CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_iddine

Balik Kampung Tapi Tidur di Hotel

Close [Copy link]
balik hotel pun boleh jugak...nak tidur...hehe...takkan dalam mimpi pun nak kacau borak sama sama...

balik hotel pun boleh jugak...nak tidur...hehe...takkan dalam mimpi pun nak kacau borak sama sama... ...
kbyne Post at 3-9-2011 09:35

kalo ada spesies cenggini aku tak tau nak cakap apa la. agaknya lebih 10 tahun tak jumpa tu yg sampai dlm tido pon nak berborak sama?

kalo ada spesies cenggini aku tak tau nak cakap apa la. agaknya lebih 10 tahun tak jumpa tu yg sam ...
ruffleen Post at 3-9-2011 10:23

itu species yg skeri-meri tu

Tido hotel tak semestinyer lupa diri or mengader. Jangan terlampau mudah membuat kesimpulan. I ...
gticute Post at 3-9-2011 09:12 AM

btol tu sokong 101%.....mak aku pun kekadang suruh tido umah lain yg terdekat supaya x nyusahkan pihak kluarge yg lain. kekadang bila dah besau panjang rasa malu lak (even aku ne jantan) nak topless dpn cousin yg lain (bab share bilik air 2, kluarga bermalam dkt 4kluarge x 5org 1family). x sendat ke?

so kalo ada yg tidoq hotel...tok aku pun paham. x kan semua nak sumbat umah dia????

toksah beralasang laa..toksah napikan belacan wei hokeh?

nama pun kampungggggggg..segal ...
ajinomotonosuga Post at 3-9-2011 09:22

Amboi2. Rasa dah besar sangat dah ke dok obersea berpuluh tahun, so mudah mudah labelkan kan orang lain lupa diri bagai. Dasar tak tahu toleransi. Tak beradap pun ader. Ader hati nak citer pasal adab bagai.

For ur info, hidung aku kemek tapi punggung aku tak berkerak pun, so jangan pandai nak label orang.

Alasan tak alasan, hidup semua orang tak sama. Jenis camni lah yg suka wat keluarga bergaduh. Benda yg takde menda pun, pandang negatif sangat.

gaduh, gaduh....sila gaduh

Follow Us
Reply 324# ekmal_sorrow

kalolah mak ngko mcm mak aku soh tido tempat lain selain dr rumah dia...confirm haku booking hotel 5 star asalkan tak menderhaka..tak kecikkan hati dia sudey

Amboi2. Rasa dah besar sangat dah ke dok obersea berpuluh tahun, so mudah mudah labelkan kan ora ...
gticute Post at 3-9-2011 16:46

btui laa tu..mai balik kg kendian tidoq kat otel..tak beradab laa tu..kalo dah tak beradab kene layan tadak adab aaaa cengitu ler
kan che det gak kate MELAYU MUDAH LUPA? so btui laa tu..sapa makan rojak dia ler yang terasa sodap nya ek eleee...

btui laa tu..mai balik kg kendian tidoq kat otel..tak beradab laa tu..kalo dah tak beradab  ...
ajinomotonosuga Post at 3-9-2011 07:40 AM

nasib baik me tak lupa diri

saja aje nak tambah keruhkan keadaan di fd ni

best apa dok ramai2.. himpit2 mcm nasik impit..

apa ada hal.. bukan selalu pun..

raya neh ai manager sambut air berbaldi2 coz rumah atas bukit air susah naik.. air naik kuat time malam2 gitu haaa..

untuk kesenangan yang lain2.. ai tukang tadah air lah.. perghh.. rasa betul dah tua.. lepas tadah air jah, sakit pinggang sehhh..

topik mcm ni pon korang jadi nak bergaduh... lawak la. tapi memang posting masing2 kat dlm ni reflect pada pembawakan diri korang dlm family tu camne

Post Last Edit by kucingputih82 at 4-9-2011 08:00

Katalah apa nak kata..lupa diri ke hape...org xde duduk tmpat kta dia takkan faham...
Takat tdor pon hotel cikai jek..bukannya 5star
Saya xkisah rumah bruk pon..tp mmg dah xde space...mana nak memasak lg..dapur sempit giler...nak kupas2 bawang ke potng2 sayur pon kena buat kat ruang tamu..adk plak xnak syer bilik..nak tdur dgn hb dia dlm bilik..padahal bleh je hb dia dgn hbku tdo kat depan..tp dorg xnak..so ape nak kata..
dr bergaduh baik tddo hotel jek...nak pg tdo rumah tok blah mak dh mak ayah sy gaduh dgn tok dan adik beradk mak..tok blah abah plaak sepupu dah jdkn rumah dia..beranak pinak  ndia xofer ktorg lsg pon so takkanlah nak memandai2...
rumah mak rumah kos rendahlah katakan....mmg sempit giler..time raya je perabotsume kat luar..lyan tetamu katluar rumah je..
walaupon gtu sy dg hb mmg melepak kat rmah sampailah sume masuk tdo brulah ktorg blk blik hotel..hotel dgn rumah xjauh pon..cdg nak bli rumah 2ble storey buat my parents bla ada rezeki.Insyaallah..so besar skitlah...tp skg mmg xmampu..huhu

btui laa tu..mai balik kg kendian tidoq kat otel..tak beradab laa tu..kalo dah tak beradab  ...
ajinomotonosuga Post at 3-9-2011 21:40

jangan pukul rata semua ngan kenyataan sebegitu. tu namanya berfikiran dangkal. ada keadaan yup memang mengader, lupa diri. ader keadaan satu keperluan. asalkan mak ayah memahami, apa yang nak sangat dibesarkan citer.

gaduh, gaduh....sila gaduh
cmf_blingblings Post at 3-9-2011 18:17

sapa gaduh k bling. cerciter cerciter

topik mcm ni pon korang jadi nak bergaduh... lawak la. tapi memang posting masing2 kat dlm ni refl ...
wanitajelita Post at 3-9-2011 23:42

apa maksud kau?kalu dah boleh baca, cuba ko terang kat sini perangai aku camana dalam family.

X penah tido hotel bila blk kampung sb xnak parents & parents in law kecik hati. Tp our small hse r on the way dibuat belakang umah my parents & my in law.. Nxt time blk raya, leh la dok pondok kecik tu, bg can kat adik beradik & ipar duai occupied the rooms ;)

apa maksud kau?kalu dah boleh baca, cuba ko terang kat sini perangai aku camana dalam fami ...
gticute Post at 4-9-2011 09:00

eh, aku tak sebut nama kau la

Reply 336# norsha

sambung rumah ye

aduhai uolsss ---- apa ni? macam budak2 -- nak tidur hotel 10 bintang pun sapa ada kesah ---- tepuk dada tanya selera ----  ada pulak yang terasa2 mcam buah salah  pulak ---

kalu mak pak korang tak kisah uols nak balik kampung tidur hotel dek ketidakselesaan -- apa ada kisah forumer nak kata apa ---- gohed lah ---- tai jangan sampai ada yang mengata rumah mak pak (sendiri atau in laws) kotor lah -- banyak nyamuklah -- jamban cangkunglah etc --itu yang tak boleh nak tidur situ -- itu mmg hmmmmm sangatlah---

dan kalau mak pak tarik muka 44 pot pet pot pet bila anak menantu cucu tak tidur umahdepa ----- sendiri makan pengatlah -----  

ishhh -- tak paham sunggoh ---  

aduhai uolsss ---- apa ni? macam budak2 -- nak tidur hotel 10 bintang pun sapa ada kesah ---- tepuk  ...
sayawifenikmie Post at 4-9-2011 10:26

takde cam budak budak pun. cuma tak suka ader orang suka mengata orang lain cam dia bagus sangat. lupa diri bagai n tak beradab, cam dia sorang yg beradab. perbezaan pendapat dalam thread perkara biasa cuma jangan keterlaluan menghina perkara yg takde benda pun. setakat tido hotel jer, bukan bawak jet peribadi balik rumah pun.

saya sendiri pun tak pernah tido hotel pun balik kampung, tapi kalu ada yg buat atas sebab keperluan bukan mengada2, takdelah pulak saya kata diorang ni berlagak.