CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lunassp

Gambar Terbaru Tiz Zaqyah

Muka dia sejibik cam pompuan Filipina. Aku ada kawan kuliah masa di oversea pompuan Filipina sejibik cam Tiz ni. Kulit putih cuma kawan aku tu gigi dia jongos tapi tinggi lampai plus kawan kuliah aku tu gila (she is bi-sexual) tapi sangat intelligent dlm akademik. Setakat muka mcm Tiz dan kulit putih melepak dia tu kat Indon, Filipina, dan oversea mmg takleh cari makan. Muka ordinary sesangat, lawa lagi Kavita Kaur, Deborah Henry, Norish Karman, Fasha Sandha, Noryn Aziz, Farawahida  yg tanned dan tinggi itu.

salam kepada semua di sini

sejak thread ini dibuka hampir kesemua komen yg ada mempertikaikan kecantikan tiz zaqyah dan seorang forumner juga
telah membandingkan tiz dengan beberapa artis lain sehingga menyebut setakat kulit putih melepak kalau di Indon dan mana tah
lagi tidak boleh cari makan. apakah kita lupa bahawa setiap kecantikan lahiriah adalah pemberian dari Allah. kecantikan
yg diberi kalau tidak dijaga rapi akan hilang jua sinarnya namun ada satu kecantikan yg akan kekal hingga akhir hayat
tanpa menggunakan suntikan dan alat solek. kecantikan dari hati yg terserlah diwajah tidak akan pudar buat selama2nya. tapi apakan
daya dizaman yg moden dan mencabar ini kecantikan lahiriah menjadi isu utama dan sebagai seorang hamba Allah yang pernah
bertemu dengan Tiz walaupun sebentar cuma kecantikan yg dimiliki adalah sederhana namun nampak cantik kerana Tiz
tidak lokek dengan senyuman dan mesra. Cantik kepada saya adalah sesuatu yg subjective...spt pepatah yg biasa kita dengar
"beauty is in the eyes of beholder". beauty must come with grace and sincerity. as Ralph Waldo Emerson said "beauty without grace
is the hook without the bait".

memuji juga ada hadnya...jgn sampai pujian memesongkan kita. Alhamdulillah dengan pemberianNYA cantik itu indah.

tiz ni comey n cantik semula jadi..at least make up pon camtu..xmake up pon camtu..tibe2 teringat iklan pebende tah yg de tiz skali lam tu..yang ade sebut white is beautiful,yellow is beautiful,brown la dark la..mcm2..so xkesah ler retis tu itam kah coklatkah putihkah apekah janji dorg dh dianugerahi muka2 cantik nk wat cmne..syukur jela..xperlu kot nk kate upe indon bagai2..ble yg xretis tu cantik org g kutuk lak g mengate aqla bajet cantik sgt..dh tu sape yg leh lwn kecantikkan tuh..hehe..ingatlah kejelitaan adalah hak milik setiap insan..jeng jeng jeng

sweet la  dia ni..........muka lembut tp bukan stok2 heroin filem gak psal sgt fendek...........

bila masa lak pelakon2 msia ni cantik2 sgt?....org2 biasa kat luar tu melambak lagi cantik2 dari retis2 ni...so x de isu pun tahap kecantikan tiz ni banding ngan pelakon2 lain
tp ok je tiz ni,  manis comel......
yg penting dia pandai belakon...

Muka dia sejibik cam pompuan Filipina. Aku ada kawan kuliah masa di oversea pompuan Filipina sejibik ...
bellagio Post at 25-8-2011 21:26

fasha sanda hang kata lawa?hellooo...tolong zoom sikit muka fasha tu..compare kulit ngn tiz..jauh bebeno tiz lg lawa bai..cuma dia pendek skit je..bongok sungguh laaaa..

Follow Us
fasha sanda hang kata lawa?hellooo...tolong zoom sikit muka fasha tu..compare kulit ngn  ...
lunassp Post at 26-8-2011 22:27

Kulit Tiz tu lawa? Tang mana yang lawa? Putih pucat lesi mcm mayat tu, kalau tengah2 malam suluh ngan lampu suluh mesti orang ingat hantu sbb putih dan pucat.  Kulit sawo matang the best...tak caya tengok betapa laku nya tanning salon dan pinggir pantai. Typical Asian...criteria kecantikan adalah warna kulit.  Tiz ngan Halle Berry lawa lagi Halle Berry kan, Tiz ngan Vanessa Williams lawa lagi Vanessa Williams kan, Tiz ngan Tyra Bank lawa lagi Tyra Bank kan, Tiz ngan Iman Abdul Majid lawa lagi Iman Abdul Majid kan. Kat Filipina, muka cam Tiz dalam kategori 'rejected' sbb artis sana lagi lah lawa2, kat Thailand pun 'rejected', kat Indon pun 'rejected'. Kalau ko tanya mana2 orang luar termasuk matsaleh (jangan tanya orang Malaysia sbb bagi mereka tak kira pendek, gemuk, byk jerawat asalkan putih) antara Tiz ngan Fasha, ko boleh kerat jari aku kalau diaorang cakap Tiz lagi lawa.  Mesti jari pointed to Fasha.  Cuba bayangkan Tiz dgn wajah mcm tu tapi kulit hitam cam Nurul, apa ko akan kata...tak lawa kan.

ala. apahal ni? yg penting lakonan TZ lagi best dr pasah. ok.

Reply 102# suri21

That's okay...sapa2 saja berhak bagi komen, asal jangan cakap orang tu hodoh dan tak lawa langsung sudahlah.  Setakat muka ordinary tu biasa lah cakap2 camtu.  Ramai artis2 wanita lain orang kutuk kaw-kaw tak lawa, itu lah ini lah tapi takde pun yg sentap sbb ramai yg tak suka kat artis2 tu, perkara mcm ni pun ada double standard ada pilih kasih plak, depend artis mana...kalau artis2 yg tak disukai kutuk kaw2 pun takpe, takde sapa nak sisip  nasihat beragama.
Kecantikan mmglah subjektif, tapi jangan cakap Tiz Zaqyah sama sekali tak make up and natural beauty di set penggambaran, membohong tahap cipan lah kalau takde make-up artist yg solekkan dia.  Sapa2 artis pun kena make-up bila shooting, tak kira watak jahat, watak tengah sembahyang, watak tengah tidor.  Siap yg nak masuk tidor masih ada bulu mata pelesu lagi.
Just imagine muka Tiz Zaqyah tapi kulit cam Nurul atau Zaiton Sameon...apa kata orang2 kita?

Post Last Edit by hijau88 at 26-8-2011 23:47

just imagine... cuba bygkan muka TZ mcm si polan si polan. <-- ini jek ayat yg ko bleh ckp? nmpk sgt ko tak puas hati ngan TZ.
mmm. cuba lak bygkan pasah itam legam mcm dyg senandung? huhu.

Reply 107# bellagio

yes you are right...sesiapa saja boleh bagi komen dan tidak akan ada salah dan silapnya dlm setiap komen because at the end of the day it is up to individual to differentiate and accept the fact.teguran saya sebagai rakan forumner jgnlah sampai mencabar kerana tindak balas yg bakal diterima belum ketahui. berkata2 tu biarlah beralas kerana what's goes around comes around my dear.."ko boleh kerat jari aku kalau diaorang cakap Tiz lagi lawa" tak maniskan bunyinya.

just imagine... cuba bygkan muka TZ mcm si polan si polan.
hijau88 Post at 26-8-2011 23:42

She is sooooooo ordinary to me, that's it.  Tak hodoh, tak cantik, biasa aje muka Tiz tu.  Tak tinggi, tak semampai, tak langsing.  Gambar avatar kau tu Tiz dah mmg sebijik mcm kawan Filipina aku tu, siap ngan gigi2 tepi lagi tu, nampak jongos skit cam kawan aku, dan kawan aku tu mmg putih melepak tapi kawan aku tu tinggi ye, 5 kaki 7 inci. Pompuan kalau tinggi semampai, kurus, langsing, long torso, kaki panjang, leher jinjang, macamana hitam pun tetap nampak lawa.

Reply 111# suri21

I get used to macam2 kutukan pada artis2 wanita mcm Zarina Anjulie Lavocah, Fasha Sandha, Neelofa, Nurul dan ramai lagi.  Zarina AnJulie tu siap orang tukar nama dia jadi Zarina Anjuling Lalucah...Fasha jangan cakaplah mmg berlipat2 kena hentam.  Tak manis kan main2kan nama orang yg dah dibagi parents dia.  But it's okay pada banyak orang sebab mereka2 ni artis yg dah dicop hitamkan, so nak kutuk apa pun kutuklah.  I didn't say that Tiz is ugly or not pretty at all, I just said she is sooooo ordinary to me, that's all.  Tapi kalau artis2 yg I mentioned previously, bukan saja paras rupa dikata, nama pun dibuat main2, siap dipitnah lagi sedangkan pitnah2 tu ntah kan betul ntahkan tidak.

Muka dia sejibik cam pompuan Filipina. Aku ada kawan kuliah masa di oversea pompuan Filipina sejibik ...
bellagio Post at 25-8-2011 21:26

yg ni aku setuju dgn hang, tizz nih bleh la nk kata ok, muke stok2 kampung yg manis , tp xde la cntik sgt sperti yg digenbargemburkan......

berlakon pn .. alahaiiiii.... ini kah yg kite pggl pelakon??

Reply  suri21

I get used to macam2 kutukan pada artis2 wanita mcm Zarina Anjulie Lavocah, Fasha  ...
bellagio Post at 27-8-2011 02:01

Features Tiz ni memanglah ordinary je tapi COMBINATION kulit cerah dia, features dan personaliti dia yg buat dia "attractive" atau lawa di mata sesetengah org. Bagi aku lawa bukan terletak pada sawo matang atau putih sebab ramai yg berkulit sawo matang tak lawa dan tidak kurang ramai juga yg putih tapi tak lawa. Lawa ialah gabungan aset (kulit, features, bentuk badan etc.) dan cara pembawakan diri seseorang.

Reply 113# bellagio

you get used? sound like you are personally involved with all the name mentioned. anyway since bicara kita menyentuh "manis" and you highligted tak manis bila nama dipermainkan bermakna tak manis jugalah bila mencabar untuk dikerat jari. andainya pada satu hari tampil seseorang menyabut cabaran anda apakah anda benar2 mengizinkannya terjadi semata-mata mempertahankan satu topic bicara di forum gosip yg ada kalanya forumner dikata berlagak ustazah ataupun ustaz. i've been visiting this column once in a while and if there is hot topic trending perkataan ustaz atau ustazah ini akan keluar.

black tann fair white comes naturally but in this whole wide world masih ada insan yg tergolong mahu menukar warna kulit atas dasar keinginan. my personal opinion beauty still comes with grace, no matter what colour of your skin since birth. no doubt black is beautiful but if hati hitam kecantikan akan hilang jua dan begitulah sebaliknya. Back to the names given to those you have mentioned because we can't stop people from doing it and at times the owner of the name asking for it. their behavior and the way they presented themselves trigger all this "creativity mind" find a suitable nick name for them. don't you think so? peribadi adalah cermin diri and if you are a public figure each and every move been scrutinized in people's eyes...and 9 out 10 things happen to themselves are their own doing.

Reply 116# suri21

Panjangnya ceramah, siap sokong orang2 yg mengutuk dan mengubah2 nama orang lain hanya kerana artis2 tu disenarai hitamkan, baguslah sikap camtu, membenarkan kesalahan menggelar orang dgn nama2 yg tidak baik hanya kerana tulisan pitnah para wartawan. Kadang artis yg nampak baik tu lah yg sebenarnya hipokrit.

She is sooooooo ordinary to me, that's it.  Tak hodoh, tak cantik, biasa aje muka Tiz tu.  Tak t ...
bellagio Post at 27-8-2011 01:56

u dah pernah jumpa tiz in person ke?

u dah pernah jumpa tiz in person ke?
dutchlady Post at 27-8-2011 10:52

ha aku baru nk tnya soalan ni..ha jwb cpat

For me Tiz Zaqiah ni memang lawa. Walaupun kecantikan dia sederhana tapi dia ada tarikan tersendiri. Curently she's my fav actress along with Siti Saleha.