CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cherylrihanna

Korang CUCI pad x selepas guna?

Reply 180# KIM.mafia

sori,xpnah g oversea

cuci lah kang perut sakit pulak sebab setan hisap pad....

If nk Cuci pad dlm public yoilet, siler bersihkn tmpt cucian tu brsih2 yer.. Pnh la aku nk msk toilet ni, siap brbau darah hanyir n nmpk kesan darah kt lantai... Ni lgi pengotor tahap gaban... If malas nk jaga kebersigan toilet tu, siler la buang terus instead of cuci, tp lantai biar kotor.. Yulk... Sib la ader toilet lain yg brsih.. Aku mmg geli sket tgk benda2 gini..

Aku dulu2 masa alam remaja tak cuci.lepas kahwin aku cuci.lepas cuci bungkus dlm plastik yg disediakan dan buang dlm tong sampah.Kalau pad yg berdarak tak dicuci akan berbau dan klu terpandang nampak kotor.Lg pun jin suka pada benda kotorkan so nak jauhkan benda halus yang kita tak nampak better cuci pad tu.
  katakanlah pad yang kita tak cuci tu kita buang dan ada org berniat jahat pada kita, melalui pad yang berdarah tu pun dia boleh kenakan kita tau.

WAJIB CUCI.....pernah gak dengar, kalau orang nak wat khianat kat kita...melalui pad yg berdarah pun diorang bleh buat.....

kalau pakai pad/tampon, sokmonya aku koyakkan dedulu kapas bagai/buang dalam sanitary bin ajer terus...

Follow Us
cuci ...... sembur air bg hilang darah tu ... perah kasi kering masuk dlm kertas ... buang
cataleya Post at 15-9-2011 19:45

Kalau macam ni, macam mana pulak jika tengah travelling?

cuci lah... kotor tu..... aku kalo terjumpa kat dlm toilet awam punya dusbin mmg xtahan sgt... bukan sume toilet awam ade sanitary dusbin tu... nak muntah jek....

biasanya sehari pakai 3-5 keping ikut flow
then if time travel kat obesi mmgla x dpt n ...
KIM.mafia Post at 30-1-2012 15:14

Mooncupping pernah try tak?

kalau pakai pad/tampon, sokmonya aku koyakkan dedulu kapas bagai/buang dalam sanitary bin ajer terus ...
Pe4RL Post at 10-2-2012 14:51

Kau yang probably dah tahap nak kering boleh lah kot, pengaliran pun dah banyak kureng..........

Kau yang probably dah tahap nak kering boleh lah kot, pengaliran pun dah banyak kureng.......... ...
stinger_attack Post at 11-2-2012 01:27

Nope, mmg gituh lah aku deal with it. Selalunya koyak2 buang kapas dalam lubang jamban [kapas=biodegradable], sesambil basuh + Balut dgn tissue and buang dalam sanitary bin

cuci la...x elok buang camtu jer..nnti jin2 hisapkebersihan itu separuh daripada iman...

If nk Cuci pad dlm public yoilet, siler bersihkn tmpt cucian tu brsih2 yer.. Pnh la aku nk msk toile ...
nurryn Post at 7-2-2012 21:25

setuju sgt. penah baca kat article ustazah mana tak ingat. dia kata mmg kene cuci. tapi if tempat nak cuci tu tak mengizinkan kita cuci. cthnye mmg susah nak cuci kat toilet awam or if kita cuci akan mengotorkan lagi toilet tu, better bungkus elok2 n buang kat sanitary bin. so, if diri sendiri tak selesa kalau tak cuci, cucilah elok2 n bersihkan semula toilet tu

wajib cuci...pas cuci,perah then bungkus dgn newspaper baru buang..

cuci laa, mne blh xcuci.nnt bau hanyir xbest.

of coz la cuci..xperlu geli pun kan darah sendiri..utk kebersihan gak tue..

harus.. bukan wajib
cuci pad sabun.. pastu masuk dlm washing machine, taruk pelembut.. kasi wangi p ...
kintan Post at 30-1-2012 12:10

siap masuk dalam washine machine skali erh...

betul ... saya pun ustazah pernah ckp, seeloknya cuci, tapi kalau dgn mencuci tu boleh mengotorkan lagi keadaan, contohnya cuci kat public toilet, bila cuci dgn source and space yg limited, memungkinkan kita pulak yg bernajis (terpercik ke apa ke), pastu mengotorkan tempat tu ke (terpercik, menitik, dan sebagainya), kita pulak tak sedar dan tak cuci semula, then lebih baik tidak dicuci dan hanya dibungkus serapi mungkin

jadi, tak perlulaah bersusah payah nak cuci jugak2 kat tempat awam hanya kerana rasa pengotor,  sbb takut2 akan lebih jadi pengotor bila kita cuci jugak... kan dah terbalik dan beat the purpose gitu...  

msti cuci!! kalo x cuci dia wanita plg PENGOTOR di dunia nih...werksss...!!! geli!!
NHA Post at 30-1-2012 13:45

tak perlu la nak judge org tu pengotor ke tak kalau dia tak cuci... bila nak tukar pad, pastikan balut elok2 dgn surat kabar, then buang, sape nak cuci t'pulang la.. cuci pad x wajib..

cuci....rs x selesa plak bile x cuci....pas 2 dlu ade dgr org ckp yg kite x leh bg nmpk darah haid kite pd org....haram hukumnya....tp sy x tau sejauh mane kbnrn ya.....x jm lg hadis sahih...klu ade tlg share ye....