CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: genot

Hindu Jowo

so
apa yang terbaik
utk dikhabarkan kepada penganut agama hindu???
yg ni saya akui saya masih lemah laaaa

boleh tolong tunjukajarkan ya
saya BUDAK TADIKA???

so
apa yang terbaik
utk dikhabarkan kepada penganut agama hindu???
yg ni saya akui saya masih lem ...
orangbesi Post at 12-1-2012 10:53

Apa yg perlu dikhabarkan kpd penganut agama Hindu? Saya rasa tak perlu apa2 di sini. Semua yg perlu tahu, mereka sudah tahu. Apa yg perlu dibuat, mereka tahu buat. Apa yg mereka menantikan, mereka sedang menantikan. Jadi, apa lagi nak dikhabarkan?

Dlm agama Hindu, kitaran empat Yuga (Zaman) berlaku sebelumnya dan akan berlaku di masa depan. Kini, zaman Kali Yuga akan tamat (sepatutnya tahun ini), jadi mereka tahu apa yg perlu mereka nantikan. Agama Buddha juga akan mengalami perubahan dgn datangnya Maitreya (seorang Buddha baru yg sedang menapa di Utara India kini). Semuanya sudahpun termaktub sebelumnya. Tak ada apa2 yg baru yg perlu dikhabarkan.

12345678

Reply 102# Sephiroth

betul ke mereka dah tahu???
atau masih buat-buat tak tahu jeeee
kannn
semua umat masih seronok dgn dunia dan perhiasannya
jadi kenapa tak teruskan memberi PERINGATAN???
kan PERINGATAN ITU BERMANFAAT

kalau mereka nak ikut........baik lah kannn
kalau tak nak......bukan kita yg beri PETUNJUK
hanya TUHAN YANG MENENTUKAN SEGALANYA
ia kannnn???

by Orangbesi

betul ke mereka dah tahu???
atau masih buat-buat tak tahu jeeee

Dah tahu tetapi tak ambil kisah itu bukannya urusan aku atau Tuhan. Bila masa tiba nanti dan mereka tidak bersiap sedia menghadapi cabaran, yg akan pupus adalah mereka juga. Jadi aku tak rugi, Tuhan pun tak rugi.

kalau tak nak......bukan kita yg beri PETUNJUK  

Dan SIAPA KAH KAU utk berlagak sbg Nabi dan Rasul dgn Umat Hindu???

Reply 105# Sephiroth

salahkan saya memberi PERINGATANkepada umat hinduumat kristian, umat buddha dan lain-lain
adakah saya MENYERU manusia kejalan yang TIDAK BAIK
bahkan
saya mengajak manusia MENYEMBAH PEMELIHARA SEKALIAN ALAM
memurnikan keikhlasan diri
dan tidak terpengaruh dgn dunia dan perhiasannya

adakah saya pernah marah saudari
memberi peringatan kepada saya dan umat islam???
bezakah kita ni???

Follow Us
by Orangbesi

salahkan saya memberi PERINGATANkepada umat hinduumat kristian, umat buddha dan lain-lain
adakah saya MENYERU manusia kejalan yang TIDAK BAIK
bahkan
saya mengajak manusia MENYEMBAH PEMELIHARA SEKALIAN ALAM
memurnikan keikhlasan diri
dan tidak terpengaruh dgn dunia dan perhiasannya   

Jawab dulu pertanyaan aku ... SIAPAKAH KAMU utk berlagak spt Nabi dan Rasul dgn Umat Hindu.

Kamu dulu tak menjawab juga pertanyaan aku - SAMADA KAMU SANGGUP TERIMA ATAU TIDAK DOSA tidak memenuhi kehendak mereka2 yg mengikuti nasihat kamu. Ini menunjjukan bahawa KAMU berlagak spt Nabi Palsu dan cuba menyesatkan Umat Hindu (terutamanya mereka2 yg masuk ke sini utk pengetahuan mengenai Agama Hindu).

Reply 107# Sephiroth

kamu bertanya lagi ya???
ok aku jawab.....tapi jangan ambil hati ya

BUKANKAH PERINTAH TUHAN
agar manusia menyeru manusia kejalan yang baik
(cuba buka kitab veda - ada tak???)
agar manusia HANYA MENYEMBAHNYA DAN TIDAK MENYEKUTUKAN DIA DGN SESUATUPUN
(ada tak dalam kitab???)

jadi...........saya hanya mengikut PERINTAHNYA sahaja
tiada keupayaan saya memberi PETUNJUK
hanya DIA PEMELIHARA SEKALIAN ALAM

saya bukan TUHAN
dan saya bukannya RASUL
tapi manusia biasa je cam kamu jugak
tarak apa-apa pun
cuma saya MEMBERI PERINGATAN
agar manusia kembali kepada JALAN TUHAN
sebagaimana diTURUNKAN dalam KITAB KITAB SUCI
ikut ketetapan TUHAN
ikutlah dengan sebaik mungkin
dengan kekuatan diri sendiri

jangan ikut saya yaaaaa
tapi kalau NAK IKUT
saya sedia terima AKIBATNYA...................
cuma nanti ramai yang akan LARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

by Orangbesi

saya bukan TUHAN
dan saya bukannya RASUL  

Jadi apasal kamu berlagak macam Rasul suruh orang lain ikut apa yg kamu cakap?

Bagi aku, kamu adalah seorang Muslim yg sudah sesat dan tak tahu arah. Kamu tahu Islam tak akan menbawa sebarang kebaikan, tetapi pada masa yg sama, kamu tak mampu meninggalkan Islam. kamu seorang penagih kpd sebuah dadah yg digelar Islam.

Source : http://eforum2.cari.com.my/viewt ... &extra=page%3D1

ok saya kasi tau agama saya
dulu saya agama islam
ikut ikutan keluarga saya
termasuk islam kat malaysia
setelah saya kaji teliti
banyak berjalan, banyak bertanya, banyak belajar
maka
saya cuba kembali kepada ISLAM    

maaf ya
saya post semalam tak keluar ke???
heran...heran

mungkin saya ada menyuruh manusia ikut saya
tapi BUKAN IKUT saya yg sebenarnya
tapi IKUT - bermaksud kembali kepada KETETAPAN TUHAN
iaitu melalui KITAB KITAB SUCI
yang telah diturunkan kepada manusia
agar dapat MENSUCIKAN DIRI masing2
dan menjauhkan diri dari kesesatan

cuba kamu beri KITAB mana yang TIDAK SUCI
kecuali KITAB yg dikarang oleh manusia....memang kurang tepat laah kannn

ISLAM adalah PERKATAAN dalam bahasa arab
sebelum itu saya pun tak pasti apa ungkapan yang diguna
sebab ianya menandakan
TUNDUK PATUH TAAT
oleh itu sesiapa sahaja dari kalangan manusia
yang TUNDUK PATUH TAAT kepada TUHANNYA
itulah ISLAM
atau YAHUDI atau NASRANI atau HINDU atau BUDDHA

cuba madam teliti baik-baik ya.................tq

by Orangbesi

ISLAM adalah PERKATAAN dalam bahasa arab ...  

Tak payah kamu banyak cakap. Kamu adalah seorang Islam dan kamu sendiri sudah mengakuinya. Jadi, tak payahlah kamu bercakap banyak mengenai agama lain seolah2 kamu kenal sangat agama tersebut.

ok
saya sanggup
jika kamu BOLEH BUKTIKAN
bahawa TUHAN itu ADALAH BANYAK
dan TIAP AGAMA ADA TUHAN MASING MASING

sanggupkah???
saya menunggu...................  silakanlah

Hi...

Lama aku tak berkunjung terlalu busy. Aku rasa penganut Hinduism di Indonesia seperti juga di India Utara mereka terlalu banyak contact dengan orang asing. Kalau dilihat dalam sejarah orang Tamil, aku mendapati kamu lebih menjaga keagamaan kamu sejak lama dahulu berbanding di India Utara. Kalau di India Utara tak boleh salahkan mereka sepenuhnya juga kerana mereka ditakluki oleh kuasa luar terlalu lama dan juga kawasan mereka bersempadan dengan kawasan orang barbarian.

Di negara2 orang Melayu, apa yang aku dapat lihat, raja-raja mereka terlalu mudah dipengaruhi oleh orang luar yang nampak lebih berpengaruh. Ini bermaksud kepercayaan mereka menurut ajaran Buddhism dan Hinduism tidak dipupuk dengan betul. Di kerajaan Mataram Majapahit di Pulau Jawa juga, maharaja Pulau Jawa iaitu Prabhu Bhrawijaya didapati tidak taat nasihat yang diberi oleh Brahman (Brahmin) Sabda Palon dan menukar agamanya serta agama kerajaan ke Islam tetapi selepasnya baginda sudah menyesal tapi tak dapat kembali semula ke ajaran Hindu. Pulau Jawa dan kawasan Nusantara (jajahan mandala maharaja Jawa) kini yang berada dalam Indonesia didapati selalu menghadapi bencana. Mungkin disebabkan oleh agama Islam atau agama Kristian tidak sesuai dianuti oleh penduduk pulau Jawa selain ramalan yang disebut oleh Brahmin Sabda Palon memang selari dengan kejadian masa kini. Yang peliknya ramalan itu, diputarbelitkan menjadi ramalan kejayaan Islam sedangkan Sabdapalon menyumpah kerajaan dan mandala pulau Jawa kerana berani meninggalkan ajaran suci nenek moyang dan melangkah Dewata Mulia

@ Sephiroth: Dalam negara-negara Melayu, amalan istana mereka adalah menurut ajaran Hindu. Amalan rakyat adalah amalan menurut ajaran Buddha pelbagai aliran menurut zaman. Hal ini aku dapat lihat dalam upacara keagamaan yang bermula dari negara purba di Kemboja iaitu negara Funan yang mana raja-raja mereka datang dari salah satu gotram Brahman, iaitu gotram Kaundinya. Gotram ini ada yang berubah dharmma ke Kesatria atas sebab mereka mengambil alih tampuk pemerintahan sesuatu negara atau tempat berdasarkan pengetahuan kitab suci mereka berkaitan dengan pemerintahan dan pentadbiran. Aku dapati di Pulau Jawa (non-Malay country) pun agama raja2nya adalah agama Hindu menurut aliran Saiva dan amalan rakyat adalah ajaran Buddhism.

Di Thailand sekarang, amalan keagamaan di istana semasa pertabalan raja adalah menurut tradisi Brahman Kemboja menurut aliran Vaishnava. Ada bukti juga Brahmin dari kawasan Kemboja masuk ke kawasan Thailand untuk menjalankan upacara memasak mandala seperti dari keluarga Harshavarmman (berasal dari Orissa masa kini). Tapi di sebelah selatan amalan Brahmin2 di kampung (mereka bukan penganut ajaran Buddha tapi memang Hindu), adalah menurut tradisi Saivisme.  

Allah kan spesifik Tuhan orang Melayu di Malaysia menurut Majlis Fatwa Kebangsaan di Malaysia dalam kes vs. Gereja Katolik untuk terbitan Makalah the Herald. Penganut Hinduisme dah tentu menyembah ke Tuhan yang berbeza iaitu kepada Dewa Shiva Shambo Maheswar Mahadev. Kenapa pula penganut Hinduisme kena menyembah Allah kalau penganut Hinduisme bukan menganut ajaran islam dan tak percaya Quran???

by Genot

Kenapa pula penganut Hinduisme kena menyembah Allah kalau penganut Hinduisme bukan menganut ajaran islam dan tak percaya Quran???

Bila pula penganut agama Hindu di Malaysia menyembah Allah? Yg suka sangat tukar nama tuhan mereka (menjadi Allah) di Malaysia adalah kaum Christian (semata2 kerana nak mendapat tempat dgn orang Islam, kononnya dgn berbuat sedemikian, orang Islam akan layan mereka sama rata - karut semata2nya).

Senang cakap, saya tak tahu banyak hal mengenai orang2 Jawa di Indonesia. Yg saya tahu adalah, orang Indonesia kelihatan berkelompok. Mereka2 yg berada di pulau besar (Sumatra dan Jawa Tengah) adalah mereka dr golongan agama Islam dan mereka2 yg berada di kepulauan timur (spt Bali) adalah dr golongan beragama Hindu. Betul atau salah, saya tak tahu kerana ini adalah andaian semata2 dr apa yg saya lihat. Sila betulkan kalau silap.

Saya juga tahu yg sehingga sekitar 1970an, Indonesia merupakan sebuah negara yg berpegangan amalan Komunisme (Sosialisme) dan banyak industri2 di negara tersebut merupakan milik negara (dan bukannya individual). Dlm konteks sedemikian, saya terfikir juga - kamu (orang Indonesia) serious ke dlm hal agama ini? Sekejap menjadi penganut agama Kristian (semata zama penjajahan Belanda), kemudian menjadi Komunis (selepas merdeka), kemudian masuk dlm Islam dan kini, kononnya sedang bermanja2 dgn agama Hindu kononnya kerana ianya agama nenek moyang kamu (yg kamu sendiri sudah lupakan).

kemudian masuk dlm Islam dan kini, kononnya sedang bermanja2 dgn agama Hindu kononnya kerana ianya agama nenek moyang kamu (yg kamu sendiri sudah lupakan).

Ayat kamu yang terakhir sekali ni menunjukkan sikap mereka, hahaha... BTW I'm a proud Ruam Thai not an Indon, what makes you think I'm an Indone. I'm just showing everyone their(indones)  true "munafik" color Last edited by genot on 30-7-2012 06:52 PM \n\n

genot posted on 30-7-2012 06:49 PM
kemudian masuk dlm Islam dan kini, kononnya sedang bermanja2 dgn agama Hindu kononnya kerana ianya a ...

Your language ... All those Jowo, Beno and such. I thought you are from Indonesia.

And Yes, I have doubt that Indonesians can become  proper Hindus in the long run. First, they attend to mix other religions with Hinduism freely - something even a poorly educated Hindu in country like (South) India could not do. Secondly, they seems to have problem following Dharmic Laws (which includes eating less meat as possible), no premature sex and other illicit activities as well as other anti-social activities like gambling and such. Finally, I cannot help to wonder, how much influence of Communism still remains with them. Of all the beliefs in the World I could tolerate, Communism is ONE belief I will NOT tolerate.

PS : Tell me more about Ruam Thai.

Hi...

Ruam Thai are Thai peranakan community with our senator representing us in the parliament. Usually youngsters speak Malay more than Thai but nowadays the emperor of Thailand had put his assistance and extending his baramee for the community outside the border of the empire.