CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IntanBaiduri

Yang Popular : Ustaz Azhar Idrus

suka jugak la ustaz ni bila dengar ceramah yang tak berbaur politik..banyak ilmu yang boleh dikutip. ...
lemak_masin Post at 17-2-2012 06:36

Setuju - bila masuk bab politik kutuk kutuk ni jadi tak best dah `

Aku suka ustaz yg baik sahaja penyampaiannya tanpa menyentuh hal-hal politaik.

Reply 26# mix_chinese

Dia pakai loghat utara, kan? Saya pun tak faham.

Reply  mix_chinese

Dia pakai loghat utara, kan? Saya pun tak faham.
kucingpanda Post at 18-2-2012 16:52

bukan orang utara...orang ganu kiteee..

suka jugak la ustaz ni bila dengar ceramah yang tak berbaur politik..banyak ilmu yang boleh dikutip. ...
lemak_masin Post at 17-2-2012 22:36

...tp Islam kaver semua...politic falls under 'janayah' (something like law n administration n hudud n qisas n stuff)...so u kene belajar juga politik dalam Islam...klu separate politics n religion..u jd sekular..we don't want tht do we?

...tp Islam kaver semua...politic falls under 'janayah' (something like law n administration n ...
albusseverrusP Post at 21-2-2012 13:17

Ye itu betul... tak dinafikan islam meliputi semua kehidupan manusia termasuk politik, pentadbiran negara dsb...

maksud politik yang tak best tu bila masuk bab umno dan pas laaa...nak bincang boleh, tapi ambil pendekatan yang macam Dr MAZA...lembut tapi menusuk jiwa...takde ler sakit telingar dengar perkataan-perkatan yg tak best tu..

Follow Us
Reply 46# lemak_masin

...agreed..ade org bleh terime..ade org tidak..kalau mcm tu pilihla ostad pilihan memasing..kt malaysia ni..mcm2 jenis ade....

Syabas Ustaz Azhar Idrus..seorang ustaz Ahli sunnah waljamaah yang akan terus berjuang menentang kek ...
BatuApi Post at 14-2-2012 10:01

Batuapi kembali dengan provokasi nyaa........

Post Last Edit by mnm77 at 23-2-2012 10:13

Saya belum pernah dengar secara langsung ceramah Ustaz Azhar ni....

Kalau ustaz ni popular pun, adakah kerana kepopularan itu kita promosikannya? Takut jadi macam artis pulak!

Tiba-tiba semalam saya bermimpi dengar dan lihat ceramah dia secara 'live' pulak......

WAllahu a'lam

POLITIK DAN ISLAM TAK BOLEH DIPISAHKAN.....KALO DIPISAHKAN ROSAKLAH IMAN SESEBUAH NEGARE ITU....HARAP MAKLUM

Batuapi kembali dengan provokasi nyaa........
ibnur Post at 21-2-2012 21:41

yg batuapi tu bukan BATUAPI sama ngan aku ye
    aku jengah benang ni, nak tanya pendapat momod sikit la.......nak pm sape ye?

Post Last Edit by always_typo at 27-2-2012 00:47

Tidakkah kita nampak pelbagai kacau bilau yang melanda masyarakat kita ni yang sudah terlalu gawat terutama dalam hal penghayatan agama? Keadaan sudah menjadi terlampau kronik sekarang ni, maha dahsyat. Golongan agama yang selalu bergaul dngn masyarakat pasti akan mengetahui masalah ni. Ini bukan perkara main-main. Goes beyond politics!

Kena ada ustaz yang "keras tapi menarik" sebegini nak melawan runtunan2 nafsu yang dahsyat yang banyak dihidangkan di merata2 sekarang ni... Umat Islam perlu lebih banyak 'peluru-peluru' sebegini sebenarnya..

ustaz kaziim tetap dihati..tp dia dok difitnah je. bape kali dah dia ckp dia xde side politik mana2 sbb dia sendiri kutuk politik2 bodo kt msia ni. eniwe, UAI pn ok gak bg aku. cuma loghat dia je aku x bape nk paham. siyes aku x phm..

tak kesah la ustaz mana mana pun. janji kita boleh belajar agama. yg penting tu isi pyampaian dia. yg mana tak okay, kita buang la. masing masing dah besar kan. tak perlu bergaduh cakap yg mana lagi okay ke tak okay.

saya senang dengan semua ustaz2 popular di mesia ini samada UAI, Ust Kazim, Ust Don, Dr Asri, Ust Fauzi dll....ilmu yg saya mahu dengar dan cari....kalau ada majlis ilmu kita pergi kalau berdekatan...."org kolumpo ni kalau kata cari tpt makan best 60km masih dekat....apa ntah lagi utk makanan rohani kita" insyaallah. kalau tak sempat di youtube pun ok.... wat masa ni saya senang sekali dengan penyampaian Habib Ali Zaenal Abidin.... pokoknya mendengar semua membuat saya aman sekali (kata sorang forumer tu) insyaallah

Reply 49# mnm77

Rasanya mungkin pasal timing kot.... nak kata lawak....ada je ustaz lain yg lawak....mungkin pasal ni era internet...
ustaz ni banyak jawab soalan...so, org rakam, lepas tu potong2 video tu ikut soalan yg ditanya....
hasilnya...? Banyaklah video pendek sebab soalannya banyak, menjawapnya dalam paling lama 10minit ..
sebab tu...popularlah beliau .....

wa rasa ok  kalau popular orang2 yg menyampai ilmu ni....sebab popularitinya lain dari populariti artis...artis popular kesannya peminat suka tengok...tempek poster...suka ambik tahu peribadi diornag...angan2 nak kawin dgn diornag...dsb dsb....

Tapi kalau ustaz2 popular ni...membawa pada orang nak dengar pada diornag ...

saya senang dengan semua ustaz2 popular di mesia ini samada UAI, Ust Kazim, Ust Don, Dr Asri, Ust Fa ...
NonaNaga Post at 16-3-2012 01:42

Kalau sebut Habib Ali Zainal Abidin...mesti wa ingat masa beliau jadi translator kpd habib dari Yaman....
Habib arab tu,ye lah ceramah Arabic, mood arab, .... tapi bila translate dng bahasa Indo tu, ada mood local .... ha...best je...

Reply 53# slipar_jepon slipar_jepon tahu tak...tahun depan Ustaz ni tak ceramah live dah.... cakap nak buat vcd aje.....pasal tak suka masalah politik...kesian....kenapa la ...disusahkan ornag yg nak sampaikan ilmu.... tak takut ke dioarng ni.....? Hish....

Ustaz UAI ni lagi famous dari artis yg entah apa2, dgr je ceramah mana2 ustaz tak kisah BN@UMNO@PAS, kalu diorang spai kan benda yg betul & telus kita follow, kalu dah xbetul dan berlandaskan wang & menjaga kepentingan pihak tertentu pandai2 la tolak.

Reply  slipar_jepon slipar_jepon tahu tak...tahun depan Ustaz ni tak ceramah live dah.... cakap nak  ...
si_wawa Post at 17-3-2012 07:36

Jadi macam ni pasal ada yg tak suka hukum islam ditegakkan, diorg takut kalu ustaz2 ni tegur diorg, yg ni haram/halal, tak sesuai dgn selera diorg, dikatanya politik, jadi kalu ustaz yg tak tegur tu diorang suka la sgt2 sbb blh ikut selera diorang yang ni diorang kata tak politik plak. Bila dunia diutamakan akhirat dibelakangkan inilah jadinya.....