CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manjalara_01

Sekiranya kite x bertemu jodoh di Dunia?

pandangan saya, soal jodoh, dan di akhirat nanti akan bertemu dgn pasangan kita jika dah berkahwin di dunia atau jika belum berkahwin akan ade pasangan diakhirat di dalam syurga kelak.

persoalan saya, betulkan saya jika tersilap

ada ayat yang menyatakan,

1) perempuan dijadikan dari tulang rusuk lelaki, maka setiap lelaki pasti ade pasangannya, dan sebaliknya, itu sedia maklum.

2) apabila kiamat semua manusia bertaburan lari, dimana ada menyatakan, isteri tidak ingat atau lupakan suami, dan sebalik nya, anak anak tak ingat ibu bapa dan sebaliknya, kerana memasing nak selamatkan diri memasing.

3) ada menyatakan, disyurga akan ada bidadari atau peneman, adakah itu pasangan kita semasa di dunia semasa kita berkahwin atau pasangan baru yang diwujudkan unbtuk kita

4) bagaimana pula jika pasangan tidak masuk syurga, pasti akan ada penganti, tak akan di biarkan berduka, jadi adakah kita akan ingat dengan pasangan kita yg di dunia mungkin sedang diazab dineraka, tetapi kita sedang enak di syurga.

????

pandangan saya, soal jodoh, dan di akhirat nanti akan bertemu dgn pasangan kita jika dah berkahwin d ...
cippon Post at 21-4-2012 02:04

hhmmm...manja pernah dpt info psl ni....
seingat manja la..masa di syurga...
tak kan ade rasa benci, jeles,...sedih...semua perasaan2..negatif ni mcm kat dunia..
so kata la kalau pasangan kite ade skali...tp die dikelilingi bidadari2...
kite pun de skali kat situ...kite tetap happy2 aje...
eheheheh.....harap manja x silap....

Post Last Edit by manjalara_01 at 23-4-2012 23:33

nak tambah skit lagi...
pernah jgk manja terdengar...
kalau masa kat dunia ni..hidup kite sgt2 payah..
kite hidup sebatang kara..sakit, ditinggalkan keluarga & kawan2...
kite hanye rasa sedih, derita, sengsara..sampai x ingat..
bahagia tu mcm mana rasanye??

mungkin kite akan masuk syurga..
masa kat syurga nnt...kite x ingat langsung..
life kite kat dunia yg sedu sedan dulu..
sebab kite terlalu leka dgn kebahagian di syurga.....
terharunye....

Yup...popia..TT phm..selagi kite hidup,..peluang utk bertemu jodoh tu masih terbuka..

TT sj n ...
manjalara_01 Post at 7-2-2012 15:34

kalu suami meninggal..is3 kawin suami br...di akhirat...is3 akan bersama suami yg last....

tapi para ulama berpendapat dlm hadis ada yg berbunyi begini ...bila is3 da kawin kali 2 selepas kematian suami pertama..... di sana

is3 tu boleh pilih mana suami yg dia suka nanti bila kat sana....begitu juga lelaki...

byk2 kajian yg ulama buat....pilih suami yg mana satu yg dia nak tu adalah yg sahih...sekian terima kasih~

kalu suami meninggal..is3 kawin suami br...di akhirat...is3 akan bersama suami yg last.... ...
pisang_goreng Post at 24-4-2012 00:26

alhamdulillah...
mcm mana pulak kalau nak dua2?.....eheheh..

alhamdulillah...
mcm mana pulak kalau nak dua2?.....eheheh..
manjalara_01 Post at 24-4-2012 19:34

xleh dah ditetapkan suami utk puan 1 jer

lelaki lebey.. is3 yg asal+bidadari syurga

Follow Us
saya bab agama tak pandai sangat lah

jika ada bidadari tiada putera putera ke he he he

xleh dah ditetapkan suami utk puan 1 jer

lelaki lebey.. is3 yg asal+bidadari ...
pisang_goreng Post at 24-4-2012 21:23

eheheh...sj gurau2...

TT dah temu jodoh belum

TT dah temu jodoh belum
eizarz Post at 27-4-2012 21:54

Blum lagi u..
Kalau dh jumpe,..mungkin topiknye akan bbunyi mcm ni..
"Mcm mana nak maintain jodoh d dunia & akhirat??"...ehehehe...

assalamualaikum semua,

teringin plak nak join topik nie sbb sy pun mengalami masalah/situasi yg sama skrg nie

saya skrg nie dah dalam lingkungan lewat 20-an gak lar... tiga tahun lg dah nak masuk ke 3-series dah nie. tp so far, masih lagi solo and single and available...huhu
sebenarnya, masalah yg paling besar buat diri sy nie, adalah kepayahan utk sy membuka pintu hati utk terima kehadiran org lelaki. sepanjang hidup sy nie, ada lar juga beberapa org lelaki yg approached and cube utk jadkan sy sebagai pasangan dia org (girlfren) tp semuanya sy tolak. yg malangnya, semua sy tolak atas alasan mmg sy takde niat utk bercinta, atau terima dia org sebagai pasangan. sebab apa sy kata malang.. sbb sy langsung tak bg peluang pd dia org nie, kiranya kalau sy dah kata tak nak..mmg tak nak lar jawapnya.. padahal boleh je kalau berkawan dulu..or cube dulu utk mengenali personaliti ke kan.. tp sy tak, mmg sy reject terus..tak tau knape hati sy keras sgt, nak kata sy nie bongkak and anggap laki2 yg approached sy tu as tak layak...jauh sekali sbb sy tak percaya cinta pada harta/rupa etc sy tak kisah semua tue..
so..skrg nie sy still lg solo...sedangkan kawan2 skola..sepupu2 semua dah pakat kawen or menuju perkahwinan.. sy jek yg still dok lagu nie kadang2 tu timbul rasa kesal sbb reject laki2 yg approached sy dulu..

kawan2 kat sini ada tips tak camne nak lembutkan hati sy nie... kebetulan plak skrg nie ada lar sy tgh berkenalan dgn sorang lelaki nie...tp thru sms jek...x pernah tgk muka lg.. sy kenal pun sbb mak dia yg introduce kan kita org... mak sy and mak dia nie mmg bkwan n kebetulan sy ikut mak gi kenduri and mak dia ada.. mungkin satu rahmat lar kot mak dia tertarik dgn sy   Alhamdullilah, so far sy bleh terima and layan sms2 dia (this is the first time sy cenggini, before this mmg tak)...cuma skrg nie sy cam berbelah bg skit whether sy patut initiate gak ke or just tunggu je move dr dia...hmm

p/s: sorry terpanjang plak post sy nie eh.. cuma nak bg tips gak lar.. if sape2 nak cari jodoh, rajin2 lah ikut mak gi kenduri..kot2 ada mak cik2 yg berkenan mcm kes sy

Reply 90# manjalara_01
nak saya tolong carikan ke...

D pun msh belom bertemu jodoh. masih berusaha dan mencari....

Sekiranya kita tak bertemu jodoh di dunia.....  maka tak kawin la orang tu .....   apa la payah sangat nak pikir!!!!

Reply  manjalara_01
nak saya tolong carikan ke...
eizarz Post at 28-4-2012 16:29

Awak kena tanya dia dulu jantina apa.....   nak offer diri sendiri ke?

Sekiranya kita tak bertemu jodoh di dunia.....  maka tak kawin la orang tu .....   apa la payah sang ...
ibnur Post at 1-5-2012 07:56

hahaahahaha  demam dengue pun sowang sowang

Reply 95# ibnur

aku dah bertemu jodoh dah

Reply 32# mash311

setujuj sangat2.saya sendiri dah umur 31, belom bertemu jodoh. pasrah sajelah. setiap sesuatu itu pasti ada hikmahnya. kalau kita muhasabah balik diri kita nih, pasti ada jawapan. InsyaAllah.

Reply 91# sphinx

berdasarkan pengalaman sendiri, akak rasa awak patut terus berkenalan but at the same time buat juga solat istikhoroh at least 3 kali. ini kerana kita tak tahu siapa orang itu dan personaliti dia. solat istikoroh ni InsyaAllah adalah untuk memudahkan urusan dan ketenangan hati. Kalau dia jodoh awak, mudahlah urusannya. Kalau bukan pon mudah jugak. Caiyok ya.

saya nak beri sedikit pandangan,

saya pernah berbual dengan seorang kawan yang juga masih single. katanya, jodoh ini sesuatu yang tak pasti. sekalipon kita berkahwin, tidak semestinya itu adalah jodoh kita yang sebenar. maksud saya soulmate. sebab itu kalau tak salah saya, ada cerita menyatakan, di syurga nanti kita boleh buat pilihan samada nak pilih husband atau bidadara atau orang lain.

saya ada mengamalkan satu doa sejak sekian lama, dimana diakhirnya menyebut; "ya allah jadikanlah dia sahabat di dunia dan di syurga".  kesimpulannya, kadang2 jodoh kita didunia MUNGKIN tidak sama denga jodoh di syurga. Allahu aa'lam.

kalau ada sesapa yang nak komen or bagi pandangan silalah.