CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dr.Rakyat

Q&A Untuk Sesiapa yg Memerlukan Nasihat Doctor

Minta maaf......apa yg dialami oleh anda itu bukannya penyakit tetapi phobia (ketakutan).....y ...
Dr.Rakyat Post at 6-10-2011 18:51

huhu..thanks doc...camni nak try derma darah selalu la...pastu tgk darah lama2..pastu pengsan tibe2..hahahah

Dr Rakyat.....terima kasihlaa pasal sudi berkongsi ngan saya pasal pemulihan genetik.... rasanya ramai pesakit kat sini perlu di baik pulihkan genetiknya..... apa2 pon proses penyembuhan perlu dari akar umbi agar penyakit di nyah terus dari badan..... kan ?

huhu..thanks doc...camni nak try derma darah selalu la...pastu tgk darah lama2..pastu pengs ...
ayu_ludo Post at 6-10-2011 22:08

ayu ni mesti perempuan kan? sorry la nk tny..klu awk ni perempuan..time period tu tgk darah ada muntah/pengsan x?

saya pun phobia dgn darah jugak. klu jari berdarah pun rasa pening tp blum smpi pitam lg la.
rasa nk muntah tu ada jugak. ms bersalin tgk darah byk pun rsa nk muntah je..smpi skang ni sy try tgk darah tp x boleh jugak. mst nk muntah

Reply 58# Dr.Rakyat

noted dan akan amik tindakan dlm masa terdekat.... thanks for replying my post! i really appreciate that

btw... boley sembuh ker sakit nih? apa bentuk treatment yg akan disarankan? KQ nak mengelakkan unnecessary treatment...

Pada pandangan saya, its a hormonal transition period dimana selepas period, badan akan mengal ...
Dr.Rakyat Post at 6-10-2011 18:41

terima kasih doctor ats jawapan itu.

normal ye..sy ingtkan abnormal
saya tkt kalau2 sy pregnant tp saya x jaga badan saya.
yg peliknya nafsu mkn saya membuak2. sy tunggu 16hb ni untk 2nd period. nanti sy kasik tau sama doctor ye.

ini kali ke 2 terjadi dkt saya. sy x penah mengalami benda2 ni sepanjang sy period.
ms first time tu saya pegi scan perut..doctor kata dinding rahim saya tebal..mcm ada benda baru menepek
tp x lama lepas tu sy period. agknya betulla apa yg doctor ckp kan tu.

Reply 63# akudancinta

Tgk darah period tak pengsan lak...nape ek? Hah dr tlg jawab ekekeke...
Ayu dah slalu sgt kalau dr amik dr thru iv.. Pitam pastu muntah atas meja or lantai doctor ekekekeke?? tp sedihla, sbb byk benda limited bila mengalami masalah ni. Esp bab kerjaya

Follow Us
Reply  akudancinta

Tgk darah period tak pengsan lak...nape ek? Hah dr tlg jawab ekekeke... ...
ayu_ludo Post at 7-10-2011 09:15

samala kita..tgk darah period x pengsan pulak.
kene setkan mind kita ni kot. tp benda ni sume berkaitan dgn kerjaya awk kan..so kene selalu try la.
dl saya tkt dgn ketinggian..tp skang ni dh ok. sy try naik yg tinggi2..slow slow
agknya darah ni pn mcm ni kot kan. kene tgk skit2 dl..br boleh tgk byk

haiyaaaa.. ini thread manyak bagus lorr.. ape pasal xde kedit juta2 kpd tuan doc?

takpelah.. saya ade satu soalan utk Tuan doctor.. mate kanan saya sebelah atas selalu kedit2 laa doctor.. kenape yee..? kurang magnesium ke? tanda2 strok ke? TQ Tuan Doctor

dr. rakyat, saya nak tanya kalau kita ada hepatitis b apa rawatan yang sepatutnya kita ambil.  masa saya pregnant saya dpt tau saya ada hepatitis b tapi dr kata tak de masalah sbb saya pembawa. saya pun tak paham sebenarnya.  bila saya pergi klinik tanya dr apa yang saya perlu buat dr kata cuma kena jaga corak pemakanan sahaja.  boleh tak dr suggestkan apa2 supplement yg saya perlu amik. tq dr.

DR.. saya nak tanya. kalau kerap kencing apa tandanya,
kejap2 rasa nak kencing, tapi bila pergi toilet sikit jer kencingnya.

terima kasih.

Kepada semua member2 didalam thread ini,

Saya ingin meminta maaf sebab kebelakangan (2 hari) ni memang sibuk sangat dgn famili member dan juga study study dalam subjek pemulihan genetik.

Walau bagaimana pun, i akan kembali berkhidmat mulai sekarang selepas i potong kek nanti ya....hehehe sebab ari ini my birthday....anak2 tengah tunggu ni.....

I akan mula jawab soalan2 nanti pada pukul 10pm malam ni ya!

Harap maaf....

salam dr...saya nk tya sikit....
kalau kita makan epal...seelok2nya buang kulit ke tak...
setengah kata jgn buang kulit sebab khasiat dia ada bwk kulit...
tp epalkan ada ada lilin(wax)..bahaya tak wax tu?
jadi, mana yg lagi baik????

haiyaaaa.. ini thread manyak bagus lorr.. ape pasal xde kedit juta2 kpd tuan doc?

takpelah.. saya ...
ajis_kg Post at 7-10-2011 09:33

Jangan bimbang, fenomena ni memang normal, tiada atau pun tidak perlu buat ape2, is akan hilang dalam masa beberapa jam atau 2-3 hari sebab ini adalah sebahagian neuro reflex.......

Contohnya, muscle twitching.....sama je.....so tiada apa yg tak betul....thats life...harap jangan bimbang ya.

Semuanya ok.

dr. rakyat, saya nak tanya kalau kita ada hepatitis b apa rawatan yang sepatutnya kita ambil.  masa  ...
buruk Post at 7-10-2011 10:23

Hepatitis B carrier ni there is nothing u can do......sebenarnya hepatitis b ni jangkitannya jarang sekali dari pemakanan......dan melebihi 80% jangkitannya datang secara seksual.

Cuba jangan share sudu ataupun gapu dan juga berus gigi, cawan dan etc...dengan orang lain sebab ia akan berjangkit kepada orang lain juga.

Dari segi rawatan western medicine atau pun medical doctor, memang tiada ubatnya jika dijangkiti.......tapi puan boleh cuba rawatan alternatif.

Harap info dapat membantu.

DR.. saya nak tanya. kalau kerap kencing apa tandanya,
kejap2 rasa nak kencing, tapi bila pergi toi ...
masa_lalu Post at 7-10-2011 21:38

Yang pertama, saya kena tau info yg lebih.....contohnya:

Kerap nak kencing ni pada waktu malam ke ataupun waktu biasa?

Air Kencing tu warna apa? berbuih ke?

Jantina u? umur u? berat badan u?

***Tetapi, dari pandangan saya (sebelum i dapat info dari atas) KALO u lelaki, saya syorkan anda buat medical check-up sebab kemungkinan besar anda menhadapi masalah PROSTAT.

Kalau ada ape2 PM saya ye.

salam dr...saya nk tya sikit....
kalau kita makan epal...seelok2nya buang kulit ke tak...
setengah ...
are_you Post at 8-10-2011 21:36

Didalam epal, nutrisi yg paling banyak adalah di kulitnya.

Cuba dapatkan pencuci buah & sayur-sayuran di cosway ke atau pun amway pun jadi......pencuci tu akan menghilangkan wax dgn pesticide atau insecticide pada buah tersebut.

Harap dapat bantu.

Jangan bimbang, fenomena ni memang normal, tiada atau pun tidak perlu buat ape2, is akan hilan ...
Dr.Rakyat Post at 8-10-2011 22:31

TQ Tuan Doctor.. tp dah 2 week dok berkedit nih.. agak2 dpt duit kot psl sblh kanan

dalam bnyak2 yang tnye soklan..soklan saya yg doktor tk jawab lgsung..please doktor...

dalam bnyak2 yang tnye soklan..soklan saya yg doktor tk jawab lgsung..please doktor...
PitPot Post at 9-10-2011 00:50

Soalan yg mane? mungkin i miss out kot.....tunggu ya...i cuba baca lagi mane yg tertinggal......harap maaf ya

salam dr rakyat....
saya nk tya ni..kalo kita uat ujian UFEME utk tengok apa ha?boleh jelaskan dgn lebih detail x bnda apa yg kita nk tau melalui UFEME tu?huhuhuh