CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2982|Reply: 3

Tanda Arah Dan Cendol !

TANDA ARAH  DAN CENDOL !

(Gambar hiasan - ihsan Google)

Papan tanda arah (sign board) di Malaysia ni teruk betul. Ia hanya berfaedah untuk orang yang dah tahu jalan sahaja. Kadang-kadang tak ada manfaat langsung bagi orang yang tak tahu jalan.

Bagi orang yang tak tahu jalan, tanda arah di Malaysia ini bukan saja tidak dapat membantu anda ke arah yang dituju tetapi membuat anda tak tentu arah.

Katalah saya dari Seremban nak ke Banggol Judah memenuhi jemputan kahwin. Contoh jer Banggol Judah tu, sebab nama tu eksotik sikit. Saya pun tak pernah sampai lagi ke sana. Saudara mara pun tak ada tinggal sana. Saya buat contoh jer, harap orang Banggol Judah jangan marah pulak.

Kalau ikut plan yang diberi dalam kad, tak ada masalah nak pergi ke situ pada awalnya. Tetapi semakin dekat nak sampai, tanda arah dah mula tak tentu arah. Mula2 kat setiap simpang akan ada tanda arah "Banggol Judah" 10 kilometer - kanan . Lepas itu ada lagi "Banggol Judah" 5 kilometer - kiri. Lepas tu ada lagi satu papan tanda "Banggol Judah" 1 kilometer - terus.

"Dah dekat dah" kata hati kita. Tetapi lepas tu bila kita sampai simpang 4, kiranya yang terakhirlah kot, sudah tidak ada pula tanda arah. Ke mana pulak nak kita arah ? Bedebah !

Tak tahulah pengalaman orang lain macam mana ?

Habis satu cerita.

Selepas makan, nampak ada orang makan cendol. Kita pun tanya mana dia ambil. Kita pun pergilah ke tempat yang ditunjuk. Berataur punyalah panjang. Sampai ke tempat budak yang proses cendol tu, dia pun tanya kita.

"Nak makan cendol ke Pakcik ?"

"Takkk .. pakcik nak tempah baju raya"

[size=85%]( mahu jer rasanya saya jawab demikian ... dahlah tu dia panggil kita Pakcik pulak )

.

mmg ada juga signboard yg mengelirukan iols
tersasar kelaut la jugak

mmg ada yang mengelirukan.keadaan ni wat kan iols tersesat pi jalan lain

Hmmm...

[AceHand SPECTaceLAR]

Betol... Kekadang memang mengelirukang...

Jizzz... Klong! Klong!