CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dr.Rakyat

Q&A Untuk Sesiapa yg Memerlukan Nasihat Doctor

Salam Dr.Rakyat,

nak tumpang tanya,kebelakangan ni tangan kiri saya samapi kat otot dada kiri&belakang ni macam tak selesa,kadang2 macam sakit,kadang2 macam ngilu2..sebelum ni ada masalah macam ni,kemudian saya ade refer kat hospital la,dia buat pemeriksaan macam cek tngn suruh bengkok sme la..pastu dia kata saraf sme tkde masalah,dia kata masalah otot,pastu bagi ubat..heheh tapi sy tak makan ubat tu...kalau tak ok dia suruh buat x-ray..tp lama2 tu dah ok..tapi baru2 ni pulak jadi balik..tapi sebelum ni saya ade pi urut refelxology tu...ok mula2..tapi tu la..skang ni cam tak selesa baliik..kadang2 macam menarik gak kat area leher tu..kalau saya gi klinik biase pun dia kata otot juga..sebelum ni pernah buat ECg..tapi doktor kata tak da masalah.Saya nak mintak pendapat dokter,patut tak saya buat x ray?huhu risau pulak..

Salam Dr. Rakyat.

Anak saya hari2 kencing malam walaupun sblum tdo dah dikencingkan (umur dah 8 thun). Apakah simptom ini berkaitan dengan kurang daya tahan otot kencing atau sebab psycho tak boleh bangun waktu tdo (otak tak hantar isyarat nak kencing waktu tdo). Utk makluman anak saya lelaki dan kembar (abg kembarnya x kencing mlm). T.q.

hi dr, ubat duromine ni selamat diambil? tq

saya nak tanya-mak saya seorang pesakit kencing manis dan mengambil ubat di klinik swasta,masalahnya mak saya selalu batuk2.batuk die dah lama sangat2..risau pulak saya..bila tanya doktor di klinik tersebut..doktor tu cakap itu mmg kesan sampingan ubat kencing manis yang diambil..doktor boleh komen skit?

Dr sy nk tanya, bila bgn pagi2 naper selalu rasa imbalance...ini selalu jadi lepas bgn tido smpi la t/hari....check bp normal je.

Penah g kliik, doc kata imbalance & kasik ubat...pas mkn tuh ok....tp jadi semula...

dr.rakyat bz la..huhu

Follow Us
Dr., ptyaan sya...hpir sebulan lebih jtung sya rasa bdebar2..bdegup laju...kekadang msa tarik nafas tetiba rasa mcm nk tersedak...tak selesa. umur 34thn...tknkn drah 140/90!.

Kepada semua member2 forum ini dan peminat2 Dr.Rakyat.

Saya ingin mengucapkan ribuan terima kasih kerana support2 yg telah banyak berikan selama ni dan juga keyakinan semua dalam thread ini.

Saya juga ingin meminta maaf kerana kebelakang ini saya sibuk sangat.....jadi banyak soalan yg tak dapat saya jawab dengan cepat.....so so so sorry

Tetapi macam manapun, secara sincere......kesibukan saya ni berkaitan dengan subjek pemulihan baka dan akhirnya sebagai seorang doktor, saya yakin dengan segala bukti-bukti yg saya dapat di internet dan juga dari usaha research saya sendiri.

Kalau masa mengizinkan, saya akan buat satu posting mengenai "emulihan Kod genetik / baka" bagi menguntungkan masyarakat kita KALAU kita dapat tahu AKAR UMBI sebenarnya di mana datangnya penyakit-penyakit kita ni........

Sudah bertahun-tahun saya cuba mencari AKAR penyakit dan kini, kita dapat tau di mana ia sekarang.

Pada pendapat saya, knowledge ini dapat membantu ribuan pesakit di luar sana yg memerlukannya....

Sekian.....harap maaf & i akan jawab soalan2 secepat mungkin.

Nak tanya pendpt Dr. Rakyat - apa pendpt doktor ttg cystic hygroma. Adakah perlu buat operation?

Salam dr,

Saya mengalami plantar fascitis dah lebih 3 tahun.. Macam2 nasihat dari dr swasta saya ikut (dari ambil pain killer, kurangkan berat badan, wat stretching exercise tapak kaki sampailah rendam kaki dlm air panas) tapi masih sakit lagi... Option lain, injection pada tapak kaki (saya belum cuba).  Ada tak cara lain bagi mengatasi masalah ni selain dari injection? Atau refer saja pada dr pakar? Tak bole tahanlah dr... kadang2 sampai susah nak jalan...

TQ.

salam dr rakyat...
baru ni suami saya dimasukkan ke wad kerana sakit perut.. at last doctor confirm dia ada penyakit buah pinggang (sebelum ni dia ada darah tinggi yg teruk.. smp 200) so doktor kata buah pinggang mengecut, then start buat dialysis, dah buat sebanyak 6 kali semua (seminggu 2 kali) then semalam follow up kat hops serdang (sebelum ni hosp kajang) first kat hosp serdang dia tgk report then dia kata buah pinggang rosak teruk dah tahap advance, tp lepas tu doc bagi cabut IJC kat tekak pulak, katanya x payah buat dialysis dah sementara ni, tgk keadaan dia 1 bulan.. saya confuse, kalau doktor kata dah teruk kenapa boleh x buat dialisis?? tapi doktor suruh juga sy cari pusat dialisis yg dekat dgn rumah.. so apa pandangan doktor?? mcm mana kira tahap teruk??? report ada kat hops serdang, silap x photostat hr tu.. tp sy ingat ada tulis mcm ni buah pinggang kanan 9.4 EPL, kiri 9.2 EPL, so doktor just suruh jaga makan ubat dan pemakanan seharian aje... terima kasih doktor

salam Dr

saya mengalami Os trigonum n dah jumpa orthopedic at Ampang Putri n dah buat treatment kat OT tpi mcm x ada kesan .Apa nasihat doktor .....kalau operation it will be my last option.Seek your kind advice.............I am waiting 4 ur reply............

salam DR...sy nak tanya

1. sy baru terkena penyakit KAYAP...doc kata virus dia sama dgn virus chiken pox....org yg penah kena chiken pox berisiko utk kena kayap tp x semua.....bila virus tu reaktif balik jadi la kayap.....nak nagis sakit sgt....gatal2 merenyam2.....sy kena kat tangan kanan...dan dh pegi jumpa dua klinik + doc, tp yg ibu kayap memula sy kena tu nampak dh nak baik sebab dh terkopek.....tp kenapa dia jadi lagi di sekeliling ibu  kayap tu mcm baru nak tumbuh.....pas tu dia dh jangkit kat lengan sy.....kat peha pun ada...tensionnnnnnnnnnn

perlu ke sy sambung ubat sb ubat yg doc bagi tuk 5 hari tu dh habis.....

sy rasa mcm nak pegi kinik pakar je pas ni......dh x tahan lambat sgt baiknya....tolong la bg pendapat kat sy perlu ke sy ke PAKAR kulit......

Post Last Edit by mssuci at 9-11-2011 19:29

assalamualaikum doctor, saya ada sedikit kemusyikilan lah...dalam 2,3 tahun lepas, saya ada picit nipple saya and to my dismay, ada keluar discharge warna putih, kadang just liquid err kadang saya rasa jugak, kadang rasa dia manis, kadang rasa dia masin2 maafla ye kalu too explicit.
..so saya dh undergo blood test, check doctor and check the discharge...and hasilnya semua normal, and dr lab test  discharge tu adalah susu...walaupun time tu saya belum kawen, belum ngandung..tak silap saya, ada jugak bacaan hormon prolaktin kn pada disharge saya dan ia menunjukkan bacaan yang normal
saya pn dh dicheck oleh doctor whether saya ada tumor or ca ke kat breast saya..tp doctor kata tak dak pe2..and saya normal...doctor cuma cakap kalau masalah tu berlarutan selama 5 tahun or kalau breast tetap keluarkan discharge walaupun tanpa dipicit baru dia nk bg ubat dkt saya...dia cakap kalu dia bg ubat hormon pada saya, nanti akan mudaratkan hormon saya plak
masalahnyer skrg, smpi skrg discharge tu ada, tp berkurangan byk lah compared dengan kali pertama sy find out saya ada discharge pd breast...ia tetap keluar hanya apabila dipicit sahaja..and dulu ada keluar pada kedua2 breast tp skang dh tak lg..sebelah kiri je yang keluar...patutke saya pergi untuk second time pnya consulatation

saya baru sahaja berkahwin dan plan untuk ada baby, saya pernah terbaca jgk, kalu breast keluarkan susu, wanita akn susah mengandung sebab ada hormon yang akan halang kita keluar kan telur..ni saya baca dr internet je..period saya tetap tiap2 bulan dgn cycle antara 28-30 hari...tq..

Afternoon Dr,
Soalan Saya : 1) Boleh ke kalau ambil pil perancang pada hari ke 61 selepas bersalin ? (selepas pantang 40hari masih belum bersama suami) atau saya perlu menuggu period pertama ? 2) selepas seminggu  saya consume pil perancang, terdapat discharge (coklat cair) adakah ini perkara biasa atau tidak

Assalamualaikum Dr..saya pun nak bertanya..saya ada masaalah resdung dah hampir 12 tahun dari tahun 2002....permulaan nya..gatal gatal hidung, mata....lepas tu keluar lendir yang berwarna hijau yang cukup busuk...lendir hijau busuk tu keluar hari hari dari hidung.....sudahpun melakukan pembedahan pada 2002 namun ia datang semula...
dah bermacam ubat saya dah cuba..dan yang terakhir Bella Formula....Bella Formula hanya mengurangkan dari lendir yang hijau busuk bertukar menjadi jernih.....namun begitu belum menghapuskan terus kuman tersebut. sehingga kini saya masih lagi menanggung seksaan nya.

Jika ada sesiapa yang dapat memberikan penawar yang terbaik untuk masaalah saya..saya berharap sangat
untuk sembuh dari penyakit ini.......sila pm saya...atau sms/call/whassap/ to 019 305 7090/ 017 363 9076
ataupun reply di Forum ini....amat berharap sangat sangat...sekian terimakasih