CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mash311

Kenapa Yang Datang Semuanya Suami Orang..???

Reply 140# melinda_gordon

tq mel...

mmg btol, xde pompuan yg nak idup bermadu...tapi tula, x berani nak cakap lebih2..masa depan kite x tau kan..
cume doa yg terbaik utk hidup ni..disamping melipatgandakan usaha...

Reply  melinda_gordon

tq mel...

mmg btol, xde pompuan yg nak idup bermadu...tapi tula, x bera ...
mash311 Post at 8/2/2012 13:58

Insya-Allah.. adalah tu.... Dugaan ini mungkin lebih baik dari berumahtangga yg belum tentu bahagia hingga ke senja. Allah mengetahui segala2 yg terbaik buat kita... Bukankah kita sendiri yg memohon terbaik buat diri kita? .. percayalah takdir dan ketentuannya...

Insya-Allah.. adalah tu.... Dugaan ini mungkin lebih baik dari berumahtangga yg belum tentu ...
nique_bmw Post at 9-2-2012 16:25

insyaAllah...
time kasih encik nik...

erm..mgkn sbb rasa sunyi kot..kawan2 pon sume dah kawen...
mash311 Post at 4-2-2012 15:28

sy pun teringin nk kawin..sunyi kn..tmbah sedih bl tgk kwn2 dh hepi dgn somi n anak2,,,
n nasib sy jgk sama dgn awk...yg dtg,yg sudi syg sy somi org jgk...
hncur rs ati bl kksih yg sy hrp utk jd suami slama ni,yg brjnji mcm2...somi org rupenye...smpai skrg bl sy dh tahu dia somi org,dia ttp nk prthnkn hbngn kami..sy sndiri buntu...

n skrg..sy btul2 berserah..even sy trlalu syg dia...ter'sgt' syg..tp sy tahu..mustahil tuk kami bersama...
sy nekad..sy ckp kat dia,lau istri dia xwujud kat dunia ni,baru dia boleh cari sy lagi...dlm ati pedih perit sgt Dia sj yg tahu saat sy lafaz cmtu...

sy jd tkut dh bl de lg yg nk 'risik' sy..sy serik...tkut lg tu somi org..awk,pe ye tkdir idup kite ni...terase mcm xlyk utk org bujang pulak....

Cik.

Takziah Di atas Kehilangan Cik. Memang sukar diterima setelah lama berkawan dan ditakdirkan begitu. Yakinlah ALLAH itu Maha Kuasa. DIA tahu segala-galanya. Mesti ada takdir yang lebih baik ALLAH simpan untuk Cik.

Anyways, tidak perlu kalut nak kawin lelaki orang. Cik perlu tahu, untuk 2 orang berkongsi kehidupan adalah sukar. 2 orang dari latar belakang berbeza, perangai berbeza dan macam2 lagi berbeza tentulah sukar untuk kongsi hidup. Inikan pulak nak ambil risiko menjadi orang ketiga berkongsi kehidupan. Jangan cari pasal. Ye lah, banyak kita dengar orang kawin lebih dari 1 atau bermadu boleh hidup bahagia. Sebenarnya, yang kita dengar itu sangat sikit berbanding yang tak bahagia dan tak menjadi.

Cik tidak pula perlu kalut dengan gelaran itu dan ini. Pekakkan telinga dan butakan mata. Lagipun sekarang dah zaman social networking dah tak ada istilah anak dara mulia.

ALLAH tentu telah menyimpan jodoh Cik. Cuma tunggu masa dan kesesuaian. Doakanlah. Awal 30an tu masih muda. Ramai lagi yang saya kenal masuk 40an baru bertemu jodoh dan bahagia. Biar lambat asal selamat.

sy pun teringin nk kawin..sunyi kn..tmbah sedih bl tgk kwn2 dh hepi dgn somi n anak2,,,
n nasib ...
eymazaki Post at 9-2-2012 22:48

ape usaha die utk pertahankan hbgn u all? die dah terus terang kat wife die ke? die dah buat permohonan utk berpoligami di mahkamah ke?sanggup berdepan dgn mak ayah awak x?  kalau die x sanggup nak buat sume tu....bermakna die mmg x bersungguh nak bersama awak...

kalau dr awal2 kenal, die x terus terang status die yg dah kawen, bermakna die bkn seorg yg jujur....

Follow Us
Cik.

Takziah Di atas Kehilangan Cik. Memang sukar diterima setelah lama berkawan dan ditakdirkan  ...
BerkatGemilang Post at 9-2-2012 23:47

Tq...

saye positif je ttg masa depan..yakin ape yang Allah bagi pd saye tu adalah yg terbaik utk saye..
buat masa ni, masih bole berfikir lg...boleh kate dah selesa sbnrnye idup sendiri...tp takdir Tuhan, sape la kita utk menghalangnye kan...

manisnya bermadu.... hanya yang tabah je mampuu..

nasib kita sama lah tt..
cuma saya berpisah hidup..
lps tu somi org je yg gigih nak kat saya..
smp la ni..xsggup nk kongsi kasih..

sabar dan doa byk2..
utk golongan mcm i ni..allah menhuji pada hamba yg Dia syg je..

sy penah alami situasi lebih kurg same. umur dh bnyk, tp still single. kawan2 yg dh jd suami org sib ...
callance Post at 31-1-2012 17:09

kata2 kau ni buat aku yakin seyakin yakinnnyaaa utk aku menolak cinta drpd suami orang
sbb aku yakin, jodoh aku di luar sana tu Tuhan akan temukan aku dgn seorang yg masih bujang/duda
aku yakin, aku pastiii sesangattttt

sbb aku mmg tak nak berkongsi kasih/duit dgn madu aku biarpun dia baik gile

try ur best.. kuat kan hati, jgn mudah terpedaya..
Reply 151# cmf_premierleag

logically ade ke pompuan nk jadi yg ke -2.
ish, apela lelaki2 yg desperado sgt tuh..

niat dia org baik..klu x mahu ckp baik2..

Dun be so sad, i believe u will find your MR CORRECT 1 day

Nak tanya tt sekarang dah kawin ke?