CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: onizuka86

[Belanja]Pendapatan Kami yg Terhad.. Terpaksa Luahkan

smoga oni dimurahkn rezki n dpt untg byk2 ngn side income oni tu
miZtiQ Post at 14-1-2012 18:22

like

blazzard Post at 8-1-2012 10:16

letak icon semata pun dapat +5 kedit dari Mod

biasalah oni, dia nak ngorat kau kenalah pakai keta standard, mai tang nak kahwin mmg habuk pun tara ...
cmf_blingblings Post at 8-1-2012 12:10

aku pun beli gula skit je setahun.. tapi lebih skit la dari ko..dlm 2 kilo setahun..hahaha :p  milo, overtine ke hape semua takde.. hehe..  barang dapo beli skit2 je..selagi leh jimat..jimat.. takde nya aku nak beli santan berkilo2 masak lemak ..mahal..haha.. aku masak simple2 je..senang pun senang.. jimat pun jimat..
aku tak pakai astro.. rumah mak aku pun takde astro..walaupun tivi kat rumah mak aku cam sengal2 gamba dia..  kalau nak clear gamba..keluarkan duit skit... beli ariel tibi harga 200-300 tu.. siap pasang.. sekali je ko kuarkan duit..lepas tu tak payah dah nak bayar bulan2.. aku buat mcm tu..

sila la belanja ikut kemampuan..

sekian..

Rate

1

aku pun beli gula skit je setahun.. tapi lebih skit la dari ko..dlm 2 kilo setahun..hahaha  ...
gals2 Post at 15-1-2012 00:18

aku masih ada astro, pernah rasa nak disconnect tp tak jadi, cuma TV aku kotak besar, pernah nak tukar flat skrin tp....ahhh, buat apa nak bazir....aku bela kucing, org kata bazir, tp aku bukan bg makan friskies mahal tu, sesekali jah aku beli biskut kucing tu, selalunya makan ikan kembung grill..dua ekor ikan kongsi 3 ekor kucing...perlu aku bela kucing2 tu sbb rumah aku kat kampung, hutan banyak, takut ada ular ke tikus..

aku masih ada astro, pernah rasa nak disconnect tp tak jadi, cuma TV aku kotak besar, pernah nak t ...
cmf_blingblings Post at 15-1-2012 00:25

bela kucing tak membazir bagi aku..sebab ko mcm sedekah juga pada dia..orang kata..insyaALlah..ko akan rasa cukup dgn gaji dan rezeki bertambah kalau ikhlas bagi kucim atau natang pape mamam.. :p

sebenarnya..mak iol baru nak masuk 50 tahun..tapi dia gigih buat keje sambilan sana sini..ayah ku plak dah pencen.. tapi keje swasta.. kwsp skit sangat.. so dia stil lkeje macam2.. saya bantu la sekadar mampu pada parent.. dah suruh mak duk dediam kat rumah..mcm2 dia buat..mlm la.. pegi sana sini jual barang2... mcm2..hahaha

Follow Us
bela kucing tak membazir bagi aku..sebab ko mcm sedekah juga pada dia..orang kata..insyaALl ...
gals2 Post at 15-1-2012 00:40

alhamdulillah.....rasa makin murah rezeki, kucingpun tolong doakan sama kot

Reply  pinksarah
tatau plak
saya pon jrg borong bilis.
bese beli pon utk buat nasik lemak g seta ...
silica_SiO2 Post at 14-1-2012 13:00

org yang borong bilis ni, utk dimasak dgn sayur, buat sup bening, dan, perencah utama dlm buat nasi goreng (tumbuk bersama bawang2 dan halia).
tu, mil aku la tu. ikan bilis belah putih kot. tu, mahal. tapi, aku pun tak tahu hg sekilo brp. aku main beli jeee.
kalau kat kuantan, ada ikan bilis mata biru (aku yg panggil) tu mahal jugak dan ada musim. kalau musimnya,ada org jual mmg aku beli.

sardin, cap ayam brand mahal.  

kicap, brand habrahal ( kipas udang), mahal. tang kicap, xda kicap lain boleh lawan kebestannya. kepekatannya. mmg lazat.  

byk barang kering  mahal mahal.

kesiannya korang x tgk astro. ish... ish... ish...
umah mil aku, wp kg, ada astro taww.. siap ada siaran sports lg (tu, aku bosan tu).. dan, of course, salah sorang, anak dia bayar ler.
astro ni, tatkala boring2, sedap jugak tgk.  
tapi, lg byk tgk tv3. astro yg basic tak best sgt punnn. siaran astro yg berbayar jugak yg best tu-yg ada maharaja lawak. saluran movies.

aku dok menumpang umah PIL, tapi aku makan sedap2. he he he.  
umah kg jer.. tapi semua ada. nescafe, kopi apatah, teh serbuk, teh uncang, milo dan hot chocolate cadbury. dan of course ler, anak2 dia belikan. tapi, hot chocolate tu, aku punya. he he he

Reply 150# missmarvolo

hehehe...sorry lama tak jengah sini...alhamdulillah...sekarang oni dah buat part time biz online...biz online barang handmade dengan dropship brg org...so far alhamdulillah...

thanks uol semua sebab bagi pendapat dan tunjuk ajar...

Reply 152# silica_SiO2

mungkin barang dapur kat lain-lain tempat lain2 harga...

oni punya belanja dapur rumah sendiri dalam RM 150++ jugak la...
tu pun beli brang2 kering je macam sabun basuh semua tu...
tengok dalam troli sikit je tapi bila bayar waduh....mau terbeliak mata...
kalau tang beli ikan ayam ngan sayur mau jugak la seminggu RM 50.00 lebih kurangnya...
sayur tak boleh beli sebulan sekali...kena gak beli seminggu sekali...
sekali beli mau jugak RM 20.00...

Reply 158# dealova04

oni duk ganu je...tapi kawasan perindustrian...kat terengganu kalau sebut kemaman memang org duk cakap brg kat area kemaman mahal-mahal sebab majority ramai yang kerja petronas duk sini...tu yang harga barang kadang2 tak munasabah..

Reply 160# miZtiQ

thanks....meh la jenguk blog yang saya baru buat tu...tolong pomot ke

alhamdulillah.....rasa makin murah rezeki, kucingpun tolong doakan sama kot
cmf_blingblings Post at 15-1-2012 00:44

kaka bling...klau bela rabbit camne pulak...rabbit tlg doakan x?...hehehe

bagi aku malaysia ni kaya dgn peluang, cuma individu kena rajin dan tactical je. Semua terpulang pada attitude masing2 je samaada nak selesa dgn apa yg dia ada atau bersaing dengan masa. macam aku, impian aku tinggi melangit tapi bila bercerai semuanya hancur. tapi siapa sangka, rupa2nya Tuhan kurniakan aku pencapaian peribadi yg tak kurang hebatnya, bezanya aku usahakan 100% sendiri... bukan macam dulu sikit2 suami.

btw, aku mampu survive lepas setahun je bercerai tau.... bermula dapat kerjaya stabil, kewangan stabil, kemudian beli rumah, dapat bisnes, akhirnya beli kereta baru. Continental lagi tau, sampaikan kecoh opis aku sekejap. rahsianya, aku manipulasikan SEMUA peluang yg ada dgn pelbagai kaedah yg tak bertentangan dgn undang2. merayu? memohon? memujuk? mendesak? semua aku pernah try tau....

ingat tau TT, usaha tangga kejayaan. dan kini aku begitu berbangga

bagi aku malaysia ni kaya dgn peluang, cuma individu kena rajin dan tactical je. Semua terpulang pad ...
wanitajelita Post at 15-1-2012 11:16

wow..tabik spring pd wanitajelita...ibu tunggal yg berwawasan..positive thinking...

Mkn bilis tu kira kategori berada tuu

ikan bilis bukan mahal ke?

astro-potong je la
streamyx-amik paling murah punye

byk2 doa ngan solat dhuha.insyaAllah Tuhan akan tolong.

Pengalaman saya:

Mula2 kawin perit juga,  + gaji berdua  - sikit je – maklumlah dua2 k/tgn sokongan
Saya – sulong – 9 beradik, suami – angah – 12 beradik
Mak/ayah kedua2 belah susah – anak ramai – kami suami/isteri kena membantu keluarga masing2.
Dapat anak seorang – saya atur strategi – masa tu umur baru 22 tahun (sbb anak sulong
mematangkan saya agaknya)
Sejak remaja selalu tolong mak buat kuih raya – perbaiki skil dgn rajin bertanya kawan2.
Bila nak raya amik oder (guna oven hitam je– murahkan) + tlg jual kerepek2.
Dpt untung RM1,000.00. kemudian terfikir xkan raya je dpt duit,  ajak suami gi beli kain ela,
cadar dll sikit2 dgn modal RM500.00 dan jual avon  - laku sebab amik untung sikit
– janji berkat, begitulah beterusan, lepas tu amik kawan2  tlg jualkan – bagi % kat dia orang.  Bila bln puasa buat kuih raya diteruskan – bancuh lepas sahur, jam 7.00 pg. antar rumah jiran – jiran selesaikan smentara kita dipejabat – ovenpun dah letrik
lepas tu asah skil, gubah bunga, buat bunga telor,  gubahan  - amik upah murah2 sambil tolong kawan2. Blajar jahit langsir  dgn kawan2 – ini untuk sendiri sj – begitulah berterusan.
Beli bajupun murah2 – no hal – masa tu muda lagi, kecantikan masih terserlah … he.. he..
Berkat membantu ibubapa dan doa mereka berterusan – syukur alhamdulillah x pernah keputusan wang, dpt bantu adik2 yg kesempitan, bersedekah dan ada simpanan.
Sekarang, dah x buat tu semua,  tapi bila travel keluar negara tu, belilah barang2 kat sana
- jual – dptlah cover duit melancong tu.
Suamipun kata,  x sangka isteri abang pandai … amin

Moga pengalaman ini dpt membantu.

Rate

1