CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaralove

Mengalami kesukaran untuk hamil setelah lama berkahwin

nurafriena posted on 29-7-2012 05:02 AM
Banyakkan usaha..xpun try jumpa doctor pakar wat bayi tabung uji ke..coz ade kawan pun 3 thn kawin x ...

itu lah.arap2 rezeki zara pon ada la mcm org lain jgk.
just berusaha dan berdoa.
kerana setiap dugaan yang mendatang pasti ada sebab musababnya.

aryn_mz posted on 18-5-2012 09:15 AM
sorry, tumpang tnya sapa pernah try set Biodex utk merancang kehamilan?

Salam.....
Baru2 ni dlm bulan 4, my customer ade amek biodex set kehamilan....Selepas sebulan pengambilan, dia dtg period TAPI darah periodnya kuar byk tidak seperti kebiasaanya.....Sya advice dia supaya teruskan makan set biodex tu...Alhamdulillah, jumaat lepas dia bitau sya bhawa dia da pregnant sebulan lebih.....maybe rezeki sempena bulan yg mulia ini....

zaralove posted on 29-7-2012 09:41 PM
itu lah.arap2 rezeki zara pon ada la mcm org lain jgk.
just berusaha dan berdoa.
kerana setiap d ...

btul tu..sabar ye...setiap org ade la dugaan tersendiri..ade cepat dpt anak ade yg lambt...

owh, set Biodex.saya belum pernah cuba lg..

nurafriena posted on 29-7-2012 10:53 PM
btul tu..sabar ye...setiap org ade la dugaan tersendiri..ade cepat dpt anak ade yg lambt...{:mlmic ...

arap2 Ramadhan ini memberi lebih keberkatan.
InsyaAllah..

zaralove posted on 5-8-2012 10:03 AM
arap2 Ramadhan ini memberi lebih keberkatan.
InsyaAllah..

usaha , doa + tawakal byk2 ye..jgn giveup..adela rezeki nnt...

Follow Us
norbaya posted on 17-11-2011 11:39 PM
makan jamu ni kena amalkan dari awal remaja lagi....dan kena berterusan...bukan kejab makan kejab ta ...

salam.
macam mana bentuk rumput jarum emas?
saya tengok kat internet macam tak dapat tangkap lagi rupa bentuknya..plis tepek gambo..
thanks in advance

harumawar posted on 8-8-2012 10:01 AM
salam.
macam mana bentuk rumput jarum emas?
saya tengok kat internet macam tak dapat tangkap lag ...

pernah dengar.
dulu2 kat kg pernah tgk pokok ni..
nape ye harumawar???apa khasiatnya sbb sy pernah dgr pokok jarum emas ni utk penyakit kencing manis kalo xsilap.

zaralove posted on 8-8-2012 12:53 PM
pernah dengar.
dulu2 kat kg pernah tgk pokok ni..
nape ye harumawar???apa khasiatnya sbb sy pern ...

boleh tak paste gambar rumput itu dengan jelas..sebab saya tengah cari rumput itu,..ada kawan minta carikan.urgent katanya

Salam Zara dan forumers

Saya nak cerita pengalaman sy juga di sini.Saya dan kawin hampir 7 tahun, dah mcm2 kaedah sy dah cuba baik tradisional, perubatan  alternatif dan juga moden.Last year sy buat cek up dgn gyne di hospital pantai Dr.Adilah, as i was recommended by a friend yg buat dgn Dr Adilah (she's pregnant after 4 yrs married).Sblm ni sy buat dgn gomen al maklum la byk procedure and masa yg agak panjang.Masa wat kat LPPKN doc  ckp sy masalah hormon so doc suggest buat IUI coz  umur sy time tu dah 28.Tp time nak wat IUI tu, telur sy x ckp kriteria, dia mesti ada 3 telur and smua mesti bsq ikut size yg di cdgnkan.sys ada 3 tlur tapi hanya 1 ja yg besar yg lagi 2 kecil.So doc x nak buat IUI then ask us utk buat naturally.Mungkin blm rezeki sy.Then sy stop dlm 5 bln then trs buat appt dgn Dr.Adilah.Upon checking Dr.Adilah find out sy ada problem, which is terkejut jugak sbb ms kat LPPKN dr tu ckp sy x da masalah n cuma masalah hormon.

Sy di beritahu yg ada ada cyst, ada polips, saluran tiub sy ada sedikit tersumbat and i got endometriosis stage 3! complete set suma ada dlm sy .Mmg ms tu sy trs down...coz sy da tau punca sy x dpt anak adalah dr sy..sy mandul.Coz sy dah stage 3, Dr. advice sy buat surgery utk buat cyst n endo.Last yr bln 6 sy pon buat operation..Dr bg tau shes happy coz saluran tiub sy masih cantik n elok coz most yg ada endo saluran suma dah bersarang n solution dia kena buang , so dia cuci  n tebuk kat ovari sy coz ada yg tersumbat.Tpai sy nya endo x blm buang coz terlalu ke belakang.So sy kena amik injection lucrin for 3 months.

So time ni yg sgt la kritikal coz ubat tu mematikan hormon pompuan kita mcm org monopous, muka sy MasyAllah berjerawat sgt la trk (yg dulu nya mcm kuih pau) mood swinging, slalu bad mood ngan asben..sian dia, tp doc dah advice kat asben kena bersabar ngn perubahan saya, berpeluh2 panas..mcm2 la..so January this yr tamat la rawatan utk endo.Dr. cek ckp sud be february sy period. so dia bg tarikh utk 'bersama' suami coz sy.Sbb time tu ada 1 biji telur yg besar n cantik.tunggu sampai mac x da pon lekat.Last juma Dr . tu January so lps tu sy mmg x  pegi jumpa dia blik if preggy or not dia minta jumpa dia...mebe time tu sy dah keciwa sgt2..coz dah penat ulang alik hosp, duit puluh ribu abih..but x da apa2.So me n asben decide nak cool down dulu...tp ye lah..sy n asben sunyi sgt balik2 tgk muka dia , dia tgk muka sy.Sy n asben penah decide nak amik anak angkat bfr raya tahun. So both our parent said ok, kami pon cari anak angkat..bila dah jumpa nak amik, nurse kat hosp bg tau baby tu ada penyakit so dia x advice amik. Frust lagi..

Dlm sibuk2 keja sy masih dok cari sapa2 yg nak bg baby utk di adopt..but last 2 month sy ni bila nka period ja sakit sgt kat perut sampai tak boleh bgn and tiap bln terpaksa MC..coz sakit yg sgt teruk, bln 6 lps i decide nak jumpa gyne Dr Adilah balik coz sy takut endo tu dtg balik .So on 21/6 sy gi jumpa Dr tu, she worried my endo tu dtg balik coz after 6 months  sy x pregnant ..kan da kena marah ngan Dr.coz sy x follow up lps x pregnant on Feb tu...huhu .  So masa Dr. tu scan dia nampak ada mcm bintik kat dlm rahim sy , dia rasa mcm kantung baby..tp sy x caya..so dia suruh sy amik blood test.  Dr tu ckp minta2 la masin mulut sy yg apa yg dia nampak tu adalah baby.Perasaan time tu mcm campuq baur..kuaq je dr bilik dia trs sy ckp kat asben ( dia taknak masuk coz x nak dgq pasal penyakit sy lg tu dia sian kat saya kononnya). Dlm pukul 4  ptg tu Dr tu call asben sy n confirm yg sy pregnant.Asben trs call sy n dia lak yg nangis bg tau yg sy pregnant..sy lak mcm nak pengsan...tak sangka sy pregnant juga akhir nya..sewcondly cek up Dr Adilah as usual sgt hepi coz sy pregnant naturally without any ubat or rawatan.

So apa yg sy leh share at sini selain dr usaha,jgn lups utk buat amalan2 lain.Masa sy gi Umrah last yr..sorg Ulama kat sana sy dah lupa nama beliau, tp dia org Patani. dia ada bg tau kat sy n asben dia suruh bykkan baca Al Fatihah, berzikir dan solat mlm termasuk solat taubat.Beliau juga minta sy dan asben byk kan sedekah..benda yg sama juga yg di ckp oleh ustaz2 mutawif yg dok sana.Sy bykkan amal baca al fatihah dan sedekah..tiap jumaat sy akan minta abg kat opis sy ni derma kan kat masjid dia gi smyg jumaat.Cuba la kawan2 yg blm pregnant amalkan..insyAllah..mcm sy ni chances nak pregnant mmg susah sbb utama endo tp Yakin la dgn Allah , bergantung harap dgn Allah dan niat kita tu biaq la betul......so coz panjang sgt crita saya hhuhu

applebug posted on 9-8-2012 12:57 PM
Salam Zara dan forumers

Saya nak cerita pengalaman sy juga di sini.Saya dan kawin hampir 7 tahun ...

Alhamdulillah..tahniah buat applebug..

Thanks juga untuk perkongsian yang panjang lebar. semoga baby dalam kandungan dalam keadaan baik.

Salam Zara dan forumers

alamakkk..kat kg tu.
nnt kalo sy dpt cari time ry ni sy bgtau.

Mungkin ramai yang belum mengetahui kehebatan produk SNE dalam membantu meningkatkan tahap kesihatan individu, dan Kapsul SNE telah membantu beribu-ribu individu berpenyakit kronik mendapatkan kembali kesihatan mereka dan pesakit-pesakit ini membina kembali kehidupan mereka.Berasaskan Buah Seabuckthorn yang mengandungi lebih dari 200 vitamin & mineral yang digabungkan bersama 27 makanan berkhasiat. 100% bahan semulajadi, rawatan selamat, berkesan, tempoh pemulihan yang singkat, tiada kesan sampingan dan diperakui oleh Kementerian Kesihatan Malaysia dan HALAL.Ikhtiar kepada penyakit anda atau ahli keluarga hadapi..........

berminat atau sebarang pertanyaan boleh terus ke:
www.produksne.com.my

nieza posted on 12-11-2011 03:16 PM
Reply 20# zaralove

masyaAllah... smpai gitu sekali dia kata.. haihh,,

Salam Zara dan forumers

masyaALLAHH.... alhamdulillah.. khabar gembira utk awak.. itu la reeward lepas awak berusaha bersungguh2..
doakan utk kami pulak yaa.. thanks for sharing.. insyaAllah.. will do as adviced

Amaryscloset posted on 17-11-2011 07:09 PM
buat sepanjang masa, amy mengamalkan jamu. antara satu faedah memakan jamu adalah ia menyuburkan ...

iron ni, nk amik brand per? bpe gram?

thanks ye applebug...share u nyer cite..

alhamdulilah sy dh hamil setelah hampi 1 thn 1 sbln kawen...mslh utama kami ketika itu ialah hb sy bekerja di luar negara jd kami hnnya jumpa 3 bln skali, pd bln september thn lepas dia di transfer semula ke malaysia..tak sampi sebula lepas tu sy pn mengandung, nsht saya byk2 la berdoa...doa doa n doa.....

white_heart posted on 18-5-2012 06:44 PM
lama x jenguk sini..now still berusaha lg..dah msuk staun 5 bln dah kawen...
tp smlm akak sy kol ck ...

mane nk cri ustaz tu?

sy lewat period 2 minggu & bila test -ve.frustnya. sabtu hari tu gi berurut & tkg urut ckp peranakan jatuh. dia dah betulkan tp cukup ke sekali urut?