CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chemun

AKU NAK KURRRRUUUUUSSSS!

aku pon rasa kena hidup tunggang langgang... konfem kurus... ahaha
nurul_akmar Post at 28-11-2011 16:58

owhh tak nak ler cam tuh...kurus tapi nanti stresss..darah naik ..takuttttt

paling musuh adalah NASI GORENG ada 450 kalori tak lawan nasi lemak baru 350 je. so pandai2 lah.

...
AzzaAzman Post at 27-11-2011 21:40

itulah masalahnyer kan...dah turun tapi naik balik... akak cadangkan azza makan ayam penyet tuh...nasi setgh jer..cuba makan nasi tapi jgn habiskan..ayam belasah jer..boleh tak?
kalau boleh...sure berat maintain

aku pun sama...tinggi 157cm berat dah cecah 60kg..tak pernah terjadi dalam sejarah hidup aku seberat ...
zasssssss Post at 24-11-2011 10:28

hi...just wanna know how serious is your asthma..

waaahaaaa, makin nak kurus, berat aku makin naik..apa dah jadi dah.
naik 1kg....takot, takot naik lagi.

Reply 1# chemun

aku pun samer..tinggi 154 jer..berat dh mencecah 66kg..masa ank dara 48kg jer..ngandung pertama naik 50,kedua 56kg..ketiga..66kg..

member suruh mkn apple cider ngan madu..mkn seminggu pastu stop..sbb perut rasa lain mcm..

sekarang cuba control mkn nasi..harap2 menjadi..

klu ble nk 56kg balik..hubby dh sound nih ..gumuks katanya

Aku kongsi pengalaman aku menguruskan badan ye. Aku pernah try makan bermacam2 produk (nona roguy, teh org kg, jus mate5, Lax-7 dan RX-Lite). Aku pernah try protein diet selama 6 bulan. Aku penah stop makan nasi & bersenam secara konsisten. Hasil yg aku dapat:

1) Bermacam2 produk: hanya berkesan bila aku makan. bila aku stop je, berat aku akan bertambah mendadak semula. Mana larat nak belanja ratusan ringgit dlm sebulan untuk kurus. Berat mmg turun tapi tu la.. bila stop je, dia naik semula.

2) Protein diet: Aku cuma makan benda2 berasaskan protein sahaja, langsung takde punca karbohidrat.. Berat mmg cepat betul turun. Tapi lepas tu aku baca protein diet boleh menyebabkan kerosakan serius pada buah pinggang. so aku stop. Dan bila stop, berat aku mmg naik mencanak2

3) Stop makan nasi & bersenam secara konsisten: Inilah hasil yang paling terbaik aku dapat. Bukan saja berat aku kurang, tapi otak aku pon terasa ringan. Sebab bila kita bersenam, kita banyak hasilkan hormon endorphin & hormon endorphin ni adalah hormon yg buat kita rasa gembira. So rasa otak mmg ringan je. Nasi tu aku takdelah stop terus, aku makan gak sekali seminggu. Tapi aku ganti nasi dgn roti berserat, mee, mihun, sayuran & buah-buahan. Senaman tu, bukanlah aku buat hari2 pon tapi aku make sure aku kayuh basikal long distance di hujung minggu atau kayuh masuk hutan.. peluh yg keluar mmg superb.. pastu aku parking kereta jauh2 dr ofis & jalan kaki. Then naik ke pejabat kat tingkat 6 naik tangga, rumah kat tingkat 5 pon aku naik tangga. Dan aku yakin, inilah cara terbaik utk aku kuruskan badan aku.

Oh ye.. satu fakta penting. Umur sangat mempengaruhi kadar metabolisme badan. Kalo orang yg berusia bawah 25tahun nak kurangkan berat dia, dia akan mengambil masa yang jauh lebih cepat berbanding dengan orang berusia 35 tahun. so kalo TT dah 35 tahun lebih tu, jangan cepat give-up. Yang penting, set target dalam sebulan nak kurangkan 2kg and konsisten.

Follow Us
Reply 64# zaralove

period kot time period memang badan naik tapi itu sebab water retention jer

Reply 65# Akuler

tak per jgn tensen sgt..rilexlah..kengkadang kalau stress pun tak elok....
akak nak rekomen, buat exercise 3 kali seminggu, tak kira aerobik ka, jump rope ka, jogging ka tapi buat sampai 45 minit baru boleh bakar lemak. makan pulak kalau serious nak kurus kena kurangkan karbo pada kadar 20-35g sahaja. makan byk sayur dan ikan/ayam/daging. minum susu slim diet 2 for meal supplement. jgn makan jambu, tembikai, pisang, betik, epal, anggur sebab tinggi gula dan karbo.

buat pelan pelan...tapi kena kuatkan semangat..kalau hangat hangat taik ayam..tak akan boleh berjaya..

Reply 65# Akuler

ko punya bdn mcm aku ler..actually xde la gemuk..berisi je nih..tp utk org pendek mcm kita ni{:4_192:} ..harusla berat bwh 50kg..br nmpak cun..walaupun tak cun..and confident level pun ber+++

nak kurus nih kene ader motivasi, disiplin & semangat yg tinggi ... lagi bagus klu buat secara grouping utk bersaing secara sihat sesama sendiri ... kat board bft dah ader org buat

ade satu produk boleh wat badan kurus dan sehatkan badan..klu ade penyakit pun boleh cure skali..

ade satu produk boleh wat badan kurus dan sehatkan badan..klu ade penyakit pun boleh cure skali..

Dulu b4 kahwin dan beranak dua, berat ku 45kg dengan ketinggian 154cm. La ni dah 65kg, bila jumpa se ...
chemun Post at 24-11-2011 11:17

kes ko sama mcm aku. Berat ko ngan tinggi ko pun sama cam aku. Aku dah anak 3. Aku hangin sbb bila kengkawan jumpa
cakap aku gemuks. Walhal dah 10 tahun x jumpa pastu aku ni dah anak 3. Logik la kan kalo gemuk pun. Takkan dorang budget akku slim melim mcm 10 tahun lepas. Siap tanya....ehh..dah berapa bulan ni??? Issshhh..... Langsung aku x mood nak borak. Huhu....

Pastu aku hangin tul bila kengkawan yang dah 10-15 tahun tak jumpa, bila jumpa balik benda pertama yang dia tanya..'ee...gemuk ko sekarang..' Rasa cam nak hempuk. Takde soalan lain ker nak tanya?:@

hi...just wanna know how serious is your asthma..
eragon Post at 28-11-2011 20:35

hi eragon.....

eberiday i kena asma attack...dan setiap pg gak ler i kena sedut gas..kalo tak sedut sampai lunch je dada i dah ketat...nafas dah tercungap2..

Reply  hAzEL^nut

byk kan jalan
sitisitu25 Post at 28-11-2011 11:43

hehe yang ni masalah terbesar ni..
dulu iols tak bizi sangat, petang2 jogging..asyik masuk kuar hutan, pegi hiking..best giler..

tapi, sekarang..lot of things to do.. huwaa.....tak dan nak bersenam bagai.. sedar2 jek, hari dah malam..
dah kul 12 --> waktu wajib untuk iols tido.
tapi, sejak 2 menjak ni..sokmo aje tido lewat dari kul 12. grrrrrrrrrrrrrr~

tolong la kembalikan zaman kegemilanganku dulu!!

buat exercise Pilates...very good tau
norbaya Post at 28-11-2011 19:41

pilates tu kena attend class tak? kalo boleh ikut cd je bole la.sebab iols bizi ler..keje..

ni pun sempat main badminton jek 2 kali seminggu..tu pun, kadang2 skip..
main badminton takleh kuruskan perut eh?

Reply 75# hAzEL^nut

da kawen ke?

Mak Teman punya diet :

Makan nasi pagi petang siang malam TAU SYARATNYA makan dalam piring jer tau kunyah perlahan-lahan, satu suapan tu dalam 5-7minit, baru telan masuk perut... cukup setengah jam kamu dah kenyang... INI SANGAT PASTI

yang paling penting adalah SABAR.....

Reply  hAzEL^nut

da kawen ke?
sitisitu25 Post at 29-11-2011 13:24

belum. single mingle.

Reply 79# hAzEL^nut

huh..apa yg bz sgt kekdahnye? belaja lg ke? part time study? jom teman mek pi gym..mek takde kwn{:4_182:}