CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3739|Reply: 15

sinus

hi kawan2...saya ade masalah yang x selesai2...doktor cakap sinus...every morning, bangun2 je bersin,asal dok kat tempat air-cond je bersin...saya dengar ade rawatan untuk sinus ni, tapi doktor cakap, rawat macamane pon sinus tu tetap datang...ade sape2 kat sini ade experience dgn sinus n camane nak overcome bende ni?

resdung kot

Byk toksid dalam badan....
cuba bersihkan dgn ambik produk melilea.....
Dah cuba dulu memang berkesan.....

aku penah kena. masa tu rasa teruk sgt sampai kalau boleh nak tido je 2,3 hari non stop. bersin, gatal hidung, mata & tekak. dgn migrain lagi... kalau ada kerja atau ada hal apa2, aku makan ubat gatal yg beli kat klinik tu utk tahan gatal. sampai satu tahap aku dah tak tahan sgt, aku jumpa org2 tua yg pandai hal2 mcm ni. pastu aku pantang makan dlm setahun, banyakkan makan sayur & ulam, then aku start minum lebih air masak. tak sentuh langsung air gas. skarang alhamdulillah, aku dah ok. makan pun takde nak pantang sgt. itulah cerita aku.....

TT, saya pun ada masalah yang sama. Saya ikut nasihat yang diberikan oleh rakan saya yang juga seorang doktor maintan saja makan vitamin C tanpa gagal.. Satu hari 1000mg lagi baik jika dapat 500mg pagi dan 500mg mlm. insallah akan ada perubahan..cubalah ok

hi kawan2...saya ade masalah yang x selesai2...doktor cakap sinus...every morning, bangun2 je bersin ...
lavender^S Post at 25-9-2011 21:26

sinus (english)
resdung (melayu)

spt yg doc ckp sinus@resdung mmg tiada ubat..ia cuma bole dikurangkan..dan sumer org ada sinus@resdung..bezanya cuma sikit /banyak..

ada banyak cara mengatasi sinus@resdung..samada cara moden/tradisional..
cara moden amik ubat kt farmasi la..cara trad plak kena carik pengamalnya..
tp kpd yg duk kt lembah klang ble cuba cara trad yg skang banyak dibuat diuptown2..tiap2 mlm ada..antara lokasinya: uptown danau kota, downtown cheras, uptown the mines, uptown shah alam.

sy dh penah cuba dan alhamdulillah kesannya sgt baik..tp bukanlah skali buat terus nampak kesan..kena ulang2 2-3kali..mcm org demam telan sibiji panadol xkan kebah..

selamat mencuba..

Follow Us
kite makan ubat,ok jugak laa

vitamin C memang saya ambik, tapi tula...x berkesan lagi kot ...sekarang doktor bagi ubat selsema je, ari2 makan,tapi tula ubat mane elok makan sangatkan...melilea tu produk ape?kat mane ye bole beli?
penah dengar org pegi tradisional punye, pakai lilin x silap, tapi berkesan ke?

lavender^S, i pernah ada beberapa kes sinus dan sensitif. Skrg semua sembuh. nak tahu lanjut sila PM i

Saya tak pasti samada ada resdung ke tak TAPi kekadang tu gatal2 juga la hidung ni..

So far sejak amalkan supplement seperti vit c n alfalfa ni, takde la pulak bersin2 tu dtg menjengah..

alfafa??ok2 nanti saya try..tanx ye

sy makan habbatussawda ...
alhamdulillah... ada perubahan..

amalkan pengairan hidung dgn neti pot dan ambik pankaja kasthuri

Masalah resdung atau pun sinus ni memang banyak....dari 28 juta rakyat malaysia, kira2 12 juta yg mempunyai masalah tersebut. Jadi anda tidak perlu risau kerana masalah ni tiada ancaman kepada nyawa kita.

Setakat ni hanya 2 cara saja yg dari mengatasi masalah resdung ni dengan selamanya = CURE.

Cara (1): Operation di hospital untuk mengeluarkan mokus yang terperangkap.

Cara (2): Adanya sejenis ubat yg telah terbukti di Germany pada tahum 2008 yg dapat mengatasi masalah resdung / sinus ni.

Tetapi technology ini technology baru, ubat yg dapat memulihkan baka / genetik kita. banyak yg belum berpengetahuan dalam subjek ini.

Jadi kalo kita nak tunggu sampai teknologi ni sampai ke tanahair tercinta ni, aku ingin kenalah kita tunggu 30 tahaun.

Tapi kalo nak tau juga obat ni, sesiapa saja bolih PM ku.

Banyak patient ku dah try dah, tiga botol je obat tu, insyaallah tiada sinus sampai sekarang semenjak bulan disember tahun lalu.

Edited by kikete at 18-9-2018 02:10 PM

sy nie masalah resdung,alergik..klu makan seafood,perubahan cuaca,habuk mmg akan kena gatal2 mata.hidung sumbat,kaki gatal,bersin,sampai tahap mata keluarkan tahi mata walaupon tak tidur.paling stress bab jerawat naik besar2.produk resdung jgn cakap..firnena yg menyakitkan tu pon dah buat yg masuk cecair dlm idung & telinga tu.produk shaklee pon sy cuba dah beribu abis repeat beli,yg nama vivix paling mahal pon beli jgk tp masalah x selesai..tp akhirnya dgn izin Allah masalah sy pulih..Allah pertemukan penawarnya.yg nak cuba ubat yg sy makan ni boleh whatsapp 01139291480 utk details produk

Ikhtiar dengan rawatan sperti kapsul penawar resdung, minyak herba asmak dan alternatif sperti minum jus..3 skli..InsyaAllah boleh baik. Macam saya hanya ltk minyak sbb tngh prgnant..