CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

kawen akhir disember 2013, akhir januari 2014 pregnant..br je bersalin bln lps....alhamdulillah

Aku kwen buln 4 aritu.. msa mula2 kwen asik2 beli pregnancy test kit nk cek..tp -ve.. kwan nasihat jgn fikir sangat nnti x lekat..wat mcam biasa jer..
Huhu..bru2 ni aku kena ectopic pregnancy. . Xsedar pun dri mgndung..walaupun dh bleeding 2 mggu..sbb ingatkn period..xder rezeki lagi..
ni tiub sbelah kiri kena buang..doc sruh rest dri sbrg aktivity brsma hbby utk 2 bln..

so kna tggu thun depan la..

I pas kawen dara lg..smpai setahun kawen maseh dara sbb takut ehem2 nye pasal..mmg dh try mcm2 last2 dpt jugak..bila dh dpt.. try nk conceive pulak.. amnik masa jgk..
ktrog try beli ovulation kit tu..nk tau accurate fertility day bila n ehem2 wktu tu.. alhmdulillah skrg preggy.tggu masa je.. ambik ms dlm setahun stgh gak la nk preggy...wktu x preggy tu mcmw org ckp.. bnda x sdap didgri... biasala manusia.. i doakn korg2 yg xd rezeki tu insyaAllah akn ad rezki dpt anak nnt.. pcaya la pd Allah.. insyaAllah..

sorry soalan lucah sikit, betul ke saya ada baca satu artikel ni, kalau isteri tak klimaks masa berintim, susah nak lekat sebab alkali apa mende tah tak terbentuk. betul ke ek? sorry kalau soalan agak lucah.

bulan pertama kawen, mulut hari2 cakap nak baby!!!
lepas tu keluar simptom2 preggy. sblm check doktor, buat pregnant test.
-ve.
pegi jumpa doktor, doktor buat lagi pregnant test. pun -ve.
rupanya UTI (kencing kotor) hampehh..
tp balik dr tu still buat jugak pregnant test....

sbln lepas tu malas nak pikir. siap beli pad banyak2 (sbb simptom period).
sekali check UPT terang plak 2line.

kesimpulannya, jangan terlalu pikir.

luvly_snow8608 replied at 11-1-2012 09:44 PM
tt iols pon da setahun kawen xpeknen lagik sbb weols planning n financial xstable.. my parent n in l ...

Bulan 3 ni aku dah nak masuk 2 tahun kahwin dan aku dgn hubby sebelum kahwin dah setuju sama2 nak planning. Kitorg belum bersedia nak jadi parents lagi dari segi mentally and financially.

Aku rasa takde masalah. Mertua aku mmg sporting, mak aku sendiri pesan jgn ada baby dulu and nenek aku pun mmg expect kitorg tak nak baby lagi. Alhamdulillah semua sporting tapi orang luar ada je konon2 nak sekolahkan.. Katanya jaggan planning la apa la.. Nanti susah nak dapat.

Bagi aku, kalau aku beranak sekarang, kau nak tolong jaga kan ke? Kau nak bagi duit utk anak aku makan? Kau nak belikan susu lampin anak aku? Tak kan? So kenapa pandai2 suruh org beranak sekarang. Sbb aku tak nak anak aku suffer kalau aku tak ready.

Cakap mmg senang, tapi bukan lampin dgn susu je kos. Bersalin pun kos, lagi nak akikah pun bukan murah, mcm2 lagi. Biar lah ready dulu sbb tak nak sendiri susah or anak susah kemudian hari. Walaupun org kata anak tu rezeki, tp utk tampung hidup kita still kena cari duit jgk.

Buat yg steady financially takpelah nak beranak ramai mana pun, tp aku mmg berhati2 sikit bab2 ni.

Follow Us
elle_april replied at 29-1-2015 03:18 PM
Bulan 3 ni aku dah nak masuk 2 tahun kahwin dan aku dgn hubby sebelum kahwin dah setuju sama2 nak  ...

Spot on, totally agree with u

Anak 1st dpt masa tahun ke 6 kawin.

elle_april replied at 29-1-2015 03:18 PM
Bulan 3 ni aku dah nak masuk 2 tahun kahwin dan aku dgn hubby sebelum kahwin dah setuju sama2 nak  ...

Setuju dgn awak .. Saya nikah bulan 10 aritu , xbkerja sbb hubby xbagi kerja .. Kami pon mmg planning , xmo ada anak skrg .. Nak enjoy2 dulu , pastu simpan duit siap2 .. Kewangan kena kukuh sejak bila kita tau kita dah prengant ..
Parents saya n mentua pon suruh rilek2 dulu , xpayah kalot2 katanya .. Tp biasa la org luar suka tanya .. Sy direct ckp xplan lagi .. Kalau ada alhamdulillah , kalau xde lagi .. Coming soon

blewnatural replied at 10-2-2015 04:59 PM
Setuju dgn awak .. Saya nikah bulan 10 aritu , xbkerja sbb hubby xbagi kerja .. Kami pon mmg plann ...

betul.. i pun cakap direct je nak planning. Ada jugak yang nak bebel cakap tak baik la apa la.. Tapi yang penting i dgn husband enjoy life boleh pergi sana-sini.

Yang penting ready. Kalau time dah ready tu nak anak tapi tak dapat pulak, berserahlah. Takkan nak salahkan tuhan pulak kan.

Bukannya tak nak anak, but not now.

Sy kawin x buat kenduri..... Cuma akad nikah jer.... Nak menghindari maksiat ..kami nikah jer.... Mulavtu mmg xnak anak lg, tp bila masuk 2 bulan kami mula rasa nak baby....
Rupanya bkn senang nak lekat... Ada senggugut kuat lak tu..... Kat tempat kerja org tanya bila nak lekat..... Relak ah x sampai setahun kawin... Tu pun ada yg ckp aku xkan lekat kot, kuang ajar btul..... Last option aku amik asid folic, x sampai sebulan lekat.... Amik masa sembikan bulan berusaha nak anak.... Lepas tu, xde istilah xnak anak dlm hidupku.... Allah bg aku terima sj..... Pengalaman susah nak lekat fobia buatku.... Skrg aku mengandung anak ke4.....x pernah guna perancang keluarga, sbab aku breast feed pun sethn setengah x period.....masuk 2 tahun lekat....

Cuba imagine time aku xnak anak Allah makbulkan.... Perasaan mengandung, tendangan, bersalin dan menyusu, amat membahagiakan....  Itu hanya pendapat aku...

aku pregnant lepas 10 bulan kawin. so tepat2 anniversary 1st year dpt tau pregnant pula. alhamdulillah.

in my case, mmg my family jenis lambat sikit nak dpt anak 1st. so aku mmg dah mentally prepared. cuma yg x best tu bila org luar asyik tanya je bila nak pregnant. lelama aku pun stress sampai rasa x nak jumpa orang. masa ni mmg aku breakdown gegila. sampai sekarang pun bila aku dengar org susah nak conceive, mesti aku menangis. sebab dah pernah rasa teruknya terima tekanan drpd org luar.

btw aku lega jugak sebab Allah bg aku masa 10 bulan utk adjust life aku dgn husband. masa bercinta semuanya nampak sweet. bila dah kawin baru nampak segalanya kan. nak synchronisekan life memasing tu payah gak. nak2 lagi kami berdua ni mmg kaki gaduh. tapi mujur lah masing2 pun flexible.
kalau cerita pasal rezeki pulak, sebelum dpt anak mmg hidup susah gak. yek la kawin kan belanja besar. walaupun kitorg nak kenduri simple2 tapi kena jugak ikutkan kehendak parents. lepas kawin, company husband pulak problem sampai dia cut gaji semua pekerja. alhamdulillah lepas tu husband nekad berenti kerja n dpt kerja kat tempat yg lg best. masa dpt kerja tu jugak lah yg tau aku pregnant. so aku setuju la bila orang cakap anak ni membawa rezeki.

First time dapat positive Upt about 9 months after nikah. Tapi takde rezeki sebab missed miscarriage minggu ke7. And then buat d&c, after 2 cycles of period alhamdulillah, lekat. Sekarang baru lepas first trimester. Alahan agak terokkk

gadis_tulip replied at 4-6-2015 09:01 PM
First time dapat positive Upt about 9 months after nikah. Tapi takde rezeki sebab missed miscarriage ...

tahniah.
hati2 ya

Terima kasih. Anyway, tarian your default pic sangat mengugat jiwa.

gadis_tulip replied at 4-6-2015 09:01 PM
First time dapat positive Upt about 9 months after nikah. Tapi takde rezeki sebab missed miscarriage ...

Boleh tahu awak buat kerja berat ke? Berjalan banyak ke?

Salam forumers. Nak mintak pendapat, let say perempuan baru 1 month pregnant masa 1st day puasa. So, mesti challenging kan sbb nak berpuasa for the whole month, and  then orang cakap 1-3 month pregnancy tak boleh buat kerja berat-berat.

So camner ye, sbb baru nak kuatkan benda tu. Dah la puasa. Kena ambil supplement ke camner? Mintak pendapat akak akak yang expert. Terima kasih

jepun_murtad888 replied at 18-6-2015 10:27 AM
Boleh tahu awak buat kerja berat ke? Berjalan banyak ke?

Masa miscarriage tue dokter kata bukan sebab banyak gerak tapi sebab kromosom tak berapa nak elok atau cacat. Tue yang die tak form sempurna.

jepun_murtad888 replied at 18-6-2015 11:33 AM
Salam forumers. Nak mintak pendapat, let say perempuan baru 1 month pregnant masa 1st day puasa. So, ...

first trimester tu memang badan rasa penat sangat.
rasa malas yang amat.
aku dulu suami yg buat kerja rumah.
masak pun kdg2 jer.
takut la jd apa2 kan, ye la anak sulung.
puasa tu, depend dgn badan masing2.
kalau ko rasa nak pitam/tak larat, so tak perlu la berpuasa.
tu pesan doc kt aku.
aku dulu ms first trimester tu doc bg folic acid dan ada satu ubat supplement nak kuatkan rahim, lupa lak namanya..
bagusnya ko dh tau awal.
aku tak sedar pun aku 1month pregnant .
balik dr legoland, main roller coaster bagai, baru tahu positif dah 6 minggu

lepas 2 bulan kawen..trus preggy...
ni dah nak masuk bby ke 2 sbb aritu g huneymoon..hahaa...
lemauunyee sbb bru nak msuk 4 bulan...