CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

ermm..sian laa bce kesah tt..
harap tt sabar ye..
mungkin aritu angen laki tt x baik kot..mungkin dia tlepas ckp..
tt msti bwk bincang elok2 dgn laki tt
abby x rse laki tt tu btol2 nk talak kn tt hanye sbb suh beli derian...

Berapa bijik suami TT beli doghian untuk adik adik adik ipar dier?

heheheh i bukan apa bila tenagh letih kepala otak analisis bila baca thread kekadang hal serious pun boleh buat i senyum  macam thread ni

dari kemusykilan dia ttg situasi dia sampai sapa salah pun sampai la ni berapa bijik durian pulak dah  cayalah

adehh

c'est la vie...

such is life kan?

sistem khadi kat malaysia ni macam mana?

ya

saya tak pernah ambil tahu walaupun dua org kakak saya dah berkahwin ...

ada khadi khariah??? apa tu ?

Rasa tak percaya n terkejut pasal mkanan bolh buat manusia hilang pertimbangan
Bawa berbincg n rujuk kepada yg arif.

maaf la tt, pada pendapat saya memang salah tt dalam hal ni. puncanya adalah dari diri sendiri. tapi, si suami ni bahaya lah........tak berakal bila hal mcm ni punya kecik sampai nak bertalak2.

tapi semua dah terjadi.......kita ambil iktibar dari peristiwa ni la.......
untuk tt, mudah2an dengan terjadinya perkara ni, tt akan lebih matang dalam kehidupan sebagai isteri.

kalau saya kat tempat tt, saya akan rasa marah juga dengan tindakan suami tt tu ( mcm rendah sangat nilai seorang isteri ), tapi at the same time, kena fikir juga penyebab kejadian ni.......diri sendiri juga......jadi tak yah fikir panjang2 dan bersangka2............
buang yang keruh ambil yang jernih..........mudah2an bulan yang mulia ni mengeratkan hubungan tt & suami...........

Follow Us
aduhhh aku baca 1st page ajer
tolonggg lahhhh... hanya kerana durian? sgtlah tidak berbaloi
jadikan ini sbg pengajaran
lenkali nak beli ape2 utk adik bradik/mak pak sendiri... sila beli sendiri
tak yah merajuk bagai

sesungguhnya aku juga akan baran kalo laki komplen/suruh/paksa apatah lagi nak membaran ngan aku sbb aku tak beli/terbeli kurang/salah beli barang utk adik dia

mau komplen/merajuk etc... sila beli sendiri

SGTLAH TIDAK BERBALOI ITU DURIAN

apalah nasib...si isteri dah disamakan ngan nilai sebiji/berapa biji durian.....

ko pi lah buat pengesahan lafaz cerai TT....

apalah nasib...si isteri dah disamakan ngan nilai sebiji/berapa biji durian.....

ko pi lah buat p ...
tenteramsuci Post at 3-8-2011 01:04

aku quote sendiri..hee...

dah rujuk pulak dah ke? hmmm......mudahnya....

TALAK...walau dilafaz dalam keadaan marah tetap jatuh...asal si suami bkn pesakit mental...
byk perkataan lain suami boleh gune utk memarahi si isteri...suami yg berhemah pasti sentiasa menjaga lisan nya dr perkara talak ni...lg2 kalau lafaz taklik macam ni...
TT mmg kena refer kat pejabat agama...x payah ade rase malu, coz benda dah jadi pn...
klau betul talak jatuh tp nak rujuk, still kena refer kt pejabat agama...selalu dlm kes2 macam ni, isteri yg bertindak ke pejabat agama...
sbg isteri sepatutnye dahulukn suami, bkn adik beradik lain...melainkan suami tu jenis yg sporting sgt...isteri ni mmg kena sentiasa gembirakan hati suami, walau terasa hati sekalipun klau boleh jgn tunjuk kat suami.....faham2 je la lelaki ni kan ade ego dia....
ape2 pn pegi la pejabat agama terdekat dahulu mintak pandangan org yg lebih arif kat sane...
Moga Allah permudah kan urusan TT...

Tak masuk akal macam tu saja dah jatuh talak, ada orang kata kena ganggu Jin, Rosak fikiran.

Tak masuk akal macam tu saja dah jatuh talak, ada orang kata kena ganggu Jin, Rosak fikiran.
Senyum86 Post at 3-8-2011 06:34

Adakah Islam berdiri/tegak dgn akal??

3 perkara yg main main pung betul, kalau betul betul pung .......betul.
Ia itu nikah, talak dan rujuk.

Waallahua'lam

Apa cakap berbelit macam ular, nak jadi ahli sihir ke apa? Inilah wanita-wanita ahli sihir yang terdapat dalam Quran. Mempermainkan lelaki.

manusia semakin giler.

kerana durian pun nak bercerai...

Di ganggu Jin, bukan Gila.

Bukan, bukan hanya kerana durian. Aku percaya durian tu hanyalah trigger daripada kejadian2 lain yang dipendam oleh suami TT. TT kurang sensitif dengan perasaan suami sendiri. TT sepatutnya tau, dalam rumahtangga suami adalah keutamaan yang paling tinggi, melebihi adik beradik sendiri. Lain kali tanya dahulu pendapat suami sebelum buat sesuatu.

Pendam tu syaitan, Diperbuat daripada api, panas baran,

Aku pun tatau nak kata apa... Sang isteri tak bersyukur dengan apa sang suami sediakan, nak lagik and lagik... Sang suami pulak baran tak hengat.

Since aku takleh nasihat sang suami, aku nasihat sang isteri la... Bersyukur with what your hubby provides. Yes, you can merajuk but don't push him to his limits k... Maybe dia memang jenis tak suka belanja orang makan durian ker haper, ko push-push dia, ter-ba-boom ler dia. Aku yakin part dia calling2 tuh ialah part dia hangen tak hengat.

Since ko tak leh ubah dia, ko ubah ler diri ko and cara ko handle dia... Good Luck in your marriage!

talak tu jatuh ke tidak saya tak berani nak komen,sebab masa suami cakap tu perlakuan untuk jatuh talak tu kepada adik isteri,bukan kepada isteri.biasa kalau taklik ni dikeluarkan kepada isteri,contoh kalau isteri pergi jumpa kawan dia lagi jatuh talak.dalam kes ni di tangan adik dia,adik tak ambil durian jatuh talak,bukan ditangan isteri.:re: mengenai suami bagi taklik tu mungkin dah banyak kali isteri buat keputusan tak runding dengan suami,main ambik keputusan sendiri je,suami tercabar la,tu yang dia keluar taklik tu.tujuan suami keluar taklik tu dia nak tengok isteri boleh dengar dan hormat cakap dia ke tidak

salam
Entah laaaa, aku pun tak tau sama ada ia benar2 terjadi atau tidak tapi yang pasti aku sekar ...
queenflower Post at 31-7-2011 22:08

malas nak baca banyak..tp i rasa laki mcm ni giler...
sakit hati sgt baca..