CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: reyust

Gaji SBPA 2012. Pekeliling Baru Bulan Disember Ini!!

klo bab naik ikut pencapaian,aku sgt2 tak stuju sbb aku jenis bukan pandai ngampu...cm ada cikgu kat ...
elnor_81 Post at 1-12-2011 17:26

masak la sape2 yg x pandai ngampu bospasni, aku mls la nak wat keje lebih......aku bukan jenis kaki ngampu pong......haishhhh

Abu Bakar Haji Abdullah, KPPA

Saya amat menghargai kawan-kawan yang tidak jemu memberi pandangan di FB saya ini. Jadi istimewa untuk rakan-rakan sekelian, berikut adalah gaji SBPA bagi:-
Gred N5-1 (SSM - N11) 850 - 2390 kgt 80
Gred N4-1 (SSM - N17) 955 - 2780 kgt 95
Gred N4-3 (SSM - N22) 1920-3530 kgt 115
Gred N3-1 (SSM - N27) 1410-4185 kgt 145
Gred N3-4 (SSM - N36) 3035-5555 kgt 180

Dalam masa yang sama janganlah lupa mengenai 1/2 bulan gaji atau minimum RM500 yang akan diterima pada bulan Ini.

Like · · Share · 2 hours ago via mobile

ini je yg berjaya dikongsikan

lmbt plak pekeliling ni nk kuar...tp kalo betul la kenaikan based on skt mmg msk la, dh la bos aku 2 asyik moody je memanjang koser sgt nk ngampu bgai

geng2 pengurusan tertinggi je aku rasa ikut SKT..
yang P&P dan bawahan mesti dia guna tangga gaji je. kalau semua nak ikut SKT, baik tak payah buat tangga gaji dalam SBPA ni.. cakap je, prestasi ok, naik 5%-15%..  prestasi average gaji tak naik, skt tak memuaskan kena kaunseling, tak ok jugak kickout..

yg pasti juruteknik akan naik j27 yg mana N1 / R1 akan dijumud ke gred 11..yahoo

beh aku tak caya. aku rasa kenaikan gaji macam zaman paklah dulu je.

Follow Us
owh...sennag jela lepas neh. tak payah la nak keje rajin sangat. wat ala kadar je. nak2 pulak yang kaki ampu....terbaeekkk la kau!!! bukan kipas lagi dah...siap hala aircond kat bos lagi. dapat la markah tinggi. yang siap ada kroni lagi la macam haram. kerajaan oh kerajaan... servis lembab, kroni, ......pls la improve!!!

Aku sokong exit policy

n aku sokong kenaikan gaji untuk staf yg ada diploma degree masters tp kerja pakai spm j
sbb kt opis aku nih ramai staf yg ada diploma dpt gaji level spm
tp keje diorang mmg superbbbbbb
24 jam bila tipon konpem available

Reply 108# alinone78

sokong 100%. setengah golongn atasan kaki menampu, kaki bodek, kps bontot boss je kje diorg. kje pej xde la hbt mn. suh org bwh je yg wt. lg sng lenang la kaki ampu suma ni

Aku sokong exit policy

n aku sokong kenaikan gaji untuk staf yg ada diploma degree masters tp ker ...
alinone78 Post at 3/12/2011 11:10 PM

he3x.. best la.. jawatan N17, tapi gaji N29 (betul ke tah aku cakap ni).. tapi, kerajaan dah tetapkan, setiap gred jawatan ada syarat kelayakkan dia. so, kalau kita dah over syarat kelayakkan tu, kena la mohon jawatan lain. tu pun kalau diperkenankan.. kalau tak, lepas ni ramai la siswazah yang mohon N17, sebab keja simple dapat gaji siswazah..

p/s: aku tak komen pasal siapa rajin ke, sapa mengulo or tak tahu buat keja ek.. just komen on penjawatan je..

geng2 pengurusan tertinggi je aku rasa ikut SKT..
yang P& dan bawahan mesti dia guna tangga gaji  ...
joeyss Post at 3-12-2011 16:24

aku mcm nak setuju dgn ko...
geng2 pengurusan tertinggi lar yg kena based on SKT sbb diaorg yg buat perancangan,
puak bawah2 nih hanya sekadar pelaksana je...kalau objektif tak tercapai kena salahkan org yg buat perancangan tuh...sbb pandai rancang tapi tak pandai nak manage dan monitor

he3x.. best la.. jawatan N17, tapi gaji N29 (betul ke tah aku cakap ni).. tapi, kerajaan dah tetapkan, setiap gred jawatan ada syarat kelayakkan dia. so, kalau kita dah over syarat kelayakkan tu, kena la mohon jawatan lain. tu pun kalau diperkenankan.. kalau tak, lepas ni ramai la siswazah yang mohon N17, sebab keja simple dapat gaji siswazah..
joeyss Post at 4-12-2011 00:50

over the top la kau nih. gred 17 nih minta boleh upgrade ke setakat gaji diploma saja, itupun jika ada diploma. gred 27 pulak boleh upgrade ke gaji ijazah. skim perjawatan lama sudah lapuk. entah warisan dari zaman 70an dulu. kelayakan minimum PMR pun patut dihapuskan dan diganti dengan minima SPM.

gilerrrrrrrrrr la.....gaji diver sampai 3k....betul ker,,,,,,,,,

based on hangpa punya respon2 kat sini pasal mengampu/kipas etc etc...
aku rasa mmg performance management system bg government pasni memerlukan byk improvement...

samaada mmg system yg akan diubah, or orang yg akan diubah...

at least, benda yg confirm; utk tahun yg pertama execution will be a disaster

he3x.. best la.. jawatan N17, tapi gaji N29 (betul ke tah aku cakap ni).. tapi, kerajaan dah tet ...
joeyss Post at 4-12-2011 00:50

ye betul tu cik joeyss, mana2 staff walaupun ada diploma atau degree kalau mohon sebagai N17 gaji tetap ikut skil N17. Tak boleh ikut skil diploma atau degree. Itu syarat2 yang telah ditetapkan. kalau nak dapat  gaji diploma kenalah mohon untuk jawatan N27/N32/N36/F38

over the top la kau nih. gred 17 nih minta boleh upgrade ke setakat gaji diploma saja, itupun  ...
TarzanSiam Post at 4/12/2011 07:57 AM

ahak.. over the top ke? aku just bagi pandangan.. sebab aku cakap mengikut skala gaji lama.. lain la kalau gomen dah rasa nak upgrade kelayakkan kemasukkan ke dalam skim perkhidmatan awam, (tapi benda-benda ni mungkin terjadi jugak one day kan).. dan aku pun teringin masuk gomen, kalau aku ditawarkan jawatan kerani ke, PRA ke dengan gaji diploma atau ijazah yang aku ada.. peace

lepas ni PAP pun akan bertukar jawatan...

PT still PT...

yuppp...mayb gomen akan bua ...
cmf_raudah Post at 2-12-2011 08:29 AM

PT still PT yg wat draf surat (ni biasa la kan) yg aku nk nyampah tu fotostat sendiri (boleh lg) paling tak tahan, htr surat sendiri .. PAP seme naik minyakkk.. dok dpn pc lyn fesbukkkk... kalo ada mende urgent tu, kalo kita tak htr sendiri mmg tak lepas laaa.. tak htr kang, kena marah ngan bosss.,.. aaaa.. pernah skali aku hulur rm5.. baru dia nk gi...

lps option OMPD/PTR... dh menambahkan PT
ni skrg lg laaaaaaaaaa... melambak2 PT.. tp yg trok PT yg sedia ada tu jgkkkkkk...
keje demand..seme mende tak pandai... bukan nk blaja...

Reply 98# surwanis

cam haku, mmg jenis tak pandai nk kipas segala.... yg jd kelemahan utama aku adalah akuu ni tak pandai nk bermuka2..
cth kalo aku tak suka bos tu, wpon aku tak ckp, tp seme dh nampak kat muka aku... aku takleh nk elak... dari situ org dh tau ape yg aku tgh rasa.....

aku tka kisah kalo dpt yg 8% tu je.. janji jgn takde kenaikan lgsg sudah..
yg sgt aku bengang, aku takleh dpt APC thn lps dgn alasan aku pernah dpt ms aku kat jabatan lama... motip????
dengkiiiiiii!!!!
hahahahahaha....

aku rasa cam tka merasa je nk dpt yg 15% tu

PT still PT yg wat draf surat (ni biasa la kan) yg aku nk nyampah tu fotostat sendiri (boleh lg) ...
nzhass79 Post at 4-12-2011 10:14

Orang sama dengan yg ada kt opis kitorg ker???
Yang kat opis aku lg dasat.. semua kitorg kena buat.. sampaikan tertanya2.. apakah tugasan dia..
dari nak siapkan bayaran, cop sana sini, hantaq kat atas untuk approval, masuk dalam buku payment semua kami kena buat sendiri..
adakah meniaga kuih karipap, kuih pau segera tu masuk dlm SKT??
atau meniaga biskut raya masa time nk raya sampai penuh bilik mesorat kitorg ngans stok biskut masuk dlm senarai tugas juga?

paling xmenahan.. kalau bab cuti.. dia punya cuti, dia xrekod.. padahal sokmo bercuti hihi..

tapi bila mai kat evaluation : buat leher patah ngan boss.. (konsep dh tua & harap dapat pencen dgn gaji yg lebih tinggi!)

Reply 14# wirazam

" Peg Tadbir dan Penolong Pegawai pun boleh disatukan..."

tak lambat pegawai tu pun kena buang keja gak sbb selalu kene komplen keja tak buat...