CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Kisah Tragis Kehilangan Pelajar Tajaan Petronas (Edisi CSI CARI)

bertabahlah.tp,ini mmg realiti jd doktor.stadi payah.fee nak belaja mahal.bile kerja,gaji tak by ...
geenie Post at 13-12-2011 12:34

Jadi guru lagi bagus. Kebajikan terjamin. Ada usul kena kerja lebih masa sikit, Persatuan Guru Guru akan mula bantah, dan Gomen dengar .  Jadi doktor spital Gomen, jangan harap ada badan yang berani nak bantah terang terangan, setakat di level hantar surat kat paper/online aja lah ..Lepas tu Gomen masih berlakon suci kehairanan, kenapa bilangan doktor masih tak cukup cukup?

Doktor gigi pun ada oncall nya, tapi tak lah hazab macam doktor perubatan.

Kalau saya seor ...
RedDevils Post at 13-12-2011 12:34

mcm tak ramai veterinar/klinik haiwan.saya tgk,kos hantar kucing pegi inject pn mahal.tapi,terfikir,kenapa tak ramai yg mahu jd doktor hewan.tak glamour,barangkali?

di indon pun banyak pelajar msia yg amik medic..n fee nya lebih murah..kenapa ramai pelajar yg memilih utk sambung di negara omputih?adekah kerana lebih glemer?saya lihat ramai teman2 sekelas dulu yg amik medic di indon..now dah berjaya..keje kat private spital mcm pusrawi n pantai

Jadi guru lagi bagus. Kebajikan terjamin. Ada usul kena kerja lebih masa sikit, Persatuan Gur ...
RedDevils Post at 13-12-2011 12:37

lekas2 la doc red tukar propesyen jd tenaga pengajar

Tajuk benang conpius betol...anak bakal doktor...ingatkan bapak dier bakal doktor...
qidrani87 Post at 13-12-2011 11:47

tak sume org faham mcmane ko tak faham.........

patutnya tajuk 'bekas pelajar kedoktoran hilang di dublin'
TT kan saje konon nak jd mcm metroseks lariskan thread dia

Follow Us
mcm tak ramai veterinar/klinik haiwan.saya tgk,kos hantar kucing pegi inject pn mahal.tapi,terfi ...
geenie Post at 13-12-2011 12:37

Kalau zaman sebelum 80an, boleh lah dikatakan nak buat medic sebab nak glamour dengan profession itu, dimana kalau di Malaysia pada zaman itu, doktor doktor amat dihormati. Namun bukan sekarang. Dan niat utk belajar sesuatu bidang tu, harus diperbetulkan.

Kalau belajar medic sebab nak glamour, maka glamour lah yg akan dapat.
Lagi satu, mungkin tak ramai yg nak buat bidang veterinar sebab tak cinta haiwan...ataupun penggeli dgn haiwan.
Tapi memang betul, demand di bidang veterinar ini memang makin tinggi, selaras dgn kesedaran ummah menghantar kucing anjing mereka utk pemeriksaan.

di indon pun banyak pelajar msia yg amik medic..n fee nya lebih murah..kenapa ramai pelajar yg memil ...
KIM.mafia Post at 13-12-2011 12:38

Selain di Indon, fee di negara macam India, Pakistan, Russia, Ukraine, adalah jauh lebih murah. Malahan ada yg buat medic di Filipina.

Namun bila belajar di negara negara ini, kena pastikan status universiti nya, dan accreditation nya bagaimana, supaya tidak merana kelak dikemudian hari.

Kalau zaman sebelum 80an, boleh lah dikatakan nak buat medic sebab nak glamour dengan profession ...
RedDevils Post at 13-12-2011 12:54
Masa 80an dulu ramai budak budak Melayu yang masuk universiti hilang.

Bila mak bapak depa cari depa dah masuk Arqam. Sian mak bapak depa. Nangis pon dah tak guna sebab tak reti jaga anak.

nombor pertama ini UK udah laksanakan visa kah?
setahu saya dahulu UK hanya gertak dan  be ...
Vokuro Post at 13-12-2011 10:46

ye,setiap kali Menteri Luar ke UK pergi pujuk kerajaan UK. Sebab? Kesian mak ayah budak2 MARA yang nak kena
bayar Visa RM1200 sekali masukUK nak lawat anak mereka, padahal melayu tak ada niat nak HILANG kat UK
Ini semua perbuatan kaum Cina-cina Mesia.

Baca akhbar The Star November,corespondent di London ada cerita ALMOST EVERYDAY ada at least seorang
kaum Cina Malaysia yang tiba di UK, tidak dibenarkan masuk dan terus dihalau pulang dalam the next flight.

Betapa najis nya kaum Cina Malaysia di mata kerajaan UK.

xde ke geng porem nak wat CSI

kesian nya parentsss dieee bertabahlah pakcik sob3

kesiannya..moga dia slmt di sana

Post Last Edit by anissa_kyra at 13-12-2011 13:18

dah setuju nak amik pinjaman, pepandai la bertanggungjawab. aku pun salah seorang penerima pinjaman boleh ubah petronas nih jugak. dan sume klausa dalam perjanjian tuh, semuanya bagi benefit pada petronas. tak ada satu pun bagi benefit pada peminjam. dan di sebabkan takut kena saman macam nih la, aku tunggu offer keje dari petronas sampai aku reject offer2 lain, lepas tuh petronas reject aku, pastu aku sampai sekarang menganggur tak de kerja lagi dah nak masuk 8 bulan. sume nye petronas punyer pasal.

sian kt parents...kt mesia x leh blaja ke

Reply 94# anissa_kyra

ya betul tu...

kawan aku pas spm dpt juga biasiswa petronas then smbung study kt UK....pas 3 tahun balik keje dgn petronas pas 2 tahun MISC lak beli ...pastu ntah apa cita...sebab kawan aku tu x best keja dgn MISC sbb gaji sket banding dgn petronas...dia larik g UK balik...pastu suma pakat nak saman dia...sebab dia belom abes kontrak keje 5 tahun...apa yg aku cita ni adalah apa yg dia cita kt aku....yg lain2 sebaliknya aku x tahu la pulak

berbalik pada cita tadi...mmg ada kes camni...student fail @ x bole bawak subjek...pastu hilang....antara sebab dia hilang adalah sperti berikut:

1. budak hilang dapat keje kat sana...so enjoy life makan gaji.
2. budak hilang nak balik tapi takut kena bayar pinjaman, kena bambu dgn mak pak, malu kat org kg
3. budak hilang dah ada gelfren/fam angkat kat sana...
4. budak hilang menumpang dgn bebudak mesia lain...(ini byk kes ni....jenis degil xmo blik @ xde duit nak balik )
5. budak hilang da g merantau negara sebelah...pastu lepak sana

banyak hape budak failed study pastu melepak kat sana....selamba aje keje jaga wayang keje kat shopping mall keje cleaner...bole idup gak

Rate

1

he was in my batch..i think i kenal dia...dia ok jer dulu dulula

Kalau zaman sebelum 80an, boleh lah dikatakan nak buat medic sebab nak glamour dengan profession ...
RedDevils Post at 13-12-2011 12:54

makin tinggi,eh? elok la jugak.moga lepas ni,mahu hantar kucing/anjing/arnab utk pegi injek tak de la kene sampai rm80 sekali injek

ye,setiap kali Menteri Luar ke UK pergi pujuk kerajaan UK. Sebab? Kesian mak ayah budak2 M ...
jalakpura Post at 13-12-2011 13:03

perlu ke mak bapak pi lawat anak kalau x mampu?sanggup bergolok gadai semata2 nak pi tgk anak kat negara omputeh sana

Reply 91# True-X

kannn? networking geng porem ni hebat. klu try buat CSI, mana tau bley jejak smula budak ni