CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adorabelle1985

Aku perempuan yang Panas Baran

inhale...exhale.. (ulang berkali2)

Cuba banyakkan zikir dalam hati.

ho..ho..bahaya nih!
elok nikah cpt2
taw ler nnti laki ko nk wat camane ..heheh

kawan aku penah advise lar dulu....kalo rasa nak naik marah je or baran tu cepat2 gi amik wuduk...takpun pegi cuci tangan ke minum air suam ke....macam sentuhkan ape2 benda air kat badan ko....insyaAllah mungkin bole cool down....rasanya yg paling baik amik wuduk kan....

tu mungkin cara kawan aku kots....tapi dia share je dgn kawan2 n aku semua....

ko nie jenis yang mcm aku....aku time umur2 mcm tu pun jenis panas baran...even apa yang ko cakap kat intro tu pun aku penah buat....

tapi bila aku dah semakin tua, aku try nak ubah sikap sikit2...lagi satu aku kurangkan makan daging merah jugak....then aku try utk berfikir secara simple...(salah satu punca aku cepat marah sebab org sekeliling tak seperti yang aku epect, cth :keje tu simple pun takleh diorang nak buat)

lagi satu, aku mula nak berjinak2 dgn sholat,dalami ilmu agama nie.lepas magrib atleast aku cuba baca satu muka surat al quran...

pastu rerajin istifar....

aku sajes ko pegi berurut...cari tukang urut ala2 kuno sikit. yang bila tgk ko je, dia tahu apa masalah ko.

antara penyebab penyakit baran ni, ada jin dalam badan ko.yg dah sebati dgn ko sekian lama.yg marah2 tu adalah jin tu, bukan ko. sebab tu lps ko marah tiba2 ko rasa menyesal.macam tindakan luar kawal.

p/s : ni kira salah satu alternatif utk ko...kalau tak percaya benda2 ni, sila abaikan

Follow Us
kurangkan makan daging
sila minum air sejuk byk2
bila rasa semangat gaban nk meresap dlm bdn tuh
sila tarik nafas and count to 30..
tarik nafas panjang2...

ko kene buatan org ni....asek nk marah je....kene sampok agaknyeee
xpon ko stresss, tension melampau...so emosi ko x stabiil..asek nk marah je...
jgn sampai ko kene tinggal ngn bf ko sudah....

kalo aku jd bf ko..aku lempang ko 3 das bg birat2...spaye ko senyap

Ke sbb aku ni berdarah panas

untuk pengetahuan yu... ini tiada kena mengena dgn sikap marah yu tu.. sbb carly pun berdarah panas gak, selalu gak org tegur carly demam etc... rasanya yu ni stress... mungkin memikirkan perkara yg x sepatutnya.. apa kata, yu banyakkan baca Quran, dlm kereta, kt office... insyaAllah, yu akan tenang.. nak marah pun mungkin terpikir 5x kot....

ko byk2 lh bersabar.. jgn sampai bf ko lari.. baru ko nyesal x sudah.. ada member aku jd gila perangai mcm ko mrah org mcm apa.. dia srg ja yg btul.. mungkin org yg dia maki..mrah2 trasa.. tu yg jd gila dia skrg..

ko p berubat la... ntah2 banyak jin dalam badan kau tu.. mana nak tau.. kot2 ada yg dengki kat hang... ikhtiar tak salah!

Perasaan marah tu adalah didorong oleh hasutan syaitan....

so, banyakkan solat sunat dan berzikir.... insyaAllah..

dh nk menopos kot...

aku pun mudah marah jugak...tp x de la sampai ngamuk sakan tu... selalunya bila aku nak marah aku senyap jer, buat silent treatment je kat smua org.. lagi bagus dari aku maki hamun dorang.. tp kalau aku btol2 dah angin n x leh tahan sabar (darah panas dh smp kat muka) aku terus g tandas n basuh muka..

TT aku ada soklan untuk ko...kenapa ko masih x kawen lg?

kalu aku laki TT dh lm aku tuam je bijik mata...xkene org yg betul leh kate kita ade panas baran...ble jumpe api dgn api br rase panasnye...

dik,
perangai ko sama laaaa ngan aku     
lagi la aku ni dah kawin..silap sikit mmg perang la

dr fadhillah kamsah pun cakap kalau nak kawal baran ni kena kurangkan makan daging merah
banyakkan makan daging putih macam ayam,ikan

lagi 1,waktu ko rasa nak marah tu cepat2 la kluar dari situ.pegi masuk bilik ke ,dapur ke..bagi diri ko sendiri masa utk bersendiri.lagi ko ada situ dengan orang lain,lagi susah ko nak kawal marah.

mcm ni, bila ko rasa nak marah, ko cpt2 ambik wuduk dan solat,kalau ko rasa nak marah cpt2 ko fikir kesian kat jantung ko yg akan bekerja keras nak mengempam darah, x de faedah ye kalau kite asyik nak marah2 ni, muka pun cepat berkedut la wei & muka nampak cpt tua, itu ko belum kawen tu, bila dah ada anak nnt kerenah anak boleh buat hilang sabar, nnt umur ko 26 org ingat umur ko 46...

Reply 35# amlisa

aku akan kawin soon. tu yang buat aku lagi risau.. Ke sbb aku stress pikir hal kawin yang buat aku panas baran everyday..