CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_syah

nape lelaki byk duit tp xbergaya

sebab tak de masa

sbb MALAS je????
klu semua malas, xleh nk kata pe la....
sya_syah Post at 1-1-2012 15:36

Hehehe, tapi malas bertempat ar... Sesekali jadi malas takpe, org ckp "comel"... Tapi kalau dah sentiasa malas tu namanya bala ar sape yg dpt jadi pasangan... Hehehe, btol tak mama?

Hehehe, tapi malas bertempat ar... Sesekali jadi malas takpe, org ckp "comel"... Tapi kala ...
budakgraphic Post at 3-1-2012 09:09

klu pasangan tu malas bergaya jugak, tu dikira psgn serasi la...

klu pasangan tu malas bergaya jugak, tu dikira psgn serasi la...
sya_syah Post at 3-1-2012 10:28

Huhuhu, nasib baik pasangan iolls pandai bergaya... Huhuhu, windu kat dia ah!!!!

Huhuhu, nasib baik pasangan iolls pandai bergaya... Huhuhu, windu kat dia ah!!!! {:handsom ...
budakgraphic Post at 3-1-2012 10:30

yakin ke dia bergaya...ntah2 xpndai bergaya...nsb ar uolls

yakin ke dia bergaya...ntah2 xpndai bergaya...nsb ar uolls
sya_syah Post at 3-1-2012 10:35

Takpe, iolls terima je dia seadanya... Asalkan jgn selekeh sgt, ok ar tu, kan? kan? kan?

Follow Us
Takpe, iolls terima je dia seadanya... Asalkan jgn selekeh sgt, ok ar tu, kan? kan? kan?
budakgraphic Post at 3-1-2012 10:40

betul2....tp jgn risau...dia boleh ar bergaya ckit2...dun wory...

dh2 xmau larikk dr topik lagi...

nnt momod tiruan kunci iolls punye thread...

momod tiruan ni nakal ckit...

betul2....tp jgn risau...dia boleh ar bergaya ckit2...dun wory...

dh2 xmau larikk dr to ...
sya_syah Post at 3-1-2012 10:46

So, ni motip sebut2 nama iolls? Rasanya benang ni mcm dah takde tindak balas drpd forumer lain.
Oleh itu, dgn ikhlas hatinya saya kunci thread ini.

Kalau nak borak sila ke rumah borak yg sedia ada, ok? Sila pergi ke link ini: http://mforum.cari.com.my/viewth ... ;extra=#pid47114468

dorang lebih mementingkan keja daripada diri sendiri kot.

kalo x bergaya pon biarla wangi yea

Post Last Edit by cbx at 9-1-2012 00:03

aku x minat nak bergaya2 ni walaupun mampu sgt....ntah la...bukan jiwa aku....

tp ada kwn2 aku ni x mampu tp bernafsu besar nak bergaya & branded2...
jd jawapan kpd TT ialah atas minat & jiwa masing2...

hmmmm.......................

setuju dgn cbx......

setiap org ada preference masing2......ada yang suka bergaya, ada yg suka sempoi jek......samalah jugak dengan perempuan, ada yg suka bergaya bermekap bagai, ada yg x suka.......bergantung kepada taste masing2......

wpon macam tu, kena ingat jugak lah pepatah ni....."ukur baju di badan sendiri"......kalo nak bergaya, nak2 benda yg branded semuanya, tengoklah poket masing2.....

saya penah je jumpa org2 yg macam ni......dia sempoi jek....tapi banyak duit n baik ati.....wife dia pon x kisah.....wife dia tidak la bergaya sakan, cukuplah sekadar org cakap sedap mata memandang......bukan derang kedekut, tapi dah itu lifestyle derang.....yg saya perasan, derang suka akan kereta......kereta bes!!! hehe.....

ada sesetengahnya suka guna duit ke arah mencantikkan rumah.....so sebenarnya ia bergantung kepada apa yang individu tu mahukan......dan janganlah kita mempertikaikan atas apa yang org lain buat as long benda tu tak haram atau menyebabkan dia pokai, kering kontang......sebab ingat, x semua sama citarasa dan kehendaknya....kalau sama, org kata itu robot namanya

Reply 3# sya_syah

haha..im one of that type..tp takde la loaded sgt..alhmdulillah setakat stable je pasal still bujang haha..ntah la for me, tak bernfsu plak nk pkai cantik2 or stylo mylo..len kalo da berbini t..br ad org kata perangsang nk bergaya..hihi..syg duit lg dr beli mnde itu bagai...t nk kawin beribu2 nk abeskn T_T

org yg humble/sederhana (character/pemakaian/carahidup) akan slalu dpt nilai terbaik (discounts, extra gifts, better services, etc). kat workshop, renew insuran, makcik kat pasar malam, etc.. x kira aa dia banyak duit atau tidak..

bergaya lelebih.. kena charge pun lelebih..

sebab kalo bergaya lelebih nanti ramai lak pompuan kejar

Aku pulak memang tak suka menunjuk sejak dapat tau orang sekeliling aku suka ambik kesempatan kat aku kalau aku ada benda nak digunakan oleh diorang. Aku lebih suka diorang tak tau siapa aku sebab diorang kurang ambik kesempatan. Tapi kelemahannya diorang layan aku macam sampah sebab diorang ingat aku ni kosong takde apa2. Atas pengalaman ni la mengajar aku bahawa manusia ni hipokrit. Diorang akan buat baik dengan aku kalau ada memberi manfaat kepada diorang. Lepas diorang gunakan aku diorang akan tinggalkan aku macam tu jer siap hina2 aku lagi ada jugak sampai buat2 tak kenal aku. Jadi sekarang ni aku belanjakan duit aku yang banyak ni ke arah makanan sedap2 sebab tak kantoi sangat yang aku ni banyak duit. Kesan akibat aku tak menunjuk ni sampai sekarang aku takde makwe walaupun umur dah 30an sebab perempuan ingat aku ni takde apa2. Yang curi2 minat aku sepupu2 belah ayah sebab diorang tau siapa aku sebab kami datang dari keluarga yang kaya. Tapi aku pun minat jugak kat sepupu aku sebab diorang muka comel2 dan cantik2