CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nsputeri

Wang / Belanja Hantaran...Memang Macam TU Ke? - MINTA PANDANGAN

ko kena bincang elok2 ngan parents ko,wat list utk mkn +khemah brape,pelamin,door gift, mak andam, bj persalinan, kad kawin etc..kalau ko amik ngan katerer mesti ada rate kan per head brape rm..skrg brg semua mahal so bg aku kad kawin n door gift tu xpayah la yg meriah sgt, kad kawin org buang gak nanti..
bincang elok2 kang nanti xpasal2 pas kawin korang laki bini bermasam ngan parents plak, lgpun kehidupan pas kawin lg memerlukan duit..kalau korang dh ada basic mcm peti ais, brg2 dapur etc tu ok la tp kalau br nk mula bertatih mmg perlukan duit tu..mcm aku dulu duit hantaran semua parents bg kt aku tp aku bg la separuh utk duit mkn tu..mcm doorgift,kad semua aku urus sendiri cuma bab catering n pelamin je parents aku urus..
pandai2 la bincang/mintak pendapat ngan kakak or mcik yg ok ngan diaorg..

kalu TT nak jugak duit hantaran tu lam 1-2K, TT kena buat cam sapa tah ckp kat depan nun suh pihak lelaki kasik duit hantaran tu lam bentuk bank draft/cashier order so nanti pas dah clear ko amiklah duit yg ko nak tu tapi sis suggest ko bgtau ler kat mak pak dulu. jgnlah amik byk sgt. kalu takat 2K tu ok ko. yg lebih ko tanggunglah dik.

sis mmg bgtau abah yg sis amik sekian2 n the rest sis kasik abah. so takde problem or sakit hati bagai. kenduri adik2 lepas tu pong sama jugak. kiranya abah mmg kuarkan skit duit dia tapi takdelah terlalu byk

sis ritu pong hb wat bank draft jek. mas kawen kena cash ler. bank draft tu siap taruk lam frame gambo lagik

Rate

1

org kelantan ni suka hulur2 duit ekk..
pemurahnya org kelantan ni.. harap2 jodoh no 2 nga ...
ParinAmat Post at 17-2-2012 11:38

motepp:@:@:@:@..kalau kawin dengan family kedekuts pon tak semestinya dpt sodoqah lebat gak

Post Last Edit by qidrani87 at 17-2-2012 12:05

double pos

Post Last Edit by qidrani87 at 17-2-2012 12:06
maksud akak.kalau jemput akak ke kenduri awak..akak  bawak ramai2 lagi orang ikut sama & t ...
Hana Post at 17-2-2012 11:44

ape yang saya mention tu bukannyer di highlightkan bagi duit kaut ke tak bagi duit....cume masalah pada statement "makan kt kedai bayor xkn mkan kt knduri free kot".. rasenyer orang2 skang dah sedia maklum duit kaut tu untuk membantu majlis..cume statement tu mcam x betul pada me...macam wat bisnes..awal2 lagi dah pikir pasal duit kaut..untung banyak ke x dapat duit kaut ni...sume nak balik modal...akak kalau g kenduri bawak2 anak2 akak segala xkan anak2 akak pun bg duit kaut tu jugak ke akak tolong bayokan untuk anak2 akak...ke tuan rumah tu cakap eh anak u x kasi duit kaut lagi tapi dier dah makan..

org kelantan ni suka hulur2 duit ekk..
pemurahnya org kelantan ni.. harap2 jodoh no 2 nga ...
ParinAmat Post at 17-2-2012 11:38

Amiinn ya rabbal alamiin....iols tukang aminkan aje

Follow Us
ntah knape aku x setuju ngan orang2 yang cakap makan kt kedai bayo xkn mkn knduri nak free ...
qidrani87 Post at 17-2-2012 10:33

hehe dik...mmg betul tu...g kenduri kawin sbb nk meraikan..bukan buat bisnes...tp lain orang lain kan mcm mana dia value duit tu...

tp sapa2 yang pernah adakan kenduri kendara..taulah betapa peritnya nk buat kenduri dlm keadaan semua benda mahal sekarang ni..kalau uols dah kerja..dan pergi kenduri..seeloknya bawa lah duit utk tuan rumah..niatkan utk sedekah..bantu membantu sesama kaum keluarga dan rakan2...nnt Allah balas tauu...takyah la nk niat uols makan kenduri, lepas tu kene bayar sbb dah makan

motepp..kalau kawin dengan family kedekuts pon tak semestinya dpt sodoqah lebat gak :l ...
siputsedut Post at 17-2-2012 11:58

aii cari anak tok imam.. mesti pemurah dan suka bersodoqah..

Amiinn ya rabbal alamiin....iols tukang aminkan aje
sherryda Post at 17-2-2012 12:08

amin.. benda baik harus diaminkan kan kan kan..

hehe dik...mmg betul tu...g kenduri kawin sbb nk meraikan..bukan buat bisnes...tp lain orang l ...
siputsedut Post at 17-2-2012 12:09

yer..paham..n setujuk sensangat...cume x setujuk bile statement tu di mention macam tu...xpayah nak cakap mcam tu...orang len pun ade otak fikiran hati n perasaan nak menilai kepayahan n kesukaran wat majlis..dan mmg dah maklum sangat sume orang yang kasik duit karuk mmg niat untuk membantu majlis tu...

p/s...paham ke ape yang saya nak cakapkan ni...tulun la memahami statement saya

yer..paham..n setujuk sensangat...cume x setujuk bile statement tu di mention macam tu...x ...
qidrani87 Post at 17-2-2012 12:17

paham dik..setetmen iols bukan condemn uols darling.. sbb tuh iols ckp..lain orang..lain dia value duit tuh yang penting..niat kita...niat tuan rumah dengan tetamu lain tuh bior die lah...

Reply 104# qidrani87

meh macik intebiu u sikit ni:
1. u dah kawen lum?
2. bp banyak kenduri dah u pergi?
3. u agak2 bape kos kad kawen die kasik jemputan utk u?

i rasa u masih tak paham maksud macik.
kenduri bukan bisnes
bkn org harap sgt salam kaut itu untung ke balik modal ke
tp, golongan marhaen/pertengahan yg bkn ada duit berkoyan2,
bese duit ni laa dorang tampal sana sini ok.
lain la kalo die niat kenduri kesyukuran/arwah;kompom takmo amik duit.
kalo balik modal at least 1/2 or cover catering daa kire syukurr..
bkn kite mintak, tp kire org kasik...org kasik pon ehsan psl mikir kan
modal n ssh payah tuan umah buat kenduri.
ade ke tuan umah penah mintak? tak ade kan?

walo bagaimana pon sebaik2 tuanumah, jgn laa expect salam kaut tu
as tiket nak wak kenduri besar2. nakbesar2 duit sendiri mesti ade la.
ini trend skrg ok. masa ai kawen dulu 100% duit ai n duitkaut tu ai tatau jumlah die
n tak nampak pon.sume hak mak saye ok.

yg bawak anak banak, u expect anak tuh pi salam ke kasik duit?
oh kamon laa....kite as parent pepandai laa RM10X5head: RM50 selesai wakil kat bapak.
ape ke salah nye..u nak mintak duit dr anak suh bayo? so pi kedai mkn mintak duit anak jgk
suh bayo yg die mkn? oh kamon.

aii cari anak tok imam.. mesti pemurah dan suka bersodoqah..
ParinAmat Post at 17-2-2012 12:14

kekeke amin..semoga uols dah ready siap2 hafal semua juzuk dalam al Quran..serta hadith2 sahih

motepp niat nk kawin sbb nk dlm duit mengenal menantu?? baidewei..duit tuh dpt kat pengantin pompuan tau bini mesti pikir nk beli gelang emas siap2 buat simpanan tabahlah

Reply 1# nsputeri

takyahla berkira sgt dengan duit tu. sebab pilihan nak buat kenduri besar2 tu pun terletak di tangan ko dan husband.
katakanlah ko buat yang sederhana je, mungkin boleh kot ko kautim sebab sure duit 9k tu berlebih nanti.

Post Last Edit by sherryda at 17-2-2012 12:29

To TT, xyah pening2 kepala, nah caterer yg harganya berpatutan...org kl, JB & spore selalu guna service theyols...mmg bagus. Ada pakej ikut budget Pengantin siap canopy, pelamin, meja mkn beradap, kek pengantin lg, siap mak andam lg.. TT cuma bwk duit & badan je...

SRI ANGSANA CANOPY & CATERER (001995364-T)
WISMA SRI ANGSANA, NO.14, 16, 18 & 22, JALAN NIRWANA 37, TAMAN NIRWANA,OFF JALAN KAMPUNG PANDAN, 68000 AMPANG, SELANGOR. H/P No : 012-3728442 (AZLAN)/ 019-3628442 (AISYAH), TEL : 03-9283 5715

angsanacaterer.blogspot.com/

Rate

1

Reply 113# siputsedut

juzuk mmg ingat.. ada 30 juzuk sumenya tapi bilangan ajelah hihihihii..
alaa time kesempitan leh la gadai barang kemas sume tu khennnnn..

Kalau ikut kan,masa kenduri kawen sy dulu...

hantaran 8k....tp family sy xusik pon.....sumer sy urus sendri...

tp sy lah yg sediakan semua....termasuk pelamin,andaman,hantaran,door gift,kompang segala macam lah....

family cuma tolong kuar duit utk knduri jer....dan duit khemah famly byr guna duit yg org bg tu....

tp duit yg org bg tu sy mmg xusik 1sen pon....kire duit tu utk gnti blik duit kenduri tu lah kan.

dan sy cuma bg family 1k jer buat support knduri...tu pon sy yg nk bg..mak sy xkisah pon.

Reply  qidrani87

meh macik intebiu u sikit ni:
1. u dah kawen lum?
2. bp banyak kenduri dah u  ...
silica_SiO2 Post at 17-2-2012 12:20

macit makcit...statement awal saya cume saya x setujuk ngan statement orang yang cakap mkn knduri x kan free kot tuh...saya taw orang yang datang tu pun paham pasal duit karuk tuh...dah2 me mintak mahap la yer kalau dah melalut2 ke laut....meh le mkn lunch dulu

Reply 40# ixaraalya

tp di pantai timur, duit mas kawen ribu riban xle di usik (hak mutlak pengantin ppuan)
duit belanja kawen lain plak..
x ke double cost..

kenapa pulak dabel ? kalu kat pantai timur pengantin lelaki bagi mas kawin je yg ribu2....duit belanja tak bagi dah....tak dabel pon, single je....hehehe...

macam suami saya kawin ngan saya dulu...dia bagi saya duit mas kawin RM3k je...itu je yang yang dia bagi...duit wat kenduri, makan ke...photographer ke...doorgift ke ....duit nak sewa bas ke kapal terbang ke minyak kereta ke apa ke semua tu semua kami tanggung sendiri....! untung nye la somi saya.  sbb saya tgk adik ipar saya (perempuan la) kawin baru ni ...mas kawin RM300...duit belanja RM8k...kan ke dah dah kena bagi dua kali.......pastu homestay pon pihak lelaki support,

kazen saya kawin ngan orang johor pon gituk....mas kawin lagi...duit belanja lagik, pastu kos depa nak mai bertandang ke kelantan pon kazen saya kena sapot gak, depa siap wat list ni...nak homestay begini2...nak bas besar2 ni....dah la masa pegi umah pengantin kena bayar tol..mula2 tol budak2..pastu tol mak2 budak...pastu tol mak andam plak....memang kejutan budaya betul kami, sbb kat kelantan tader macam tu.....susah betul nak kawin yer ? w/p kazen saya tu doktor....bengkok jugak dia kalau teruk kena pow macam tu....konon nyer nak meriahkan majlis dah jadik tak seronok plak....pihak yg dapat duit memang la seronok...

aku rasa strategi yg adik ni leh buat, cubalah diskusi ngan mak ayah.. ko nak reserve duit tu bukannya utk barang kemas tapi lebih pada utk persiapan kawin ko..

mmg betul, duit makpak mmg tak cukup kalo yg jenis hidup sederhana, tak mewah, dan takde tabungan utk event2 besar mcm kenduri kawin anak ni.. sbg anak, tuan rumah leh slow talk.. jgn kata nak reserve 2 riban duit hantaran utk simpan/brg kemas.. tapi lebih pada utk tujuan kontigensi.. manalah tau time2 kesempitan ada duit yg leh digunapakai..

salam kaut tu aku tak setuju langsung.. kalo rasa nak bagi bagi, kalo org tak bagi takyahla kecik hati sebab tujuan walimah tu utk berkongsi kegembiraan anak yg melangkah ke alam perkahwinan.. takyahla korang2 pening2 kepala nak tolong pikir bagi pihak makpak tuan rumah pasal salam kaut tu.. itu pon nak jadi isu tak paham sunggoh aku..