CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 36061|Reply: 199

Mengalami kesukaran untuk hamil setelah lama berkahwin

Salam semua....

Kepada warga cari yang mengalami masalah untuk pregnant atau dengan kata lain, susah mengandung bolehlah tempek cerita / pengalaman atau idea utk dikongsi bersama..... boleh juga masukkan masalah2 yang dihadapi serta jalan penyelesaian.

kepada yang sebelum ini mengalami masalah sukar hamil, tetapi telah berjaya bolehlah juga berkongsi kepada rakan2 warga Cari yang selalu bertandang di sini untuk dikongsi bersama...

untuk dijadikan semangat kepada mereka yang inginkan cahaya mata tetapi belum ada rezki.

zara pon inginkan cahaya mata, tapi belum ada rezki. Moga2 Allah membuka pintu rezki Zara untuk mendapat cahaya mata cepat dan cahaya mata yang soleh dan solehah. Amin...

mira jemput awak ke sini :
azmira81 Post at 30-10-2011 21:02

terima kasih Mira...nmpaknye forum ni dah mmg ada ahlinye tersendiri. segan plak nk mencelah.

Reply 3# daun_hijau

jemput rkan2 sertai thread ni plak....ehehe...

Reply  daun_hijau

jemput rkan2 sertai thread ni plak....ehehe...
zaralove Post at 1-11-2011 15:16

klu byk2 thread yg sama tkt x ada org nk msk sgt zara
g je lepak kt thread sedia ada..x yah nk malu2..bkn nmpk muka pn

Follow Us
klu byk2 thread yg sama tkt x ada org nk msk sgt zara
g je lepak kt thread sedia ada..x yah nk  ...
akudancinta Post at 1-11-2011 15:57

betul jgk kata ADC.kukuikuikuii.... pepon kalo rmai join pon ok jgk kan.mne tau yg bru nk berjinak2 ngan forum ni, xda la segan sgt. kalo thread lama die dah ada geng2 die.ehehe....

lagipon thread lama duk cite benda sama n org yg sama jer...jom ar tukar ke thread lain...

jom... jom.. joomm..

berdasarkan keadaan semasa, faktor pemakanan merupakan faktor yang paling besar menyumbang kepada masalah kesukaran hamil. banyak lagi faktor lain yang boleh diambil kira... mulakan dengan mengubah gaya hidup dari segi pemakanan dan senaman dahulu... kemudian sekiranya tidak membantu barulah cuba kaedah alternatif lain...

hi zara kite pun ttc jugak.. tapi kadang2 macam malas nak borak2 pasal ni.. bila hari2 sembang pasal benda ni, sendiri jadi stress..

tu pasal jarang nampak saya kat thread2 seumpamanya.. kadang2 ada la nampak saya mencelah.. selebihnya lagi suka lepak kat thread2 lain..

btw, good luck to zara dan kawan2 lain.. semoga ada rezeki untuk kita one day..{:4_243:}

Reply 9# manganini

betul ckp manganini..tapi sekarang saya tgh usaha buat rawatan kat gynae.itu yg jadi agak stress bila xberjaya.bru2 ni saya wat suntikan hormon.mkn clomid..pon xberjaya. terasa cam feed up rasa.

Reply 8# rmhhafiz

thanks for your advice

Reply 10# zaralove

hurmm.. sama la.. saya pun dah penah amik clomid sampai 5 kali... sekarang not on treatment anymore.. cara natural je.. belum ada rezeki lagi nampaknya.. takpe la.. bersyukur je, sekurang2nya, ada hubby yg memahami dan rumahtangga yg bahagia pun dah alhamdulillah..

zara mkn clomid baru skali, then wat treatment hormon tpi negatif.ni my gynae suh dtg lg  utk treatment.tpi zara xg pon.mls dah, frust sebab xberjaya.zara pon ingat nak guna cara natural jer.kalo ada rezki, datang la rezki tu nanti...doa dan tawakal jer la...manganini pon jgn lupa berdoa.moga Allah mendengar doa kita.

selamat petang semua.....

kalau nak cuba kaedah alternatif boleh PM saya....

kalau belum rezeki kita mmg tak ada lah .. saya ni ada anak tiga orang, ingat nak menambah lagi dah pelbagai cara yang dibuat ... namun belum diizinkan lagi oleh Allah.

Bila ttc orang sibuk dok kata janga fikir kansangat ,,, nanti stress ,,,, mcmana tak fikirkan kalau itu yang kita nak hari hari kan?

saya ni tak minum kopi, tak minum teh, air gas tu sebulan sekali jer .. yang saya minum milo kosong. Pizza dan lain lain junk foods mmg tak sentuh. ubat cina yang rebus dah jelak nak telan, pills vits tak yah ckp lah boleh beli tv dua tiga biji. clomid, ivf, iui .. semua dah try ....yelek!

Sekarang dah almost 3 tahun mencuba .. kalau tak ada juga saya redha. Mungkin Yang esa ada perancangan lain utk saya contoh boleh gi haji

Post Last Edit by DARSITA at 11-11-2011 07:43
zara mkn clomid baru skali, then wat treatment hormon tpi negatif.ni my gynae suh dtg lg  utk treatm ...
zaralove Post at 10-11-2011 15:10

Kalau saya di Malaysia .. dah lama saya pergi berurut. Kadang bidan boleh perbetulkan kedudukan rahim kita dgn izin Allah.

Or ambil anak angkat .. selalu saya tengok bila ambl anak angkat rezeki bertamah termasuklah boleh mengandung.

nasihat saya ... kalau ada kawan kawan buat umrah atau haji minta mereka doakan agar you diberikan zuriat.

Kalau saya di Malaysia .. dah lama saya pergi berurut. Kadang bidan boleh perbetulkan kedu ...
DARSITA Post at 11-11-2011 23:42

sblm ni ada ambil pil perancang x?

kalau nak cuba kaedah alternatif boleh PM saya....
rmhhafiz Post at 11-11-2011 22:24

ape kaedah tu? leh cerita ckit?mne tau berminat kan?

Kalau saya di Malaysia .. dah lama saya pergi berurut. Kadang bidan boleh perbetulkan kedu ...
DARSITA Post at 11-11-2011 23:42

terima kasih atas nasihat yg amat berguna. saya rasa terharu, ada juga kawan2 yg tidak mengenali sudi berkongsi kesedihan, kerisauan dan harapan...semoga setiap apa yg kita inginkan diterima Allah swt.dan dengan izinNya kita menerima rezki tu.
mmg saya bajet nak cuba2 tanya anak angkat....tapi saya risau kot2 anak yg diambil tidak boleh dibentuk dengan baik disebabkan faktor keturunannya...
sebab jika maknye nakal, anaknya akan ikut sama.... itu yang saya takutkan.
kalau boleh saya nak anak sendiri yg lahir dari rahim saya sendiri.
lagipon kami baru setahun mendirikan rumah tangga..