CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tasbih_online

Cubaan Murtadkan Umat Islam

Close [Copy link]
org islam malaysia yg susah kurang dibantu atau buat tak nampak ja

Apa komen puak2 serban salib ?
pang5Islam Post at 25-10-2011 09:24

wa paham pd siapa yg enkau tujukan.

toksahlah nak tuduh org tu lah, org neh laaa.......kuat iman mmg kene kuat iman pun...tuuuu, pusat zakat doit berjota tuh, sila buat keje dgn betul dan berhemah....org2 islam yg murtad dlm kes neh adalah org2 miskin ygh daif hidupnya....

org2 pusat zakat tolong turun padang dan cari org miskin papa kedana....bukan duduk melandut kt kusi empuk di dlm bilik berekon jer.....pekejadah org2 meskin kene menyembah ko nk dpt bantuan....sila berhati perut dlm menilai kesusahan org....

yg Soltan pandai titah ajer...patut arahkan Pusat zakat proaktif sket dlm pemberian bantuan....ni himpun sana himpun sini takut org lain murtadkan org Islam....buang masa jer.....nmpk bodoh sgt.....

bila islam jauh dihati gejala murtad menjadi jadi..

Kesian umat islam. Ke hulu ke hilir orang cuba nak murtadkan mereka

ada lagi spesis yg asal murtad ajer pancung kapla, asal murtad saja baling batu sampai mampos....

Follow Us
Allah tells the prophet how to deal with these particular hypocrites.  

In Surah 4:88-89 Then wha ...
tasbih_online Post at 25-10-2011 12:44

dol tu ayat pasal murtad ka pasal hapabenda dol?
jgn nampak jahil sangat, menonong sondol ajer kopipes
cam haremmmmm

rasanya setakat yg aku faham masa ngaji bodoh2 dulu isu murtad nih hukuman bunuh dikenakan sekiranya ...
axl_bach Post at 25-10-2011 19:32

itulah nya....keywordnya adalah MEMERANGI islam
di situlah pemisahnya antara hak individu dan hak masyarakat
pegangan agama to a certain extent adalah hak individu, tapi sampai satu peringkat, hak masyarakat akan mengambil keutamaan mengatasi hak individu itu
dah lah kau murtad, kau pegi bertindak melampau dgn berbangga2 pulak dgn kemurtadan kau tu
kau kucar-kacirkan dan gelisahkan masyarakat
cth utk mudah paham: salman rushdie dan buku satanic versesnya

bukan main taruh asal murtad saja bunuh asal murtad saja bunuh

alahaiiiii....

Rate

1

Kesian umat islam. Ke hulu ke hilir orang cuba nak murtadkan mereka
truly Post at 25-10-2011 22:59

adakah ia sekadar khayalan tru????

toksahlah nak tuduh org tu lah, org neh laaa.......kuat iman mmg kene kuat iman pun...tuuuu, pusat z ...
melia_star Post at 25-10-2011 22:07

tuuu..melia tak tuduh sesiapa ke tu?.

Nak tanya...ikut statistik orang islam yg dah murtad tu 100% disebabkan pusat zakat tak bantu depa ka?.

Lagi satu...mubaligh2 kristian yg sengaja melanggar perlembagaan negara ini kita tak patut salahkan mereka ke krn mereka memurtadkan orang islam?.

Soalan: alquran tu dah cukup lengkap ke tak lengkap lagi? :O

(posted by mobile)

(posted by mobile)
artgeex Post at 26-10-2011 00:48

hang orang Islam ka?????

Kali ketiga aku nak bertanya kepada mereka yang ke hulu kehilir mana ayat Quran yang jelas dan nya ...
guagcore Post at 25-10-2011 19:44

Aku tanya ko satu soalan simple jer... tak perlu ko jawab panjang lebar, aku nak jawapan ya atau tidak.

Soalannya: Quran tu lengkap tak?

(posted by mobile)
artgeex Post at 26-10-2011 00:48

Kalau tanya aku, al-Quran itu cukup lengkap dan jelas. Tidak perlu lagi rujukan lain utk supplement Quran. Ianya kitab ulung dari Allah diwahyukan kepada Rasulullah dan dijaga kandungannya sehingga kiamat kelak. Tiada buku rujukan lain yg dijamin terjaga kandungannya melainkan al-Quran.

keyakinan ni adalah kerelaan.. kalau dia tak yakin tentang islam dan dia merasa islam bukan agama yang sesuai dengan jiwa dia..so what??

janganlah meroyan pasal iselam sebener2.. dan korang sendiri konfius dengan istilah iselam sebener tu

Kalau tanya aku, al-Quran itu cukup lengkap dan jelas. Tidak perlu lagi rujukan lain utk supplem ...
Muntz Post at 26-10-2011 01:39

Jadi maksud ko tak perlu bermazhab ? Sebab semuanya sudah di terangkan dalam A Quran ? Sebab dalam mana2 mazhab pun bukan calang2 orang tuan gurunya .

Mereka bukan bersandar pada Al Quran semata2 . Mereka merujuk pada hadis nabi , Qias dan Ijmak2 Ulamak2 muktabar .

Pegangan pada sumber  Al Quran hanya merujuk pada zaman Rasululah masih hidup . Jika ada persoalan mengenai wahyu yang dijadikan sumber Al Quran , para sahabat zaman Rasululah terus merujuk permasalahan tersebut pada Rasululah .

Yang mana jawaban dari Rasululah tersebut di anggap sebagai Hadis Nabi . Jadi tak kanjika para sahabat zaman Rasululah boleh merujuk pada Al Quran dan Hadis nabi , kita umat Islam  akhir zaman hanya hendak merujuk pada Al Quran semata2 .

Maknanya ilmu  ko lebih hebat dari ilmu para sahabat zaman Rasululah ? Imam Ghazali pun bermazhab ini kan ko ?

Aku tanya ko satu soalan simple jer... tak perlu ko jawab panjang lebar, aku nak jawapan y ...
Muntz Post at 26-10-2011 01:35

Wei, aku bertanya tentang sumber hukumla, appa punya mod la aku bertanya ko tanya aku balik, jawab soalan aku la, mana ayat yang jelas dan nyata sembahyang tu berapa rakaat

Dah nak yang jelas dan nyata, mau simple pulak

Jadi maksud ko tak perlu bermazhab ? Sebab semuanya sudah di terangkan dalam A Quran ? Sebab dal ...
pang5Islam Post at 26-10-2011 07:16

hahahahahahahahahahaa...... orang tanya pasal sumber hukum, dia kona tang lain pulak

Aku tanya ko satu soalan simple jer... tak perlu ko jawab panjang lebar, aku nak jawapan y ...
Muntz Post at 26-10-2011 01:35

Kalau la sumber bagi hang hanya al Quran, ok la hang tak akan mampu bawa walau satu ayat tentang cara cara nak sembahyang, walau hang sendiri kata al Quran tu lengkap habis tak perlu sumber lain. Ni banyak ayat yang jelas dan nyata Allah suruh umat Islam memerangi kaum kafir. Soalan mudah aku, berapa ramai kapir dah hang bunuh????? Kalau hang tak lagi bunuh orang kapir ni maknanya hang tak beriman dengan al Quran la

JMaknanya ilmu  ko lebih hebat dari ilmu para sahabat zaman Rasululah ? Imam Ghazali pun bermazhab ini kan ko ?
pang5Islam Post at 26-10-2011 07:16

bangga...mod kita ada ilmu lebih hebat dari para sahabat