CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

SENARIO.....movie terbaru SENARIO XX...

seribulan

mlm td punyer episod mmg lawak giler........
nak2 time azli ngan mazlan lakon kan watak awie ngan erra.......
sampai sakit perut aku tergelak.....
ko nengok tak mlm td nyer episod seri????

nampak gayer nyer aku ngan ko jer la yg still setia kat board ni.....
kah kah kah kah kah kah kah kah.........
and....and....and.......engggggggggggggg(enjin keter)
ko understeng hok seri????!!!!!!!:stp::eek:

apa sangatlah lawak senario tu??? makin lama makin hanyut... lawak slapstik.... (betul ke ejaan ni??). yg ok apek tu aje.... yg lain mengarut aje lebih!

[ Last edited by chekshu on 4-9-2003 at 10:55 AM ]

chocolate This user has been deleted
BYJ.. ko peminat fanatik Senario ke ? Meh High-5 ngan aku !!! hehehe
No doubt la dorang nya sitcom kekadang pun memang ada slack sikit, bukan senang nak kasi orang gelak, what's more dorang dah 6 years... aku rasa dorang pun kekadang dah takde idea apa lagi nak buat...but then cam apa ko cakap tu lah, mana ada lagi artis Malaysia yang selamba giler cam dorang.... whatever it is, they're still fun to watch... ni pada aku la...
the past 2 sitcoms ni... yang pasal 'Kambingku Tom Cruise' &.. yang baru lepas ni 'Semangat'.. pada aku memang lawak... nak2x yang semalam nya la tu.. bab si Azlee & Mazlan berlakon ala2 Awie & Erra kat Sembilu..... tak bleh tahan betol aku ! *lol*  Si Azlee ni amende everytime kalau dia imitate si Awie.. sure dia hayunkan tangan dia cam tu, cam orang cacat je... keh keh keh......
bab dorang direhatkan for 6 mths tu... aku rasa coz la ni dorang sibuk nak buat telemovie & filem baru agaknya.... so maybe next year baru dorang start rekording balik... but dun worry (to BYJ)... they've got enuff sitcoms to fill the Senario time-slot for the next few months.. till next year... so its not as if there won't be any Senario sitcoms for 6 months... i dun think tv3 will do that...
peace...

chocolate

Originally posted by chocolate at 4-9-2003 12:12 PM:
BYJ.. ko peminat fanatik Senario ke ? Meh High-5 ngan aku !!! hehehe
No doubt la dorang nya sitcom kekadang pun memang ada slack sikit, bukan senang nak kasi orang gelak, what's more dorang dah 6  ...

Give me HIGH 5.......yeahhhhh...
cayalah ko chocolate.....aku igt kan aku ngan seri jer yg setia kat board senario ni.......:stp:
tp mmg tul la aper yg ko ckp kan tu....
dah nam thn dorang nak kasi org gelak....bkn kejer senang tu wooo...
setakat buat lawak sangap.....mmg senang arrrrr....
aku mmg peminat fanatik senario dari dulu lg....aku peduli aper org nak kater lawak dorang tu splastik ker,bodoh ker,...
bg aku....janji rock!!!!!!!!!!
tp aku hrp sesgt la....suggestion tv3 tuk henti kan dm 6 bln tu,....dikurang kan ckit la month tu....sebulan duer... ok kot????!!!!
slot mlm td....best kan????!!!!!
tetiber lak t'igt:stp::stp:...."kenaper???x biaser ker??

seri.......

mlm td ko nengok tak senario????:re:
ntah2 cd boring aper lg la yg ko tonton kan????

merdeka....merdeka.......merdeka.......

hehehe.. aku selalu gak baca, cuma jarang post je.. bila rasa nak post baru aku post la...
kira ko dah lama eh minat dorang.. sejak dorang muncul ke ? aku start minat giler... 2 years ago.. in Jan 2001 la...start nengok vcd consert dorang kat harbour pavilion s'pore tu lah... teruih sangkut... heran gak aku...coz dulu aku ni gila amat kat bollywood...! sesungguhnya... senario is the only malaysian artis yang aku minat giler...haha.. amacam lawak tak ?...
sama la aku, peduli apa.. dengan orang cakap, lawak dorang lawak bodoh la, slapstick la, etc... janji dorang masih boleh buat aku gelak kira ok la tu... lagipun aku nya orang ni jenis senang gelak, tu pasai la....la ni pun aku masih teringat sitcom dorang semalam.. geli hati betol uh...esp part azlee & mazlan la....selamba je muka satu2...tu satu hal, rambut dorang pun aku tak ole tahan... apa pesen entah...qua.. qua.. qua.....
tapi aku heran gak, sungguh pun orang cakap lawak dorang makin kureng la, makin tak best la.. tapi nengok la rating dorang kat tv3.. still in the top 10.. oh correction... most of the time their sitcom always top the list ! caya la....
eh pasal '6 months' duration tu..kan aku dah cakap.. ko tok sah risau bab tu.... nanti aku try selidik..ok? jeng jeng jeng.. ting.. ngling.. ngling.. ngling....

Follow Us
Originally posted by seribulan at 3-9-2003 09:08 PM:
ni tgh berforum sambil tgk senario...bercabang otak...hhehehehh....

ps...tunggu LANG BUANA bila nak kuar...AKU KAYA THE MOVIE kuar 4 september nih...teringat si jeslina...ABANG YAAAASSSIN...ngan ...

up there is your answer....

and..ENG..ENG??? bulan slow la... don't get it???:stp::stp::stp:

HotGuyinUSJ This user has been deleted
Originally posted by fly_in_d_sky at 7-8-2003 12:08:
aper best tgk cite cam senario tu ...
skit2 terjerit cam beruk makyeh ....
lawak pun dah tak seberapa ..
senario nie kene gi camping sebulan ler cari idea n make sure l ...

Wa setuju!!!

Originally posted by seribulan at 4-9-2003 06:05 PM:
up there is your answer....

and..ENG..ENG??? bulan slow la... don't get it???:stp::stp::stp:

tu kan rangkap kater antare wahid ngan apek..
time tu si wahid nak countdown tuk start kan lakonan si azlee ngan mazlan..
ko ni cam x nengok jer seri...........:eek::re:

chocolate

cayala chocolate...aku lak minat giler kat senario ni sejak ader hamdan ngan ilya lg...
kire2 nam tujuh thn yg lepas la.....
senario ni dulu ader cam2 hal yg berlaku,...tukar ahli la....personally problem la....cam2 lg la..aku pun dah x igt..:stp:
maser apek br masuk dlm senario ni,aku x baper gemar ngan lawak yg apek bwk.....tp sejak 1,2...thn lepas.......kire apek ni la yg paling best giler..
aku respek kat kump senario ni..walau pun byk problem dorang,tp alhamdullillah la...sampai skrng ni, aku nengok senario still the best sitcom dlm byk2 sitcom kat m'sier ni..ko pun tau rating dorang tiap2 minggu camner kan!!!
kalo ko nak tau, aku ni pun jenis yg suker ketawer tau....bg aku ketawer tu bender paling best dlm dunier ni....yang penting hepi,hepi,hepi.....
aper pun,aku hrp senario akan still success cam skarang ni..kan? kan? kan?
eeemmm...minggu dpn nyer episod lawak giler aper lg la yg dorang nak buat agk nyer????:stp::stp::stp:

p/s aku ; ko check tul2 tau psl suggestion tv3 tu...pepehal ko bg tau la kat aku..jeng jeng jeng.....misi penyiasatan bermuler...:2cool:

hehehehehe

aku tak tahan gelak tgk senario rabu lepas... terutama sekali bila Azley ngan Lan jadi Awie ngan Erra dlm filem yg dia org kena berpisah. Hampeh sgh. Apek lak spt biasa, maintain lawak, bila dia jadi mamat kelantan dlm citer ni. Ditambah lagi dgn Ravi (pi mai pi mai tang tu), bertambah lagi lawaknya.. hehehehe

aku rasa diaorang tu dah kurang sikit terjerit2...
adalah sikit perubahan yang tidak memekakkan telinga...
kalau dulu tu si wahid asyik ler terjerit2 macam hantu gila meroyan...
tapi skang nie dah tak jerit2 lagi dah...
macam tu ler besh lawak selamba...tapi memang aku suka azle ngan lan punyer lawak awie  & era tuu...,teramat menyanyat hati betul...apex memang maintain lawak...tapi tak tau lagi buat nyer episod akan datang si wahid terkena histeria lagiiii ..

wow...makin meriah topik yg dulu sepi nih...cam kat studio shooting senario jer...welkam welkam..

BYJ

oh... pada aku apek masa dulu2x pun ok gak, aku memang suka lawak dia dari dulu lagi, 1 thing.. dia ni cool abis la.. selamba je.  mungkin dulu pasal, dia tak banyak dapat opportunity, so orang lom tau lagi keupayaanya.. nah sekarang ni dah terbukti dah kehebatan nya....aku rasa ever since Yassin out from Senario baru dorang focus on Apek..tapi kalau for me, sumer aku minat la dalam group tu, sama Yassin sekali...
aku kalau sitcom dorang memang tak ole miss nya.. siap record lagi uh... hehehehehe...
eh tapi a few months ago.. aku baca Media Hiburan... ada int. with Suffian Isa.. katanya.. mungkin dimasa yang akan datang Senario akan tukar anggota.. yelah takkan la anggota yang sedia ada sekarang ni nak buat sitcom sampai bila2 kan.. tapi tu aku rasa lama lagi la....it better not happen soon....
this year sitcom raya, dorang buat outdoor location, kira tak buat kat studio cam tahun yang sudah2 la... nak tau gak ni.. apa tema dia...

Uh ? wahid selalu terjerit jerit cam hantu gila meroyan ? hehehehe..... aku rasa mungkin dia kena ikut script la... uh nengok yang baru lepas ni nya ep. cam serious sikit gitu watak dia... keh keh keh... actually kalau korang follow betol2 sitcom Senario ni.. at times dorang ada gak bawak watak cam serious sikit.. tapi tak selalu la....

dulu senario memang julia tunggu2 lawak2 dia leh buat kuar air mata tp skg lawak dia dah kureng x tgk pong x rugi la nie nak harapkan apek sorang ajer buat lawak yg azlee entah hape ajer....ada episod yg kelakar ada yg tak...kalao yg x kelakar tuh julia malas nak tgk buat2 sibok kat dapor basuh pinggan ke mop lantai ke dari nengok lawak merapu diorang tuh......

apek la ni..laku jadik hero...tu la kot...mungkin dia nak concerntrate ngan filem n vcd plak..

mmg betul dulu lawak dia sampai nak pecah perut gelak skang nie ampeh....lawak dia. apek pun boley tahan la sket. dowang nie mcm dah kurang modal nak berlawak..

biasa la..6 tahun...telaga pun kering...tokeh balak pun boleh bangkrap...

Originally posted by seribulan at 6-9-2003 10:06 AM:
biasa la..6 tahun...telaga pun kering...tokeh balak pun boleh bangkrap...

hanyer yg ikut citer senario ni jer yg tau cam ne bebudak senario ni berhempas pulas nak cipter idea yg giler2 tu.......
igt senang ker? dah la tiap2 minggu nak kasik org gelak!!
kalo aku pong leh jd gile meroyan cam wahid tu....