CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

Tak faham lah kenapa you all mengata suami TT - kita baru baca cerita dari sebelah pihak kan.

TT  ...
DARSITA Post at 1-8-2011 10:00

walopun geram kat laki TT, setuju gak ngan Dar ni..
sama2 x faham memahami kaedahnya.
bg pihak isteri mmg sgt2 terasa hati dpt laki camni..tp kalo dah tau laki perangai cam ni kekdahnya..bini pun kena pandai gaklah..
masing2 nak menyuburkan ego masing2..so jd lah camni

kalu benar jatuh talak, akan ada yg rasa menyesal seumur idop......
cmf_Pandora Post at 1-8-2011 10:07

kalau laki perangai camni, takdenya nak menyesal seumur hidup kot..:|

Bukan, bukan hanya kerana durian. Aku percaya durian tu hanyalah trigger daripada kejadian2 lain yan ...
obelisk Post at 3-8-2011 08:20

betul tu...tu la yg selalu hubby aku ingatkan...seego mane pun pompuan tu, lau dh
berstatus isteri, patuh la pada suami....

Napela TT tak beli ngn duit sdiri je durian tu...nape nk soh laki beli jugak....
Dah jatuh ni...sbb adik TT xamik durian yg dibeli...

serius kes klakar..tp benaarr.....
Bleh rujuk lagik kalo sayang tp dh gaduh smpai family segala dah ni..

apalah nasib...si isteri dah disamakan ngan nilai sebiji/berapa biji durian.....

ko pi lah buat p ...
tenteramsuci Post at 3-8-2011 01:04

Sya baru balik dari Jabatanm Agama, dan aku telah menfailkan saman cerai pada laki aku, memandangkan dia nak rujuk esok mahkamah tentukan jam 9 pagi, so kena bawak saksi sekali, tak tau laa sama ada talak itu jatuh atau tidak kalo jatuh dia kena buat lafaz rujuk kalo tak sah talak tuh maka hidup diteruskan seperti biasa,

TT, cerita kau agak biased...semua blame put on your husband...segala pekung suami kau ceritakan kat sini...seburuk buruk dia, kau jugak yg pilih jadi suami...Sekarang ni status cerai ke tidak pun belum sahih lagi, tapi dah berbaldi dosa kau buat dgn tidak menjaga maruah suami...

Aku bukan nak backing suami kau,sebab dia pun agak cetek akal gak suka2 main lafaz talak...tapi bagi akulah,there must be something yg kau tak ceritakan disini yg membuatkan laki kau mengamuk sampai macam tu sekali..dan betul jugak, kau yg janji nak bagi durian2 tu tp kenapa salahkan laki kau bila dia taknak beli?

Nashat aku, pergi rujuk pejabat agama secepat mungkin...talak ni tak boleh buat main TT oi...Kang tak pasal2 je lebur pahala puasa kau sebab serumah dgn orang yg dah terlucut ikatan..

Follow Us
Bercerai lepas tu cepat cari calon untuk berkahwin dengan lelaki lain

hi tt...
rasanya tt sepatutnya cuba memahami suami..
dalam keadaan ekonomi yang x berapa nak ok sekarang ni mungkin suami tt tertekan..
lagi pulak baru lepas beli baju raya untuk anak..
dah banyak duit habis kat situ, tiba2 tt mintak belikan durian untuk adik2 tt..
mungkin banyak lagi bayaran2 lain yang suami tt fikirkan..
jadinya suami tt tertekan..
tapi disebabkan tt merajuk, disamping x nak menghampakan tt, suami belikan jugak..
tapi adik2 tt pulak yang jadi mangsa keadaan..
mungkin masa nak mintak belikan tu tt boleh cakap camni
"abg..klu ada duit lebih kita beli durian tu bang..ingat nak bagi kat adik2 sikit"
mungkin klu cakap camtu suami tt x lah semarah tu..
apa2 pun benda dah jadi..lepas ni jadikan pengajaran keh...
tentang talak tu rasanya baik pergi kepada yang lebih arif terus..

Sya baru balik dari Jabatanm Agama, dan aku telah menfailkan saman cerai pada laki aku, me ...
queenflower Post at 3-8-2011 15:56

Saman?...saman nie jenis saman apa pula? tak saman tak boleh ke?

sistem khadi kat malaysia ni macam mana?

ya

saya tak pernah ambil tahu walaupun dua org kakak  ...
mbhcsf Post at 2-8-2011 22:19

kadhi kariah tu sebab menaip taim dekat berbuka.  Sebetulnya Naib Khadi kawasan atau kariah.  Nama official, Penolong Pendaftar Nikah dan Cerai.  Kalau Khadi tu kira boss kepada Naib Khadi.  Nak level tinggi lagi masuk ke Pejabat Syariah atau Mahkamah Syariah.

Ini problem dalam thread ni yang diconcernkan sebenarnya adalah status perkahwinan samada masih sah atau sudah tidak sah.  Masaalah durian, famili tu hanya penyebab.  kalau pasangan yang bahagia, tak kan sebab durian sampai nak cerai berai.  Mungkin itu hanyalah catalyst atau pemangkin.

Apa hal pun, kita harap yang menghadapi masaalah tu supaya dapat penyelesaian terbaik.

Sya baru balik dari Jabatanm Agama, dan aku telah menfailkan saman cerai pada laki aku, me ...

oh? puan kenape puan saman suami puan ye/ tak faham tang tu ....adakah ini berkaitan dengan prosedur?

kadhi kariah tu sebab menaip taim dekat berbuka.  Sebetulnya Naib Khadi kawasan atau kariah.  Na ...
ibnur Post at 3-8-2011 18:56

hehehee...patutlah macam like erkkk tak pernah dengaq...lapaq rupernyer. i see...u tahu banyak bende ye ibnur sampoai kadhi kadhi pun u tahu ye, amazing. good.

ya Allah, sedihnya ai baca kisah puan.. kat dunia ini, alam fana ini, selagi hidupnya kita ini, penuh dengan dugaan..... kadang2 benda yg seperti ini pun boleh berlaku sepertinya.. ai hanya mendoakan kebaikan dan kesejahteraan untuk puan... semoga bertabah

Pening pale ak jap baca hal TT ni...tapi ak rasa TT ni mcm suka buli hsaben jer...n ni kira final malatup la .....yang ko nak saman cerai ape hal la pulak ni...sepatut nye...jika suami mahu rujuk kamu berdua minta di kaunseling...masa tu cerita kan apa previous masalah kamu suami istri...kalau da TT rasa ini jalan penyeselaian end of marriage story goog luck pd TT....carilah hasben yang bila order jer..JIT (just in time)..special delivery lagi...

kenapa mahu saman suami sendiri? why ya?  ada perkara berbangkit ke sebenarnya?

hanya sebiji durian..- boleh buat cerekarama ni

dulu ada cerpen faisal tehrani - manisnya epal

dh berapa tahun tt kawin ngn dia?

umo suami lebih muda dari TT ka?

betul jugak cita P.ramlee..igt pasal belacan jer boleh kena cerai ngan pancung,,,
psl durian pun boleh cerai eh..dunia..dunia...

tapikan  saya kan rasa  dalam ruman tangga  ni tak dapat tidak yg kena pandai dan yg mesti pandai hubby sebab kalau hubby tu cerdik, matang, sensible  dan semua waras lah automatic si isteri akan ikut ...so the key atau pemimpin dalam rumah tangga ni yg penting the quaklity of a husband tu  penting.

sampai boleh main marah marah pasal durian ni , to both hubby and wife ni sampai talak ni  harapnya kejadian ni ada hikmahnya dan mematangkan kedua dua pihak. tarbiyyah Allah juga ni.

sorang baran,
sorang tak pandai berkomunikasi,
2-2 tak sabar.

sy lebih selesa guna duit sendiri utk keluarga sy kecuali suami dgn rela hati nak gunakan duit dia.kalau kita tidak berkira dgn keluarganya insyaalah dia pun tidak berkira dgn keluarga kita,,yg penting jangan paksa2..

emm..dah baca thread ni dari kelmarin. terpanggil nak beri sedikit komen berdasarkan cerita TT.

tentang talak jatuh atau tidak itu kurang pasti sbb taklik tu atas adik TT, bukan atas TT. tp rasanya sy nak tegur sedikit tentang sikap TT terhadap suami. TT kena ingat setiap apa yg kita buat, hatta nak tidur berpaling dari suami pun kita perlu minta izin. dalam hal ni TT dah belakangkan suami dengan berjanji dahulu dgn adik2 dan pastu memaksa suami beli durian tu. dengan alasan selama ni adik2 TT ingat kat suami biler beli mknan. tp TT kena ingat, TT xde hak nak memaksa suami begitu. sampai merajuk2 bila sedikit jek durian yg dibeli. pada pendapat saya TT sungguh tidak matang. mcm memerintah suami pun ada jgk.

jalan terbaik belilah apa sahaja utk keluarga menggunakan duit TT sendiri coz suami TT cuma wajib bagi nafkah utk TT bukan utk adik beradik TT. kalau TT ni mmg tak bekerja dan xde pendapatan sendiri, redhalah dgn nasib TT tu. TT xboleh sesuka hati gunakan duit suami utk kepentingan adik beradik TT tanpa izin suami. kalau dah xde duit tu, buatlah cara yg sepatutnya. pemberian yg penting kena ikhlas. xtimbul paksaan dalam nak memberi.

saya rasa suami TT maybe dah terlampau lama bersabar dgn kerenah TT yg tak matang ni. durian tu hanya sbg penyebab. baca cara TT bercerita tentang suami pun dah boleh nmpak TT ni jenis mcm mana. ingatlah, setinggi mana pun kita patuh dan taatlah pada suami selagi tak melanggar syariat. perempuan nak jd solehah dan msuk syurga salah satu cirinya taat pada suami selagi tak meyalahi hukum..

semoga TT berbahagia