CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 65955|Reply: 359

Tolong Sebarkan PENGETAHUAN yg PENTING ini!!!

OBJECTIF

Tujuan saya menulis pasal “Genetic Code Repair” ini adalanuntuk kebaikan dan kesejahteraan manusia dan yg paling penting sekali ialahsaya berpendapat bahawa dgn pengetahuan “pemulihan Genetik” ini, ia dapatmembantu membanteras kesengsaraan pesakit-pesakit biarpun apa jua penyakitnya.

*Sila di ingatkan bahawa saya BUKAN nak jual apa-apa barangmaupun promotekan apa-apa produk kesihatan*

Pengetahuan “Pemulihan Kod Genetik” ini adalah PENTING untukkefahaman semua insan.

PERSOALAN(I)

Terlalu kerap sekali bila kita tanya, apa sebabnya kita nisakit dan berpenyakit? Banyak yg jawab; “TabiatPermakanan”.

Hari ini, kita dapat lihat dan dengar bahawa anak berumur 1tahun dapat Leukimia, umur 2 tahun dapat diabetes…..APAPERMAKANAN yg dia orang ambik? Umur baru 1-2 ni kansusu saja?

Bukannya saya nak menafikan tabiat pemakanan ni tetapi BUKANsemua pesakit dapat penyakitnya dari tabiat pemakanan!

PERSOALAN (II)

Semua orang ingin hidup PANJANG UMUR & SIHAT, akantetapi bila kita tanya soalan ni kepada pakar2 kesihatan……apakah FAKTOR yg paling PENTING untuk kita ni hidup panjang & sihat…..90% dari pakar2 ni akan jawab…..”Kitakena ada IMMUNE System yg KUAT”. 10%yg lain akan memberi jugak jawapan seperti, tidur yg mencukupi, senaman ygcukup, diet, kestabilan emosi dan sebagainya.

Jadi, secara keseluruhan, SEMUA pakar2 setuju bahawa SISTEM IMMUNISASI ini adalah yg paling penting untuk kita mencapaiobjektif panjang umur dan sihat.

Mari kita buat sikit penyelidikan secara LOGIK, betulkan komen pakar2 tersebut?

PERSEPSI

Berdasar kepada definasi OXFORD Medical Dictionary &GALE Encyclopedia of Medicine.

Definasi System IMUN adalah sebuah Sistem makenisma SEMULAJADI didalam badan kita untuk MEMPERTAHANKAN ANCAMAN dari LUAR iaitu Benda2 ASING (Foreign Invader)

Apa bila kita buat kajian definasi "Foreign Invaders" ini dalam kamus yg sama, ia memberi definasi seperti berikut:

Foreign Invader:

Virus

Bacteria

Germs

Parasite

Fungus

Worms

*Sebagai CONTOH:

Setiap hari di Malaysia, banyak orang yg beli produk2 untuk kesihatan. ada yg guna RM50, ada yg guna RM500 dan ada juga yg guna RM 5,000 untuk membeli produk kesihatan ini. jadi, apa yg saya INGIN highlight kan ialah, APA SEBABNYA kita nak beli produk kesihatan???

Secara LOGIK & Ringkas, kita beli dan guna produk2 kesihatan ini adalah supaya kita TIDAK AKAN dapat penyakit2 seperti tersebut:

Sakit Jantung

Diabetes (kencing manis)

Stroke

Penyakit ginjal

Cancer  dan sebagainya.................SETUJU???

Mari kita selidik secara LOGIK!!!

***biasanya bila kita inmembeli sesuatu produk kesihatan maupun dari farmasi, MLM ataupun kedai organik, kita mesti tanya ada tak brochures2 ataupun risalah untuk produk tersebut dan 100% GUARANTEE, dalam risalah ataupun brochures PASTI anda dapat membaca TIGA perkataan tersebut:

ENHANCES your Immune system (mempertingkatkan daya immunisasi)

Boost up your immune system (Melipat gandakan daya immunisasi)

Strengthen your immune system (Memperkuatkan daya immunisasi)

SEGALA2 produk di pasaran Malaysia ini FOKUS dalam Sistem immunisasi kita.......mari kita telitikan carta dibawah:

Berdasarkan kepada carta diatas:

Penyakit Jantung ni BUKANYA disebabkan Virus

Diabetes BUKANYA disebabkan oleh Bacteria

Stroke BUKANYA disebabkan oleh Germ / kuman

Cancer BUKANNYA disebabkan of fungus ke worms ataupun bacteria.

Jadi, KESIMPULAN yg PALING PENTING sekali untuk pengetahuan kita ini ialah, Sistem Immunisasi ini fungsi nya untuk mempertahankan ancaman dari LUAR......akan tetapi oenyakit2 yg kita dapat ni berpunca dari DALAMAN badan kita!!!

Habis, APA gunanya kita gunakan diut beratus-ratus dan adanya beribu-ribu untuk beli produk yg berfokus sistem immunisasi ini???? ia tidak dapat membantu langsung secara LOGIK!

Cuba fikir!

Bukannya saya kata sistem immunisasi ini tak penting, ia PENTING! tapi untuk mempertahankan ANCAMAN dari LUAR!

....akan bersambung....

Kesimpulannya ialah........sistem immunisasi ini PENTING untuk mempertahankan ancaman dari luar.

Jadi, penyakit2 yg datangnya dari DALAMAN badan kita seperti:

Sakit Jantung
Diabetes
Stroke
Kidney Failure
Cancer
Cholesterol
Hypertension dan sebagainya

System immunisasi ini tak dapat bantu secara effective.....jadi, mulai sekarang, jangan lah membazir duit duit anda dalam produk2 yg memfokuskan immunisasi...

Saya pernah tanya satu soalan didalam Medical Conference baru2 ni, selama tiga hari dua malam di Taiwan. Saya baru sampai je ke Malaysia semalam......

Soalanya:

"Untuk menyelesaikan sesuatu masalah (penyakit) secara MENYELURUH; Kita MESTI pergi ke AKAR UMBInya"

Setuju? tetapi dimana akarnya?

Mari kita menyelidik secara mendalam......dimananya AKAR umbi penyakit DALAMAN ini....

.....akan bersambung....

sangat menarik untuk dikongsi..harap ade sambungan

Saya mengambil kesempatan medical conference di Taiwan untuk berinteraksi dengan pakar2 dan juga doktor mengenai persoalan di atas iaitu "Dimananya AKAR Umbi yg kita cari-carikan itu"........

Jadi saya pun duduk bersama pakar2 tersebut dan dalam perbincangan kita.....kita cuba mencari jawapannya...
Dimana AKAR Umbi Penyakit DALAMAN
Didalam perbincang mengenai sistem immunisasi......kita dapat tahu bahawa sistem ini penting jugak untuk pertahanan dari ancaman luar akan tetapi jika sistem imun ini penting....ia datang dari mana?

Bila persoalan datang dari manakah sistem immunisasi ini, banyak sangat pakar2 yg beritahu bahawa sistem immunisasi ini datang dari organ2 seperti yg dirujukan di bawa:

Thymus
Bone Marrow (tulang sumsum)
Spleen
Liver
Tonsil
Appendix dan sebagainya.....

Sebenarnya, jawapan2 yg diberikan oleh mereka ini SALAH, kenapa i kata ia salah? siapa saya ni nak membantah jawapan dari pakar2 ni?
Mari kita selidik secara LOGIK!

Organ-organ imun yg dikatakan oleh mereka ni adalah "INTER-RELATED" dengan organ2 lain seperti jantung, hati, buah pinggang, perut, limphatik, peparu, nuero dan lain-lain jugak....SETUJU?
memang TIADA logiknya jika kita claim bahawa hanya dengan spesifik beberapa saja organ dalam badan kita ni adalah sistem immunisasi kerana SEGALA organ2 dalam badan kita ni berhubung sesama lain!!!
Jadi, persoalanya sekarang ialah, dari mana datangnya sistem immunisasi kita ni kan? ingat tak kita nak cari AKAR nya?

Pada pendapat dan research / kajian saya, sistem immunisasi yg kuat ini datang dari 92 organ-organ (yg berfungsi secara harmoni) didalam badan kita!

Pas tu, ada seorang pakar bedah tiba2 tak sabar dan jadi marah, terus berdiri dan DEMAND agar saya BUKTIKAN dimana 92 organ yg saya cakap ni........ini adalah keran pakar bedah tu kata dia sudah mempunyai pengalaman bedah selama 30 tahun dan dia sendiri tak pernah tahu bahawa manusia mempunyai organ yg begitu banyak sampai 92 organ!!! dia terus meminta BUKTI & penjelasan.

Mari kita selidik secara LOGIK:

SEBELUM Telur & Air Mani (Sperm) bertemu, setiap individu akan membawa 23 pasang Kromosom.
Setelah Telur Ibu DISENYAWAKAN maka Sel yg mempunyai "Nucleus" itu sekarang akan membawa 23 pasang kromosom dari IBU & 23 Pasang Kromosom dari Bapa, Jadi 23+23 = 46 Pasang Kromosom.

Sel yg mempunyai "Nucleus" ini akan membesar dan akhirnya akan menjadi seorang bayi, jadi dalam proses sel itu yang bertumbuh dari hari ke hari......dalam bahasa inggeris kita panggil ---------> "Cell Growth Factor"

Apa yg saya ingin fokus di sini senang sahaja.......bila kita cakap pasal "Cell Growth" semua orang pun faham...."Iaitu process pertumbuhan sel" akan tetapi KENAPA kita panggil process tu Cell Growth FACTOR??? kenapa tak panggil Cell Growth saja???

Mesti ada maksud disebaliknya , setuju???

Cell Growth FACTOR, FACTOR tu actually a number.....1,2,3 or 4?? Bila kita buat kajian yg lebih mendalam, sel yg sudah disenyawakan itu MESTI menbahagikan ia sendiri kepada dua, maknanya, 1 sel akan jadi 2. 1 sel TIDAK AKAN jadi 4! Jadi, pertumbuhan sel berlaku dengan faktor 2, iaitu..........1 sel akan bertumbuh jadi 2, dari 2 ke 4 dan selanjutnya sehingga menjadi manusia.

Justeru dari pemahaman LOGIK di atas, 23+23 = 46 pasang kromosom, pas tu DARAB dgn Cell Growth Factor iaitu 2 = 92 Organ!!!

Selepas penjelasan saya kepada pakar tersebut, dia masih tidak puas hati dan komen bahawa itu hanya TEORI saya sahaja......apa yg dia minta ialah secara fizikal, di MANA 92 organs yg saya katakan itu.

Lepas tu, i pun tanya Pakar tersebut, adakah mata tu SEBUAH (singular) organ?, pakar tu jawab ya! Dia SALAH!

Mata tu 2 organ sebenarnya! Bukti? senang, bila sebelah kiri mata kita buta, kanan nampak tak?
Bila telinga kiri kita PEKAK, bahagian kanan boleh dengar tak?
hidung kita ni satu saja di muka kitakan? tapi hidung tu 2 organ!! sebelah sesak, yg sebelah lagi boleh nafas tak?
Peparu itu 2 organ tahu tak? bila doktor potong satu lagi satu masih fungsi!
Jari kita 10 organ sebab setiap jadi ada fungsinya yg berlainan.....

Jadi sekarang anda tahu dimananya datang 92 organ tu??

......akan bersambung......

Jika ada sebarang pertanyaan atau mana-mana yg tak jelas boleh tanya........

Ingat tak kita ni dalam process nak cari AKAR penyakit tu.......

Sekarang, pasti anda tahu dimana datangnya 92 organ2 didalam badan kita.........

J
adi persoalan yg seterusnya......organ2 ni semuanya datang dari mana?

Jawapan:

Semua Organ2 yg ada didalam badan kita ni datangnya dari TISU-TISU!! Jawap doktor2....BETUL & TEPAT sekali!!!

Ini kerana 100% segala organ2 kita ni diperbuat daripada TISU-TISU!

So, Soalan seterusnya......TISU-TISU ni datang dari MANA?????

100%
doktor2 & pakar2 JAWAB; ia datang dari SEL sebab bila SEL-SEL itu semua berkumpul ia akan jadi TISU! Syabas jawapan doktor2 sekalian!!!

Sekarang......saya ingin ceritakan sebuah KISAH BENAR mengenai SEL.

Kisah Benar Cik Haslinda berasal dari K.Terengganu, Umur 30 (2008) meninggal (Sept 2009)

Pada satu hari, cik haslinda pergi ke hospital dan jumpa dgn doktornya. dia memberitahu bahawa belah kiri payu dara nya ada satu Lump (tumbuhan) yg dia dapat rasa dan pegang. Jadi doktor cakap, tak ape.....doktor akan bagi ubat dan merujuk cik haslinda untuk buat sikit radio-therapy.

Selepas habis sessi radio-therapy dgn ubat yg diber doktor, tumbuhan tu masih ada lagi, tidak ada kesan yg mengecil pun, jadi doktor pun syorkan cik haslinda ni buat Biopsy..........keputusan Biopsy menunjukan bahawa tumbuhan tu active....

Jadi untuk process seterusnya, doktor cik haslinda pun syorkan supaya dia buat Chemo-therapy.......setelah 24 sessi Chemo dengan bonus bonus seperti rambut gugur, turun berat badan dan sebagainya....tumbuhan tu masih ada lagi......jadi doktor pun menasihatkan supaya pembedahan perlu dilakukan secepat mungkin SEBELUM ia lari ke tempat lain....

Jadi, satu breast Cik haslinda pun telah diPOTONG....

Setelah 4 hari di hospital.......akhirnya cik haslinda dibenarkan balik berehat dah doktor pun jelaskan sepenuhnya bahawa tumbuhan itu telah dipotong, tiada lagi tumbuhan di dalam badannya ....blah blah blah......

7 BULAN kemudian. Cik Haslinda balik berjumpa dgn doktor di hospital itu dan kali ini, tumbuhan ada di bahagian kanan breast dia!!!

Jadi, apa yg akan berlaku sejerusnya, i ingat u orang akan tahu.....cik haslinda kena sekali lagi go through all the stupid process!!!

Soalan yg harus ditanya oleh Cik Haslinda sepatutnya kepada doktor tu ialah: "Tumbuhan yg ada pada kiri dah POTONG. doktor SAHkan sel cancer tidak lari ke tempat lain, malah doktor cakap sel cancer dah tak ada dalam carcinoma test, tumor marker"

Jadi, "DIMANA DATANGNYA sel CANCER TU?????"

Akan tetapi segalanya terlambat dan cik haslinda meninggal BUKAN kerana cancer tetapi Chemo yg membunuhnya

SOALAN seterusnya....kenapa saya menceritakan kisar benar ini & apa kaitannya dengan SEL?

......Akan bersambung lagi.....

Follow Us
Dalam kajian saya, berdasar kepada institusi & university yg terkenal didunia didalam bidang perubatan iaitu John Hopkins University & Brigham Young University di USA:

Mereka berkata bahawa dalam badan kita ni sebenarnya mempunyai ber billion-billion sel. Akan tetapi, setiap sel ada juga JANGKA HAYAT nya.....jadi secara purata setiap jangka hayat sel adalah 90-180 hari.

Maka dari kes Cik Haslinda ni lah saya nak Highlight kan kesimpulannya di posting sejerusnya.

Mari kita KAJI & Selidik secara LOGIK

Cuba tuan2 & puan2 perhatikan................dari kes cik haslinda, sel tumbuhan telah pun di POTONG.....tetapi ia kembali lagi.....maknanya........AKAR yg kita cari2 kan ni BUKAN berada di dalam SEL!!!

Cuba perhatikan lagi, hanya perlu kita perhatikan didalam Malaysia saje.............segala-gala produk kesihatan maupun dari farmasi, MLM ataupun health care shop......semuanya adalah fungsi untuk SISTEM IMMUNISASI dgn SEL, seperti contoh:

Cell Food (makanan untuk sel)
Cell Nutrition (Nutrisi untuk sel)
Stem Cell (dari binatang dan buah / soya)
dan lain-lain lagi....

SEL BUKANNYA AKAR Umbi datangnya penyakit DALAMAN..........sebab dalam kes haslinda dah potong pun datang lagi, ini lah bukti yg paling jelas sekali........

jadi soalan yg seterusnya ialah, SEL tu datang dari mana??

Ingat tak kita kena cari AKAR nya....

.....akan bersambung......

aktiviti cell tu dikawal nukleus...dlm nukleus tu ade chromosome...kiranye chromosome tu akarnye kn?

Reply 8# Dr.Rakyat

Mari kita bersambung........

Apabila sampai soalan di MANA datangnya sel-sel didalam badan kita, dgn cepat sekali, pakar2 & doktor2 jawab bahawa segala sel-sel yg ada tu datang dari "TULANG SUMSUM" kita.

YA! Memang betul tulang sumsum kita menghasilkan sel-sel didalam badan kita, bukan setakat itu sahaja, malah tulang sumsum ini menghasilkan lebih daripada 5 jenis sel-sel yg penting seperti berikut:

Sel darah merah
Sel darah putih
Platlet
Leukotype
T-Sel
B-Sel dan sebagainya.........

Akan tetapi, soalan yg kita tanya-tanya "Dari mana datangnya sel itu?" belum lagi dijawab sepenuhnya......

Kenapa saya kata belum dijawabkan sepenuhnya?

Mari kita selidik secara LOGIK:

Bila kita kena selsema.......lebih banyak B-Sel dihasilkan......
manakala, bila kita ni kekurangan darah, lebih banyak darah merah dihasilkan.

Jadi, soalan yg penting untuk kita tanya ialah -------------> MACAM MANA tulang sumsum tu tahu APA sel yg perlu dihasilkan? Apa yg menguasai process itu? SETUJU??

JAWAPAN nya:

Segala Penyakit dari dalaman ni berpunca atau AKAR nya berada di dalam GENETIK ataupun BAKA kita.

Segala signal ataupun information yg menguasai segala di DALAM badan kita datangnya dari GENETIK.

INfo yg sangat bagus. Bleh huraikan tentang genetik plak tak? kalo seseorang tu menghidap kanser, kiranya apa yg doc perlu lakukan?

Reply 10# Dr.Rakyat

Yang pertama, kita kena faham macam mana GENETIK kita berfungsi di dalam badan kita sebelum saya BUKTIkan macam mana segala penyakit DALAMAN ni berasal dari GENETIK kita.

Biar saya buat penjelas di carta yg saya buat sendiri.......(Secara saintifik, process ia agak COMPLEX ataupun sukar untuk difahami orang ramai atau pun mereka yg tidak apa medical knowledge) jadi, saya akan summarisekan untuk pemahaman UMUM dibawah:

(1) Genetik / Baka kita ni TIDAK BOLEH diubah selepas process persenyawaan iaitu selepas sperma dgn telur bergabung. Selepas itu segalanya akan diTETAPkan; sebagai contoh: Rambut hitam; kita tidak akan ada rambut perang. Mata warna hitam, maka dilahir kita tidak akan ada mata warna biru. Ketinggian maksimum 5'8"; maka selepas kita mencapai kematangan kita tidak akan dapat ketinggian 5'9". Baka2 yg lain seperti, darah tinggi, diabetes, cancer dan sebagainya, telah diTETAPkan.

(2) GENETIK kita ni, isyarat / codingnya akan DIPROCESS oleh "mRNA" atau pun RNA iaitu sejenis enzyme didalam badan kita dimana fungsi utamanya ialah MEMPROCESS dan mengeluarkan ISYARAT Genetik Kita.

(3) Selepas isyarat process ia akan dihantar ke organ2 tertentu.

(4)*Untuk sistuasi tulang sumsum sebagai contoh......isyarat akan dihantar melalui neuro ke tulang sumsum.

(5) Tulang sumsum mendapat isyarat untuk menghasilkan Sel yg diperlukan.

.......akan bersambung dengan illustrasi penyakit & macam mana ia berlaku......

Reply 12# Dr.Rakyat

Satu info berguna doc... tak sabar nak tunggu sambungan... harap doc bersemangat berkongsi ilmu yg cukup bermanafaat

bravo 1000x to doc.....kusyuk ni, tapi banyak sambungan.....x sabar...nak tau canser otak plak ni, mak ke diagnos kena kanserr otak...dah buat ct,mri,pet ....x tau dri mana punca....

teruskan penjelasan doc....

Reply 12# Dr.Rakyat

Mari kita bersambung dengan situasi Kanser Payu barah / Breast Cancer sebagai contoh macam mana genetik menjadi punca / AKAR Umbinya......

(1) Adalah genetik strain yg masih SEMPURNA (warna hijau), jadi isyarat yg diberi adalah betul.

(2) Adalah genetik strain yg terPATAH / defected genetik strain, maka isyarat yg dihasilkan telah salah & kelam kabut.

(3) Bila RNA memprocess isyarat genetik strain yg telah patah / rosak maka isyarat yang SALAH akan di hantar ke organ.

(4) Dalam ***kes Payu Barah ini, breast yg biasa akan menerima maklumat untuk menghasilkan sel untuk adipose tissue untuk breast TETAPI kerana isyarat yg salah; sel-sel yg tidak STABIL di hasilkan.

(5) Oleh kerana penghasilan SEL yg tidak STABIL maka terjadilah tumbuhan2 macam fibro, lump dan juga cancer sel.

(6) Ahkirnya, ini lah "END RESULT" atau pun hasil dari kod genetik yg salah ditafsirkan.

...........akan bersambung lagi dengan lebih banyak contoh penyakit lain, termasuk penyakit dari keturunan............

***Kalau ada ape-ape persoalan boleh tanya ya...

TQVM Doktor.. harap ade sambungan..

Reply 16# ajis_kg

Mari kita bersambung..........saya yakin, selepas banyak yg membaca article yg saya bentangkan diatas ni dapat difahami oleh ramai dan bermanfaat untuk semua...

Akan tetapi APA gunanya pefahaman mengenai info2 diatas kalau TIADA penyelesaiannya (solution).....setuju?

Kesimpulan secara menyeluruh dari artikel "emulihan Kod Genetik", kita dapat tahu bahawa:

1)  Sistem Immunisasi HANYA mempertahankan ANCAMAN dari LUAR
2)  Sel BUKAN AKAR UMBI penyakit DALAMAN
3)  Segala penyakit DALAMAN datang dari kerosakan Genetik kita
4)  Teknologi2 tertinggi di Malaysia hanya sampai ke peringkat SEL
5)  Untuk mencapai teknologi Genetik di Malaysia, ia akan mengambil sekurang-kurangnya 20 tahun lagi
6)  SEGALA produk2 kesihatan di Malaysia hanya fokus di bahagian Sistem Immunisasi & Sel.

Soalan PALING penting yg harus ditanya sekarang ialah:

a)  ADA tak kaedah2 untuk merawat atau mengaktifkan pemulihan genetik?
b)  Macam mana kaedah pemulihan genetik ini?
c)  Kaedah ini ataupun apa2 produk di Malaysia yg mempunyai fungsi Pemulihan kod genetik?
d)  Kaedah ini mempunyai fakta2 / bukti2 / clinical report dan etc......?

***Jika tuan2 & puan2 mengizinkan saya memperkenalkan kaedahnya......sila post 10 reply untuk menyokong pendedahan document2 / bukti2 clinical***

Harap dapat sokongan tuan2 dan puan2....

TT, teruskan berkongsi ilmu...

Thank you very much doctor sudi berkongsi ilmu  ....

Mudah2an diberi kelapangan untuk terus berkongsi ilmu dgn kami...

saya sokong dengan pendedahan tersebut..
selama ini kite sering didedahkan dgn product2 suplement (makanan tambahan)..
yg sebahagiaanya hanya sekadar ingin mengaut untung tanpa mengkaji aspek kesannya dlm waktu jangka masa panjang..