CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

saya rasa perkahwinan ni kena anggap as a team lah

dan walaupun as a team kan warga adam yg kena lebih beriman, [ tahfiz is better] , technocrats, mature intelligent, mature, intelligent, beriman, cool, sensible, mature , beriman and cool ...hish
bla tengok post warga adam ni ...i takut tengok ...dan kalau yg beriman tu kena tapi lagi
well kena jugaklah dia ni ahli sunnah wal jamaah ke tek ke, jgn liberal ...habisss

gosh,  lepas tu kena tahu dia ni high class ke tak  ahahahahhaahhahahahh [iktibar dari thread lain ]

memacam hal laaaa, pening pening laaaaa....bila lah thesis i nak habis ni

adehhh...bak doyan tu aku makan..kulit tu aku baling laki kau...boleyyy??? sayang lagi ke tak kat laki..sebelom aku nk cakap amponkan dulu aku ye....hehehh...ni juz my 2cent lah....aku rasa tt ni pon agak ngengada sikit dalam hal ni..tt pregnant or period tak time tu?tt pon agak2 lah...tau lah nak makan doyan...lagi satu nak tanya masa tt jannji nak bg doyan kat adik2 tt dulu tt ada cakap ngn hubby ke tak? ada bincang tak...

patotnya masa hubby tt tu dah bagi tt makan dulu..lepas tu cakaplah..."abang, rasa macam nk beli lagi lah....sedap pulak...nak beli bagi adik2 sikit la..boleh ye bang..." cakaplah lembut2...ni tt majok sampai taknak makan langsungkan...jangan buat giler hal ni...me myself pernah sekali..belikan my bf ns, b4 tu ada gak gado2 tapi malas nak amik port so wat tak tahu..beli nasi lepas tu dia tak nak makan..saje macam merajok lah...aku memang pantang kau nak, aku beli tapi tak makan..terus me baling nasi tu atas jalan..berterabur hokeh...terkejut my bf...lepas dari tu dia tak de buat hal merajok bodoh2 camtu dah...

lagi satu dari cara tt cakap macam tt tak nyempat2 dah nak beli doyan tu..patotnya tt cool dulu..hubby tt tu syg lagi kat tt, buktinya tt nangis dia stop tepi jln beli doyan..if me, me pong buat cam tu walaupun bengang...mayb sebab bengang sangat tu yang hubby call adik tt ckp cm 2...kalau me, ko nangis air mata darah pon aku x stop nak beli2 doyan tuk ko ni...pi mampos lah...so hubby tu syg lagi tau...

(sekian ulasan dari yang tak bertauliah)

p/s : lagi satu kitorang tak tahu mayb b4 kejadian doyan tu ada benda yang buat hubby da angin ngn tt tp tunggu ms je...tak pong hubby tt da kene buang keje tp tt xtau...mana lah tau kan...

p/s/s : bawak2 lah p pejabat agama...sabar bebanyak k...cer bincang dengan hubby..dia sayang lagi tu...

Ikut HATI mati
Ikut NAFSU lesu
Ikut RASA binasa

Yang penting ikut IMAN dan TAQWA

Reply 1# queenflower

Masalah utama suami ko ialah baran dia tu. Dia kena cuba kawal kemarahan dia.

Ini sangat susah dan perlukan bantuan. Mungkin ko boleh hadiahkan dia buku2 tentang cara2 nak atasi rasa marah tu.

Selagi sifat cepat marah dan lambat sejuk ni tak dirawat, rumahtangga susah nak aman.

kalo nak cari laki lain, cari le tokey doyan ke, yg ade kebun doyan ke, moga2 tak kena cerai lg

Kelakar pulak citer  neh.. pasal durian pun leh bercerai.. adeh

Follow Us
mgkn lain kali TT perlu berbincang dulu dgn suami klu nk sedekah durian yang dibeli kt sesiapa pun.. ...
Projek_Luar Post at 31-7-2011 22:47

sy setuju sangat. sebagai isteri, apa2 pun mesti bawak bincang dulu ngan hubby. asalnya kes ni benda kecik aje, tapi sy dpt rasa tt punya hubby mesti tension sampai sanggup buat taklik camtu....
the best thing, rujuk la pada imam or pejabat agama...

adehhh...bak doyan tu aku makan..kulit tu aku baling laki kau...boleyyy??? sayang lagi ke tak kat la ...
farahanafarah Post at 24-8-2011 05:59

wow..baran nye uolss..siap baling2 pinggan..kesian bf uolss..nak majuk2 syg jer..tp gf mengamuk...
kalau dh kawen nnti jgn wat gtu ye dik..xbaik...

TT raya ni camner ?

anak anak raya macam mana ?

wow..baran nye uolss..siap baling2 pinggan..kesian bf uolss..nak majuk2 syg jer..tp gf men ...
ryumaira Post at 26-8-2011 14:41

kitorang same2 baran...bukan pinggan...plastik polisterine jek...heheh....dah beli tak nak makan...nak membazir pulak..so nak membazir sangat hambek kauuu...tu bukan merajuk manja tapi mintak pelempang..heheh...

iols akan ingat pesan uols..dah kawen nanti tak garang2 dah...kalau dia tak nak makan iols suap pakai senduk...

Tak faham lah kenapa you all mengata suami TT - kita baru baca cerita dari sebelah pihak kan.

TT sendiri dah masak dgn perangai suami dia yang tak reti membeli barang utk ipar duai so apalah nak dipaksa paksa beli itu ini? kalau nak bagi adik beradik sesuatu beli jer lepas tu katakan pemberian dari suami. Yang pelik nya, lepas suami dah beli durian merajuk tak nak makan segala - patut ke? Kalau suami dah beli durian ucaplah terimakasih, hidangkan dan makan sama sama - lepas tu beritahu adik beradik esok lusa jer lah dpt bagi durian sebab durian yang dibeli tadi sebiji jer.

Ni dah lah merajuk tetap berkeras hati nak jugak beli durian (mcm tak menyempat nyempat .. padahal adik adik tu bukan ler mengidam sangat) .. nah sekarang dah diberi kata dua. Lelaki ni ada tahap kesabarannya - mungkin sebelum ini ada lagi perkara pekara yang TT buat suami tak berkenan tu yang meletup sangat tu ~DARSITA Post at 1-8-2011 10:00

Aku agree ngan Darsita.

TT pon merapu merajuk bagai. Kalau ko tak nak jadi isu ko beli je sendiri kasi adik-adik ko, cakap itu dari family ko untuk diorg.

Appara. Semua nak harap laki.

sori lah tt, tapi laki tt nih mmg bodoh..

emm tapi tt ni queen yg selalu ada masalah  dgn MIL, jiran, bapak mertua, adik angkat suami? hmm

dedua salah.duduk dan berbincang.

salam,
saja nak menyebok.
apa khabar TT.
apa citer yer. harap2 TT bahagia ngan suami dan anak2.

Reply 215# zapid

alhamdullilah kami dah bahgia....belajar dari kesilapan....suami datang untuk rujuk semula...walaupun hati ni berat menerima tetapi demi anak2 yang masih kecil ku terpaksa menerima kerana kebahgian anak2...

Reply 216# queenflower

tak sangka TT reply cepat. tahniah, jodoh TT masih panjang. ada hikmah Allah uji mcm tu.

saya pun selalu makan hati ngan sikap suami. kita sbg isteri kena faham, perangai dia dah mcm tu kita kena pandai handle. kita blh agak kan kalo dia tgh panas tu, mcm saya, kalo time dia tak elok atau dia tgh stress, mmg saya tak kacau dan tak berani nak cakap lebih2. kalo time nak merajuk pun kena tengok keadaan, adakala rajuk saya hilang sendiri sbb dia mmg tak akan ambik tahu jgn kan nak pujuk. kalo kita kena leser pun tahan jer. nak lawan mmg tak menang kita. mmg dah banyak air mata ni keluar, ye la kita perempuan ni mesti ada sifat cepat terasa sensitif tu. cuma saya bina semangat sendiri, sabar dan redha jer sbb pikir, dah mcm tu perangai suami kita, apa2 pun kita kena terima selagi tak memudaratkan kita dan tak melanggar syarak.

doa adalah jln terbaik utk tenangkan hati kita yg suami panas baran ni. mungkin Allah tak bagi dlm masa singkat ni, insyaAllah saya yakin suatu hari nnti suami saya akan berubah menjadi suami dan ayah yg SOLEH. amin.

Reply 217# zapid

up...saya setuju kata2 awak....bukan disebakan durian kami bercerai banyak faktor lain tapi retak menunggu belah...durian sebagai punca kami bercerai...tapi alhamudullilah belajar dari kesilapan....sekarang kami berdua banyak berbincang...takut pisang beruah dua kali....dia pun da minta maaf dan berjanji tidak akan mengulangi kesilapan itu lagi dan saya sebagai isteri kena bijak memahami perasaan dan mood suami macam mana nak bergurau dan merajuk biar bertempat....allah maha besar...anak2 merapatkan kami...amin

xleh ikutkan perasaan sgt.sebab dlm rumah tangga byk lagi dugaan yg lebih berat dari itu kan...

Alhamdulillah....
Ingat durian ,...ingat gaduh....
Lain kali pulak,..senyum senyumlah bila makan durian dengan suami...
Sesungguhnya kerana durian bersatu kembali...luar berduri dalam ada seni...