CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MamaMima711

Thread LUAHAN vol 2: NO quote/reply dlm terang/gelap [penalty-497]

Close [Copy link]
bersyukur dgn segala rahmatMu ya Allah....kerana tidak mmbiarkan aku berduka lama.
aku tak akan pernah berpaling dariMu ya Allah krn Engkau sentiasa ada di sisi aku disaat aku susah dan senang.
permudahkan segala urusanku ...andainya itu takdirMu yg telah tersurat buat aku, aku redha menerimanya dan aku menerimanya kerna aku cinta padaMu ya Allah dan bukan kerana nafsu

Mak aku dah makan, dah kenyang...giliran aku pulak....

Meh lunch...walaupun lambat cikit

tak penah2 lunch mcm pretzel

hmph~!

Apa pn tak jadi... Nasib laa... Cuba sedaya upaya sampai jadi...

see.... aku dh kata dh bos aku ni blik dr bcuti poket msti kering sat2 duk tpon hbq hat ni xckup hat 2 xckup ank2 dia pun sama ja dh bsaq pnjang dh ada ank bini pun bos aku nk kena tnggung jg....
apapun bos u blik dr bcuti i lak nk p bcuti lak

lalalallalalaaa...

sapa makan cili dia rasa pedas
sapa makan deghoyan dia rasa deghoyan
sapa makan budu, dia rasa budu

Follow Us
semalam rasa mcm jadi hero hah. i was involved dlm operasi ambushed drug abuser n supplier.  operasi abis kul 2.30pagi.

fuyoo...tak sangka m so brave!

tengah2 malam kena mai opis standby....sesungguhnyaa ku terpakseenyaaa ....laa

petang tadi makan roti canai, malam pulak buat mee hoon...napa duk umahpun aku tak sempat masuk gym?? joggingpun tak dan..adehhhh parah dah ni

Selesai sudah jamuan hari raya dept.. Sangat seronok.. Semua orang bwk makanan.. Ada soto rendang lemang ketupat palas sambal daging choc cake nasi dagang.. Me buat roti jala dan kari ayam.. Licin habis alhamdulillah. Seronok bila tgk org makan air tangan kita.. Sempat bekalkan husband jugak..try buat mufin coklat. . Again mmg xda skill. . Rasa sedap tp rupa hampeh.. X bawak opis pun.. Segan sangat.. Balik td tgk rupanya husband tapau sekali mufin tu.. And request lg.. Atee mufin pecah rumah punada request.. Oposmate pyn request mintak buatkan jemput jemput udang geragau.. Baekkkk. . Kalau sihat badan insya allah buat... Popia mem pun tak sempat lagik.. Nak buat kulit popia tu susah sikit.. Beli kat kedai tak sedap.. Mmg kena buat sendiri...
..

Boleh tak aku nak beli mesin rumput dan suruh neighbour aku yg selalu sesak duit ni potong rumput di seluruh perumahan, untung bagi aku setengah...???

magrib td kami baru balik, ada anak jiran dr kampung tunggu depan rumah...
"J nak tidur sini" akupun heran...
"Semalam J pergi mana?"
"Tok wan bawa pergi kenduri, ni dah bawa baju, J sembunyi kat sini" ..pelik, aku , mak dan gayah berpandangan jah tp mengenangkan mak kandung dia dah meninggal aku tak sampai hati, lagipun semalam aku dah tanya kat mak tiri dia, mak tiri cakap ok jah...
masuk umah terus mandi, pakai baju bersih dan main2 dgn gayah depan pc, makan dgn mak...tgh aku masak dengar bapa dia dtg, dah pukul 9mlm pun. Pak dia marah2 tanya napa tak tahu balik? Nasib baik ada mak aku...

"Nak handle budak-budak kena guna psychology" itu aja yg aku dengar ayat mak aku...budak tu balik sbb ikut bapa dia ke kedai...

mesti ada yg tak beres dgn anak yatim ni...kesiannya, dulu masa ada arwah, dia jaga anak aku mcm anak sedara dia sendiri...walaupun anak aku tak ada pertalian langsung dgn dia org....apa aku nak buat???

awal lak arini bgn...nasib baik intenet ok pepg ni..semlm ntah ape kena xleh nk surf tenet...sakit ati tol...

dia kata sy kena kurangkan 'meroyan' di forum..cari aktiviti lebih berfaedah.
Sy akan cuba...mekasih.

aku tau dia frust sket sbb test -ve ...
dia ckp kat aku 'sabar ye'...tp aku curi2 bc msg dia kat membe dia kata 'agak frust jugak, xde mood'
hmmmmm sedey...

npe la aku soeang je keeacunan, muntah2

nak keluar tapi cuaca panasnya la........sakit mata tengok kepanasan yang melampau camni

baru pas memasak..setelah sebulan xmasak..masak pun sebab kawan nak dtg da....bakal housemate..yeye ade kawan so xla sunyi lg....

Hebatnya kawan aku sorang ni skrg, tak kerja tapi mampoo duduk rumah ala2 resort siap swimming pool bagai... punya jauh dalam ke ulu area kampung biasa2, kalau buat kat country height ke ada la kelas skitt.. ok la tu, rezeki berlakikan lelaki tua dari bapak kandung sendri... demi rete melimpah, peluk laki tua 32 tahun dr umur sendri pun takpe

Tak rela i, you tau.....

yeay .. siap masak ... masak lemak cili padi ikan gelama merah, sayur kacang buncis udang ... lauk ntok besok ...
siap2 p umah terbuka ... ngeee