CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

I nak share gak 1 citer...tak der la seram sgt tp for me dah seram gila la...act ni kat aseana hotel (betul tak ejaan ni), langkawi....ckp direct jer la.
putri Post at 19-9-2011 17:26

aseania

sebelum ni aku mmg tak pernah jumpa atau kena kacau hantu ...
dec tahun lepas tido 1 mlm kat sinun..resort dia kira ok la..bilik luas.. pool pon besar..
...tengah sedap2 tido..tetiba aku terkejut dengar bunyi mcm org ketuk meja/almari ..mmg kuat gila ..
aku pasti bukan ketuk pintu...sbb pintu jauh ke depan lagi..meja tu dekat hujung katil sj..
dlm mamai2 tu..tak buka mata lagi...benda tu pun tak berhenti bergendang lagi..
aku buka mata dan angkat kepala tgk kat meja..tetiba sj jd senyap...dan tak de apa2 pon..:@

nasib baik tak seram sgt  

Reply  bettyboops

aseana???
bbalik Post at 22-9-2011 10:42

yaa.. betul..

Reply 142# MeeSai

nasib tak tunjuk muke..

smlm lalu jln klang lama pastu ade 1 hotel kat area tu b4 tol pjs ta salah sy
my frens kata hotel a ...
shedah Post at 22-9-2011 10:41

macam 1st world genting lah kan..

Hikayat Malim Deman merupakan salah satu daripada kesasteraan bahasa Melayu dan antara Hikayat lama yang masih terselamat sehingga hari ini. Hikayat ini mengisahkan latar keluarga watak utama iaitu Malim Deman, putera Raja Malim Dewa yang memerintahkan di Bandar Muar. Bonda Malim Deman ialah Tuan Puteri Lindungan Bulan. Malim Deman mempelajari ilmu dunia dan akhirat sehingga ia menjadi seorang yang perkasa dan bijak. Dalam kajian kesusteraan, hikayat ini dibahagikan kepada 3 bhgn utama iaitu sebelum pengembaraan, semasa pengembaraan dan selepas pengembaraan. Byk hasil kesusteraan Melayu yang telah musnah ditelan zaman dan peperangan apatah lagi sejak kejatuhan Kesultanan Melayu Melaka. seperti yg diceterakan oleh Abdullah Abdul Kadir Munshi dalam hikayatnya. Atas usaha menggemilangkan kisah kesusasteraan Melayu lama ini Jabatan Kebudayaan dan Kesenian Negara (JKKN) dan Dewan Bandaraya Kuala Lumpur (DBKL) dengan kerjasama Karyawan Negeri Sembilan akan mempersembahkan BANGSAWAN MALIM DEMAN di Panggung Bandaraya KL bermula 23 - 25 Sept 2011, jam 8.30 malam. Hubungi 03-20523600 utk tiket-

saper pelakonnyer modsan??

Follow Us
penah nampak dolu2...

Post Last Edit by seeri_7843 at 22-9-2011 16:53

huhuhu.......

memula aku cam terkompis jap...... :cf:
sbb aku rase hikayat malim deman ni kan yg kene sumpah jadik batu tu.......
awat citer cam lain....

pastu baru aku teringat....itu hikayat malim kundang
lupa ingatan jap.......

Hikayat Malim Deman merupakan salah satu daripada kesasteraan bahasa Melayu dan antara Hikayat l ...
Santeira Post at 22-9-2011 14:02

mak salah post kat sinieww sebab sebok. nak post tempat lain. :cry:

saper pelakonnyer modsan??
bbalik Post at 22-9-2011 14:05

pelakon bangsawan biasanya tak terkenal pon. mak pun tak tau nama dia.

Reply 136# bbalik

aku penah tido bilik dekat ngan bilik palang cani...  gila skeri wooo...  tak tido malam aku...  subuh2 tu tros aku n kawan aku check out...  memacam lak dengo bunyi2 malam tu...

Reply  bbalik

aku penah tido bilik dekat ngan bilik palang cani...  gila skeri wooo...  tak tido ...
eyansss Post at 23-9-2011 01:36

kene kacau gak ker?? 'dia' menjelma tak???

macam 1st world genting lah kan..
bbalik Post at 22-9-2011 12:13

bkn dia shop lot 3 tingkat je end lot
   nama dia ta salah sy "Grand"
   dia tepi jln je, nampak cantik n kemas

Reply 116# newyork

laguna okay....memalam area tu happening banget....hantu pon tak tahan nak duduk....

1. Amber Court

Ini merupakan tempat yang paling menakutkan dan memang ramai orang cerita kena ...
bbalik Post at 22-9-2011 10:45

salam all... nak citer pengalaman.. Dulu saya penah duduk di Amber court nih, pegi dengan family. Masa tu duduk free cos kawan ofis ada 1 apartment kat situ so dia bagi la duduk semalam dua. Free of charge. Di sebabkan pantang dapat offer FREE nih, saya pun pegi la dengan family. Tak tahu pun mcm mane rupa tempat nih. Kawan siap bagi peta nak pegi situ.Masa sampai tu dah petang, biasa lah Genting kan, sentiasa sejuk dan kadang-kadang tu cuaca dia mcm sedih-sedih je. Bila sampai apartment tu, tengok keadaan sekeliling yang suram dan sunyi dan keadaan apartment tu yang keuzuran, dalam hati nih dah bercampur-campur. Ahli keluarga lain muka dh semacam. Parking kete then angkut naik barang ke tingkat berapa tak ingat. Tapi tinggi la jugak. Masuk lif, semua senyap, tak tahu kenapa macam tu. Sampai ke tingkat yang di tuju, sangat sunyi. Takde orang pun. Memang ada pintu2 yang di palang, tak tahu kenapa. Masuk je apartment tu, suram. Bau rumah tu pun macam bau rumah lama kene tinggal tapi bende lain, sofa, tv dan perkakas dapur semua ok. Bilik semua ok. Cut long story short, malam tu kitaorg lepak2 kat situ je sebab ujan. Lepas makan gossip dan tengok tv bagai, dalam pukul 12 malam semua tido. Lupa lak, bilik ada 3, bilik air 2. Tp kitaorg tido dlm 1 bilik je, sebab nak gossip kan. 2 tido atas katil, 3 berhamparan kat bawah. Masa tido tu, pintu bilik tak tutup, sebab bukak lampu dapur so tak la tido dalam terang. Semua dah tertido, tiba-tiba tv terbukak dengan sendiri. KUAT gila sound tv tu, terkejut saya yg tido kat bawah. Mak abah tido atas katil termasuk adik yg lain semua terjaga terus terduduk. Bapak sya tengok saya, suruh saya tutup tv. Saya siap keluar dari bilik tutup telinga sebab nyaring gila bunyi tv tu. Capai remote terus off tv. Di belakang tv nih, ada cermin yang sangat besar. Kalau duduk depan tv, nak cakap dgn orang kat dapur tak yah tengok orang tu nak cakap, tengok cermin je, reflection dia memang satu umah dapat cover. Lepas tu, saya masuk balik dalam bilik, dalam hati, janganlah on lagi tv nih. Saya baring, adik kat sebelah tak leh tido, baring mengadap saya. Saya cakap kat dia, takde ape, fius tv rosak. Tu yg on sesuka hati. Tak habis saya cakap, tv on balik dengan sound kuat macam tadi. Dan macam repeat, semua orang terbangun dan terduduk lagi. Bapak saya cakap, semua bende aku ke kene buat? Bapak pun turun katil nak pegi ke pintu tu, tiba-tiba pintu tu tertutup dengan perlahan. Macam slow motion. Tangan kaki saya dah sejuk, saya tengok bapak berdiri tercegat je kat tepi katil, mak tengok bapak, bapak tengok pintu. Adik beradik saya yg 2 org dah nak nangis. Bapak pegi jugak ke pintu, tekan tombol lock, pintu pun berkunci. Masa bapak nak naik ke katil, bapak on lampu, sambil mengadap kami semua yang tengah cuak tu, bapak kata, diaorg nak tengok tv. Biar lah. Kita tido bukak lampu la malam ni. Dalam terkumat kamit membaca apa yang patut, kami semua tertido sampai pagi. Alhamdulillah, sampai pagi takda apa-apa yang aneh yang terjadi. Itu baru malam pertama.. sambung yer...

Rate

1

alamak...tgh syok baca ada sembungan nyer plak...
seram gak...cepat sambungggggg..
tp seram lagi tgk keadaan hotel  Amber Court nih....

Nie plak kisah aku... Sebenarnya nak kata seram tu idaklah... Cuma bagi aku yg dah 'terjebak' dengan MPS nie, benda nie seram + peliklah bagi aku.... ... Aku 'berkg' kat KL lama jugak... Dr 15-19hb... Sbb best prend aku kawin.. Kitaorg kalau dah ramai2 nie mmg stay otel... Senang... Plan memula nak stay otel area2 Jalan TAR sbb senang nak soping... Tapi dipendekkan citer, akhirnya kitaorg stay kat V Hotel, Bandar Tasik Selatan...

Kitaorg check in mlm... Taklah mlm sgt... Lebih kurang 7 lbh atau 8 lbh mcm tu... Otel nie dia kat bangunan kedai... Otel baru kalau aku tak silap... Amik kunci, buat payment, terus p bilik... Masuk2 bilik, suma ok... Tetiba kwn aku cakap, 'Eh! Naper ader towel basah blakang pintu nie. Ader 2 lai'.... Alahai!!!! Aku muka dah lain masa tu... Tapi aku + kwn2 pk maybe sbb h/keeping lupa nak amik... Masa mula2 nak masuk tu, lantai mcm ala2 lembab lah... Maybe sbb dia mosaic kan... Tak pk aper sgt... Bila dah jumpa tuala, aku tepon kaunter tanya pasal tuala tu... Bukan aper, bilik ok.... Suma dah terkemas, tuala baru dah ader atas katil, cuma peliklah saper punya tuala plak nie.... Bila call, aku tanya ader org baru lepas c/out ker??? Staff tu kata xder... Bilik tu mmg kosong... Aku bila org dah cakap mcm tu mmg lemah lah semangat aku nie... Citer ngan kwn2 aku, diaorg suma think +ve... Takmo pk yg bukan2... Tak lama, ader org dtg amik tuala basah tu....

So, sepanjang baper ari kitaorg stay kat situ, alhamdulilah xder aper2... Cuma aku nie suka pk yg bukan2... Nak masuk toilet pun mcm lemah... Walhal bukan ader aper2 pun.... ... Kitaorg pun banyak kuar... Balik bilik pun takat nak rehat2, mandi & tido... Lebihnyer kat luar bersuka ria........ Mlm terakhir, 18hb aku ngan kawan aku, I tido lambat... Sbb buat seisi luahan perasaan.... ... Yerlah... Masing2 ader masalah kan... Jumpa pun jarang... Time nie lah nak buat luahan perasaan... Yg lagi sorang, KA dia dah tido... So, kami ber2 borak2 sampailah kul 4 lebih... Time nie, aku mcm ader terdengar bunyi org bukak pintu... Tapi aku tak pk aper... Sbb bilik kitaorg nie laluan org... Belah tepi bilik kitaorg pun ader laluan + bilik2... Jd aku tak pk aper sgt... Borak2 sampai kitaorg terlelap....

Esok pagi nak check out, aku mandi mcm biasa... Tgh dah siap2 nak pakai baju suma, tetiba aku terpandang getah paip (actually bukan getah ok... Dia mcm besi tapi jenis lembut tu) bergoyang... Aku pk angin lah... Tak pun air dlm tu yg menyebabkan paip tu bergoyang.. Tapi ati dah pk bukan2 dah... Aper lagi, aku bukak pintu bilik air sikit... Tapi x kuncilah maksud aku... Skali blh tahan ok... Pastu aku tgk btul2, skali benda tu bergoyang lagi da... Aduh!!! Sib baik aku dah siap... Terus kuar, siap cepat2... Tapi aku tak bercakaplah ngan kwn2 aku... Pas check out, dalam keta, kwn aku tanya... 'D, mlm tadi masa kita borak, ko dengar tak bunyi kat tingkap??'... Aku tanya bunyi aper??? Dia cakap maner la dia tau... Tapi dia perasan 2 kali bunyi ketuk kat tingkap... Masa tu dia mmg tutup mata mls nak tgk ke arah tingkap... Tapi rasa mcm aku xder dengar aper2....

Oh! Lupa nak citer... Ader 1 mlm tu kitaorg nak kuar p makan kot... Sbb memasing lapar... Rasa dlm kul 1/2pg kot... Skali nak kuar lift, terjumpa budak nie sorang2 nak naik bilik... Alahai!!! AKu siap tanya... Dik, nak naik bilik maner??? Dia cakap 305... Sebelah bilik aku la... Aku 306... Dalam ati, ai budak nie... Maner jer merayap sorang2... Agaknyer dia main internet kat kaunter kot... Selang 2 ari aku nak kuar bilik, aku nampak budak tu ngah ketuk pintu bilik dia... Jadi x misteri lah sbb budak tu mmg manusia....

Tu jerlah perasaan yg aku rasa time dok kat situ baper ari... Bukan yg misteri tapi mungkin pelik agaknyer bagi aku... Kalau org lain, mungkin bagi diaorg xder aper2... Alhamdulilah, xder jumpa atau berlaku benda yg bukan2... Sebenarnya kan, aku sejak terjebak ngan MPS nie, aku mmg akan elak sungguh2 dok otel... Sbb pala otak nie akan mula berputar balik citer2 yg aku dok baca selama nie.... Harap2 aku tak jumpalah keadaan mcm maner korang suma penah jumpa/rasa... MIntak jauh....;)

lagi gambar skeri Amber Court
bbalik Post at 22-9-2011 10:47

selalu gak naik genting...tapi apsal mcm selalu terlepas pandang amber court nih?!

selalu gak naik genting...tapi apsal mcm selalu terlepas pandang amber court nih?!
syahoney Post at 26-9-2011 11:41

lepas nih sila pandang2 yer.. kalu berani pandang waktu malam2 okeh..

lepas nih sila pandang2 yer.. kalu berani pandang waktu malam2 okeh..
bbalik Post at 26-9-2011 11:47

sebab nak pandang la bertanya nih!! hehehhehee.......jap nak tanya pok cik gugel..macam menarik je dari gambar2 tuh