CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akulala78

Mamat Khalid meroyan lagi.

aku sokong mamat kalid meroyan...sebab aku tgk tak dak sapa2 dalam industri hiburan ni nak meroyan p ...
ayeesha Post at 24-9-2011 08:53

saya stuju,skong n back up!!!!

Maybe si N ni ada connection dgn somebody in the government now. Kalau dia tu "from the other side", x mungkin dia berada dlm keadaan skrg.

Mamat Khalid patut tempelak mereka yg berada di tampuk pemerintahan. Bukan sekadar menjerit pd si N @ org2 awam yg menonton filem si N.

lumrah kehidupan. . siapa yg hebat mencari nama, merebut peluang akan disanjung dan dipuja bagai . . bertabah lah bro mamat.. soley soley.  .

Namewee tu ada immunity
MCA backing baik punya time kecoh isu dia permainkan lagu Negaraku dulu
Mamat Khalid siapa nak backing? UMNO? Pekida?

Reply 44# immortallez

Perkasa la.....

aku stuju je mat lid ni...disbbkan si Namawi ni org cina maka akan timbul isu perkauman...tp tak setuju la disbbkan sorg je wat hal habis seluruh kaumnya terlibat...die wat hal die la yg patut dihemtam bukan keseluruhan kaum die...kaum cina rasis kaum melayu pun ada yg rasis gak...ni sikap individu...

bos aku ok jek (cina)..siap bagi lagi kad raya tuk staf die....
tahun baru cina lak bagi angpow wpun $10 je...herm ok la tue rezeki...
jgn plak kata ai ni mudah termakan pujuk rayu keh...

Namewee ni bajet nak buat filem yg menunjukkan keharmonian kaum-kaum di malaysia... yg aku pelik macam mana org yg pernah buat onar ni yg disanjung sgt?

kalau nak filem yg menunjukkan asimilasi kebudayaan kaum-kaum di malaysia ni, Mamat Khalid dah lama buat dah.. dari filem Lang Buana sampai hantu Kak Limah, banyak tersirat maksud-maksud yang cuba disampaikan...

cuma orang kiat nak cerita yg xperlu nak perah otak je... nak tgk filem gangster melayu muka pure melayu gigih cakap slang cina...

aku paling suka babak Hasnor Rahmat minat keje dalam filem Rock...

"Encik, sy xada ayah chu, abang long utk bagi borang tender... sy xperlukan surat sokongan dari siapa-siapa pun..."

Hahaha... semua nak kena guna kabel skrg ni... Hampeh.

Follow Us
proud to be muslim ..

saya dh lama terfikir pasal namewee ni,dulu punyela teruk dia hina siap buat lagu tapi skrg terkejut jgk bila ada yg sokong dia.memanglah past is past tp takkan tak terkesan sikit pn dlm hati apa dia buat dulu?filem2 mamat kalid ni banyak dh jadi fenomena nak2 hantu kak limah tu..ramai jgk yg tonton,layak la jgk dia nak komen camni pn.takkan org hina lagu negaraku layak post kt utube tp dia antara pengarah filem yg menjadi fenomena tak layak nak komen sikit pn?kan ada kebebasan bersuara..

alahai.........

Namewee tu ada immunity
MCA backing baik punya time kecoh isu dia permainkan lagu Negaraku dulu
Ma ...
immortallez Post at 24-9-2011 14:04

The truth is out there

macam macam

namewee bukan hina melayu je.

cina pun dia kutuk skalik. sampai cina2 pun terasa dengan dia.

tapi korang balik2 kata namewee hina melayu.

cih.

semua dia hina da...dia tu obefiend versi cina.

kadang kadang kita kena tengok jugak apa sebab orang kutuk negara kita? korang ada tak kawan kawan yang berbangsa cina? cuba tanya mereka apa rasa duduk kat malaysia? polis layan dorang macam mana? dah duduk malaysia beratus tahun pun masih dibeza-bezakan dengan orang melayu, padahal orang melayu bukan nya semua asal dari tanah melayu, ada dari bugis lar, jawa lar, minang lar, padang larthailand lar, india lar, arab lar.

Ramai orang cina yang duduk malaysia lagi lama dari orang "melayu" duduk. Tanya lar kawan2 cina, kalau dorang masih ada saudara mara kat China, semua mesti cakap tak da. Tapi ramai jugak orang melayu yang masih ada atuk/nenek/sedara mara yg tinggal di Indonesia, Thailand, India, Arab. Tapi oleh kerana orang yang mengaku "melayu" ni Islam mereka dapat semua hak hak keistimewaan, sedang kaum Cina & India yang duduk lagi lama dinafikan hak mereka. Tapi mereka masih berjaya dan dapat kawal dunia perniagaan Malaysia, walau tanpa hak hak istimewa dari Malaysia. Pernah terfikir macam mana mereka boleh berjaya?

Bagi aku sebagai seorang Muslim, kita tak patut membeza-bezakan sesuatu bangsa itu. Dunia ni pinjaman Allah SWT sahaja. Kan lebih elok kalau kita duduk dalam harmoni, ye Namawee pernah buat silap dan hina agama & bangsa melayu, tapi bukankah lebih elok kalau kita MEMAAFKAN dia? Nabi Muhammad  SAW yang mulia tu pun boleh maafkan orang yang hina beliau.

Banyak kan lar baca pasal sejarah Nabi Muhammad SAW, banyak benda yang kita boleh belajar darinya, Insyallah, dan semoga kita menjadi Islam yang lebih baik tak kira pun apalah bangsa kita.

Rate

1

Reply 53# karipapcinta

setuju.kalo aku mod aku bagi creditstatement yg rasional dan matang.daripada beremosi membangsatkan org tak tentu hala.haprak bagi seorg pengarah yg dkenali dan dihormati:@

org tua tu nk "bersenda" utk bangsa kita.....hangpa melayu2 ni dok bikin panas mengutuk dia awatnya? malu jadi melayu ka?...jgn nk bongkak sgt la cita zaman dah moden segala....melayu melayu.......sesama melayu dok gaduh.....apa la hang ni melayu!

Reply 53# karipapcinta

aku bukan nak sokong mamat khalid...tapi aku paham apa yg dia dok merapu meraban tu....kat m'sia ni, org gila glamer...gila publisiti...sebab tu org yg pernah buat salah org akan selalu puja/sokong sebab glamer...sama mcm memey norman...betapa bangga nya org2 felda tenggaroh ngan memey sebab glamer.....sama mcm (ada la cerita lama masuk court kes bunuh, sampai kisah dia pancut berapa jauh pun masuk paper...dia ingatkan org akan benci dia, tapi gi semayang jumaat, semua pakat mai dok kerumun nak salam...)...tengok lah cikgu shida parit tu pun...dok pulun sokong bukan best pun, glamer jer...

bg aku , mmg x kan tgk Nasi Lemak 2.0  ...
sapa Namawee ? Dia buat kontroversi .. then suddenly  nk promote filem dia...
bg aku cheap promotion diri sendiri .. walaupun aku support industri tempatan
tp untuk Namawee ni  ada exception skit...  

(pendapat aku saja)

Dia dapat jumpa DS Najib pun..yelah orang kata..kitani penuh berbudi bahasa.Mcm dalam Islam pun ada cakap kalau orang buat pedajal dengan kita pun takpelah kita maafkan..supaya kelembutan kita tu dikagumi dan dihormati.

bagi aku namawee ni dpt jumpa DS najib pun takpelah even dia merapu2 kat youtube tu..then najib layan dia then lepas maybe tanggapan namawee bertukar..kalau kita berkeras dgn dia..lagilah bertambah biadap agaknya..tp betullah apalah perasaan chinese n indian dok msia ni..sure feel mcm 2nd class citizen

aku sokong mamat khalid... walaupun dia meroyan, ape yg diluahkan tu betul....

hmm..pendapat aku?

pendapat aku..kdg2 aku rasa fair jugak kot..kaum cina dah pegang ekonomi,makanan cina yg pegang,so,kalau hak istemewa diberi,apa je lg yg tinggal??

lg 1,aku setuju x semua cina racist n x semua melayu racist..maybe kalau aku dpt jumpa dgn cina yg baik,aku pon tak kn berkira..bkn apa,byk sgt syarikat2 yg dpelopori oleh cina (maxis,adidas,converse etc) mesti nak org yg free hair jd promoter..why??