CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 36054|Reply: 183

Ramai Tak Kuasa Dengan Zizan Raja Lawak

Zizan

RAMAI sangat yang menyampaikan cerita yang kurang baik mengenai Zizan. Kata mereka pelawak itu memang cukup lain sekarang. Dah tak macam dulu lagi sebab segala-galanya dah berubah.
Mana-mana kawan yang baik dengan dia dulu pun ada yang sudah buka mulut bercerita tak elok tentang hal pelawak yang baru hendak naik ni.
Seingat Syed, isu ini mula timbul semasa pertandingan akhir Maharaja Lawak tu. Zizan dikhabarkan melahirkan rasa tak puas hati sebab tak dapat jadi johan pertandingan itu.
Tup-tup beberapa hari yang lalu ada juga orang kuat industri hiburan yang mengadu hal pasal Zizan. Katanya pelawak itu dah macam berlagak sangat dan bersikap besar kepala dengan orang-orang yang rapat dengannya, cakap dengan orang pula macam endah tak endah saja. Yalah, orang sudah kaya dan popular, biasalah tu.
Katanya lagi Zizan memang dah buat beberapa pelawak lain kecil hati dengan perangainya. Kalau ada shooting bersama-sama pasti Zizan akan tunjuk yang dia lagi bagus, lagi hebat dan lebih daripada semua orang yang ada. Sikap-sikap itulah yang membuat beberapa orang pelawak lain makan hati sampaikan ada yang dah tak bertegur sapa dengan Zizan. Mereka juga katanya tak kuasa kalau asyik kena ‘kondem’ dengan Zizan.
Syed harap sangat cerita yang disampaikan ini tak benar. Bukan apa, Zizan kan pelawak, mungkin dia melawak tak kena tempat saja kot, atau setiap masa hendak buat lawak walaupun tak kena pada tempat.
Dan biasalah, bila Syed tanya pada Zizan memang dia cukup terkejut dengan cerita yang bertebaran pasal dirinya itu.
“Itu semua mengarut sebab saya masih sedar siapa diri saya. Saya masih lagi orang bawah, cari tapak untuk duduk dalam bidang seni. Untuk apa berlagak dan nak kondem orang lain, saya bukan bagus mana pun.
“Kalau ada yang saya tak berkenan, memang saya akan cakap baik-baik. Tapi tak ada sampai nak sakitkan hati orang atau cara lain yang boleh guris perasaan orang lain.
“Kalau saya ada buat salah, kenapa tak tegur depan-depan sahaja? Kenapa perlu nak sebar cerita yang akhirnya akan jadi lain. Ini macam nak sekat rezeki orang lain sahaja. Kalau ada yang saya terlepas pandang, saya minta maaf. Saya buat lain, orang nampak lain. Ini memang selalu terjadi,” kata Zizan serius.
Kalau betul Zizan tak seperti yang dimaksudkan, tak perlulah nak risau sangat. Betul tak?
Syed: Tak semua orang suka kita. Tak gitu Zizan? -Utusan-

p/s : mod, kalau da ade blh closed..

kita taktau citer sebenar khenn..arap2 jijan tak camtu....

x minat jijan pon..huhuhu...tp skang aku ske tgk EDISI KHAS...johan mcm lagi natural dari jijan....hmmm...

x minat jijan pon..huhuhu...tp skang aku ske tgk EDISI KHAS...johan mcm lagi natural dari jijan....h ...
hemoh2 Post at 21-8-2011 08:26

khen?? ai ni satu negeri ngan jijan neh, penah pegi pun umh dia kt dungun tu, dlu mmg minat sgt dia ni, tp skang ni dia cam lain jek, johan naik steady ai tgk..suka johan n edisi khas gak..

johan leh wat lawak ngan sesapa jek.. kompem menjadik, klo zizan plak aku rasa bila dia ngan johan mmg menjadik, klo dia solo agak kureng sket huhuhuu

memang ada nmpk mcm Zizan ni ada sikit kereks la kan.....ye la..dah kayo rayo...kenala up sikit hidung dia tu...tu la pasal sekarang aku tgk hidung dia ada tinggi sikit!!!

Follow Us
nmpk kepoyoan zizan,,hope johan x mcm tu...

aku pon ske tgk edisi khas. lawak x hengat

Apsal aku rasa aku dah lama makin kurang minat dia ni.

Reply 1# serulingsenja

nk wat mcm mana kalau perangai dia dah mmg mcm tu..kena la faham

Dier ngan dira dalam melodi bosan giller....tak natural langsung............:@

Antara Zizan ngan Johan,aku lebih suka Johan.

zizan kalu sorg2 mcm kureng skit tp kalu ganding ngan johan mmg menjadi.. sbb dua2 ni gandingan paling best la..

xlamala zizan ni..sayangnye....

lagi minat johan dari zizan...

johan nampak boleh berdiri sendiri.

johan jgk yg best....nak pulak ada EDISI KHAS...boleh jadi pelawak popular nanti..

die kat dalam melodi..tak best langsung..sendu jeh...

jozan menjadi sebab ada johan.. kalau zizan sj, ntah2 minggu pertama maharaja lawak, dia dah kena kick out kot..kalau johan berlakon citer hantu bonceng lagi natural kot..

khen?? ai ni satu negeri ngan jijan neh, penah pegi pun umh dia kt dungun tu, dlu mmg mina ...
dibs Post at 21-8-2011 08:35

dlu sblm jd retis, jijan saluw lepak je ngan org2 kg dier..
skrg ni x lepak daa..kerek daaa