CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaptenkecik

Luahan perasaan seorang anak

Close [Copy link]
Post Last Edit by hairanaz at 16-4-2012 23:43

Reply 1# kaptenkecik

bagilah aku semangat sikit... huhu

hahahha...mau terbang habis semangat TT bila baca komen2 semua....

TT ni dia rasa sbb dia anak pertama dalam family yang masuk U...yang ada keje bagus2....maka dia rasa dia berhak mendapat layanan istimewa...hahaha...sungguh la klakar.

Meh aku citer pasal adik badik aku yer....Adik badik saya lagi ramai. 10 orang. 9 pompuan 1 laki2. dan 10 orang adik badik aku ni SEMUA masuk U.....ITM ( skang Uitm ), UIA ( 2 orang) ,UPM (3 orang), UTM, UKM, UM dan Univ. of Adelaide.  dan semua dah habis bajar. Kiranya aku nak eksen la neh.3 orang adik aku adalah student Tajaan JPA....dapat biasiswa lah . Adik badik aku ada yg jadik cikgu.....cikgu....cikgu....cikgu.....(ramainye cikgu,mentang2 bapak pon cikgu) , lecturer ada....doktor gigi pon ada..tp aku jadi surirumah sepenuh masa.....w/p masuk U.

Bila anak2 dah keje2 ni....kalau abah kata nak repair rumah ke...w/p abah tak mintak ..tp kami paham2 senirik laa....ini la waktu kami plak nak bagi balik apa yg abah dah laburkan pada kami.......dulu abah yg bagi kami duit,skang giliran kami la plak yg bagi duit kat abah. Kami tong2 la.......macam hari tu abah nak beli motor baru...eh..abah takmo beli sebenarnya, tp kami adik beradik yg kongsi2 pitih beli moto baru utk abah ...wat pegi masjid.

Bila kami adik badik balik kampung ramai2...bilik memang tak cukup, walaupon rumh tu abah dah renovate tambah bilik jadi 7 bilik....dan 5 bilik air.so..mana2 yg poket tebal skit depa tido la dekat homestay ke...pastu asal balik kampung penuh la rumah...bila rumah penuh ...baju bajan pon banyak la yg hendak di basuh......so ampaian memang full sokmo....and ada juga kain yg tak sempat kering...jadi kami adik beradik telah sepakat belikan dryer utk kegunaan di rumah parents kami...kami tong2 duit gak...

pastu kalau time musim panas plak rumah parents sangat la panas....w/p setiap bilik dah ada kipas, kat dapor ada 2 kipas siling, kat ruang tamu plak dah pasang 3 kipas siling 5 bilah ( nak bitau jugaakk! hahaha) ....masih tak sejuk2 jugak....so kami adik beradik telah sepakat lagi untuk pasangkan aircond.....kami pasang 3 aircond ..tu pon tong2 jugak.....owh ,bilik air plak ada water heater.....2 bilik air jelah pon yang pasang.

moralnya....apa la salah nye TT hulurkan skit bantuan utk elokkan umah parents TT tu.....nanti TT balik sekali sekala, selesa la skit....dari kecik sampai TT dah kawin bapak TT  dah sediakan, jadi skang ni apa kata TT la plak yg senangkan parents TT setakat yg TT mampu......parents saya tu.....rasanya kalau semua anak pakat wat kedekut ....kupit, tak merasa la nak ada macam2 kat umah tu....ada Astro b-yond internet segala....mimpilah....tp sebab kami adik beradik semua sepakat...alhamdulillah....kami semua dapat merasa sedikit keselesaan......

sekian karangan pasal family saya.

Rate

1

harap tt jgn menyepikan diri lps gigih bukak umah nie..
ramai bertandang ni haaa..

Reply  kaptenkecik

hahahha...mau terbang habis semangat TT bila baca komen2 semua....

T ...
hairanaz Post at 16-4-2012 23:39

takut gak ni kot terjadik apa2 kat kandungan dia... (wpun enjoy sgt baca laharan2 kat sini)

salam..nak mencelah jugak..

pantangnye aku dgr anak2 yg boleh komplen dgn mak bapak sendiri pasal bilik.sepatutnye TT yg kekonon satu2 nye anak yg masuk U..n ade adik berderet lg kat bawah die..x pk utk kawen awal..tp dalam hal ni, dah jodoh die sampai awal..walaubagaimanapon, dia ttp xde hak nak ungkit duit ayah die,mgkn ayah die simpan duit tu nak p haji / utk persekolahan adik2 di bawah yg berderet...serius, kalau aku ada adik mcm TT ni, mmg aku laserkan..dari kecik mak ayah dah berhabis sampai masuk U..boleh lg cakap mcmni...

sorry to say, tp aku rasa TT ni mcm malu dgn kehidupan family sendiri...aku ni dah umor 32 tahun, x kawen lg sebab masa muda aku mmg aku abiskan utk parents n adik2 belajar.smpi x sedar masa berlalu. aku wat keje part time utk besarkan rumah. bg idup selesa kat parents aku..sbb tu tanggungjawab aku sebagai anak..

sorry la TT kalau bahasa aku kasar. tp aku mmg terasa sgt kalau ada anak2 yg masuk U tp x boleh berfikir macam org lepasan U..sgt kesian.

1.luahan hati seorang anak???tajuk tak kena dengan isi..tukar tajuk please,'komplen seorang anak terhadap bapak yang taknak buat bilik'

2.tt,kalau bapak u kaya,dah lama la korang adik beradik ada bilik sendiri..faham???kata masuk uni,tapi macam tak boleh fikir je??fikir2kanlah

3.tt,dengan adik beradik yang ramai,keje gomen (unless pangkat tinggi la) u rasa bapak u takde komitment lain ke??u rasa bapak u takde hutang lain??fikir la sikit

kalau bapak u baca apa u tulis ni,mesti dia sedih..dia cari duit untuk besarkan u tiba2 dah kawin,komplen pulak..tt,sampai hati u sebelahkan suami u,kalau apa2 jadi kat marriage korang,rumah tak cukup bilik tu la yang u balik nanti tau.

sepupu i anak orang kaya dari kecik pandai je bawak diri bila pegi rumah sedara suami dia yang susah..apa yang nak dibelagakkan/digelikan..nanti kita mati,doa2 sedara tu la yang kita harapkan..apatah lagi u tt,susah dari kecik..sedar diri sikit.baru diuji dengan kesenangan sikit dah menggelabah,konon2 nak privacy..kalau i jadi u,tak sampai hati nak bapak buat loan..makan untuk mak bapak & adik beradik pun entah2 biasa2 je..tak merasa makan yang mewah2,ni pulak nak buat bilik khas untuk u..selfish gile u ni..kalau u anak tan sri ke faham jugak,ni tak..

kalau la i ni husband u,i soal balik kenapa tak back up parents yang susah payah untuk kita dulu.

Assalamualaikum cik adik..bape umo ekk?

Ermm mungkin ini masalah besar kot utk TT. Tapi bagi kami yang dah biasa, bila balik kg..memang bersepah jer di ruang tamu..bilik masih ada utk di kongsi cuma memang sangat biasa dah tido di ruang tamu. Kumpul ramai..kalau dah nak tido tu, masih riuh lagi sebab sebok bercerita
masa sy dalam pantang dulu, tido di ruang tamu jer ..ok je pun..hehe
takper, take your time..kadang2 masalah mak bapa ni kita tak  tau..
u never know their probs selagi u tiada anak sendiri. Trust me..

KAlo nak selesaikan masalah ni cepat, hulurkan lah bantuan utk ayah tu suruh renovate kan rumah..lagi membantu. Huhu pesan akak, xbaik kecik ati dekat ayah. Dia dah cukup besarkan awak, beri pendidikan kpd awak..awk ckp dah sampai U pun kan. Alhamdulillah..kesian ayah tu

Follow Us
Salam semua...

Aku tak tau katne nak meluahkan rasa... Harap pas aku cite kat sini kuranglah siki ...
kaptenkecik Post at 16-4-2012 18:54

sian kau tt...dari kecik sampai bunting pun tarak privacy...luah kat sini pun semua lahar kau...bertabah la sis..

hahahha TT mesti tak sangka rupanya ramai
aje orang macam keadaan dia cuma dia sorang aje rupanya
besar besarkan cita untuk minta simpati...

alahai... so kesimpulan TT sila beranak
ikut jumlah bilangan bilik di rumah mu ok,
jika tidak anak anak mu dan menantu
ikut sebijik perangai u nanti...

patutnya sbg anak, tt lah kne tlg makpak reno rumah..sanggup tt nk hrpkan makpak yg membesrkan korang 8 beradik utk wat bilik utk korang laki bini?x patut sgtlah..

patutnya sbg anak, tt lah kne tlg makpak reno rumah..sanggup tt nk hrpkan makpak yg membesrkan koran ...
miraei Post at 17-4-2012 08:25

kan? ni nak suruh makpak pulak nak sediakan bilik bagai. lgpun rumah makpak sndiri, bkn ada masalah aurat bagai. kalau suami TT ni mesra alam dgn adikbradik TT takde masalahnya nak tidur kt mana2.  kalau saya, baik lah tidur rumah sndiri bersesak2 dr tidur rumah saudara, hatta sebelah rumah pun.

mungkin TT ni malu kat suami dia yg brpangkat besar, tp tidur bersesak2. bg saya pangkat besar ni kt opis je, kt rumah sama je semua org.

mcm drama melayu je situasi TT ni...

kesian nye TT.. semua posting - 49 post semua lahar TT..
first time jugak nie kat FD semua poremer seia sekata..

misti TT dah buat Nickname baru.. pastu MN tu masuk & sokong TT..

kan? ni nak suruh makpak pulak nak sediakan bilik bagai. lgpun rumah makpak sndiri, bkn ad ...
wawin Post at 17-4-2012 08:39

tak kot..maybe keluarga suami dia berada kot..sebab dia ada sebut, belah mertua dia kecoh sket..

klu rs x selesa, berpantang aje lah kt umah PIL..tak susahkan?

tak kot..maybe keluarga suami dia berada kot..sebab dia ada sebut, belah mertua dia kecoh sket ...
Hana Post at 17-4-2012 08:41

kalau keluarga suami dia 'org ada2', baik balik dok hotel je, prgilah kejap2 rumah dia, tak sama ke dgn TT menumpang rumah sedara sebelah rumah tu?

ada kwn saya tu miskin je, kawin dgn anak org kaya, brgaya, tp bila balik kg kwn saya, elok je terbongkang dgn ipar duai lelaki tengok TV, tido ramai2 kt hall. kwn saya kata 'takkan aku anak branak nak ubah hidup kami, suami akulah kena pandai suaikan diri'...

Post Last Edit by botolmineral at 17-4-2012 09:07

aku pun ayah keja gomen...
adik beradik pun 8 org...
aku pun anak no. 2...
byk mana sgt gaji gomen TT oiii...
nak sara 10 kepala (termasuk mak n bapak ko sendiri la)...
masa kecik lebih kurang la idup aku ngan ko...
bezanya aku dok kuarters...
dh beso bru bapak aku pindah lepas beli rumah sendiri...
dah pencen ni baru ayah aku besarkan rmh guna duit reward dia...
yg laki ko sibuk nak suruh bapak ko buat loan apehal?
dah tua2 nak buat loan sbb nak senangkan anak menantu pulak...
sadis sungguh...

Luahan perasaan seorang anak

TT anak x kenang budi..dah tahu anak pertama masuk U,pe salah keje dulu,tanggung adik2 yg ramai tu..
Geram pulak dgn perangai TT ni..kalau ada adik aku buat cmtu kat ayah aku..mahu aku seligi aje..
Ayah aku tanggung 7 anak2 masuk U.Tuhan je tahu camne dia mampu buat.kerja gomen aje wpun pegawai.mak x keje.

(posted by mobile)

hilang dah TT kena lahar
patutnya, anak yg dah keje ni laaaa yg patut bantu mak pak..adik2..
ni tak...dia pulak mengharap perhatian lebih..tau la tgh peknen
kalau tak suka balik umah kecik, takde bilik sendiri, toksah balik je!

Salam semua...

Aku tak tau katne nak meluahkan rasa... Harap pas aku cite kat sini kuranglah siki ...
kaptenkecik Post at 16-4-2012 18:54

TT sedar diri lah TT... tolong baca semua komen dari forumer... terima nasihat dan teguran dr mereka dengan terbuka.. kat luar sna ader org yg hidup lg susah dr TT.. ini sebenarnyer bukan masalah besar pn dn bukan masalah bapa TT tp... masalah TT yg perlukan perhatian lebih, TT tak patut buat mcm nih pd bapak TT.. susah payah die besarkan TT tak kn ini balasan yg TT nk beri pd die,,

TT yg sepatutnye menbantu keluarga skrng... bukn nyer lari dr masalah dn mengadu sni sna... klu TT cerita pd org luar pn silap2 TT kne maki balik tau... (anak tak kenang budi)... :@

Biasa bila org tua kita da lihat anak2 mereka mbesar dn blh bdikari.. mmg ada sesetngah org tua yg tk suka wt rumah mereka dgn byk bilik.. sbb dieorg fikir.. kalau semua dah kawin bilik2 tu akan jdk kosong da serupa muzium.. yg nk mengemasnyer mereka jgk.. TT dn adik beradik yg tlh kawen (andainyer) tak kn nk duduk lagi dgn parents TT kn... mesti klu balik pn sebulan sekali tu plg rajin la..

aku kalau balik kg lg suka tidur depan TV ramai.. penuh satu hall.. baru lah happening.. ini TT nk memerap dlm bilik??? baik kau duduk rumah sendiri jer tk pyh balik kg... bab berpantang tu kalau aku balik rumah arwah mak aku.. mmg arwah mak dah sediakan katil kat depan hall.. takdenyer dlm bilik.. (byk cantik muka kau dlm bilik, dah tentu kau berpantang kn.. nk bemesra apa dgn laki kau tu) iiishhhh tak paham aku...

memang patut la kau kene lahar kat sni TT... silap lah luahan perasaan kau...

Rate

1

Tt nk jaga hati laki die,sb laki die da cucuk jarum suh bapak buat loan bsrkan umah....isk xde mana lah..kalau laki kau hebat, suh la sewa hotel. Da la laki ko ckp org gomen sng buat loan..so fishy..ntah2 nk pnjm duit pak mertua.aku pon keje gomen,org salu hint sng buat loan..tp sbnrnyer nk pnjm duit aku..akunbuat dek jek..elok la bapak ko x buat loan semata nk buat bilik tuk ko..nt smpi ke tua byr htg,dsr ank x kenang budi

TT dah larik sebab kena marah cukup-cukup dengan acik-acik kat sini.

Bertabahlah TT.. jangan selfish hokay! Aku pun geram baca luahan hati TT. Perangai sebijik mcm abang haku. Fikir diri sendiri je padahal ada lagi adik-adik yang kena tanggung