CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: strawbenna

(PART 5) RITA RUDAINI VS. AIDIL ZAFUAN

Close [Copy link]
hahahahaha uols masih sambung citer semalam ek

memang sahih iols nampak 3 tahun lebih muda  dalam ...
xAthenax Post at 19-4-2012 12:32

aku setuju ngan ko...  
    perlu ke nasihat kan org bg tau jawatan bagai...

aikk thread rita ni dah jadi thread debok ke?????

...
pia250110 Post at 19-4-2012 17:31

hahahahadoyai
dalam byk2 pekerjaan
ko pi pilih pondan tasik lah
adeh...caio..tak leh tahan gelak ni
laki aku dah jeling semacam dah tu

Reply 2202# toet2meoww

huh...vodoh nya jawapan ko
patutlaah...

terserlah...tahap minda

bukan apa prun...  nape mesti nak kuarkan statement camtu...  kalo nak ikutkan, ramai lagik foru ...
eyansss Post at 18-4-2012 14:38

tak mengejutkan orang zaman skg mengambil mudah dengan nasihat orang..

tak kisahlah bod mana..tak kisah tanah dan bumi mana...nasihat menasihati adalah DITUNTUT agama..setiap muslim adalah bertanggungjawab kepada muslim yg lain...si doktor menegur dengan asas yg kukuh...

tambah2 lagi bod inilah yg kelihatannya kita2 ni leka.....jauh dari dasar agama sebenar...umpat jadi mainan, termasuk kita2 juga...jadikan lah nasihat yang baik sebagai teguran dari Allah melalui hamba2nya yg tertentu...

menggunakan istilah hilangkan bosan..nak release tensen ka apa...kononya bod disini adalah khas untuk manusia bergosip dan ada hak untuk buang masa...adalah dangkal sekali.

tiap muslim wajib memperingati muslim yang lain....di akhirat nanti ditanya knp tidak tunaikan tgjawab kamu untuk menegur, takkan nak jawab..ya Tuhan...bod ni memang untuk gosip jadi hak mereka untuk mengumpat...kita takleh tegur sebab dikatakan tak kena tempat...boleh???

timakasih si doktor yg menegur kerana tepat sekali..hati2 yang tidak terasa dengan teguran adalah jgn2 hati itu sudah sukar ditembusi cahaya...

hmmm

~hahaha...  see, nampak tak...  lenkali kalo imam debok nak jadik imam, jangan masuk bod sini...eyansss Post at 18-4-2012 16:17

hah ni lagi pelik...
siap dihalau orang2 yg datang untuk memberi nasihat...tak terfikir ke itu dorongan ALlah yg bukan senang2 kadang2 nak datangnya  nasiaht tgh2 kita duk sedap mengumpat dan memamah daging manusia sesama manusia...memang ini bod gosip, makanya tak boleh kah org yang nak nasihat kita dari duk bergosip??

rasullullah itu dihantar kepada ummatnya di tgh2 kejahilan....bukannya di zaman atau ruangan yang semua org alim2...
memang takleh nak minta ditutup bod ngumpat ni...tapi kurang2 usaha orang untuk sedar2kan kita tu ..hargailah..jgn dileceh2kan pula...di mana harga akal kita

(PART 5) RITA RUDAINI VS. AIDIL ZAFUAN

Hey yououllls nih.... Tak koser nyah youuuu....

(posted by mobile)

Follow Us
hah ni lagi pelik...
siap dihalau orang2 yg datang untuk memberi nasihat...tak terfikir ke itu  ...
idea77 Post at 19-4-2012 18:44

ye laaaaa idea oiiiii.....ko lah yang baik.ko lah yang elok perangai.tak pena mengumpat, tak pena menghina tak pena menyindir.KO LAH YANG TERBAIK KAT FORUM NI.tahniah ek.

Post Last Edit by eyansss at 20-4-2012 01:02
hah ni lagi pelik...

weih encik...  sila baca btol2 yeak darik mula sampai abeh...  ni sume adalah sarcasm untuk dokter tu...  apsal tak quote posting aku n forumner lain pasal : KAMI TAK KESAH PUN DITEGUR...  TEGURAN TU AMALAN YANG MULIA...  CUMA PERLU KE BERLAGAK AWAK TU DOKTER????????

ni posting aku :

aku saje je sarcastic ... tang dia menegur tu aku okek lagik... tapi bila tang dia sebut dia dokter tu yang buat aku rasa irritated... ekekeke...

tapi okek gak sebab pastu sume forumner dok kasik komen yang buat aku gelak sepanjang ari... sampai boss aku dok pandang aku... siap kena tegur lagik... ekekekeke...

ni toet punya :

setujuk!klu ikotkan xde sape pong dok sebok ckp psl jawatan kat cni..tuan doktor yg start dulu..psl nk tazkirah nevermind la..even tsilap masuk bod tp niat die baik..but bile nk war2kan psl jawatan tu, xpatotla..mcm nk tunjuk yg die tu doktor..n doktor xkan menjoyah mcm kite smue..mcm doktor tu mulie sgt..klu ikotkan kebanyakan forumer kat cni jawatan bley thn hebat gak termasuk eyansss tp xtermasuk toet tp xperlula nk sebut2 psl jawatan tu..klu die xsebut psl jawatan xde sape yg nk marah sgt..

takpe la...  saya maafkan anda yang mungkin rabun ayam tapi gigih gelojoh nak kasik komen yang kununnya membina...  sekian, terima kasih...

Post Last Edit by eyansss at 20-4-2012 01:01
hah ni lagi pelik...

weih encik...  sila baca btol2 yeak darik mula sampai abeh...  ni sume adalah sarcasm untuk dokter tu...  apsal tak quote posting aku n forumner lain pasal : KAMI TAK KESAH PUN DITEGUR...  TEGURAN TU AMALAN YANG MULIA...  CUMA PERLU KE BERLAGAK AWAK TU DOKTER????????

ni posting aku :

aku saje je sarcastic ...  tang dia menegur tu aku okek lagik...  tapi bila tang dia sebut dia dokter tu yang buat aku rasa irritated...  ekekeke...  

tapi okek gak sebab pastu sume forumner dok kasik komen yang buat aku gelak sepanjang ari...  sampai boss aku dok pandang aku...  siap kena tegur lagik...  ekekekeke...

ni toet punya :

setujuk!klu ikotkan xde sape pong dok sebok ckp psl jawatan kat cni..tuan doktor yg start dulu..psl nk tazkirah nevermind la..even tsilap masuk bod tp niat die baik..but bile nk war2kan psl jawatan tu, xpatotla..mcm nk tunjuk yg die tu doktor..n doktor xkan menjoyah mcm kite smue..mcm doktor tu mulie sgt..klu ikotkan kebanyakan forumer kat cni jawatan bley thn hebat gak termasuk eyansss tp xtermasuk toet tp xperlula nk sebut2 psl jawatan tu..klu die xsebut psl jawatan xde sape yg nk marah sgt..

takpe la...  saya maafkan anda yang mungkin rabun ayam tapi gigih gelojoh nak kasik komen yang kununnya membina...  sekian, terima kasih...

nakall u oll nih..but anyway saya suka kawan dgn uoll smua..tetapi ingat tau kita mesti ingat allah  ...
debok Post at 19-4-2012 17:22

kan ok kalo stakat cani jek...  tak perlu la cakap : KO DOKTER N KO SANGAT HAFAL SEGALANYA...

doa aku, semoga ko dapat hafal keseluruhan al-Quran...  tapi jangan la riak pastu yeak...  dan jangan lupa belajar adab2 dan tertib menasihatkan orang...  baru la kena ngan imej islamic awak tu...

nak no tepon dr fadzillah ke?  saya kenal jek dia personally...  boleh arrange dia ajar awak cane nak jadik pendakwah or pakar motivasi yang btol...  free...  takyah bayar...  takpun nanti saya kasik no tepon doc augustin...  dia akan ajar awak darik healthy aspect...  mana tau dia leh ajar awak bersihkan hati darik perasaan riak...

hahahahadoyai
dalam byk2 pekerjaan
ko pi pilih pondan tasik lah
adeh...caio..tak leh tahan  ...
xAthenax Post at 19-4-2012 18:08

tu la...  kalah jawatan aku sebagai penggali kubur beb...  demn!!!!!  aku dah takleh takbur dan riak dah pasni...

darik,
penggali kubur...

ye laaaaa idea oiiiii.....ko lah yang baik.ko lah yang elok perangai.tak pena mengumpat, tak pen ...
zoey_chanel Post at 19-4-2012 21:31

dia ni tak baca btol2, pastu nak berkhutbah beking debok...  ke debok tu MN dia???  hahahahaha...

tu la...  kalah jawatan aku sebagai penggali kubur beb...  demn!!!!!  aku dah takleh takbur dan  ...
eyansss Post at 20-4-2012 00:56

hehehe ko lah yang paling best
tetap setia dgn 1 pekerjaan
jokes aside
penggali kubur 1 pekerjaan yang mulia
my late father in law dulu
ni lah kerja sampingan dia

Reply 2396# toet2meoww

beb, jangan disebut lagik dokter debok tu...  dah ada yang datang bekap tak tentu pasal weih...  dikatanya kita ni menghalau orang yang nak beri nasihat...  padahal kita ni dok sarcastic ngan dokter tu...

malas membaca darik awal2 kes la ni...  pastu hati membuak2 nak bagik khutbah ceramah...

opppsss...  kang aku dituduh menghalau lagik...

hehehe ko lah yang paling best
tetap setia dgn 1 pekerjaan
jokes aside
penggali kubur 1 peker ...
xAthenax Post at 20-4-2012 01:07

aku sayang keje penggali kubur ni...  ko hado???  berani???  memacam wooo ko jumpa masa gali kubur ni...  hahaha...

okek, jokes aside gak...

aku kagum father inlaw ko sanggup buat part time gali kubur...  siyes bukan mudah woo nak jadik penggali kubur ni...  banyak dugaan...  tapi yang bagusnya, boleh bagik keinsafan...  aku kasik a damn big fat credit n respect to ur inlaw...  kagum...

So, apa perkembangan terbaru?? Bile naik court nye ni?

Korang cakap pasal penggali kubur ni teringat kazen iols dulu nak intro gf (sekarang binik). Mak iols tanya bakal pak mentua kazen ni buat apa (as in kerja apa)? Dengan selamba/lurus nya dia cakap - buat batu nisan...

Reply 2398# eyansss

amboih..smpai kene gali tu..ni mmg tol2 penggali kubur ni..ha, kuburkan post eyansss tu..ni da dpt permit ke blom sblm gali ni?

So, apa perkembangan terbaru?? Bile naik court nye ni?

Korang cakap pasal penggali kubur ni terin ...
whyas Post at 20-4-2012 06:07

hahah tulus ikhlas jawapanya.. bagus tu.

Reply 2403# idea77

terime kaseh sbb sudi memvodohkan aku..insyaAllah dgn kate2 ko yg bijak pandai seumpama setiap ilmu di dunia milik ko, dptla pahala kat aku hari ni..alhamdulillah..

la..xmo la gaduh2...

suka anak rr yg 2nd tu..comey sgt..