CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: toshiro_mifone

filem2 dan drama sampah hidangan hari raya!

Kasihan TT ......... orang sibuk beraya dia sibuk menghafal skrip depan TV ........ tak ada saudara mara, jiran tetangga ke?

tp bagus jugak cite kat tv x best boleh berjalan beraya dengan senang hati. NKTM dah tgok sebab kata ...
fukadaminchi Post at 1-9-2011 16:32

tpi aku tgk filem tu kt laptop...

yg aku x tahan,
citer zombie kampung pisang n jangan pandang belakang congkak masih tegar ditayangkan utk hari raya

loser sgt org2 tv nehh

aku x sempat nak tgk tv....kekdahnya aku bz memasak

dan jugak xde mood nak hepi2 sbb menyampah ngan laki kakak aku yg kutuk mak aku kaw2 tapi ada ati nak melepak kat umah mak aku......dah la tu dah lepak umah mak aku, x tegur pon parents aku.....nan hado giler

byk pulak ko complain...cdgn aku xpyh tengok tv..gi tgk wyg..sure citer baru2

dan jugak xde mood nak hepi2 sbb menyampah ng ...
iza_yuss Post at 1-9-2011 17:46

ada gak mcm tu ek..hehe...ko halau je dgn btg penyapu...

Follow Us
ada gak mcm tu ek..hehe...ko halau je dgn btg penyapu...
KUDABELANG Post at 1-9-2011 18:02

menyesal aku x halau derang berdua dr keta aku mase kat utan jalan muadzam seblom smpai segamat tuh

eeee......

baru lepas tengok Darah Satria kt prima... iolls rase filem2 lama lg berkualiti dr filem2 zaman skang..semua xde kualiti.

dan jugak xde mood nak hepi2 sbb menyampah ng ...
iza_yuss Post at 1-9-2011 17:46

aku tengok dari kat CI lagi ko dok marahkan ipar ko tuh dari thread tido hotel sampai kat thread nih yang langsung takde kaitan dengan masalah keluarga..

baru lepas tengok Darah Satria kt prima... iolls rase filem2 lama lg berkualiti dr filem2 zaman skan ...
fukadaminchi Post at 1-9-2011 19:03

aku suka betul filem2 zaman macam nih walau aku masih muda bagi aku filem2 zaman nih sangat menarik..

memang musim raya adalah musim untuk menayang semula drama2 yg telah dimainkan di pawagam...jadi leh tgk free walaupun kena tunggu setahun ...sambil tu leh berdikusi kena movie mcm sampah tu leh dimainkan di pawagam.

Tak tengok sbb busy layan tetamu.

Lagipun, daripada pengalaman yang lepas2, time raya, memanjang ja citer sedih. Ape tu? Hari Raya tu hari kemenangan selepas sebulan berpuasa dan menahan nafsu. Patutnya diraikan. Tau la nak bagi orang sedar. Tapi, takkan la memanjang citer sedih je.

Eh... relevant tak komen Durjana ni dengan rancangan2 tv Raya tahun ni?

Dari awal raya lagi hati aku tergerak nak bukak topik ni tapi tak sempat sbb kenyang makan lemang.Terima kasih TT sbb bukak topik ni dan aku sokong 199% yang Hari Raya ni lah masa TV kita ni berebut rebut kutip filem sampah utk hidangan raya.
Aku tertengok cerita MOMOK the movie tu.......:@ Terfikir dibenak aku berapa ribu orang kah yg menonton filem ni masa ditayangkan dipanggung dulu..Tak abis2 aku dok kondem filem ni sampai anak2 saudara aku yang kecik2 tu cakap suruh aku buat filem sendiri....

aku langsung tak tgk tv
sbb duk ulang cter yg same je...
semua sampahhhhhhhhhhhh

Betul tu...semua filem dan drama mcm hampe ape je yg ditayang hari raya ni byk yg dah diulang beribu2 lemon dahh....Nasib baik aku layan Indo Pek je time2 raya ni lagi syokkk....

filem2 skrg byk tak berkualiti...aku rasa kalau ada sarkas lagi bagus dr tgk filem2 melayu zaman skrg ni

raya2 aku layan csi.....kcb.....

tadik iols tertgk kat ria, raja lawak edisi raya..ade slot bagi tips2..haaaaaaa,elok sgt la tu, bagi ...
ShaCroft Post at 1-9-2011 16:27

bukan caption "jgn tiru aksi ni" tp caption "ponteng puasa salah disisi agama islam"...tp yg peliknya dok tayang camna cara2 nk ponteng puasa. tak faham sungguh aku

sebelum tu sorry kalau off topic,

just nak luah sikit perasaan ni. knp industri perfileman malaysia skang suka sgt buat filem sarkas iaitu filem bodoh piang mencacatkan otak anak2 muda. menjelang musim kemerdekaan dah bertahun2 lamanya xde lagi filem2 standard Darah Satria, Bukit Kepong, Left. Adnan etc. yang betul2 mendidik & menerapkan semangat pejuangan penonton lg2 utk anak muda.  

kesian betul bdk2 sekarang dihidangkan cerita mencacatkan otak, x abis2 DRIFT, gangster, gay/nyah, HANTU, tahyul/syirik . dulu org buat filem sbb mesej, tp skang berlumbe2 buat filem sbb DUIT & KUTIPAN JOTA2, dpt bonus tayang cek besau2 padahal filem SAMPAH!  

penerbit,pengarah,penulis skrip yg belajar tinggi dlm bidang perfileman skang xde ke nk buat filem yg mendidik minda sikit?  aku rasa bagus lg drama gerak khas dato yusop haslam yg orang dok kutuk2 tu. sebab tu org seni jgn marah penonton yg memilih menonton filem luar dari filem tanah air sebab filem luar walaupon mengarut tp puas hati dr segi kualiti.

tiap2 tahun aku tunggu filem sempena kemerdekaan mcm Darah Satria, Bukit Kepong, Left. Adnan. tp yg keluar hanya filem lawak bodoh, hantu sengal, gay/nyah, gengster,gado sana gado sini. FINE! kalau org nk ckp 'baik ko buat filem sendiri' sorry kalau melalut. peace

baru lepas tengok Darah Satria kt prima... iolls rase filem2 lama lg berkualiti dr filem2 zaman skan ...
fukadaminchi Post at 1-9-2011 19:03

iols pung stuju ngan u.... mmg banyk citer x besh skunk......