CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cuteakane

Pulau Kapas, Terengganu

koliba replied at 24-4-2015 11:13 PM
rumah aku ke jeti pulau kapas kira2 10 minit perjalanan naik keta
pagi2 aku drive pergi jeti....par ...

Maknanya tak perlu tinggal bermlm kat Pulau Kapas ker? Adakah itu yg koliba nak beritau?

Auntie pun dah turun tahap keseronokan nak ke P Kapas ni. Tadi kwn drp Ganu pun cakap tak payah tidur sana & kalau boring sgt, boleh ulang-alik jer ke KT. Katanya byk jelly fish dan air lautnya agak "gatal" sikit. Dia cadangkan utk auntie ke Redang/P Perhentian jer.

auntieagony replied at 26-4-2015 12:02 AM
Maknanya tak perlu tinggal bermlm kat Pulau Kapas ker? Adakah itu yg koliba nak beritau?

Auntie ...

Dari segi ikan , tak jauh beza dgn ikan2 di redang dan perhentian , cantik2 juga
Cuma pasir dia kaler x seputih mcm dia redang dan perhentian

Di pulau kapas juga ada penyu mendarat utk bertelur , mungkin sekarang pakej bot pergi balik, snorkerling, tgk penyu sekitar rm50

Mcm anak aku suka kasi ikan makan roti, ok sangat dah dgn harga semurah itu

Jarak pulau kapas dan pantai marang tak jauh sgt, bahkan pernah ada pertandingan berenang dari pantai marang ke pulau kapas. Omputeh yg ramai join

koliba replied at 27-4-2015 01:25 AM
Dari segi ikan , tak jauh beza dgn ikan2 di redang dan perhentian , cantik2 juga
Cuma pasir dia k ...

Terima kasih koliba. Senang sikit hati bila baca pasal ikan2 dan penyu tu. Mula2 mcm nak kensel jer trip ke Pulau Kapas. Tapi akhirnya, buat keputusan utk pergi gak, nak "alami" sendiri keadaan kat situ. Cuma pendekkan jer percutian kami.

Pasal air laut tu "gatal" sikit, betul ker? Skrg ni byk tak jelly fish kat air laut? Auntie seriau sikit tang jelly fish ni, tak tau nak bezakan yg mana ok dan yg mana bahaya.

Yg bot RM50 tu diaorg bawak pergi snorkeling tu - adakah boat ini dicharter oleh hotel/chalet berkenaan? Atau auntie kena pergi cari sendiri ker?

Bot yg nak bawak drp Marang ke Pulau Kapas tu pulak, berapa harganya?

auntieagony replied at 27-4-2015 05:28 AM
Terima kasih koliba. Senang sikit hati bila baca pasal ikan2 dan penyu tu. Mula2 mcm nak kensel je ...

harga yg saya pergi dalam 2,3 tahun lepas : rm35 utk bot pergi balik + snorkeling , saya bawak gogle sendiri,pandai berenang jadi x perlu sewa life jacket

rm40 utk bot pergi balik+ snorkeling+sewa alatan snorkeling+ sewa life jacket

nak tgk penyu kena tambah sikit lagi...

saya dah pergi sana beberapa kali , belum pernah lagi terasa gatal setakat ini,alhamdulillah

company yang saya pergi tu namanya suria link , saya suka pasal dia guna speed boat ,laju cepat sampai....kalau company lain byk guna bot slow, mmg lambat sampai . suria link ni dia ada kaunter khas kat jeti tu ...nak no tel, gugel jer ,

mengenai hotel/resort saya xtahu sgt kerana belum pernah bermalam disana

satu lagi pulau yg hampir dgn pulau kapas adalah pulau gemia , adik saya pernah pergi sana, ok jugak kata dia

koliba replied at 27-4-2015 02:52 PM
harga yg saya pergi dalam 2,3 tahun lepas : rm35 utk bot pergi balik + snorkeling , saya bawak gog ...

Terima kasih sekali lagi koliba. Informasi kali ni lebih2 menyenangkan hati auntie lagi => iaitu air laut tak "gatal. Auntie dah tergerak hati nak pakai baju skuba kalau air tu gatal. Tapi mcm aneh lah pulak...
Mmg selalunya auntie bawak goggle & flipper auntie sendiri. Tang life jacket jer kut auntie pakai org boat punya.

Berpatutanlah harga yg ditawarkan tu, RM40.

Auntie akan google ttg Suria Link tu. Terima kasih bagi leads. Auntie pun suka speed boat sbb cepat sampai dan suami akan "dizzy" kalau boat yg "membuai-buai" tu.

Tempat tinggal - dah diuruskan oleh suami. Tinggal kat Chalet kenalan suami.

Kemungkinan besar melepak kat Pulau Kapas jer sbb masa singkat jer. Tak sempat kot nak melawat Pulau Gemia.

Rasa teruja sikit nak pergi bila baca penerangan koliba.

hakak bru je balik dr pulau kapas...best...nanti la klu rajin hakak tepek gmbr...

Follow Us

[size=0.813em]  (Ubah saiz teks)

[size=0.98em]MARANG: Tiada yang luar biasa sekiranya anak jati Terengganu yang menikmati tenggiri dengan sambal belacan berkata: "Ni Ikang aye masok singgang. Kite Makang Dengan ulam, sambal belacang jadi doh."
[size=0.938em]

[size=0.98em]Tetapi ia agak pelik apabila ia diungkapkan oleh seorang lelaki berbangsa Inggeris.

Menetap di Malaysia selama lima tahun sudah cukup menjadikan Daniel Tyler, atau dikenali sebagai "Mat Dan" untuk bercakap dengan fasih dalam dialek tempatan.

Pemuda kelahiran Bristol, England itu juga sering dilihat bergaul bebas dengan penduduk tempatan dan menikmati nasi yang dihidangkan bersama ulam dan sambal belacan menggunakan tangannya.

Perkara tersebut juga menjadikan penguasaan bahasa ibundanya terjejas.

"Percakapan dalam bahasa Inggeris saya terjejas selepas menguasai dialek tempatan. Apabila saya berjumpa keluarga pada perkahwinan abang saya, rakan-rakan dan keluarga terkejut dengan percakapan saya yang berbeza.

"Saya mengambil masa yang agak lama untuk kembali normal," kata Mat Dan yang kini sering menambah pengakhiran ayat bahasa Inggerisnya dengan "-Lah".

Mat Dan berkata dia terpaksa belajar dialek tersebut berikutan sukar untuk bertutur dalam Bahasa Inggeris dengan penduduk tempatan.
[size=0.938em]
[size=0.98em]
[size=0.98em]Mat Dan menetap lima tahun di Terengganu.
"Saya boleh bercakap dialek tempatan selepas tiga atau empat tahun berada di negara ini," kata lelaki berusia 25 tahun kepada The Star.

Mat Dan berkata, pada asalnya dia menggembara di Thailand dan Laos sebelum seorang rakan mencadangkan untuk bercuti ke Pulau Perhentian.

"Dari situ saya ke Pulau Kapas. Daripada sehari ke sehari hingga bertukar menjadi minggu, minggu ke bulan, dan lima tahun kemudian, saya masih di sini. Saya jatuh cinta dengan tempat ini!.

"Pulau ini indah dan faktor utama kerana hospitaliti di Malaysia membuatkan saya terus tinggal di negara ini," ujarnya.

Tambahnya lagi, Malaysia tidak seperti England, di mana "orang hanya memikirkan hal masing-masing".

Mat Dan memeluk Islam setelah beberapa tahun menetap di Terengganu dan menukar namanya kepada Kareef Daniel Abdullah.

Dia menjejakkan kaki di negara ini pada tahun 2009 ketika berusia 19 tahun selepas menyelesaikan Advanced Subsidiary level.

Menurutnya, dia sedang memikirkan untuk meneruskan pengajian dan mungkin dalam kursus biologi marin.

Mat Dan turut merancang menamatkan zaman bujang di negara ini tahun depan.

"Insya-Allah... tahun depan," katanya tetapi enggan mendedahkan identiti wanita tersebut.

Bapanya yang merupakan ahli perniagaan Kevin, 52, dan ibu Nicol, juga 52, telah beberapa kali ke Malaysia bagi melawat anak mereka.

Ada sesapa boleh tlg rekemen chalet yg sesuai utk famili kat pulau kapas?

Thank you for info

next week nak ke pulau kapas lagiii...

2015 join Kapas Marang Swimathon, syiok jugak kat pulau Kapas ni.

https://www.malaysiatravelforum. ... nu/1759-pulau-kapas