebihi TAAT kepada Allah swt.. perempuan ada hak.. isteri ada banyak hak di dlm Islam hatta setelah perceraian sekalipun..  hasilnya jadilah pempuan TAAT selagi tak melanggar hukum Allah sebab dah letakkan Allah nombor 1... itulah namanye pompuan solehah.. Semua manusia harus meletakkan kasih sayang nombor 1 kepada Allah SWT..

Reply 30# niceghost2005

karang dia tau .. nahas u nanti ..

tetiba loya tekak biler tengok wanita solehah??   per pompuan tu dah wat kat ko??
a ...
darkcloud Post at 5-7-2011 09:19

Adakah yg tidak menutup aurat itew di katakan PEREMPUAN SOLEHAH???

ade tak warga adam yg soleh - yg hafiz, tahu third degree differentiation, yg single- i mean yg sing ...
mbhcsf Post at 4-7-2011 17:28

Isk isk isk mbhcsf,

Miker nie punya KEHENDAK adalah terlalu tinggi maaaaa
Idak ker miker baca Ceghiter di dalam Surah Al Baqarah.

Jangan banyak sangat memberi syarat.
Permudahkan...............insyaallah Allah swt akan permudahkan perjalanan hidup kita.

Hatta menjadi isteri yg bongsu sekali pung.
Hidup nie bukannya lama...........

Ulama kata seperti di antara azan n qiyamah sahaja.

Aku rasa aku terlebih makan kot

Aku suka gadis pakai purdah itu, nampak mata saja, tak rasa loya, ;)

Post Last Edit by darkcloud at 5-7-2011 13:20

bertudung atau tidak bertudung bukan persoalan pompuan solehah..

menutup aurat bukan tujuan utk jadi solehah tetapi bagi mengelakkan naik syahwat lelaki yg bukan muhrim.. utk mengelakkan penzinaan.. jika org2 pompuan paham maksud sebenar tujuan tutup aurat ni, nescaya tak ada pompuan bertudung yg melakukan zina dizaman ini.. pompuan yg tidak menutup aurat jelas tidak menjaga kehormatan kerana tidak tau malu di depan lelaki..

Isk isk isk mbhcsf,

Miker nie punya KEHENDAK adalah terlalu tinggi maaaaa
Idak ker miker b ...
niceghost2005 Post at 5-7-2011 11:50

takk aih itu normal....wujud adaaaaaaa warga adam macam tu ...sebab wujud laaa... yg macam tu ...dan ini pun tak perlu perfect ..he is not perfect ..and i do not look on perfection... sebab? al kamal tu milik ALLAH ..dia sangat cantik warga adam ni , his life is beautiful...bless him

takk aih itu normal....wujud adaaaaaaa warga adam macam tu ...sebab wujud laaa... yg macam tu .. ...
mbhcsf Post at 5-7-2011 15:53

Teman doakkan miker mendapat kebahagian di duniya dan akhirat.

Amin