CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perang_sivil

Pizza Hut vs Domino Pizza

Reply 58# CikTigger

Oh, video Kepc letak ayam kat tapak kasut tu pernah tengok. Jijik siot. Habis tu, kalau dia salah kita kena tegur baik-baik jangan poyo-poyo cenggitu? Kita yang bayar, dia yang salah memang patutlah kena marah. Kakak aku dulu tunggu SPM kerja Pizza Hut pun dia kata penat. Dah la kerja dengan PATI, hihi.

Reply  CikTigger

Oh, video Kepc letak ayam kat tapak kasut tu pernah tengok. Jijik siot.  Ha ...
evlinne Post at 30-12-2011 10:08

terpulanglah... mungkin bolh tegur secara berhemah kot..

if kita pon, ada org dtg tegur sambil marah2.. mesti kita sakit hati kan even itu salah kita..  

Reply 62# CikTigger

Oh, tapi ai ni kekadang molot longkang hihi. Ai pun pernah marah budak kerja counter Pijja Hut walaupun ai budak sekolah menengah. Muka dia senget benget lepas aku marah dia, wahahahahaha. Siapa suruh tak dengar cakap aku?!

Reply  dr.R

Pakcik minat piza sangat-sangat ke? Setiap kali pergi thread piza, mesti ada nama  ...
evlinne Post at 30-12-2011 09:54

Pakcik memang suka makan la Nak, semua thread makan pakcik sibuk mengomen kalau ada pengalaman baik atau buruk. Al maklumlah selagi pakcik masih sihat dan selagi "mempunyai kadar metabolisme yang tinggi + selera makan yang besar" macam Anak juga kan (kat Bod Doktor tu ), selagi itulah pakcik makan makanan fast food ni. Nanti kalau dah badan naik pakcik diet lah balik, catu apa yang patut dan lebihkan perbelanjaan pada supplement dan vitamins pula.

Reply 58# CikTigger

Fenomena nie memang betul pun..Dari pengalaman aku la, sebab aku pernah kerja kat Pizza Hut dulu so aku pernah tengok benda nie.. Aku memang terkejut sangat weh, depa semua leh buat macam tue.. Aku bila tengok customer tue makan piza yang telah di bubuh extra seasoning nie terus meloya tekak aku.. Sekarang bila aku nak makan dekat restoran mana-mana aku takut juga orang buat benda yang sama.. So sebaiknya aku akan cuba be polite, tapi kalau ada benda yang aku tak puas hati aku tetap akan cakap juga la.. Yela kita kan pergi makan, kita bayar apa so kita patut dapat benda sepatutnya la...

Walaupun pernah kerja kat pizza hut aku lagi suka domino sebab servis memang cepat.. Aku selalu order delivery paling lewat pun 5 min jer, tue pun aku tak kisah sangat la sebab depa bagi cupon free...hihihi.. Tapi kalau pizza hut janji 40min, sejam baru sampai..

Macam waktu aku kerja pizza hut dulu, depa akan kurangkan semua ingredient dalam pizza depa.. Sekurang-kurangnya separuh wei, cam cheese sepatutnya 1 scope tinggal half jer, semua nak save cost.... Aku kadang-kadang bila saja2 melepak kat kitchen aku wat pizza memang ikut chart la..Orang kitchen tengok jer pizza aku buat melimpah ruah dgn cheese, aku cakap la customer byr tue, chart ckp buh 1 scope aku buh banyak tue la.. Then aku blah..hahahaha.. Macam soup dia pun suppose to be kena buh susu, but nak save kan cost depa tak bubuh susu.. Time aku buat soup aku p amik susu dalam store senyap-senyap aku buh jer diam-diam..hahahaha.. Barulah soup tue penuh berkrim n lazat jer.. Nie tak, cair semacam jer...

Rate

1

Reply 65# pipi_gebu

save cost?? manager yg suruh ke?? mak aihhh..ni kalau kira keberkatan rezeki,x tau nk kata laa..sndiri buat sndiri mau ingat la..to those of ur fren n whoever yg penah bagi customer mkn ludah,bnda2 jijik bagai..ingat la..mmg ko akn rasa lega sbb dpt kenakan org tuh tp esok lusa ko lom tau lagi cmner..aku harap2 sgt spesis diorg cmni mati dlm keadaan azab..dosa besar wehhh bagi org mkn bnda2 cenggitu..

Follow Us
ai klu dine in pi pizza hut coz spaggeti meatballs n mushroom soup die sedap n anak ai suke... tapi klu order delivery mmg akan order dominos... anak ai suka banana kaya tu... ai penah sekali jek dine in kat dominos... masa tu cuma ai ngan 3 org kawan jek... mmg meriah ler tempat tu kiteorg konker.... siap mintak memcm kat budak kaunter tu...

tapi antara dedua in term of delivery service, ai lagik suke dominoes... pizza die sedap ... ada chilli flakes pulak tu... pastu ai selalu order 1 jam awal... cam ai balik office 5.30, ai mintak die deliver around 7pm... coz balik umah sure tempuh jam bagai....so sampai umah around 6.45 tunggu jek budak dominoes hantar pizza... tak yah pening pala nak call utk order... pastu klu ada baki yang kurang dr 5 hinggit ai sedekah jek kat budak raider tu... sian dieorang...

p/s : husband pernah nak terlanggar raider dominos nih... sbb raider ni laju giler bawak motor... nak elak lambat 30mins tu kot...

Rate

1

Post Last Edit by evlinne at 30-12-2011 15:36

Reply 64# dr.R

Alamak pakcik stalk saya, malunyewww.   Haha, pakcik umur berapa asyik makan piza je. Tak gemuk ke badan? Kalau makan piza hari-hari, boleh tinggi tak? Sebab saya nak tambah ketinggian. *I'm short. stands at 5'4 only

dulu mmg suke pizza hut..
tp bila dah pekena dominos terus jatuh cinta..sedap sangat..
xpandang dah pizza hut..
terbaek ar dominos...

pengalaman x best mkn pizza hut :
1. kt jln ampang.. lps order, sup & air smp mmg cepat... tggu pizza dh 50 minit x smp2.. tgk org lain yg smp kendian dh dpt pizza so dh malas nk tggu lg dh... g kt kaunter bgtau nk cancel order.. casher kata x leh cancel order sbb dh serve air & sup.. apa lg, komplen la dh tggu dkt sejam tp order x smp, org lain ok jer.. dia check rupernyer yg amik order td x submit order tu ke kitchen.. hubby mmg berkeras nk cancel order & nk byr utk apa yg kitaorg mkn.. tp since salah diaorg, manager situ kata x yh byr utk air & sup tu.. nsb baik x yh byr cuma sakit ati gak la sbb diaorg x mtk maaf lgsg..

2. mkn kt jj seremban 2.. order stuff crust tp dpt yg biasa.. so komplen jer la.. diaorg ngaku silap wat & if nk tukar kna tggu lg.. since dh ada plan nk ke tmpt lain so x sempat la nk tggu lg.. kira nk mkn jer la kan.. tp dioarg ckp order dh print out as stuff crust, so kitaorg kena byr ikut yg dlm slip order.. aik.. maner leh cmtu kan... tp nsb baik gak la, diaorg rush wat pizza yg betul & bungkus utk take away.. pizza yg salah td kira FOC...

Rate

1

yup....klu delivery, domino mmg terbaik. klu restoran, mmg pizza hut la yg best sbb stail.

Tak tahu la aku ... Bagus la Meri Brown kepunyaan cina malaysia dah mengembangkan sayapnye ke dubai dan India, Ayamas dah pergi sana ke......

perang_sivil Post at 30-12-2011 07:33

Kalau tak tau diam sudah.

Betul..

Domins lg sedap banding ngan Pizza Hut. Pizza hut punya pizza tu tebal tepung je! Boleh nmpak isi dalam tepung yg x masak! Kalau Dominos ni pizza die nipis so x la muak makan bnyk tepung. Delivery pun cepat. Puas hati. Bru je 1st time rasa Dominos pizza time tengah bulan ni...sedap..

Reply  medangtamang

nanti turun JB boleh la ngeteh sambil pekena domino ekkkk Mod...
perang_sivil Post at 27-12-2011 21:53

ajak aku sekali

btw, aku mmg suka sangat dominos pizza ni..
pantas, cepat dan berkesan

hahah.. teringat aku gi makan pizza hut giant kelana jaya ari tu.. berjam tunggu pizza.. tak sampai2... pastu orang lain da abis makan, ktorang tak dapat lagi pizza.. suruh budak dia cek, dia kata ok.. lepas tu pergi tempat lain.. boleh ker??

bila da takde customer baru la ada sorang, manager kot. datang tanya .. lepas tu dia pergi cek, dia cakap pizza baru nak buat?? sakit nya hati aku.. benci nya kat pizza hutttttttttttt kj itttuuuuuuuuuuuuuuuuuu... geramm!!

Kalau tak tau diam sudah.
airwaves Post at 30-12-2011 19:08

Memang benarlah ko ni kaki penipu dan temberang.... sembang kencang mcm terrer tapi kosong mcm tong dram...

ajak aku sekali

btw, aku mmg suka sangat dominos pizza ni..
pantas, cepat dan berkesan
aziz79 Post at 30-12-2011 19:25

Hokkey..... Dominos ada byk branch ke kat JB?

hahah.. teringat aku gi makan pizza hut giant kelana jaya ari tu.. berjam tunggu pizza.. tak sampai2 ...
bawanghitam Post at 30-12-2011 21:14

Semoga pengurusan PIzza Hut dirombak ....

Post Last Edit by airwaves at 30-12-2011 22:27
Hokkey..... Dominos ada byk branch ke kat JB?

perang_sivil Post at 30-12-2011 21:57

Ternyatalah ko satu haram tak tau. Baru blaja order pizza ke dik? Syokkan tak payah tunggu mama papa bawak pi?

pernah dapat pizza hut hangit