CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
KAULAT posted on 28-11-2012 09:38 PM
keduarc..long time no see....
lama tak jenguk sini kott...

Sihat alhamdulillah...
Ada je bro...tp teman merayap kt bod lain

fuh..
baru sehari x bukak da page 100..
rupanya mcm2 mslh org dgn benda2 ghaib ni ek..
klu boleh setel xpe la, tp klu jnis y susah nk buang tu arap2 berjaya la buang..

teringat kt kwn y dh jd separuh gila sbb benda2 halus ni..
kesian kt dia sbb masa dpan da suram sbb xboleh nk abiskn sekolah sbb dh jd mcm x btul..

bila terbaca citer2 cmni mulala jd penakut..
lpas baca citer2 ni semua kna buat2 lupa sbb nnti jd takut nk g tandas..

hari ni nak sambung...baru 30+pages tu pun balik rumah mmg terngiang2 kisah2 TT,chef & rakan-rakan lain..
belum lagi another 60+pages..mesti mcm2 ada...sy berani baca kat opis je..huhu curi2 time kalau xde keje ngadap benang ni la..

especially kisah chef + despatch McD tu... kagum sebentar bila arwah boleh ckp mintak tlg sblm dia meninggal tu..and roh pakai pakaian ihram..terkesima jap..

pasal bunian tu, mmg wujud la kan, base on pengalaman kat sini. sy ingatkan xwujud. adakah mcm suasana filem Magika tu??
mmg perkampungan je ke? kalau negara bandar mcm singapore ke, ada tak bunian? knp bunian ni digambarkan mcm org lama-lama ye? sori ye soalan mcm budak2 sikit...

chef,nak tanya sikit masa chef nampak IBLIS buat pertama kali tu saiz dia mcmana? rupa dia mmg sy dah boleh bayangkan dah..

xkhatam lagi dah tanye mcm2..huhu

tahniah kerana dah sampai ke muka surat 100. chef, cerita ikan busuk yang hilang tidak tamat lagi. silalah sambung kerana kami menunggu. en KAULAT kalau ada kisah menarik, ceritalah lagi.

sape rajin nk bukak umah baru angkat tgn???

maafla, x sabar nak tanya ni walaupun x khatam lagi huhu..
selalu terbaca kat thread ni,kalau kita balik jauh-jauh tu bwk baby, jgn masuk rumah dulu. nnt ada benda mengikut.

nak tanyala kat sesiapa yg sudi mjwb,
sy bawak baby pegi jauh gak la, area batu pahat, kwsn minyak beku. kan tepi laut kan.
pegi malam. betol2 lepas mgrib.
tapi dlm kereta je sepanjang2 perjalanan. xde keluar pun.
lama gak la dlm sejam tersesat. kwsn tu kan gelap. last2 u turn dan balik ke town BP.

balik2 hotel je malam tu mmg baby sy xle tdo, nangis lama.
nangis bukan nk susu. nangis lain mcm ni. masa tu mmg sy x nak fikir pun benda2 mistik ni. sy assume baby panas, tired dlm keta perjalanan kl-bp-kl

smp 2-3 hari balik kl pun mlm2 baby nangis je..
umh sy kat bangi, so mlm tu jgk gi darul syifa.
tapi ustaz scan x cakap apa-apa pun.. just baca doa + air penawar je..

err..persoalan saya, mmg ada ke benda mengikut???
tapi kitaorg x berenti pun. dlm kereta je lalu area minyak beku tu (google map) jln tu mcm tanjung @ laluan xde lampu kalau mlm.

dlm thread ni byk sy collect panduan psl nk bwk baby ni. maklumlah cuti skolah ni dah ade plan nk tdo kat hotel.huhu

Follow Us
ciktomato posted on 28-11-2012 04:15 PM
tq en kaulat..tp kn,mcm pelik la skit sbb knp sy kn?dia pny la ramai anak cucu..tp pilih sy yg cum ...

huhuhu.. kesiannya.. orang nak baby.. suka2 je makan

encikWawad posted on 28-11-2012 04:52 PM
khatam - 3 hari baca semua - phew ::
minat sungguh baca cerita encik kaulat - chefmizan - bunga - d ...

waaaaaaaahh best cerita ni.. cerita lagi....

tahniah... best...best..

hest posted on 29-11-2012 12:16 PM
huhuhu.. kesiannya.. orang nak baby.. suka2 je makan

tau xpe hest..
kesian kakak sy tau..tp alhamdulillah,3bln pas dia gugur,dia pregnant lg..
anak dia pn da besa,bln dpn ckup 2thn

bang kaulaaaaaaaaaaaaaaaatt.. cepat bukak umah barrrrrrrruuuuuuuuuuu,,, heestt nak bilik besaaaaqqq satuuuuuuuuuuuuuuu

ciktomato posted on 29-11-2012 12:36 PM
tau xpe hest..
kesian kakak sy tau..tp alhamdulillah,3bln pas dia gugur,dia pregnant lg..
anak d ...

yeke?? sebaya dengan anak abang hest

hest posted on 29-11-2012 12:22 PM
waaaaaaaahh best cerita ni.. cerita lagi....

tahniah... best...best..

isnyallah - terima kasih sebab suka cerita saya.  pengalaman kedua.

ketika umur saya 9 tahun ::

kami ketika itu telah berpindah ke taman perumahan yang baru. ayah telah membeli rumah di sana. tanah lombong yang telah di tebus telah di bangunkan menjadi projek perumahan. selepas seminggu berpindah emak saya mendapati barang barang dapur selalu di alih alihkan. maka bisingla dia. dan dia marah mahluk tu. "kalau nak guna letak la balik ke tempat asal.kalau tak aku tarik telinga engkau.puii"

tak lama lepas tu.petang tu juga emak saya pitam dan terus tak sedarkan diri. mujur ada jiran sebelah panggilkan ayah di tempat kerja. dan ayah mendapatkan nenek dan atuk (belah emak saya). nenek saya cuba menawarkan emak dengan kaedah orang dulu. seingat saya jampi yang simple2 aja. ada pantun dan ucap salam dan selawat ke atas nabi junjungan serta baris2 ayat quran.

emak saya tersedar. matanya merah. gerun saya melihat. kemudian datuk saya pegang kaki emak. semasa ini emak saya terus menjerit. suaranya garau. dan entah macam mana. di sudut ruang tamu itu saya dapat lihat "emak saya" dan "seorang pakcik bengis" saya cakap dengan ayah. ayah marah pulak.ish2. (later i learn that itu "kembar" emak yang dah meninggal@di jaga bunian)

rupanya "pakcik bengis" tu marah emak saya dah meludah pada "bininya" dan bininya dah tercedera (sebab nenek saya kata keturunan kami ada darah sang kelembai - mulut masin@mulut bisa - wallahu'alam) jadi tak boleh sebarangan meludah atau menyumpah nyumpah orang takut makbul (kalau betul ada power sumpahan dah lama saya sumpah rumah jadi banglow lol)

entah apa di runding oleh datuk dan pakcik itu saya tak ingat akan tetapi nenek pernah bercerita yang emak saya adalah waris anak perempuan tujuh keturunan (yang bongsu dan perempuan sehingga tujuh keturunan) dan mewarisi "kuasa" magik lol - (setelah saya baca mendalam - rasanya sahabat jin islam ke saka tak tahulah tu - tapi saya tahu barangnya apa - cincin suasa warisan keturunan atuk saya dan dari belah nenek ada subang berlian - keduanya disimpan oleh pakcik)

kata nenek lagi sepatutnya emak saya kena jadi pawang@dukun (tak molek nak guna bomoh sebab perempuan) tapi mak tak mampu nak bawak. jadi "giliran" dia di tukar kepada pakcik saya. walaupun macam tu - adakala mak masih macam ada naluri mengenai sesuatu dan yang buat saya percaya - emak halau kumpulan monyet pakai cakap je "kalau korang datang lagi - kodong la ekor korang" ( esok tu memang takde monyet lagi datang makan mangga kami - walaupun monyet2 tu usha je dari jauh. mungkin kebetulan)

encikWawad posted on 29-11-2012 12:56 PM
isnyallah - terima kasih sebab suka cerita saya.  pengalaman kedua.

ketika umur saya 9 tahun :: ...

uik.. yeke? huhuhu... seram gak ea.. kot terlepas cakap tanpa niat.. ada tak pernah jadi kat manusia yang tersumpah dek mak?

as salam..

ni cite mase raye puase ari 2..

mlm raye ke-2,sy,en suami,nenek ,m.cik2 n spupu2 dok sembang2 kat dapo sambil mkn kuih raye..dlm kul 11 cam 2,sorang2 msuk tido..last sekali tgal,sy,nenek.abg ipar,m.cik n spupu sy..pasti sy pun nk g tido gak..mse mule2 oke je..pastu rase cam pnas lak..slowkn kipas syiling n on kipas bwh..pun rase pns sbb bukak 2 kipas,angin jd cam x selari..sy bgn blik,nk tutup kipas bwh n psang kipas syiling je.

settle off kipas,sy pun bepaling kat sofa sblh en suami tido...jeng jeng jeng..sy nmpak ade satu makhluk mcm tengkorak,tp berambut.terus sy cam tegamam.pastu bejalan membelakangkan sofa 2,tros g baring sblh en suami tp mgiring ke dinding..lpas je sy baring,1 umah blackout..yg peliknye,uma nenek sy je yg blackout..pastu,abg ipar n spupu sy yg tgh besembang 2 bgn g kat dpn..cek2 katenye tetendang kat suis utama..dia btolkn..mse lampu da on smule,sy trun g klat bilik yg m.cik sy tido..cite kat dia ape yg sy nmpak..msing2 da cuak ni..sy pun x berani nk naik atas..

pastu abg ipar yg sorang lg bgn sbb nk solat isyak,sy pun terus naik atas,baring n pejam mate..tau da subuh..ble mse telelap pn xtau..tkot pny psal. Last edited by ciktomato on 29-11-2012 02:34 PM

hest posted on 29-11-2012 02:05 PM
uik.. yeke? huhuhu... seram gak ea.. kot terlepas cakap tanpa niat.. ada tak pernah jadi kat manus ...

tak pastilah orang lain - tp selalunya kami adik beradik yg kena - (mungkin doa yg tak sengaja) - biasalah kalau jenis mak mak yang marah anak "jangan bawak laju kereta - karang kut terlanggar orang" :: dan kebetulannya terlanggar orang - nasib baik tak apa2 (tapi mamat rempit tu pun duk mencelah sana sini) - tapi masa tu mak baru je cakap - dalam 5 minit - dumm - saya tanak percaya - tapi seorang ustaz kata  - kalau kita letak kepercayaan (faith in something) ianya akan jadi - dia cakap lagi semua orang boleh jadi bomoh jadi perawat - asal dia percaya - percaya kepada yg maha esa atau pada jinn itu terpulang - asalkan sepenuh hati

cerita extra ::
pakcik saya (yang terima "gift" emak) memang seorang yang terus mata - dulu memang ada dia mengubat orang - sekarang atas faktor usia dah berhenti - kalau ada kenduri kat rumah dia  -  dia akan letak satu kotak kayu kat tempat agak tersembunyi - dalam tu ada mangkuk berisi air kosong - lepas kenduri bila di buka - macam macam ada dalam tu - anak anak tikus lipas - kaca - miang buluh - tulang2 segala macam lah. pakcik selalu cakap - kalau orang yang ada ilmu ni memang orang selalu nak uji. dia cakap dalam tetamu dia yang ramai tu. ada yang membawak. tak senang hati tgk orang kenduri jemputan ramai.

ayah saya pun pernah terkena di kenduri rumah makcik di johor. (mak dan ayah saya kerja sebagai tukang masak) jadi adik beradik dia kalau kenduri memang import la kami anak beranak. bayangkan ayah merebus telur ayam sekawah - kayu dah almost sepasung habis, air membuak2 tapi telur tak masak masak. bila alihkan tungku masak kat tanah jiran sebelah alhamdulillah ok. pakcik (abang mak) pesan jangan lawan balik. sebab kita di tanah orang. tapi memang mak dah ludah la bekas kawah tu. "kau cari abang aku - kalau kau tak puas hati" suka suka je mak - cam citer gengster plak men bekap2 lol

encikWawad posted on 29-11-2012 03:21 PM
tak pastilah orang lain - tp selalunya kami adik beradik yg kena - (mungkin doa yg tak sengaja) -  ...

hahahaa suka lak baca keletah mak wawad tapi chef dulu pun pernah cerita benda yang sama dia kena. huhuhu kesian

bunga321 posted on 15-11-2011 10:48 PM
Salam korg,

Sorry bunga sampai lupa nak update. Syok sangat baca macam2 pengalaman kat sini. Sela ...

Bunga, selalu ke tido meniarap?
klu selalu, ubah la cara tido tu
sbb klu try search diorg kate tu cara tido syaitan or relate ngn syaitan la (xigt dh)
elakkan ye

cara terbaik tido
tido ats rusuk kanan
amalan Rasulullah SAW

hest posted on 29-11-2012 03:33 PM
hahahaa suka lak baca keletah mak wawad  tapi chef dulu pun pernah cerita benda yang sama dia ke ...

rasanya emak2 kita semua lebih kurang aja - bukan dia mendoakan buruk tapi dah standard - macam satu pesen semua conduct macam tu - SOP emak2 kot -" jangan buat camtu nanti jatuh - karang jatuh padan muka nangiss- kelepek anak dia jatuh"

ya sangat merindui cerita chef - sangat sangat nak tahu pasal kes mahluk swamp yg makan ikan tu~

sementara ingat ni nak share :: pengalaman di sekolah

well seperti mana standard. kalau sekolah berasrama ada kes hantu. tak kuranglah sekolah saya. dengan legend 7brothers. 7 brothers ni adalah penjaga sekolah kami (konon). adapun 7 brothers ni berbentuk kung-kung (anjing- dorang suka menyamar camtu) dan pintu masuk dari dunia dorang ke dunia kami adalah melalui tingkap kat toilet level saya duduk di block C.

nak di jadikan cerita. pada malam weekend lebih kurang 3am macam tu. saya punyalah sakit perut.di sebabkan dah lali dengan kehidupan asrama takdelah rasa takut nak g toilet. jadi g jelah terus.masuk je toilet menonong je lah takde doa ke apa ke. yelah dah sakit perut kan. toilet tu bersebelahan dengan bilik mandi so ianya berbentuk "L" so dengan konfidennya masuk. di antara pertemuan : tu ada pintu menempatkan bilik elektrik. pintunya terbuka.

saya tak fikir panjang terus je teruskan aktiviti. keluar dah lega tu. pandang lagi bilik fius tu. memang biasa terbuka lah. tapi entah macam mana saya terpandang sesuatu yang berkilat kilat dan sepertinya ada mata merenung saya. dan baru terperasan depan pintu tu ada darah. ahh sudah!

nahhh engkau terus jantung mengepam darah 240 kmj. pucat habis. rasa cam tak boleh nak bergerak. lutut pun cam dah cair. tapi saya gagah jugak lari.dalam hati dub dab2 tu terlanggar pulak senior yang baru balik "fly" (curi keluar)
"eh ko pehal ni ? " senior tanya (dia pun terkejut gak sebab tiba2 saya muncul dari pintu keluar bilik air hehe)
"ada benda dalam toilet"
"benda apa?" senior tanya
"tak tau - ada darah"
"hah? mana dia" senior saya ajak pegi tgk
menggeleng la tanak pegi. gila nak g tengok. kut dia serbu camne kan. kebetulan ada sorang lagi senior. dia nak g toilet
"pe hal korang ni?" saya pun cerita sedikit sebanyak.
ok dua2 senior ngan saya masuk nak selidik apa benda tu.
nak melangkah je saya (tak guna punya senior tolak junior dulu masuk) ada bunyi anjing "kung kung"
terperanjat beruk la kami tiga orang. dan dan tu lembaga berbulu berkaki empat keluar dari bilik fius tu.
matanya merenung kami bertiga. "omak kau anjing" senior saya terlatah. rupanya2 pagar bawah asrama tak tutup. ada anjing sesat. masuk dorm. ciss sungguh. nasib baik tak mati kena sakit jantung time tu. kalau nak di ikutkan rasa kelakar pun ada. kalau saya jumpa senior saya. mesti buka cerita ni.

encikWawad posted on 29-11-2012 04:19 PM
rasanya emak2 kita semua lebih kurang aja - bukan dia mendoakan buruk tapi dah standard - macam sa ...

hahahahaha. dah betul dah tu anjing.. tak cakap pun antukan.. kata ada someting je? ekekekekeke

kalau cerita hantu menghantui kepala gitu la.. tapi bahaya juga anjing tukan.. dibuatnya dia terkam?huhuhu.. apa yang digongong?

tulah, mak2 kita ni eak? memang sama je.. hhehehe.. tahap kemasinan ke tak sama.. ehehehe

hest posted on 29-11-2012 04:24 PM
hahahahaha. dah betul dah tu anjing.. tak cakap pun antukan.. kata ada someting je? ekekekekeke

...

oh lupa - darah tu sebenarnya. darah dari kaki anjing tu. luka . tak pasal pagi tu kena samak kawasan tu. sebab saya sorang je tahu (dan junior) ciss sangat! tapi lawak lah - nak menghalau tu masing2 tak konfiden. men syoh2 je. hehe. pastu jerit2. silap2 anjing tu yang takut ngan kitorang - mesti anjing tu ingat kitorang ni gila.