CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

ni bukan masalah pada durian,ni mesti ada masalah lain sebelum durian lagi nih.
kena bincang ngn suami kenapa suami begitu benci pada adik beradik puan

Dah jadi macam thread sessi temuduga kaunseling pulak ehhh....

walopun geram kat laki TT, setuju gak ngan Dar ni..
sama2 x faham memahami kaedahnya.
bg pihak i ...
Lily_Savage Post at 2-8-2011 19:57

Mana lah ada suami yang sempurna kan - tu pun mujur laki nya tu jenis panas baran tang mulut  jer (@mulut lazer) - kalau panas baran jenis kaki tangan naik ke badan lagi haru. So terimalah kekurangan pasangan masing masing sesambil betulkan kesilapan diri kita sendiri (tuan thread ni lah kan)

Anyway ~ apa update nya TT? dah gi pej kadi? bak kata forumer terdahulu jangan cover cover - bahaya.

ni bukan masalah pada durian,ni mesti ada masalah lain sebelum durian lagi nih.
kena bincang ngn su ...
copy_paste Post at 3-8-2011 19:10

Suami dia tak benci adik adik ipar cuma suami dia tu jenis yang TIDAK pandai utk beli buah tangan utk adik ipar. Itu jer.

Kadang kalau adik adik ipar asyik dok bagi itu ini - kita sendiri tak selesa kan.

Contohlah ya: Adik beradik suami dok asyik antar makanan sedap sedap kat somi - sure dlm hati kita akan berkata" hek eleh mcm lah aku tak reti nak bagi abang ko tu makan sedap sedap" or " ala nak nunjuk lah tu " dsbnya.

Maybe itu lah yang suami TT rasa

Post Last Edit by mbhcsf at 5-8-2011 02:25

Reply 123# DARSITA

TT dah pergi pejabat agama dah tapi alamak dia nak saman ? taklik ? cerai pulak refer posting # 111

...i dunno what is that though and for what ?

Reply  DARSITA

TT dah pergi pejabat agama dah tapi alamak dia nak saman ? taklik ? cerai p ...
mbhcsf Post at 4-8-2011 10:23

Saman cerai? duh what is that? cerai pun ada saman menyaman ~

Follow Us
huh.. apa nak jadi sekarang nie.. nie semua mungkin kerana masalah komunikasi dan ego yang tinggi masing2... hopefuly jgn lah dipanjang2kan.. berbaik2 lah semula.. buang segala ego masing2...

Suami dia tak benci adik adik ipar cuma suami dia tu jenis yang TIDAK pandai utk beli buah ...
DARSITA Post at 5-8-2011 02:16

mungkin jgk lah,ade setengah org suke sgt memberi sampai x terbalas pemberiannya

Bukan, bukan hanya kerana durian. Aku percaya durian tu hanyalah trigger daripada kejadian2 lain yan ...
obelisk Post at 3-8-2011 08:20

tt tak habis2 ckp kerana sebiji durian dirinya diceraikan ... awk tak sedar2 lagi ke tt? ni bukan pasal buah durian lah ... tp ni adalah rentetan drp sikap2 awk yg tak disukai suami sehingga membawa kpd kejadian ni ... mcm yg ader sowang forumer ckp tu ... suami belikan utk awk .. awk ptt ucapkan terima kasih & hargainya ... ni tak awk merajuk tak nak mkn pulak ... awk dah sedia maklum yg suami tu jenis tak reti nak nak ambik hati org ... so tak payah lah awk paksa2 dia ... mungkin dia dah dididik mcm tu ... tak bleh nak salahkan dia jugak

1st time rosse type melebihi 2 baris nih

Reply 125# mbhcsf

ku redha semuanya, ku telah sah di jatulkan cerai taklik 1 berbaki 2, itulah pihak mahkamah putuskan, so sekarang aku hanya menunggu sama ada bekas suami ku ingin rujuk atau tidak, apa2 pun hidup mesti diteruskan demi anak2

Post Last Edit by mbhcsf at 6-8-2011 02:07

Reply 130# queenflower

well...sabar ...soalnya awak nak rujuk balik ke? sebab hal ni pada saya bukan apa ya...bukan isu durian dah ni , ni something more, gunalah waktu edah ni nak mencari hikmah dan be;ajar sesuatu darinya, ya? hidup ni proses pembelajaran sepanjang waktu...saya pasti sekarang pun awak tengah belajar ... kalau boleh u know , i would like lah kalau boleh saya ingin cadangkan TT supaya cari buku ni : Men are from Mars, Women are from Venus- buku ni sangat bagus  untuk Puan selami apa pemikiran warga Adam, bagaimana nak kata sesuatu benda dan apa sebenarnya warga Adam  tu fikir bila warga Hawa cakap macam tu dan bagaimana sebaliknya dan buku ni juga ajaq bagaimana anda nak cakap sesuatu tanpa mencabar ego dia, so belilah buku ni.

sebab ...saya fikir kalau Puan berhajat memelihara masjid dan kehidupan rumah tangga puan sebelum ni bahagia dan TANPA ada apa apa isu berbangkit maka, think about it.

I wish you well.

Bercerai lepas tu cepat cari calon untuk berkahwin dengan lelaki lain
Senyum86 Post at 3-8-2011 16:13

jgn plak laki no. 2 tu nanti kena paksa beli durian gak....

Reply 102# Lily_Savage

tak kisahlah sesapa pun... tapi pasti akan ada yg menyesal...

Pasal durian pun boleh cerai

Dari apa yg saya baca, TT ni byk hangin gak. Sempena dlm edah ni, byk2lah cerminkan diri.

kpd tt, jadikan la ape yg dh terjadi sbg pengajaran atas kelemahan diri sendiri...andai kata ade jodoh suatu hari nanti sama ada dgn bekas suami atau orang baru, hopefully kesilapan lame tidak berulang...
kpd forumer yg lain dan diri saya sendiri, ingatlah...talak bkn perkara main2...jgn suka2 melafazkannya...kerana lafaz talak bukan mainan....isteri pula jgn la suka mencabar suami...

cerai je la kak oii t bila dia datang nak rujuk balik akak mintak dia durian 50 tan baru boleh rujuk

Reply 131# mbhcsf

yup.....buku nie mmg bagus sebagai salah satu rujukan bagi menyelami sifat lelaki...
mmg x rugi kalu miliki buku nie.....mgkin dari pihak perempuan, x jd masalah...tp, from their side...blh jd di sebaliknya..
TT, bykkan membaca n muhasabah diri...

Reply  mbhcsf

yup.....buku nie mmg bagus sebagai salah satu rujukan bagi menyelami sifat lela ...
cilok Post at 12-8-2011 12:09

apa yg menarik ialah penulisnya menghuraikan cara warga Adam  menterjemah setiap katawarga Hawa ni...

dan saya percaya krisis 'kerana durian ni... 'sebenarnya banyak kaitannya dengan  hal hal tafsiran ungkapan suami - isteri.

senangnye nak cerai...akupun nak guna kaedah ni lah...
TT...life goes on...dekatkan diri pd Allah....kita hidup bersendikan ugama...
bkn mempersendakan ugama...perbaiki diri dgn penuh keinsafan...
jgn sesiakan peluang hidup yg Allah beri di atas muka bumi ni....
be a good muslimah...

Post Last Edit by Tok_imam at 13-8-2011 00:36

Apa yang aku rasa sebenarnya tidak ada komunikasi dua hala antara kedua2 pehak. Masing2 nak tunjuk rasa ego dan nak jadi hero dalam diri masing2.

Kaum lelaki ni biasanya ego dan pantang di cabar. Kalau dapat suami macam tu , jalan terbaik ialah dengan berlemah lembut dan tunjuk sifat kasih sayang pada suami  denan puji2 suami dan bersenda gurau dengan suami.

Sifat isteri yang suka merajuk , memasam muka serta bawa diri dan memaling muka dari suami bakal memburuk kan lagi keadaan.

Ibarat  api yang menyala , jangan dibalas lagi dengan api atau angin ,  pasti akan memarakkan lagi suasana. Bukankah lebih baik dibalas dengan siraman air atau segumpal tanah ?

Yang penting jumpa dengan suami kembali , mungkin dia lafaz dalam keadaan marah2. Yang penting berlemah lembut dengan nya .

Biarlah isteri terkorban dengan membahagiakan suami supaya jangan sampai masa depan anak2 yang terkorban.