CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Ben_Husseen

Port Royale 3 memang mcm ni kah?

tgh bz breeding pokemon
naen Post at 30-5-2012 21:49

aper?? breeding pokemon? game apa tu? ohh..tidak.... jgn citer panjang.. kang risau kuar plak thread game pokemon plak... dan aku pon terjebak lagi... wakakakakaka....

Reply 21# kurga

eh eh .. thread pokemon memang dah lama ada kat board ni .. bukak tahun 2008, dah 95 page dah skang ni

meh aa join .. meh aa join .. ahahahaha

Reply 22# naen

ye ker? digimon men bela dalam telor tu ker? ini jenis tamaguchi tu ke mod? hehehe... yg tu okey laa.. x main lg... heheheheh

Reply 23# kurga

errr .. tak ..

pokemon guna console .. nintendo DS/DSi/3DS .. basicnya - start adventure guna 1 pokemon sahaja (kena pilih either nak type fire/water/grass) .. pastu jalan2 cari gaduh dengan wild pokemon, boleh capture wild pokemon gak - sambil jalan2 tu boleh bawak max 6 pokemon .. pastu level up dengan lawan pokemon lain (either wild pokemon or trainer battle) .. motif game nya - lawan semua gym leader untuk kumpul gym badge .. satu region ada 8 badge aa .. lepas dah dapat 8 badge, boleh pergi pokemon league .. lawan elite 4 + 1 champion .. lagi satu goal ntok game pokemon ialah kumpulkan semua jenis pokemon yg ada (gotta catch'em all - tagline pokemon)

basicnya camtu aa .. tapi kalau ntok jenis2 pokefan atau pokemaniac tegar, banyak benda yg penting jugak sebenarnya .. yg paling basic kena amek tau - type advantage/disadvantage bila nak battle tu

nampak macam game budak2 yg macam bodoh2 je kan? tapi bagi aku, game ni memang strategi aa jugak kot .. +skang ni dah boleh battle online (guna wifi) - dah ada banyak function online jugak - kira macam menarik jugak aa ..

meh meh try meh~~~ gi masuk thread pokemon sana .. new game bakal release bulan 6 ni (turn based strategy) & somewhere dalam bulan 11 atau 12 (game pokemon biasa) .. meh meh meh~~~

sorry encik ben - aku hijack thread ko lak .. ahahahaha

Reply 24# naen

owhhh.. pakai konsol nitendo... aku kalau game mcm ps, nitendo etc ni kureng sikit.. x tau nape.. prefer lg pc... game strategy mmg best.. biar ler org kata apa.. janji pada aku.. uji otak... org yg kata tu kalau disuruh main pon da sah akan terus cakap x minat... tp, kalau pc ni aku rasa lg pusa control dia... heheheh...

en.ben pon cam sibuk jer... tggu dia download game port royale tu dulu.. baru dia bincang balik... atau dia leh tukar tajuk port royale 3 dan game sejenisnyer...

Follow Us
Reply 26# kurga

boleh je main kat pc .. pakai emulator .. tapi takleh aa download event/function wifi bagai tu .. racun

Reply  kurga

boleh je main kat pc .. pakai emulator .. tapi takleh aa download event/function wi ...
naen Post at 31-5-2012 15:11

da masuk da benang tu... mcm mana nak paham bahasa jepun tu....leceh gak kalau main game ada bahasa jepun ni....

en.ben... cepat sikit download port royale 3 tu... aku da nak take ove viceroy nyer kuasa da... stuck sikit jer... hideout pirate pon da clear 1.. hehehhe....

ada ayat diatas..maka kita x spam thread ni.. betul x en.naen?

Reply 28# kurga

yg bahasa jepun tu biasanya leak/update pasal game baru je .. memang akan keluar game pokemon versi jepun dulu, bebape bulan kendian baru kuar versi US/EU (english) .. so orang2 yg excited dengan game yg bakal keluar ni, akan review news pasal game yg versi jepun dulu aa - memang source daripada majalah2/news jepun - tu yg penuh ngan tulisan2 jepun tu .. tapi ada je website2 english yg akan terjemahkan bagai (macam pokebeach or serebii) .. tu je citernya

encik ben jangan marah ek! ahahaa

Post Last Edit by Ben_Husseen at 5-6-2012 09:55
encik ben... ade tak tempat yg boleh nak paham game ni... bnyk task yg dia bg aku asyik fa ...
kurga Post at 30-5-2012 13:34

encik kurga..aku pon blom khatam lagi bahagian task...asek sebok dgn trading ja....pastu crash..(versi game beli punya)

download tak abis lagi...wifi jiran tutup pukol 12:00 malam.....oppss....

Reply 29# naen

haiyyaa...marah apanya encik naen....bincang ja...open table...aku bz sket semenjak dua menjak ni.dgn kenduri bagai...

satni dgn aku aku skali terjebak main pokemon plak....

Reply 31# Ben_Husseen

apa salahnya kalau terjebak .. leh meramaikan majlis apa

kalau ko minat strategi game, lagi 2-3 minggu keluar game TBS pokemon .. kalau ko berminat nak main game pokemon yg biasa tu, somewhere ard bulan 10 kot keluar game yg baru .. lambat lagi - so sementara tu leh aa main game yg lama2 nye

tapi ntah .. aku ni lom sampai seru lagi nak install pape game kat lappy ni .. lappy cabukk

aku pun nk donload game tu..tp aku belum beli laptop baru.. hehehehe... fes2 ada laptop baru..aku nk main oil rush cukop2..asyik main kat komputer orng je..tk syiok....port royale ni kalypso punye kan?? aku ske tropico 4 n ngah tunggu omerta city of gangster..pasti gempak sampai tk baca buku.. hahahahaha... bab masalah tu..ko tunggu la dia buat fix... tk pun mmg game tu lahabau macam fifa manager 12..sbb sacking mmanjang..

12
Return to list New